Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

minuskad
3. jan 2012

@romcag pecivo mozes ale iba tmave, prilohy tiez ale skor na obed, na vecer uz nie. ovocie hlavne doobeda, zeleninu po obede 🙂 jogurty, lahke syry napr Pierko, alebo cottage cheese , acidko, zakysane mlieka a take mnamotky mozes 🙂 hlavne vynechaj sladke, mastne, vyprazane. sladke vody,menej sol a veeeeeeeeeeeela pi 🙂

minuskad
3. jan 2012

@linea22 ja pocitam kvoli tomu, lebo som viac disciplinovana. to len nahodis do pc, kolko g si zjedla, odhadom, nevazim :D a ti vyskoci cislo. vsetko je automaicky ulozene, nic si nepises na papier🙂 no mne to vyhovuje. a chlieb biely treba vylucit aj rozky. dobra nahrada su bud knackebrody maju ich v lidli alebo obycajne tmave pecivo, ale ozaj , ze tmave. tie bio cierne chlebiky, co su. ale ja jem celozrne kaiserky, zboznujem ich 🙂

romcag
3. jan 2012

@minuskad takže na raňajky kludne môže ostať celozrné pečivo so šunkou a zeleninou? A tie jogurty iba nízkotučné? JA ich fakt nemám rada, ale tak cekom mi chutí rajo mňam duo - ale to asi nič k diéte, čo? :-/ aj sladké som vynechala, ako to je pre mňa hroznéé.. žiadne výnimky niesú, kedy si môžem dopriať aspoň tabičku čokálady? Sladké vody mi nechutia, tak to nie je probléém 😀 Inak dneska na večeru som sa rozhodla si urobiť ovocný šalát.. ale ako čítam, nie je to najrozumnejšie.. a k tým syrom? Korbáčiky, keďže sú slané tiež nič? Ani také pistácie? oooochhh začali ťažké časy, ale tak fakt musím os sebou niečo robiť

romcag
3. jan 2012

@moncikyta aké skupiny? Nemáš stránku? Ja by som tiež dodržiavala, snáď, len neviem čooo :-/ a ja som to nepísala, že či kojíš, že by mu niečo chýbalo, to nie, ale však aj kojením sa chudne, nie?

minuskad
3. jan 2012

@romcag ranajky ano, ale celozrne pecivo neprehanaj. daj si max 2 kusky 🙂 jogurty nizkotucne, biele. ked si do nich das napriklad vlocky, orechy, semienka nejake je to mnam mnam🙂 a cokolada len horka s vysokym podielom kakaa. taka 70 percentna je naj , staci ti malo a zazenie hlad po sladkom. ovocny salat skor na desiatu ako na vecer. vecer by sa mali jest bielkoviny a zelenina. bud nejake kuracie masko na prirodno so zeleninou alebo ako som pisala cottage cheese alebo nieco take. no syry tie do maju menej ako 30 percent su fajn. korbaciky nieeeee 😅 ani pistacie :D skor lanove semiacka, rozne druhy orechov, mandle, slnecnica, sezam, ale v rozumnom mnozste fakt len do jogurtu alebo len malo 🙂 aa to nie su tazke casy napriklad mna to bavi :D ale to je len druhy den, som zvedava dokedy ma to bude bavit :D:D:D 😝

romcag
3. jan 2012

@minuskad ufff.. však ja tiež len druhý deň a už som z toho hotováááá 😀 to tak po tých sviatkoch obžeských, však som navyše 4 kilá zas pibrala ☹ joooj.. ale je super, že nás je viac.. tie jogurty, no parááádička.. a ja si s kludným svedomím dávam mňam duo 😀 😀

romcag
3. jan 2012

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40975 a čo hovoríte na toto? Blbosť?

minuskad
3. jan 2012

@romcag no to su pravidla, ktorych sa drzim ja, len k tomu nejem sladke ani vyprazane a tazke 🙂
ablbost to nie je 🙂

moncikyta
3. jan 2012

@romcag ..1.skupina- maso,ryby..2skupina-zemiaky,ryza,cestoviny,chlieb...3.skupina-vajcia, 4skupina-mlieko a mliecne vyrobky, 5.skupina- ovocie a 6skupina- zelenina.. ....5 a 6 skupina sa moze kombinovat s kazdou ale 1 az 4 sa nemozu kombinovat navzajom 🙂 neutralne su kava,orechy a tuk 🙂

romcag
3. jan 2012

@minuskad a začala si tiež teraz chudnúť, hej? Aj si sa vážila niektorý deň a budeš sa povedzme vážiť každý týždeň v ten deň? Som zvedavá na naše pokroky, júúj, dúfam, že sa nám bude dariť 😉
@moncikyta fíííha, to vypadá zaujímavo.. počkám do nedele, kedy sa vážim, či má toto nejaký efekt a ak nie, tak skúsim toto? A to ako celý deň to ješ? Napr. Mäso, ryby so zeleninou a ovocím v jeden deň, každé jedlo, no píšem ako debil, myslím každý chod? A koľko ti pri tomto trvalo, kým si schudla tých 10 kg?

baby a čo pohybové aktiviny s cvičením? Ja chodím s malou na prechádzky a večer pár brušákov, myslíte, že to stačí?

