Prejedanie sa

alofinka
24. feb 2024

Snažím sa schudnúť, u mňa je problém veľké porcie jedla, snažím sa ich zmenšiť, menší tanier, voda pred jedlom, ale neviem prečo sa tak strašne bojím ze budem hladná, v detstve som netrpela hladom, tak neviem prečo ten strašný strach, keď je to môj sen schudnúť, aj na ten malý tanierik pridávam, jednoducho sa prejedam a odniesli to hlavne moje veľké brucho

mamamasama
24. feb 2024

Nechceš skúsiť intuitívne stravovanie? Ja som nikdy nevyzerala lepšie a to zjem večer celú čokoládu 😅

januska12323
24. feb 2024

Daj si normálnu porciu, odlož tanier, počkaj aspoň polhodinu a ak budeš ešte hladná dáš si niečo malé. Nič strašné sa nestane keď budeš chvíľu hladná.

janica_
24. feb 2024

Nezmensi porciu, nahrad vacsiu cast prilohy zeleninou, hladna nebudes.

svokrinjazykmonika
24. feb 2024

@mamamasama môžeš mi intuitívne stravovanie popísať? Nepoznám to.
@alofinka inak autorka, nie si ty ja? Presne ten istý problém, proste veľa veľa, ja si neviem normálne nabrať na tanier 🤦

mamamasama
24. feb 2024

@svokrinjazykmonika https://aktin.sk/intuitivne-stravovanie-ako-tre...
Možno sa to zdá na zaciatku ako niečo, čo nezvladnete, ale skúste. Jedzte len ak cítite hlad, ak chcete rezeň, dajte si rezeň, ak chcete čokoládu, dajte si čokoládu. Pokojne aj celú, ale zaručujem, že ak budete počúvať telo, dáte si kúsok po večeri. A mozno aj celu a to je na tom to fajn. U mňa to vďaka IS vyzera tak, ze rano vypijem kavu a zobnem nejaky keksik, potom normalne desiata, ak citim hlad. Niekedy som dokazala zjest dve bagety. Teraz do mna vojde tak jedna tretina a citim sytost. Potom obed, niekedy len polievka, niekedy ani to a takto necitim hlad az do nejakej desiatej vecer. A ak vtedy nemam chut na nieco zdrave, tak si dam tu cokoladu, alebo aj cipsy. A len tolko, kolko telo chce. Treba si na to zvyknut a hlavne sa neupinat na to, co smiem a co nie. Uz nie som dopadkovy kos. Nelutujem jedlo nechat na neskor, alebo nechat nedojedne. Je super to skombinovat s nejakym cvicenim a vtedy vlovek nejak automaticky siaha po zdravsich potravinach.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renusik
24. feb 2024

@mamamasama
No dobre a počas dňa zješ ešte co keď zješ aj tu čokoládu

mamamasama
24. feb 2024

@renusik čokolvek, na čo mám chuť. Dnes to boli dve parené buchty s maslom a kakaom, dve kavy s mliekom, dve tortilly s tofu a zeleninou, teraz mrvím čokoládu, predtym jedno smoothie, dva krajce chleba s maslom, šunkou, syrom a proteinovy drink po treningu. Juj a este dru tycinky a kukuricne chrumky po detoch. A este Bounty 🫣😅 Cez tyzden vsak jem uplne inak, lebo kolotoč, praca, deti atd. A o tom je intuitivne stravovanie. Ješ, co chces. Jeden den mozno malo, jeden viac, raz si das tortu, raz šalat. Den nie je o tom, ze zješ 1600kcal a rano sa zobudis s cistym stitom. Telu je to jedno. Jeden den zjes 2000kcal. Iny den 700kcal. Jeme nie len preto, aby sme zili, ale aj pre potesenie. Staci pocuvat telo.

nops
24. feb 2024

@mamamasama ješ čo chceš,mne to nepripadá ako celkom zdravý jedálniček.Mozno je tam nejaký kalorický deficit,ale aby to dalo telu plnohodnotnú výživu to asi nie.A je to dlhodobo neudržateľné -skor či neskôr si tak zarobíš na problémy s trávením

ivangeline
24. feb 2024

Zeriem salaty. ;D

dominikamacakova
24. feb 2024

A čo keď budeš hladná? Aspoň sa ti stiahne žalúdok. Veď toto je normálne obžerstvo 🤢

michaelammka
26. feb 2024

@alofinka ja pijem shake na ráno, keď sa nestíham je to ako plnohodnotná strava v pohode natom fungujem a zasyty 🙂 desiata obed ptm olovrant a na večer shake .