Ako užívate Magne B6 ?

andyja15
7. jan 2020

Má niekto prosím skúsenosti s týmto výživovým doplnkom? Myslím na stres.Na škatuľke je napísané dávkovanie 6-8 tabliet denne, skoro ma porazilo,to fakt? Ja že stačí jedna ráno.Poradte ako užívate vy, ďakujem krásne.

peptina
7. jan 2020

Mne dr na neurologii dala 2x za deň ,ale beriem iba 1 alebo ak si spomeniem

suzitok
7. jan 2020

Je viacej druhov magnezia, záleží od toho, kolko miligramov horcika potrebujes dostat do tela...ja osobne som vyskúšala viac druhov a najlepsie mi sadol magnézium Galvex + B complex zvlášť

malinajahoda
7. jan 2020

Najlepší je Magnerot 👌.

janka2273
8. jan 2020

Je tam len minimum horčíka i B6,preto ti kázala takú dávku ...a ešte je aj otázne,aká je vstrebateľnost tohto doplnku🤔podľa mňa sú to vyhodené peniaze....radšej samostatne kvalitný horcik i B6😉

suzitok
8. jan 2020

@janka2273 uplne súhlasím... bežný uzivatel sa orientuje informáciou na obale, bezne sa uvádza napriklad Magnezium 500mg, hoci skutocny podiel horčíka byva nizsi, napriklad 40-50mg , tie kombinovane su naozaj len ako "doplnok" stravy, ved to musi byt ako lentilky, ked sa bezne uziva 6-8tabliet denne a pri problémoch aj viac...
@andyja15 Ja odporucam vyberat tieto výživové doplnky podla toho, na co konkrétne ho potrebujes, ci iba ako dodatok k strave, alebo ku konkrétnemu zdravotnemu ochoreniu

andyja15
autor
8. jan 2020

@suzitok no ja som jediné magnézium do teraz užívala v šumivých tabletkách.Teraz som si sama od seba kúpila magne B6 , neporadil mi to žiadny lekár ani nikto.Ide o to že mám rok a pól staré dieťa a ja mám po pôrode neskutočné nervy pred ms , vlastne to je pms🙈 a keď chiti dieťa svojou jedovatú náladu,mne to tiež moc na nálade nepridá.Preto som chcela niečo čo by ma trochu uvoľnilo.A aj napríklad keď ochorie, strašne si to pripúšťam,som v totálnom strese.A to sme chorí skoro každé 2 mesiace a strašne ma to trápi, neviem ani zaspať,ani nejem,proste nič.Preto som chcela niečo takéto vyskúšať.No už keď ho mám kúpený vyberiem tento,skúsim 2x denne 1 tbl a keď tak začnem kupovať zvlášť,ako ste mi radili.Dakujem.

suzitok
8. jan 2020

@andyja15 ja uzivam ten Galvex, ale ked sa mi minie, chcem skusit iny, kde je viac horcika...tiez mam take stavy ako ty...mne lekár odporučil magnezium + B complex + sumivy vápnik
Predtym som mala sumive magnezium, mne to nepomahalo, plus mi bolo zle z tej chuti....nie je iste, ze na prvy krat trafis dobre magnezko, kazdej sedi nieco ine...odporuca sa ale aspon mesiac brat, aby si pocítila ucinok...drzim palce 🍀🍀

janka2273
8. jan 2020

Baby,tieto obyčajné magnéziá majú veľmi nízky vstrebateľnost do organizmu,čiže prakticky nič vám z toho nezostane v tele🤔 minule som si niekde odložila foto/ názov horčíka v dobre vstrebateľnej forme,idem to niekde pohľadať a napíšem😘 inak sa odporúča skôr užívať "citrát horčíka",dá sa kúpiť v práškovej forme aj na nete,no toto bola ešte omnoho lepšia forma 🤔😉

janka2273
8. jan 2020

Už som to našla,je to vysoko vstrebateľný horčík vo forme L- treonat😉len je dosť drahý 🤔😘

eliska13
8. jan 2020

@andyja15 tento mi poradili v lekárni magnézium je veľmi dôležite a vela ľudí ho má málo ber dlhodobo
https://www.pilulka24.sk/vitabalans-magnex-citr...

miriam11
8. jan 2020

@andyja15 skúšala som nikdy viac, migrény a točenie hlavy som z toho mala. Sama syntetika fuj, magnézia je tam minimum.

suzitok
8. jan 2020

@eliska13 ako si snim spokojna?

eliska13
8. jan 2020

@suzitok som kludnejsia určite ...tiež mám silné PMS, ale ja ho beriem tak celkovo nech som vyrovnanejšia😀len ja mám nízky tlak a mám pocit, že ma dosť ukludnuje až sa mi ziva

janula2511
10. nov 2022

@eliska13 aké užívaš?