Nemám odvahu na druhé dieťa, keď prvé zomrelo

26. apr 2024

Ani neviem, či chcem radu alebo pomoc od niekoho, kto si prešiel niecim podobným.
Po dlhšom pobyte v nemocnici kvôli vysokému tlaku muselo ísť malé von skôr, no nezvladlo to.
Teraz rozmýšľam, či to má zmysel ešte niekedy skúsiť. Ved keď už mám raz problém s tlakom, budem ho mať aj potom. A scenár sa môže zopakovať. Navyše už mám 35 a ešte dobrý rok by som musela čakať, kým sa celá zotavim.
Neviem, čo robiť. Cítim neskutočne prázdno.

ankare
26. apr 2024

Posielam objatie! ❤️ A prajem Ti krásne a zdravé dieťatko! ❤️ Ja by som šla do toho rizika. ❤️

tanyan
26. apr 2024

Sama píšeš, že potrebuješ rok na zotavenie, takže je úplne jedno čo si teraz myslíš a ako to teraz cítiš. Po roku bude tvoja situácia iná (fyzicky aj psychicky) a budeš sa rozhodovať na základe aktuálnych okolností, ktoré teraz nepoznáš. Ži v súčasnosti - minulosť nechaj odplávať a sústreď sa teraz na zotavenie.
(osobná skúsenosť - fetus mortus v 33tt)

doriiis
26. apr 2024

Neviem,či ti to pomôže ale mojej mame tiež takto zomrelo babatko.Najprv mala moju sestru,ktorá sa narodila predčasne v 7.mesiaci.Prezila,dnes má 40 rokov a je úplne zdravá.O dva roky nato musela predčasne porodiť ďalšiu sestru v 6.mesiaci.Dieta po štyroch dňoch umrelo.O tri roky nato som sa predčasne vo 8.mesiaci narodila ja.Som tu,mám 34 rokov a som zdravá.Pri mne mama posledné dva mesiace ležala v nemocnici a dostávala injekcie aby sa mne rýchlejšie vyvíjali pľúca,lebo bolo jasné,že ani toto tehotenstvo nebude trvať toľko,koľko by malo.
Toto všetko sa udialo v 80- tych rokoch.Mama mala a tiež má problémy s tlakom.Ale na druhej strane bola mladšia.Mna mala,keď mala 28 rokov

zuzinka888
26. apr 2024

Asi je to cerstve a velmi bolave. Je mi luto. Ja som prisla o babo 18tt- tazke skoro polovici tehotenstva. Povedala som si ze nikdy viac- lebo ta bolest a prazdno..... No casom tuzba po babatku prevalcovala strach a mne sa podarilo donosit chlapca ( 2r.) Sice to bolo tazke tehotenstvo hlavne udrzat "zle" myslienky na uzde. Daj si cas, poliec zranene telo, srdce i hlavu. A raz, ked budes pripravena babo pride. Drzim palce.

autor
26. apr 2024

@doriiis nám nepomohli ani injekcie na pľúca. Bola som mesiac v nemocnici a pchali do mňa milión liekov. To malé nemalo sancu

autor
26. apr 2024

@zuzinka888 myslím ze vekom to bude s tlakom horšie. Asi by som potrat znášala lepšie. Ale nie keď porodis, vidíš ho raz a do 24h umrie. Prsia plne mlieka, tabletky na zastavenie laktacie akosi nezaberajú. Je mi hrozne

doriiis
26. apr 2024

Je mi to ľúto autorka.Neviem si predstaviť,čo prežívas.Daj si čas.Cas na zotavenie,pochopenie.Uvidis,ako sa budeš cítiť potom,keď to bude aktuálne.Prajem veľa sil

bibina32
26. apr 2024

Je mi ľúto, čo sa ti stalo. Ak chceš napíš tu do skupiny Mamičky anjelikov. Sú tam mamičky, ktoré zažili to isté. Prajem veľa síl.

562012
26. apr 2024

Je mi ľúto,čo prežívaš 😥 ja som to síce nezažila no moja kamarátka áno... prvé tehotenstvo skončilo v druhom mesiaci, trápila sa no po roku sa jej podarilo otehotnieť.Všetko bolo v poriadku až v siedmom mesiaci začala mať problém presne ako ty s tlakom.Babatko muselo von, bohužiaľ po dvoch dňoch zomrelo.Samozrejme boli na tom s manželom úplne zle tiež, lekár jej odporučil dať si aspoň rok pauzu a tak skúšať znova.Po štyroch mesiacoch sa im zázrakom neplánovane podarilo otehotnieť, neskutočne sa bála,plakala,že je skoro, že to nedá psychicky... všetky kamošky sme ju veľmi podporovali, snažili sa ju stále nejako "zamestnávať" aby nemala čas premýšľať,že to zas zle dopadne 😊 až sa v polovici tehotenstva začala sama tešiť,že do tretice to predsa len musí všetko dobre dopadnúť.. a áno už bola viac sledovaná lekárom,aj ten tlak vyskočil,no všetko dobre dopadlo a ona má krásne bábo 😍 teraz s odstupom vraví,že keby vtedy hneď neotehotnela, bála by sa asi viac a nevie,či by sa po roku odhodlala . Milá autorka,silno silno držím palce a prajem veľa síl 😔

jaga18
26. apr 2024

Ahoj, dopraj si čas na zotavenie v prvom rade. Presne toto sa stalo aj kamarátke. Tlak vystrelil a už s ňou nevedeli čo robiť, dieťa žiaľ v 26tt neprežilo. Po čase to skúsili opäť a to už bola od začiatku sledovaná a lekári boli pripravení, dcérka sa jej narodila úplne zdravá planovane v 32tt a do roka aj druhá, tiež v 32tt, keďže problém s tlakom bol počas všetkých tehotenstiev. Obe dcérky má zdravé a narodili sa jej tesne pred 40tkou

evinqua
26. apr 2024

Prešla som si podobným.. v 2015 sa mi narodila dcérka v 27tt kvôli preeklampsii uz mŕtva, vysoký tlak mi od tohto prvého tehotenstva zostal až doteraz, najskôr som mala fázu, že už nikdy nechcem otehotniet,potom, ze ihneď...podarilo sa nám to po cca 14 mesiacoch snaženia a v 2017 sa nám narodil syn. Cele druhe tehotenstvo som bola sledovaná ako riziková, chodila som k internistovi, hematologovi. Brala som dopegyt, od cca 30tt uz 3x2, magnerot, pichala dom si od zistenia tehotenstva clexane.aj druhe tehotenstvo som končila s preeklampsiou, ale teda dotiahla som to do úspešného konca a syn sa narodil v 37tt. Na tretie tehotenstvo som už odvahu nemala, keďže aj vsetci doktori mi povedali, že preeklampsia by sa takmer určite opakovala