Akí sú vaši top pomocníci v domácnosti?

ellieellie
2. jan 2019

Čo považujete za neoceniteľných pomocníkov vo vašej domácnosti? Aké spotrebiče, vychytávky? Ja som nikdy nebola typ na takéto veci, ale manžel už ma “nainfikoval” 😉 Najskôr ma presvedčil na kuchynského robota Bosh - úžasná kúpa. Neskôr na susičku prádla, ktorú som silou-mocou nechcela a teraz nechápem, ako som bez nej mohla žiť 🙂 Ďalej umývačka riadu, proti ktorej som najdlhšie bojovala a pritom taká skvelá vec! Baby, čo šetrí vám čas a nervy pri upratovaní a celkovo fungovaní v domácnosti? Akurát sme objednali tyčový vysávač 3v1, ktorý vysáva aj umýva podlahy (robotický vysávač sa nám neosvedčil). Čo je top u vás?

mistymay33
2. jan 2019

Sušička, umyvačka riada, a v neposlednom rade iroomba. Mame psa, a u nas ide každý den, a povysava aj rohy! Nevymenila by som ju za nič na svete.

sida456
2. jan 2019

@lusyc umyvac okien ? Kamoska má a nieje snim spokojná vôbec že keby vedela tak si ho nekúpi.

sida456
2. jan 2019

@ellieellie no ak máte všeličo na zemi káble, šnúrka trčiaca z koberca, nízke kvetináče, atd..... tak jasne že stále naráža a zamotá sa 🤷‍♀️

0izidora0
3. jan 2019

@ellieellie Parny mop cisti pomocou pary. Nepridavas ziadne pripravky. Kupili sme v lidli. Chlap stepoval pred predajnou a mali az 3 ks. Ale vobec nebanujem. Ak mate doma alergika,skvela vec. Vycisti podlahy krasne a bez namahy ,plus zabija roztoce. Za mna top pomocnik.

0izidora0
3. jan 2019

@sida456 Zalezi ci vie s tym dobre narabat. Tiez som zo zaciatku nadavala ,ze aka kravina. Robilo mi to smuhy,tieklo mi to.Ale zistila som,ze to neviem iba obsluhovat. Za 10 min mam umyte vsetky okna. Ja si to chvalim

0izidora0
3. jan 2019

@lusyc Vydrzia aj podlahy. Ja mam nastavitelny mop. Vyberiem si intenzitu podla toho co idem umyvat. Je k tomu aj nastavec na koberce.

ellieellie
autor
3. jan 2019

@sida456 Káble muž poriešil práve kvôli robotovi, kvetináče nemáme na zemi. nám sa stále zasekával pod radiátory, aj keď sme dali zábrany, ďalej ak bol rozložený sušiak na bielizeň, nevedel popod neho prejsť a najväčšia galiba bol koberec, tam sa zamotal a zanechal na ňom všetky vyzbierané chumáče prachu. To si len tak v rýchlosti spomínam, bolo toho viacej. Ale vravím, kým sme pracovali obaja, tak som ho pustila, keď sme šli do práce. Teraz na materskej, keď som s malým doma, by mi vadilo 1-1,5 hod počúvať ten hluk a keby ho chcem pustiť pred prechádzkou, musím predtým poupratovať každú zatúlanú hračku a vecičku, skrátka mne to nevyhovuje. Ale verím, že si spokojná, aj muž bol, kým býval sám 😉

0izidora0
3. jan 2019

@ellieellie Jezisko mi doniesol el .zubnu kefku,el cistic noh na paty. No co poviem. Zuby mam cistejsie a paty bez namahy osetrene. Preco nie:D Ked to ide aj bez namahy. Podla mna maju ludia predsudky iba ti ,kt si potrebuju dokazovat ,ze to zvladnu aj sami. Potom su taki ,ako ja🙂

dolynkag
3. jan 2019

dievčatá a parný mop je vhodný aj na laminatové podlahy? celkom ma to zaujalo, mam obyčajný iba, ale toto by sa mi viac páčilo asi

0izidora0
3. jan 2019

@dolynkag Ano ja ho pouzivam.

didamt
3. jan 2019

Indukčná doska, ja som prešla z plynu na varenie na indukcii a neviem si vynachváliť.
Práčka, sušička, na ktorú som sa lámala dlho, či umývačka sú veci, kt. máme a využívame naplno.

mistymay33
3. jan 2019

@0izidora0 ahoj. Mozem sa opytat, ci je ta elekteicka skrabka na paty dobra? Ja mam tu klasicku zo sholl na baterky a to je pre mna jedno velke sklamanie. Podla mna je hrozne slaba, potrebujem nieco, co fakt funguje a paty poriadne do hladka oskrabe. Dakujem.

