IPL technológia odstraňovania chlpkov

13. máj 2020

Baby uvažujem nad kúpou epilatora s touto funkciou ale obávam sa škodlivosti tohto intenzívneho svetla na pokožku . Na stránke phi**ps píšu, že nie je nijako zasiahnuté iné tkanivo.
Čo si o tom myslíte? Nemôže to nejak skodit ( napr do budúcna) hľadám info aj na nete ale zatiaľ som nič nenašla

nairia
13. máj 2020

ahoj, ja mam ten epilator a som velmi spoko... o skodlivost som sa nezaujimala, ale v navode na pouzivanie je napisane, ze napr. na miesto, kde je znamienko sa nema svietit, ma sa pouzivat myslim 24h (alebo 48?) pred opalovanim alebo po nom...

autor
13. máj 2020

Na slovenských stránkach som čítala samé pozitíva, na anglických som našla že môžu sa objaviť trvalé následky ako napr hnedé škvrny na pokozke

nairia
13. máj 2020

vidis, to moze byt, ale to je reakcia pokozky, rovnako takto moze telo reagovat na opalovanie ci solarko... moze to sposobovat aj ta kombinacia, ak nedodrzi clovek stanoveny cas medzi opalovanim a epilovanim, tiez sa to ma robit na cistu pokozku... zo zaciatku mas vyskusat reakciu pokozky, aby si si vedela nastavit intenzitu laseru a podobne somarinky...