Som zrútená zo svojho tela

22. máj 2024

Kaloricke tabulky - každý deň prijmem menej o 200-250kcal ako mám prijat. Beh? Není šance- bolesti členka, trening z youtube? Nedokážem si týždeň sadnúť na záchod co ma z toho bolia kolena, silový trening? Neviem sa vytrepat od deti na dve hodiny preč- proste asi som neschopná ale neviem to. Strava? Minule leto som mala za celé leto dva kopčeky zmrzliny. Co z toho? No prd. 15 kg nadváhy stále. Jem s deťmi naozaj zdravo, pekne mi to v tabuľkách vychádza, snazim sa vyvazene. Už som raz zhodila 25 kg pomocou stravy a cvičenia- nie som úplný laik. Ale teraz - po deťoch si neviem absolútne rady. Zhodila som 6 kg (ok super teším sa ) ale potrebujem ďalších 10. Už sa na seba nedokážem dívať. Co mam robiť?. Omiela sa to tu stále ale ja už naozaj neviem. Nejem žiadne pečivo, sladkosti o bože no minimálne nejaký keksík keď mám svoje dni ale proste nedám si nič, dostatok bielkovín, dostatok pitného režimu. Och pomoc....

svetlonos
22. máj 2024

Kojíš?

autor
22. máj 2024

@svetlonos nie, už daavno nie

wintery
22. máj 2024

A máš nastavené tie kcal správne? Môžeš mať nastavené nízko a tým pádom máš spomalený metabolizmus. Keďže ako píšeš, že ješ zdravo a sladké minimálne...
K pohybu, určite pridaj chôdzu, aj to je výborný pohyb a dá sa zvládnuť aj popri deťoch.

beata_k
22. máj 2024

Stres je velky nepriatel chudnutia. Vykasli sa na pocitanie kazdej kalorie. Jedz menej, cvic s zahod vahu. Vaha pri silovom cviceni nie je jediny ukazovatel.

minenkak
22. máj 2024

Myslím ,že stres a treba pravidelnosť a režim.Musis si jednoducho nájsť čas na aspoň trochu pohybu

sintra
22. máj 2024

Pohyb, pohyb. Nie sme vsetci rovnaki, ja napriklad mam rokmi overene ze som typ, ktory moze drzat ukazkovu stravu, ale ak nemam extra pohyb, priberam. Pritom mna sport zufalo nebavi, ale musim sa premoct. Mam doma stacionarny bicykel a slapem. 15 min, 20 min. denne, ako sa mi chce pri vyssej rychlosti.vynimka je, len ked som chora alebo prve dni MS. Myslim si, ze rotoped by si v tvojej situacii zvladla.

lakebabe
22. máj 2024

Jedine pridať pohyb nejaké cvičenia musíš zvládnuť, skus jogu, pilates , pod dozorom s trénerom cvičiť nech ti nastavi cvičenie podľa zdravotného stavu. Ja mam clenok po veľa operáciách, doživotne poškodený, koleno tak isto plus iné dg a cvičím skoro denne aj a vahami, len treba mat cvičenia nastavene aby ta to nebolelo a neskodilo.
Tabuľku máš podľa mňa zle nastavenu bud malo kcal a spomalený metabolizmus alebo veľa kcal.

autor
22. máj 2024

@wintery anooo. Úplne spravne. Nastavovala mi ich trénerka a kontrolovala ešte jedna magistra z oblasti výživy. Mam v podstate 2000kcal nastavených. O 200 minimálne prijmem menej. Som vysoká veľmi, váha tiež vysoká..

mabenn
22. máj 2024

ake mas momentalne BMI?

autor
22. máj 2024

Ešte musím podotknúť že som s tými kalorickymi tabuľkami schudla tých 6 kg takže aj to sa mi potvrdilo, že mi to maximálne vyhovuje

autor
22. máj 2024

@mabenn fuha neviem. To sa počíta podľa nejakého vzorca?

lindous
22. máj 2024

Za akú dobu si schudla tých 6kg? A ako dlho to stojí?

autor
22. máj 2024

@lakebabe ďakujem pekne za komentár. Áno, máš určite pravdu, len som tak nešťastná z toho, jak má všetko boli, že to totálne odrádza. Pilates a jogu - financne na toto nemám- na trénera. Už som si to pozerala v okolí a bohužiaľ..

pralinka86
22. máj 2024

A co zdravie? U obvodneho je vsetko v poriadku? Stitna, hormony,...

autor
22. máj 2024

@pralinka86 anooo, nedávno všetko skontrolované z krvi. Proste to nejde dolu 🙄 konečne mi prvý číslo na váhe svieti osmička. To som neskutočne šťastná ale potrebujem sa pohnúť ďalej..

