Môže surový zemiak uškodiť?

8. feb 2023

Krajala som zemiaky a malý jedno koliesko surového zjedol.Moze mu niečo byť? Nie je to jedovaté?

irusa
8. feb 2023

😀
je to priam toxické...to nemyslíš vážne....

ebaja
8. feb 2023

Je to dokonca zdravé😉

kitycat
8. feb 2023

Ocividne nevolas zachranku, ale zakladas temu na MK, tak asi penu okolo ust este nema.. 🤦‍♀️

autor
8. feb 2023

Joj nesmejta sa mi,ako dieťa som vracala zo zemiakov a teraz surový 😭

beata_k
8. feb 2023

Za 30 rokov pojedania suroveho zemiaku sa mi este nic nestalo.

biaa
8. feb 2023

Moja segra ako mala milovala surové zemiaky nič sa mu nestane 🙂) segra papa surové dodnes zje cely

biaa
8. feb 2023

@autorka niekomu to vyslovene chuti nabuduce mu podaj cely ničoho sa nemusis bat 🙂)

januska12323
8. feb 2023

Nemôže sa jesť len klicek na zemiaku.

autor
8. feb 2023

@januska12323 asi som si to pomylila

ajsha123
8. feb 2023

Pokiaľ by jedol zeleny kusok, alebo jemne zafarbeny na zeleno, tak ho moze boliet bruško. Ale zelené su nechutne, lebo sú horké. Tak to asi nejedol. Ak ste zemiaky kupovali, tak mnohé z nich sú uz nasladle, dokonca sladké. A také neuškodia

stvura
8. feb 2023

nie, nic sa nedeje...moj syn zje surovy zemiak ako jablko...nic mu nie je, je plne zdravy (uz ma 10r)...

sandyan
8. feb 2023

Ja bezne jem surove zemiaky a moj maly 17m tiez😅 tu sme zatial a hlavne zivi a zdravi

heln
8. feb 2023

to je tazke napisat do googlu: surovy zemiak?
urob to a zistis aky je surovy zemiak zdravy a prospesny, pomaha pri problemoch so zaludkom a pri vredoch atd.
skodlive su len zelene casti ktore obsahuju solanin, ale to by musel zjest viac nez len kusok.

zuzahajdulka
8. feb 2023

V surovom stave je jedovaty klicok, teoreticky moze byt aj jeho okolie. To mohol byt tvoj pripad, ked si bola mala. Inak najlepsie je v pripade pozitia cohokolvek volat Toxikologicku linku. Vyhnes sa zakomplexovanym odpovediam z konika.

katarinka89
8. feb 2023

Nič mu nebude.surove zemiaky sa odporúčali na vysušovanie vredov na žalúdku koli vysokému obsahu skrobu

katarinka89
8. feb 2023

@kitycat veru nabudúce radšej nek nikto nepíše sem na MK aby sa vyhol neinteligentnym poznamkam prostých ľudí.....ach
Nieje náhodou kôň aj o vymienani informácií, skúsenosti? Prečo treba hneď udupat človeka sprostý mi vetami?

kitycat
8. feb 2023

@katarinka89 je jen trapne to sem dat pod vlastnym nickom... Sama vie, ze sa pyta na blbost

viestta
8. feb 2023

Surove zemiaky obsahuju solanin, cim su starsie, tym viac, najviac v klickoch a supke. Ale solanin nie je smrtelne jedovaty, moze sposobit nevolnosti, bolesti hlavy ak by ho telo prijalo viac. Jedno koliesko suroveho zemiaku ho nijak neohrozi

katarinka89
9. feb 2023

@kitycat a napíš mi dôvod prečo by tu niekto robil dobrovoľne terč pod vlastným nikom? Sak je to tu jak honba na čarodejnice

zuzahajdulka
9. feb 2023

@kitycat jedovatost vyklíčených casti zemiakov je znama uz vela rokov. Ovlada to asi kazdy, ale niektorym ustipacne komentujucim sa asi nedostalo ani dost osvety ani dost urovne.

kitycat
9. feb 2023

@zuzahajdulka pise, ze zjedlo surovy zemiak. O klickoch a zelenych castiach nie je rec 😑

zuzahajdulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzahajdulka
9. feb 2023

@kitycat nevyzaduje si velku mentalu namahu predpokladat, ze pred osupanim tam mohli byt, kedze naklicene zemiaky sa po osupani bezne tepelne upravuju. Pre teba a kolegyne ale asi ano.

jessicai
24. mar 2023

Surový zemiak je dobrý aj na ďasná a zuby. Ja keď stúpam zemiaky vždy si kúsok dám. Nemôžu ho jesť ľudia alergicky na zemiakovy škrob. Keď sa začne jesť pomaly v dávkach ukáže sa či to človek môže jesť alebo nie.