Chudneme delenou stravou. Pridáte sa?

babulka
4. jan 2007

Baby, tak ja zacinam malu "odnoz" temy "Chudneme", lebo sa tam zacinaju pliest diety 🙂 . Uz som spiominala, ze pred 100 rokmi mi veeeelmi pomohla schudnut delena strava, aj teraz si ju obcas naordinujem, ale nevydrzim, takze v tomto novorocnom predstavzatovom obdobi - ktora sa ku mne prida? Aj nove recepty bodnu, aj podpora ...

minuskad
2. jan 2012

@zabka88 no ani ja nechcem dukanalebo tiez somvo faze snazenia a zdravsie bude sa len dobre stravovat.
no ja potrebujem len tych 5 kil, vaha sla hore strasne. beriem HAK posledne balenie. kvoli cystam a uz nikdy viac, neskutocne som pribrala. vysadzam tento tyzden 🙂 tesim sa 🙂

a moj pitny rezim je strasny 😒 ale uz pijem caj na stihlu liniu :D

zabka88
2. jan 2012

@minuskad hehe, z toho mi väčšinou tak pretrávi že by som zjedla aj kamene 🙂 ale zas treba uznať že naštartuje trávenie čo je asi základ pre chudnutie.. počuj ale kuk na zloženie, keby už vajičko bolo uhniezdene tak nech mu neubližiš nejakou bylinkou čo sa nemá...

minuskad
2. jan 2012

@zabka88 hej je tam listie z maliny ostruzinovej ale HAK vysadzam az vo stvrtok, dovtedy tehotna nebudem :D
delena strava je stavana na tom, ze napriklad bielkoviny a sacharidy dokopy nie?

zabka88
2. jan 2012

@minuskad jáááj, so si neuvedomila že to chceš piť len do štvrtka 🙂 presne tak, pričom striedať bielkovinový ( živočísny)deň so sacharidovým(rastlinným), a zeleninku môžeš kedykolvek v akomkolvek množstve (rozdiel s dukanom, kde máš čisto len bielkovinové dni) a môžeš aj ovocie keď máš rastlinný deň.. ovocie a zelninu nejedz naraz (teda hlavne ked budeme tehu lebo komu by to inak spolu chutilo? 😕 )

takže vlastne ješ všetko len si dávaš pozor na kombinácie, a jasné nepapať sladké , nepiť alkohol a dodržiavať pitný režim..

minuskad
2. jan 2012

@zabka88 no potom dobre 🙂 ja som mala na obed zemiakovu kasu s paradajkami, paprikou . s tym, ze ku veceru si dam uz iba bielkoviny so zeleninoou. ci tak sa nemoze ? lebo si vravim, ze maso a zemiaky nejdu k sebe:D
no snad kila pojdu dole a aj sportujes ?

rosa197
2. jan 2012

Tak baby...Pridám sa k Vám aj ja .. 🙂 Popravde, absolúútne tomuto nechápem 😀 😀 tej delenej strave .. 😀 to sa asi nidky nenaučím, kedy, a čo a s čím papať ... Takže, mám sa čo učiť .. Ale tak, snáď sa to pri vás naučím ...

zabka88
2. jan 2012

@minuskad ked papaš rastlinné, mala by si vydržať celý deň... skús si dať tmavé pečivo, alebo si prirav super cestovinový šalátik , na predchadzajuce strane som dala link na témičku čo sa zaoberá receptami pri delenej strave, keď rada varíš tak sa môžeš vyblázniť 😉 jasné, ale dávamprednosť pohybu v prírode, takže plávanie, bike, túry... aerobným cvičeniam sa teraz radšej vyhýbam (keby sa už zadarilo), ale mám doma fit lptu takže skôr posilovacie cvičenia.. a ty?

zabka88
2. jan 2012

@ninimini ty máš pri dvoch detičkách asi pohybu viac než dosť, že?

minuskad
2. jan 2012

@zabka88 no idem prestudovat tu delenu stravu 🙂 no ja som zatial necvicila ale mam v plane stacionarny bicykel, nemam cas na prechdzky, kedze som momentalne v skuskovom obdobi a ucim sa od rada do vecera :D
@rosa197 ani ja velmi neviem ale naucime sa 🙂

zabka88
2. jan 2012

@rosa197 ahoj, v pohode jasné že sa naučíš 🙂 dôležité je že chceš , zdravšie papať, viac sa hýbať a päť kíl bude dole ani sa nenazdáš 😉
@minuskad uff, ja som cez skúškové vždy schudla od nervov.. tak držím palčeky nech sa všetky podaria 🙂

minuskad
2. jan 2012

@zabka88 ja cez skuskove priberam. vies obalujem nervy sladkym :D teraz je najdolezitejsie naucit sa viac pit. 🙄 lebo u mn aje to katastrofaa

rosa197
2. jan 2012

@minuskad Tak snáď ..🙂
@zabka88 Tak, potrebujem všetko! 😀 Chcem papať zdravšie, schudnúť minimálne 5kg..
Cvičiť plánujem, mám doma stepper, ááá našla som super vidá na ZUMBU .. 😀 😀 To ma bude baviť .... Už len vedieť, čo môžem a čo nemlžem papať ...

