Atopický ekzém - môže sa zhoršovať kvôli zajacovi?

kurciatenko1
9. máj 2019

Nas 2 rocny poklad uz dlhsie trpi podobnym ekzemom ako je atopicky. Ma ho na rucickach a licku. Nedávno starsi poklad dostal na narodeniny zajka. Momentalne skrz viac faktorov sa nam ekzem velmi zhorsil. Kedze patram po informaciach narazila som aj na tu, ze atopici nesmu mat chlpate zvierata. Chcela by som poprosit o skusenosti a potvrdenie alebo vyvratenie tejto informacie.

evinkakub
9. máj 2019

@kurciatenko1 ano, je to tak, mne zakazali aj psika aj macku... ale kedze moja mama mala dve macky a my so sestrou dvoch psikov, nemienili sme sa tychto zvieratiek vzdat, navyse sme mali aj papagaja. a dobre sme urobili. ono, teoria je jedna, a v praxi je to ine.
mozem ti z vlastnej skusenosti povedat, ze vsetko mi preslo... chce to len cas a nejake dobre masticky od koznej.... nech ho neberie na ruky a nedava si ho k tvari.... inak to nie je nic hrozne...
lepsie ked dieta vyrasta so zvieratkami, vyrastie z neho lepsi cloviecik 🙂
ved to by nemohol pohladkat ani psa na ulici, ani by ste nemohli zajst k znamym ktory maju macku alebo vtacika, ani k babke ktora ma sliepky ( totiz mne zakazali aj na perovych vankusoch spat, teraz sa tomu smejem) ani vtak by okolo neho nesmel preletiet a podobne... kludne sa pytaj ak nieco potrebujes vediet.

0silvia0
9. máj 2019

@kurciatenko1 my sme mali králika takmer 11 rokov, ale dcére (mala atopický ekzém) králik vôbec nevadil. Ale vadili jej morčatá (ktoré som občas varovala sestre) a potkany, ktoré mal syn. Keď ich hladkala, mala z nich výsev na predlaktí.

mon1806
9. máj 2019

No boli ste na alergologii? Pravdepodobne je alergicky a tým pádom ma aj exem odporúčam dať zajka preč bohužiaľ nic ine nepomôže bude to horšie a horšie zato je strašne chlpaty a po male je druhý najsilnejší alergen

kurciatenko1
autor
9. máj 2019

@evinkakub dakujem za odpoved 😊 a co sa vam najviac v liecbe osvedcilo? Ja sa snazim vyhnut kortikoidom tak skusame bepanthen, biodermu, imonuglukan, la roche, modra indulona, kokosove maslo a nic. Chvilu zbledne ale nezmizne, skor sa rozsiruje. Kortikoidy krem Locoid dam len max na dva dni ked je to velmi skarede a len malicko raz denne.

kurciatenko1
autor
9. máj 2019

@0silvia0 dakujem za odpoved 😊, mali ste teddy zaja alebo kratkosrsteho? A co vam najlepsie zaberalo v liecbe?

kurciatenko1
autor
9. máj 2019

@mon1806 dakujem za odpoved 😊 miluje zvieratka tak snad nie. Odsledujem a zvazime aj alergologiu.

0silvia0
9. máj 2019

@kurciatenko1 mali sme krátkosrstého. Dcéru trápil ekzém cca do 6-tich rokov. Používali sme čistú vazelínu, občas kortikoidy a vynechanie dráždivého jedla (čokoláda, citrusy, farbivá) Z ekzému vyrástla približne nástupom do školy, ale časom sa jej ekzém pretransformoval na sennú nádchu a slabú astmu. Teraz už výsevy má výnimočne, len pri strete so silným alergénom, ale nie je to nič, čo by stálo za reč.
Keď mala ekzém fakt hrozný a mokvavý, tak som jej na zápästia, kde ho mala najviac dávala taký ten rúrkový obväz, aby si to niečím neinfikovala keď sa hrala vonku napr. v piesku.