moncikyta
3. jan 2012

@romcag no ze dajme tomu ranajky jogurt a nejake ovocie, na olovrant chleba so zeleninou, na obed zeleninove rizoto a tak ze to striedas 🙂..ani neveim ale to islo rychlajsie ked aj kojim no teraz uz stojim s vahou tak uvidim ako to pojde 🙂 tak kazdu nedelu sa budem aj ja vazit 🙂 ..no uvidid ako to pojde ja s cvicenim sa nejako este nejdem pretrhnut 🙂

minuskad
3. jan 2012

@romcag vazila som sa vcera, po tyzdni zase :D a hej chcem skuchnut 🙂ale ja len 5 kil🙂

tamichloe
3. jan 2012

@minuskad ahoj,aj ovladaš pravidla delennej stravy?nemožeš papat pečivo a syr,aj ked je nizkotučny,ani vajičko s pečivom...ani napr.Omeleta s tofu, celozrné pečivo ovocná šťava=to maš z každej skupiny...daš si napr.celozrnne pečivo,trošku rastlinneho masla,džem s umelym sladidlom a možeš zapit džusikom no 100%,alebo ovocnym čajom nesladeným....

minuskad
3. jan 2012

@tamichloe neovladam a ani neviem, ci delenu chcem dodrziavat. to neskor, ked nebudem chudnut normalne. bojim sa, ze pri delenej sa budem dost obmedzovat a teraz sa snazim dodrziavat presny pomer bielkovin, tukov a sacharidov aby mi nic nechybalo, lebo sa snazime o babatko 🙂 a ked dam delenu, tak to pocitanie bude ovela tazsie a asi aj financne dost narocne🙂

minuskad
3. jan 2012

@tamichloe aa ja som nikde nepisala, ze davam syr na pecivo ani :D mne to tak ani nechuti, ja davam syr skor do zeleninovych salatov, aby som tam mala aj bielkoviny 🙂

tamichloe
3. jan 2012

@minuskad čo si dala link na vzorovy jedalniček

minuskad
3. jan 2012

@tamichloe to som nasla tuto stranku tuna, naprvej strane tejto diskusie 🙂 a kedze je v teme, ze delena strava tak som si myslela,ze to delena aj je. ale nie je:D a nedrzim sa toho, vela by trebalo varit 🙂

rosa197
3. jan 2012

@ninimini Ako ja?? 😨 😨 Ako myslíš obvod bokov?? či čo? A ja Keby vyzerám ako ty ...😝 fúúúha...

Inak, ako ste sa rozpísali...Som veľmi rada, že nás tu je tóóóľko...pôjde to ľahšie..čím viac, tým lepšie 😀

ninimini
3. jan 2012

no ako ja určite nie 🙂 plakala by si 😀 ale tvoje miery by som na začiatok chcela mat 😀

rosa197
3. jan 2012

@ninimini A aké máš miery? 😝

romcag
3. jan 2012

@moncikyta isto to pôjde 🙂 ty nemáš veľa zhodiť, bude to fajn 🙂 ja vlastne takto naozaj diétujem prvý krát, dúfam, že mi to vydrží, zatiaľ poctivo odolávam 🙂 teraz ma tak strašne hlava bolí, že na jedlo ani nepomyslím.. neviem čím to je :-/
@minuskad super, aj ja sa budem po týždni 🙂 isto to dáš rýchlo dole 😉 mňa mrzí, že som to nechala takto ďaleko zájsť 😠 teraz mi je tak smutno, ke´d pozerám foto kedysi a teraz 😔 a to som myslela, že už vtedy som tlstá 😒 no otras

ninimini
3. jan 2012

@rosa197 strašné jak dvojitá modelka 😀 prsia,pás,boky112,101,112 😔 a ja sa budem vážit raz do mesiaca každý týžden ma pri 90 dnovej niekedy tešil inokedy frustroval tak raz mesačne a bude to 🙂 vy tu niektoré zvláštne kombinujete 🙂

rosa197
3. jan 2012

@ninimini Jóóój, tie prsia by som brala .. 😖 😀 že 112 ...😝 Jáá som úúplne plochá .. 😢 No, tak kde nechcem mať cm mám, a tam kde by som ich priala, tam..hm..niesú .😀 😀 😀

ninimini
3. jan 2012

@romcag takto nejak to cítim aj ja ale ja to mám aj koli svokre ked som mala 62kg pri výške170 tak som bola tučná aj pre celú rodinu mojho manžela som bola korpulentná a teraz som čo takže bojujem hlavne pre seba ale aj pre to aby som im dala po papuli 🙂 teraz som pre nich asi hroch tak sa občas aj volám aby som sa naštartovala 😀

ninimini
3. jan 2012

@rosa197 ja som mala vždy 100 alebo 95 a to bolo najmenej ale hned by som menila aj za 80 😀

rosa197
3. jan 2012

Babule, ááááá ešte niečo...čo myslíte, dá sa odstrániť ceulitída??? áá schudnúť z lýtok???
Strie sa odstrániť asi nedajú, ale to je detail 😉

romcag
3. jan 2012

hmm... teraz čítam, veľa piť vody.. to nemôžem ani minerálku? Jemne perlivú bez príchute? ☹ problééém 😢

rosa197
3. jan 2012

@ninimini Ja ked mám obyčajné plavky, som úúplne plochá...nič, ako letisko 😀 😀
Ked mám podprsenku, no, dajme tomu ..😝 ale aj tak..Keď mi ich pán Boh nepridelil, jáááá si na ne zarobíím ..😀 😀

romcag
3. jan 2012

@ninimini 🙂 tak to už áno 🙂 my keď sme u svokry, tak tá len furt daj si, daj si ako keby nevidela, že aj tak ma je dosť 😝

rosa197
3. jan 2012

@romcag Nemôže sa perlivá??? Tak to som skončila ☹ 😀 LEdva vypijem perlivú nie to ešte neperlivú 😝
Ináč, neikde to tu už bolo spomínané, pi čaj ..😉