zabka88
2. jan 2012

@minuskad jj, a cola sa nerata, čo som sa jej cez skuškove napila 😀 😀 si urob veľký čaj (0,5 litra) a maj to pri sebe, ak funguješ ako ja - všetko lepšie ako sa učiť- tak ho vypiješ ani sa nenazdáš 🙂

@rosa197 papať môžeš všetko ide len o kombinácie .. zemiačky, cestoviny , ryžu iba so zeleninkou, mäsko vajíčka, jogurt tiež len so zeleninkou, nikdy nemiešať tieto skupiny- je to jednoduché len sa s tým teba zžiť 🙂

pošli nám link na zumbu , teda ked to je na webe 🙂

minuskad
2. jan 2012

joj som si myslela, ze sa nieco zobrazi :D

minuskad
2. jan 2012
zabka88
2. jan 2012

super dakujeme 🙂

posielam nejaké info k delenej strave, že ako to funguje, link som našla tu na MK: http://zeleny.naturalforum.net/t234-topic

minuskad
2. jan 2012
minuskad
2. jan 2012

@zabka88 no nejde to joj :D
no colu nepijem anitie ochutene divne veci :D lencistu mineralku, vodu a caje 🙂 a zacnem ako kedysi do 7 decovej flase :D a mat pri sebe 🙂 no som nabudena do chudnutia, tesim saa 🙂

minuskad
2. jan 2012

@rosa197 a tolen tak doma ? mna by to nebavilo, ja ked take veci, tak v kolektive. ja som si dala veceru brokolicu s paradajkami a je mi kvaitne zle 😒

ninimini
2. jan 2012

@zabka88 zdravím a vítam dalšie baby ktoré sa rozhodli prejst na zdravý životný štýl 🙂 ale vy len po 5kg však tu budete len mesiac a čo tu budem potom robit ja🙂 ja musím 20kg takže mám pred sebou dlllllhu cestu ale nevadí hádam to zvládnem i ked dnes bol náročný den hlavne koli sladkému ako si spomínala zabka dve deti pohyb je ale potom štrotujem všetko čo vidím a najhoršie je že som všetko dobiehala večer ☹ len ma mrzí že si nemožem hodit aj niečo sladké ale taká tabulka pravej čokolády by mi neuškodila 🙂 alebo je lepšie zahnat to sušeným ovocím🙂)dukanovú som nechcela už len preto lebo je to niečo ako atkinsonová a tú som vyskúšala ale dlho som nevydržala ja som masožravec ale takýto zase nie 🙂 tak dúfam že sa mi to podarí do oktobra dám si darčekk narodeninám 😀 😀 😀

ninimini
2. jan 2012

@minuskad a ty si mala dnes aký den

rosa197
2. jan 2012

@minuskad áno, len tak doma 😅 Sú tam super pesničky, takže, keĎ budem sama doma, bude to super 😀

@ninimini 20Kg je dosť 🙂 Ale neboj, ja tu budem s tebou 🙂 Som písala, že minimálne 5kg. Čiže by som bola úúúplne že najšťastnejšia, keby som schudla tých..10-20kg .. Tých 5kg musím! 😀

Ozáááj...Kolľko vážiťe babule?? koľko meriate???

ninimini
2. jan 2012

@rosa197 vááha však vás tá moja zabije 🙂

rosa197
2. jan 2012

@ninimini ále čo by! 😀 Ak nechceš napísať, nevadí ... Ja mám 68kg, v lete som mala tak 63kg..áá meriam 165cm ...😝

minuskad
2. jan 2012

@ninimini podla mna susene ovocie ma viac cukru ako taka fajna 70% cokoladka 🙂 ja zboznujem tu z lidlu ale ta je len 50 taka varova :D a ta 70 tka je taka tenucka ale lahodka "🙂

no ja som dnes si ratala kaloricku hodnotu, co som dnes zjedla a bieda :( ked si neratam tak jem vela, ked si ratam tak strasne malo jem. ale rata ti to, aj tuky , bielkoviny , sacharidy tak viem podla toho, ze co si dat 🙂 musim si viac rozvrhnut jedla lebo pri 4000 KJ si tak akurat spomalim metabolizmus:D

5 kil je tiez minimum ale maximum je asi 8. mne sa za tyzdnen kilo nepodari, cize nebojj budem tu dlhsie s tebou :D 😝

minuskad
2. jan 2012

@rosa197 no ked budem sama doma, tiez si zatancujem, len sa budem musiet naucit tie ich zostavy :D
ja vela kil nemam, ale som mala skor sa orientujem na cm.
prsia: 86 cm
pas: 72 cm
boky: 104 cm najvac ma trapia boky. po vianociach sa mi zvacsil zadok o dost a kedze mam geneticky danne prberat tak som si povedala, ze radsej zakrocit skor ako ked uz bude neskoro:D 😵

ninimini
2. jan 2012

@minuskad ale poviem však potom sa budem chválit ako velmi som chudla 🙂 take pred vianocami 83 teraz 86 😝 tak volajte si záchranku 🙂 😕 ja budem bojovat za každú cenu 🙂

rosa197
2. jan 2012

@minuskad áách...tak to si potom chudulinká, v brušku...Ja sa zajtrá odmerám, neviem kde je meter 😀 😀