evinkakub
9. máj 2019

@kurciatenko1 ono je to dlhy boj.... atopici maju ten problem, ze atopicky ekzem nikdy uplne nezmizne... aj ked ho docasne nebude vidno a dotycny sa bude citit lepsie, vzdy bude v tele... staci sa s tym naucit zit.. ja ho mam od narodenia a dnes mam 31 rokov, takte som si presla roznymi stadiami. na zaciatok ti mozem poradit vyhnut sa niektorym jedlam, ako su ( citrusove ovocie akekolvek, COKOLADA!!!!!!!!!, kakao) to je asi to co najviac drazdi pokozku.... ak aj chces dat keksik, alebo nieco sladke, urcite zvol bez cokolady.... ono ja dnes kolkokokrat zhresim, som tehotna, neviem si povedat nie, ale uz si to viem odlsedovat...
zakazali mi stykanie sa so zvieratami, so vsetkymi ktore maju chlpy a perie... dnes viem, ze to v malej miere bola pravda, ale z vlastnej skusenosti ti poviem, ze cokolada mi skodila ovela viac...
najhorsie obdobie bolo okolo tych 11 ci 12 rokov....
mala som to na vsetkych zahyboch na tele, teda tam, kde sa clovek vela poti... najskor to len svrbelo, neskor sa malemu vytvoria cervene flaky..... ja som si pokozku schovavala, no po tolkych rokoch ti zasa poviem, ze som robila chybu... pokozka musi dychat, a nesmie sa potit.... mala som to na nohach, laktoch, a najhorsia bola tvar... nonstop som musela byt mastna, lebo inak som vyzerala ako kapor so supinami dokonca este aj na ocnych vieckach.....
zaujimava bude puberta. v tomto obdobi sa atopicky ekzem bud pekne upravi, alebo sa riadne zhorsi... vacsinou ustupuje.... ty mas chlapca, takze ti nebudem pisat, ze absolutne tabu pre atopika su KOVY, cize vsetky ,,malovatka,, isli bokom, robili mi zle....
neskor som musela pouzivat aj kremy s kortikoidami, pretoze ako baba v puberte osm chcela dobre vyzerat a to za kazdu cenu.... dnes som zdrava, nijak mi to neuskodilo, takze ak to bude neunosne, kludne takyto kremik mozes pouzit, samozrejme jedine po konzultacii s tvojou koznou lekarkou.....
neviem odkial si, odporucila by som ti koznu lekarku ktoru mam ja, pretoze to, co porobila so mnou je hotovy zazrak... s kazdym malym aj velkym problemom, s ktorym som za nou bola, hravo vyriesila. je fakt dobra..... cca od 20 rokov mi uz predpisuje len robene masticky, nijak nezavadne. netreba sa toho bat. urcite je to neprijemne a hlavne pre maleho to bude neprijemne, ale da sa to zvladnut.... ma stastie, ze je chlapec 🙂

kurciatenko1
autor
9. máj 2019

@evinkakub ja napisala len poklad ale je to dievcatko ☺️ ma to zhruba rok a najprv sa jej vyhodilo na licku. Teraz uz aj rucicky. Sme z Trnavského kraja. Odkial je Vasa doktorka? A presne teraz sme to asi pokazili po sviatkoch s cokoladou 🙈

maminuska
9. máj 2019

@kurciatenko1 skús na to radu od atopik od eucerinu . Zaberá špičkovo .
Mimo témy , mne bolo povedané že atopia je potravinová alergia a nie alergia na srsť , roztoče a tak .

diduska777
9. máj 2019

@kurciatenko1 ahoj moja mala momentálne 16 mesačná ma tiež atopicky exem. Zistili sme v 3 mesiacoch keď bola cela vysypana a na Ličku mala skoro do krvy vyšúchane. Zistili alergiu na vaječny bielok, ma aj intoleranciu na laktozu a alergiu na PSA. Toho mame doma a aj morča ale nedali sme žiadne zviera preč. To by sme nikam nemohli chodiť keby sme mali zvieratá úplne vylúčiť zo života. Aj moji aj manželovi rodičia majú psov, moji aj papagáje. Dcérka ma žihľavku zo psích slín, keď ju oblíže tak sa vysype ale po umytí vodou to zmizne. Žiadnu kozmetiku ani mydla nepoužívame a boli časy keď som prala iba vo vode. Jedine čo jej krásne zvlhči kozu a je prírodné je krém z dm detské telové maslo. To jedine jej pomáha. Kortikoidne masticky som jej nikdy nedala. My sme fungovali keď bolo najhoršie na nizkohistaminovej diéte (žiadne citrusy, kakao a paradajky a jahody nejedla vobec - všeobecne sa vyhýbame silným alergénom). Exem je len prejavom niečoho čo telu škodí aspoň tak mi to bolo vysvetlené.