0izidora0
3. jan 2019

@mistymay33 Ja som dostala obycajnu z dm balea. Su tam k nej 4 nastavce.

0izidora0
3. jan 2019

@mistymay33 Pouzivam ju kratko ,tak sa este vyjadrit nemozem. Ale vycistilo paty pekne.

lusyc
3. jan 2019

@0izidora0 ďakujem. A môžem sa opýtať na typ?

lusyc
3. jan 2019

@didamt veru, na indukciu som zabudla. Mam sice "len" jednoplatnicku, ale vyuzivam stále na ohriatie vody, mlieko sa rýchlo ohreje a je po plači.

ellieellie
autor
3. jan 2019

@didamt Súhlas, tiež sme prešli z plynu na indukciu a nedá sa to ani porovnať. Som veľmi spokojná.

sonulik1983
3. jan 2019

Ja mám kuchynský robot, neľutujem, umývačku, naj vec asi, i- robota Roombu a aj I.-robota mop. Roomba je momentálne topka. Nemám sušičku ale ani mi nechýba. a ešte aj tlakový elektrický hrniec, tiež dosť využívam, keď potrebujem niečo uvariť a ísť preč alebo idem si normálne večer ľahnúť a ráno uvarené čo treba a ešte Karcher na okná, používam hlavne na sprchový a úžasná vecička tiež. Bože už prestanem písať, lebo to vyzerá ako keby za mňa robili len spotrebiče.

majusska202
3. jan 2019

Za mňa top vec robotický vysávač 😍

aaddyysskkaa
3. jan 2019

Ja jsem za susicku. V byte, v zime nepostradatelna vec. Mam teda pracku se susickou, ale nejlepsi vynalez na svete! 🙂

nikiki29
3. jan 2019

U mňa je momentálne top sušička! Kým sme nečakali bábätko, dalo sa to aj bez nej, teraz keď chystám veci a pri deťoch to bude luxus.
Druhé miesto by mala umývačka, ale tú bohužiaľ kvôli miestu v kuchyni nemám a ja tak nenávidím umývať riady 😞 snáď raz vo väčšom byte...
Keďže umývačka to ešte nie je tak druhý je robotický vysávač. Máme len taký lacný, ale keďže máme psa ušetrí mi 90% roboty 😊
Tretie miesto kuchynský robot BOSCH 👌🏻 ten dokáže naozaj všetko.

h2
3. jan 2019

@sonulik1983 Ahoj, sušička Ti nechýba, lebo ju nemáš. 😁 Je to super vec!
Mne tiež nechýba robotický vysávač, ale ako tak čítam, asi si ho obstarám.

bucko555
3. jan 2019

Umývačka riadu a robotický vysávač pri malom dieťati je k nezaplateniu a pekne všetko povysávať, máme len dva mesiace ale neviem ako sme doteraz mohli byť bez toho

kolienko2
3. jan 2019

Ja si neviem predstaviť že by sa my pokazil rovus na podlahy aj keď odkedy mám tycovy vysávač aku na nabyjanie nemusím tak často umývať lebo pekne lesti podlahy.Mam aj robot na okná a aj susicka je fajn nezehlim už dlho.Mislim že všetko čo šetrí čas je super...

mimiqa
3. jan 2019

Susicka a umyvacka je top 😂

sonulik1983
3. jan 2019

@h2 vraj susicka nici pradlo a navyse rada zehlim. Tak poctivo este. Takze ten dovod.

babika890
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jania023
3. jan 2019

@ellieellie u nas je vsetko spojene s mobilom, najnovsie sa chystam na pracku ktora sama davkuje prasok a zapnem ju cez mobil aj v robote tak aby bola vyprata az pridem, mame tak aj zahradny robot cize kosacku, vysavac tak isto. Aj na zmyvanie je jeden druh. Chcem si zohnat este miny mangel a bude aj postelne vyzehlena za minutu-dva
Take ako susicku ci mycku alebo kuchynsky robot ani neratam bez toho by to uz ani neslo.
S tymi vymozenostami nam staci raz za tyzden umyt 3 kupelne, utriet prah a zlozit pradlo a mame vystarano.

jania023
3. jan 2019

@sonulik1983 od susicky sa pradlo zrazi zial
Ale ja uz mam metodu a pradlo zije🤪

ludmilka666
3. jan 2019

Za mňa sú neodmysliteľný pomocníci:
1. Umývačka riadu
2. I robot Roomba - vysávač
Tie ostatné veci ako, práčka, ponorný mixér, plynový panel - sporák, rúra, mikrovlnka, klasický vysávač atď. , beriem v dnešnej dobe ako samozrejmosť. Jedine čo si časom dokupíme je sušička prádla.😉