lakebabe
22. máj 2024

Tak aspoň našetriť na par cvičení s trénerom aleb9 fyzioterapeutom. Ty ho nepotrebujes stále, len aby ti vysvetlil stroje vo fitku a nejaký princíp cvičenia aby si si nepoškodila ak mas nejaké zdravotné problémy. Potom si môžeš cvičiť sama ja som tiez tak zacala tréner len na par krát
Inak tiež ma napadlo co u Dr všetko ok? Štítna hormóny

autor
22. máj 2024

@lindous 3, 3 a pol mesiaca tých 6 kg. Váha stojí 2 mesiace necelé

mabenn
22. máj 2024

Daj vysku a aktualnu vahu

autor
22. máj 2024

@mabenn Váš index telesnej hmotnosti (BMI) má hodnotu 27,47, čo znamená, že máte nadváhu. Približné množstvo tuku vo Vašom tele je 33,57% z Vašej hmotnosti.
Takto mi to vypočítalo...

autor
22. máj 2024

@mabenn 180cm, 89kg

mabenn
22. máj 2024

25 je horna hranica normalu, takze nie si na tom tak zle a nie si daleko...po tych zhodenych 6kilach treba nieco zmenit, lebo telo si zvyklo na predchadzajuci rezim...bielkoviny si hlavne straz dostatok a pridaj len par minut denne pohybovu aktivitu na ktoru telo nie je navyknute, idealne silovy trening: cinky, plank, drepy, vyskoky s drepom....

autor
22. máj 2024

@lakebabe prosím ta, cvičíš podla videí? Ak áno napísala by si mi akých? Tvrdíš, že máš tiež ťažkosti..že by si niečo odporučila..

mabenn
22. máj 2024

Z 84kg pri vyske 167cm som od noveho roku sla na aktualne 71kg, ked chces kukni v mojom profile album- jedalnicek moj, vobec neriesim kaloricke tabulky, strazim bielkoviny a jem aj sladkosti alebo nahrady

lakebabe
22. máj 2024

Ja som začala po operácii cvičiť s fyzioterapeutom a trénerom takže v tomto ti moc neporadím. Naučili ma ako co môžem robit v mojom stave a teraz cvičím normálne vo fitku ale viem čo konkrétne môžem a co nie. Ale na domáce cvičenie za mňa zakladna výbava stačí inak odporúčam kettleball a naštudovať si videa je to univerzálna pomôcka na cele telo kamoška s cvičením s nim doma a obyčajným cvičením schudla skoro 15 kíl a nenormálne si vyformovala postavu
Ale za mňa nesmiem vôbec beh, korčule, vyskoky a takéto veci

autor
22. máj 2024

@mabenn vyskok z drepom. Neurobím ho ani raz bez pocitu, že mi vyskočia obe kolená. Už som písala vyššie, mam nesmierne problémy s kolenami a po pravde bolia ma aj keď zrovna cvičím brucho. Neviem nájsť dlhodobo absolútne nič vhodné pre mňa nakoľko mám tie kolená úplne odpalene

autor
22. máj 2024

@lakebabe kettlebel mam veľmi rada. Mam ich doma. Mam aj nejaké základy s nim za sebou. Ok, skúsim..

lakebabe
22. máj 2024

Tak to je super len treba cvičiť pravidelne vpostupne zvyšovať váhy a naštudovať si variacie cvikov a poctivo sa tomu venovať plus si kukni na YouTube nejaké základy nic adrenalinove na cvicenie

veselo_neveselo
22. máj 2024

Musis len vyckat. Lebo denny deficit 200kcal je na naozaj pomale chudnutie, tak ako ma byt. ked to vydrzis dlhsie, tak to naozaj schudnes. Len to nejde rychlo.

Toto je jeden z velkych problemov mnohych chudnucich, ze to vzdaju prilis rychlo, lebo to "nefunguje". Ale ono to funguje, len to telu chvilu trva.

Pocitaj s tym, ze na 1kg tuku je okolo 7500 kcal, takze si spocitaj, ze ked mas 200kcal denne deficit, ake to je tempo...fakt to nevzdavaj. Pojde to, teraz s letom este lahsie lebo budes este viac vonku, dlhsie dni, pojde to rychlejsie. Ako sport skus plavanie, to mas za hodku vybavene aj so sprchou a dopravou. Alebo rychlochodzu, ked.mas malk casu - nemusis behat. Trening doma z youtube si musis najst nieco, co zvladnes ale neznicis sa pri tom.

Ja mam rada naor. Yoga with Sara Ivanhoe, stare videa ale velmi kludna, pohodova joga, kde sa ale aj zapotis, ked chces:

https://www.youtube.com/watch?v=cXTazQtaWXU
autor
22. máj 2024

@mabenn neskutočne. Ved jes vlastne všetko. 😀 a chudneš..
Každí sme iní fakt..

terka224
22. máj 2024

Skús pozrieť cvičenia na youtube growwithjo