kurciatenko1
autor
9. máj 2019

@diduska777 ďakujem za odpoveď všetkým 😊 uz som objednala aj probiotika a bude dieta bez alergenov a mame cisticku vzduchu hned vedla zajka tak dufam, ze nebude musiet z domu. Eucerin sme este neskusali ale pojdem pozriet. A taktiez som skor za nazor, ze je to prejav toho co zjeme ako prachu a roztocov, ale nie som lekar. Dnes som dala krem od lekarky aby sa jej to ukludnilo. Citala som aj o sojovom, baobavovom a nimbovom oleji, ktore su vraj na exem vyborne tak aj tie zvazujem.

evkamotka
9. máj 2019

Ja som atopicka a skreckom sa mi to rapidne zhorsilo. Musel ist prec :/

mon1806
9. máj 2019

Bože ale však to ma hrozné chudácik 😭😭😭 ja by som na vašom mieste dala zajaca preč toto bude mať stále nezlepší sa to žiadnymi mastami ani kortikoidy nepomôžu poznám mám synovca ten je na psov a ma to také až do krvi nebrala by som ohľad na to či ho dieťa chce či nie viem ze sa tešia ale tu nie a pritom máme doma aj mi kocura ale som.povedala že stačí zavan alergie u malého a kocúr letí preč a pritom ho mám rada ale nie na úkor dieťaťa

mechurik
9. máj 2019

Atopici uplne iba mydlo detske na sprchovanie poriadne zmyt kazdy den spinu z koze nie horucu vodu ibe kremy ako biodermu AP nedavat pouziva sa na ppstihnute miesta v renkej vrstve 2 x za den po umyti.ziadne fajcenia abi vonavky ani zverina

mechurik
9. máj 2019

A ziadna cokolada

kurciatenko1
autor
10. máj 2019

@mon1806 teraz je niekolko faktorov prečo sa to tak zhorsilo, choroba, lieky, cokolada. Kedze samozrejme chcem aby sa flaky zahojili zistujem vsetky mozne priciny a nasla som aj info o zvieratach. Ako sa presvedčím, ze on stav zhorsuje budeme riesit. Dnes je to uz neorovnatelne lepsie. Ale tak ako vsetko tak aj tu som presvedcena, ze kazdy je specificky a musime najst co najlepsie funguje alebo naopak co najviac skodi. Ekzem ma rok a zajaca mame mesiac.

kurciatenko1
autor
10. máj 2019

@evkamotka iba pri kontakte s nim alebo stacilo, ze bol v byte?

evkamotka
10. máj 2019

@kurciatenko1 stačil v byte. Musel uplne prec :/

mkado
13. máj 2019

@kurciatenko1 dobry vecer, z vlastnej skúsenosti u syna by som vam odporucila precistit organizmus zvnutra. Lebo kazdy kozny defekt je len vysledkom vnutornej disharmonie organizmu. My sme to tak zacali praktizovať a ekzem sa zatial neobjavil 🙂

kurciatenko1
autor
14. máj 2019

@mkado dakujem zab dpoved. A ako ste postupovali?

mkado
15. máj 2019

@kurciatenko1 alternatívnou medicinou. Uzivame produkty na baze aloe vera od firmy forever. Je to beh na dlhe trate, ale ekzem sa zatial neobjavil. Za mna velka spokojnost. Produkty sa nam osvedcili uz vo viacerych pripadoch

kurciatenko1
autor
15. máj 2019

@mkado iba sprej ci aj ine. Sprej mame.

mkado
15. máj 2019

@kurciatenko1 hlavne vnútorne precistit. Gel, probiotika. Zvonku aj sprej a propolisovy krem. Len treba ratat s tym, ze je to dlhodoby proces