Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo nejesť pri ekzéme na rukách medzi prstami? Aké potraviny škodia ekzému?

veselalentilka
1. mar 2020

dobry den, pomoze pri suchom ekzeme pecenova dieta? ide o ekzem medzi prstami na rukach a na dlaniach male vyrazky ako spendlikova hlavicka. vylucit maso, mllieko syr? ake vysetrenie u alergologa absolvovat? pomoze usmerni to vysestrenie? mate skusenost? ekzem je zdlhava vec, troska sa zlepsi a potom zas zhorsi. svrbi az boli.

meluela
1. mar 2020

@veselalentilka zmenit mydlo. mne uz nic nepomahalo, kortikoidy chvilu a zase zle, koza mi zliezala z ruk a hrozne to bolelo. musi byt take co nema methylisothiazolinone (napr. obycajne balea mydlo aloe vera tekute mam odkusane, cd mydlo, nemocnicne mydla B Braun). dettol je najhorsi, aj dove, palmolive ..

monika6162
1. mar 2020

Mne sa to stáva keď jem citrusy. Odsledovala som si to sama, nebola som na žiadnom vyšetrení. A doktorka mi predpisuje jeden krém, ktorý mi to vždy stiahne.

lula313
2. mar 2020

Môže to byt z čohokoľvek, pre mna je to take miesto, kde sa mi vzdy vyhodí ekzém pri rôznych príčinách. Raz to bolo vtedy, keď som užívala zelezo, raz v zime a raz nejakým parfumovanym mydlom.

janulienka1103
2. mar 2020

@veselalentilka sama si musíš odsledovať kedy sa najviac vyhádžeš ... Ja mám ekzém od malička a keď som bola malá tak najhoršie to bolo keď som zjedla citrusy, zavárané uhorky a čokoládu. Keď som bola v puberte tak to už bolo, že som musela mať hormonálne maste a kade čo.. nakoniec sa mi to ustálilo tak, že jesť môžem čokoľvek, ale najhoršie sa vyhádžem keď je zima, v lete je to ok

renatka100
2. mar 2020

@veselalentilka ja to mam z umycania riadov - vadia mi vsetky saponaty jar, pur atd ale aj mydla. Vsetko umyvam v rukviciach.

veronikaszabova
2. mar 2020

@veselalentilka ak ma ekzem na dlaniach a medzi prstami, ide o kontaktny ekzem. Treba navstivit koznu ambulanciu - urobia kozne testy na nikel, zlozky kremov, atď...
Ja mam kontaktny ekzem - vysoka alergia na nikel.

lenka2710
2. mar 2020

@veselalentilka Ja mam medzi prstami tiež, ale ako som sa odsledovala, mam to od zimy! Ze vraj alergia na chlad! Pretože sa mi to začne robiť vždy koncom jesene a mam to až kým nieje vonku teplo! Rovnako aj keď som vnútri a nekurim, že je trosku chladnejšie, tak tiež!
Už som natierala kde akými mastami, že to proste len treba premastovat a figu! Keď vyjde slniečko, tak to zmizne a v jeseni zasa 🙄

pininka1
2. mar 2020

Keď mal syn tak lekárka zakázala rajčiny, citrusy, kivi, čokoládu, oriešky. Ale len cez čas keď začal exem. U nás to pomáhalo a velmi mi pomohla morská voda ktorou som mu to potierala. Kupovala som ju v dm

77kacena
2. mar 2020

alergologička ti urobí testy alergia na potraviny a povie ti čo a ako mne vymenovala skoro všetko zle mi robí hlavne alkohol, čokolada, horčica kečup, mne velmi pomaha krem so slimačím mucínom rýchlo regeneruje a nezaškodí si robiť aspoň raz do roka detox celého organizmu

Tu začni písať odpoveď...

Odošli