Je vhodná prírodná vláknina pre dieťa?

femmefatale
2. nov 2009

Prosím o radu v prípade týchto dvoch vláknin. Aký je medzi nimi rozdiel, v čom, ako užívať, koľko, čo je lepšie pre dieťa, prečo napríklad Benefibru nesmú deti do 7 rokov, Psyllium na krabici nič o deťoch nemá..
27-mesačný syn má problém pri prechode z plienok na záchod so zadržiavaním stolice, úmyselne to zadržuje aj niekoľko dní a potom plače od bolesti, že to nejde.. ☹
chcem mu touto vlákninou pomôcť k ľahkému a hlavne pravidelnému a bezbolestnému vyprázdňovaniu, aby už z kakania nemal taký strach.
Syn s tekutinami problém nemá, stravu sme upravili o viac vločiek, cereálií, sliviek, ľanových semiačok, pije výhradne vodu a ráno fľašu mlieka Junior Bifidus od Nestlé - tam som mu skúsila Psyllium rozpustiť, vypije, no hustne to a je to konzistenciou hrubšie ako Benefibra, ktorá vo flaši nehustne a zdá sa mi aj úplne bez chuti, čo by sa mi do mlieka zamiešavalo lahšie, aby to syn nezbadal a mlieko neodmietol. Ďakujem za vysvetlenie a akúkoľvek informáciu 😉

amira55
2. nov 2009

jaký je v nich rozdíl nevím ale každopádně bych se poradila s lékařem🙂

kubinkov
2. nov 2009

Tak malému dítku bych žádnou vlákninu rozhodně nedávala. Zkusila bych na lačno sklenici minerálky ( Mattoni, Magnesia, Korunní apod., určitě ne Zaječická a Šaratice.) A hojně nabízet pití během celého dne.

kisska
2. nov 2009

tiez by som nedavala pripravky vyslovene urcene pre deti do 3 rokov 😅 Skus mozno surove ovocie rano nalacno 😉

vlasa
2. nov 2009

nam dokina poradila benefibru,je bez chuti,mala ju bez problemov vypije s vodou.sice povedala,ze nieje moc vhodna pre drobcov,ale zasa v lekarni povedala,ze ok.cipky sa uz vraj nesmu davat detom.dobry je duphalac,ale mne ju mala nechcela,preto benefibra.duphalac je lepsi urcite.davam aj probiotika,skusali sme aj olivovy olej nalacno,ale po dvoch razoch uz nechcela.kupila som v lekarni aj fruktolax,to je strasne sladke a treba ho vela davat,tak to nechcela.mali aj vlakninu od pol roka co sa moze davat,skusime aj tu.nech ti poradia v lekarni 😉 urcite ale na nieco nabehnite,nech nema velke prestavky medzi kakanim ☹

femmefatale
autor
3. nov 2009

ahoj, dakujem za rady, s tymi cipkami suhlasim, vcera som mu uz zufalemu dala polku a hodinu len plakal a krical, cipky by som uz nechcela dat ☹ 😝
vcera mi v mlieku vypil psyllium, jednu kavovu lyzicku + som mu tam dala asi 2 lyzice vody z odstatych lanovych semiacok, tiez tie semiacka dostal do slivkovej vyzivy, papal pocas dna susene slivky, tiez som mu dala vodu z odstatych susenych sliviek s medom (aj med vraj zmakcuje stolicu) a rano bolestivo vykakal trvde (do slipov a so strachom, ale chvalabohu aj za to, uz po hodine ucinkovania cipku neudrzal) a poobede uz kakal uplne makke, boli tam tie lanove semienka, to uz sa vykakal tiez do slipov, ale lahucko..
budem v tom pokracovat, mam aj duphalac, doktorka mi naordinovala 3x denne kavovu lyzicku, len neviem, ci mu to mam nasadit, ked sme zacali takto prirodno, alebo mozem nasadit aj tak a neublizi mu to 😖
co myslite?
moze mat take davkovanie toho duphalacu, ci staci menej, chcem, aby to bolo maximalne setrne, pretoze po tom cipku som ho fakt lutovala, predychaval vyslovene ako ja bolestive kontrakcie, ked som rodila..

dnes mi psyllium uz v mlieku zbadal, vypil len 150ml a uz nechcel😕

monika6e
3. nov 2009

úžasný je lepicol pro děti, máme s ním dobré zkušenosti, když měla malá zácpu. Používali jsme všeho všudy na dvě pár-denní kúry. A zabralo 🙂 Jinak ten lepicol v tobolkách je super na stejný důvod i pro dospělé... A pro děti ještě existuje nějaká asp vláknina. Psyllium a Benefibru bych v žádném případě nedávala, to by se snad ani nemělo pro prcky...
A fajn je ještě pít švestkovou šťávu (nejlíp nalačno). To na Anny taky docela dobře funguje...

lena27
3. nov 2009

my jsme začali používat laktobacily a asi po 14 dnech nemáme problémy. dřív kakal po 5 dnech tuhá bobky a teď chodí každý den, maximálně po 2 dnech a jde mu to úplně samo
http://www.docsimon.cz/zbozi/swiss-laktobacilky...

kjajule
3. nov 2009

My jsme začaly používat lacidofil http://www.lekarna.cz/lacidofil-cps-45-1/#utm_s... , když měl malej průjem po očkování.A doktorka nám ho doporučila i normálně na lepší vyprazdnování.Musím říct, že malej chodí každý den pravidelně , ale když si den dva nedojde dám mu to a vykaká se krásně druhý den. 😉

vlasa
3. nov 2009

lepicol pisu nieje vhodny pre deti a laktobacilky su od troch rokov.lacidofil je super,ale na slovensku neviem ci ho maju ☹ som zo vsetkeho jelen 😅

vlasa
3. nov 2009

monika6e lepicol pre deti neobsahuje psylium?lebo pre dospelych je to skoro ciste psylium.neviete,ci ten pre deti maju aj na slovensku?

vlasa
3. nov 2009

http://www.bio-obchod.sk/product_reviews_info.p... som ho nasla.vyzera super.asi ho malej objednam 😵

kjajule
3. nov 2009

Těch výrobků je více třeba tento... http://www.lekarna.cz/delpharmea-probian-mimi-1... , ten používá kamarádka a nemůže si ho vynachválit.... 😉

kjajule
3. nov 2009

Asi bych nedávala benefibru ani psylium, oni ty příbalové letáky s tím že to není vhodné pro děti do tolika a tolika let nejsou jen tak pro nic za nic...Doktorka mě varovala at si na to dávám pozor a zbytečně tím malého nezatěžuju...Tam kde to nepíšou tak radši nepoužívám...

lena27
3. nov 2009

laktobacilky jsou od ukončeného 1 měsíce do 3 let!!!

helena001
3. nov 2009

psyllium a podobne by som nepodavala dietatu pokial sa nezvysi prijem tekutin, inak to moze mat opacny efekt. skus 2 kavove lyzicky olivoveho oleja. pomaha to ak ma dieta aj psychicky blok...

femmefatale
autor
3. nov 2009

baby, dakujem, maly pije velmi vela vody, teda opacneho ucinku pri tejto vlaknine sa nebojim, davam mu len jednu kavovu lyzicku rano do 200ml mlieka, cize je to ok, ked tesne predtym este vypije min.100ml cistej vody..
na nete som sa docitala, ze psyllium mozu deti od 3 rokov, co si myslim, ze ked ma maly 2roky 4mesiace, mohlo by to byt ok.. tiez pisu, ze aj ked je na navode napisane, ze nevhodne pre deti do 3 rokov to neznamena, ze je to pre deti skodlive a ze pod dohladom rodicov mozu uzivat aj mensie - z toho vyplyva, ze rodic musi dohliadat na neustaly pitny rezim, co nas maly ma..
mne ide aj o tie jedinecne mnohe ucinky, co psyllium ma a hlavne o ten gel, co sa vytvori v crevach, aby maleho odblokovalo bezbolestne a hladke (takmer spolahlive a pravidelne) kakanie..
no samozrejme respektujem vase nazory a premyslam o nich
tie probiotika a bifida ma kazdodenne rano v mlieku - 200ml (pije Nestle Junior Bifidus)
ale priznam sa, zaujala ma ta vlaknina pre deti, tiez je to od firmy ASP ako mam Psyllium😉

helena, olivovy olej davame, dnes mal v polievke s ovsenymi vlockami a nevedel sa dojest 😉

femmefatale
autor
3. nov 2009

podla toho, co som sa docitala v zlozeni Lepicol je to iste ako Vlaknina pre deti od ASP (dokonca sa mi zda, akoby firma ASP odkopirovala letak od Lepicolu, pretoze na konci je pri Vlaknine pre deti napisane, ze nezabudnut davat detom starsim ako 12 mesiacov pri uzivani lepicolu vela tekutin ( 😕 😅 ), akurat je rozdiel v cene, kedze lepicol stoji okolo 10€ a Vlaknina pre deti nieco cez 3€

velmi vam chcem podakovat, zajtra idem kupit a mozem zase spokojnejsie spavat 😉

a ano, lepicol pre dospelych je psyllium, kdezto pre deti lepicol je ovseny beta-glukan, nie psyllium, ostatne zlozky uz maju aj dospeli aj deti rovnake 😉

punkreas534
9. mar 2019

@kubinkov Moj syn ma velke problemy zo stolicov a nam lekarka odporucila psyllium.Moj syn pije len cistu vodu alebo prirodnu zo stavou z ovocia ale nikdy mu to neupravilo stolicu.Pri takomto probleme treba vlakninu.Moj syn ma 16mesiacov a psyllium bolo jedine co pomohlo.A lekari to odporucuju normalne detom co maju taketo problemy.

papucka78
17. júl 2019

@punkreas534 prosím vás, a ako mu to psylium podávate? ja to užívam, a je to pre mňa hnusné, rozpúšťam vo vode, syn by mi to určite nevypil

ajuga
17. júl 2019

@papucka78 odporucam nestle vlakninu optifibre. Rozpusti sa uplne, je bez chuti