Náhrada za sladený nápoj

12. mar 2024

Ahojte, čistá voda mi vôbec nechutí. Som závislá na sladených bublinkovaných nápojoch, ktoré ale sú dosť škodlivé. S čím si ich nahradiť? Ak začnem zrazu piť len čisto vodu premôže ma závislosť.

klaudscha11
12. mar 2024

Podla mna si zavisla od samotnych sladkych napojov ale proste celkovo od sladkeho. Ked si nechuti obycajna voda, tak skus caj, skus nejake sumive tablety do vody, tie su tiez sladke, nejaky fajnovy sirup si kup.

zuzuliatko18
12. mar 2024

V Lete predavali aj caj do studenej vody, klasicky
cajovych sackoch. Mozno to skusit.

autor
12. mar 2024

@klaudscha11 práveže sladké okrem nápojov vôbec, žiadna čokoláda, cukríky, to mi nechuti. Len tie nápoje.
Ďakujem za radu určite skúsim, a čo sa týka ovocného čaju ak si doňho nedám cukor môžem ho piť denne viac krát?

anonymnasnazilka
12. mar 2024

ja by som odporucila zatat sa a vydrzat aspon 3 dni, nachystat si vodu do flase, nech je po ruke a pit tak casto, ako sa da. telo si potom zvykne a bude si same pytat vodu. Pripadne ano, aj nesladene caje su ok alebo citronova voda s cerstvou matou..

klaudscha11
12. mar 2024

Samozrejme, ze mozes, pripadne si ten caj oslad trochu medom. To je isto lepsie ako cukrom.

michellemary
12. mar 2024

Čistú minerálku skús.

proste0monika
12. mar 2024

Kombucha alebo tibi?

tykat
12. mar 2024

Ak si taka zavisla tak zacni s tym ze budes riedit vodou, najprv 1 diel vody a 3 diely sladkej stavy, riedene bublinky su asi o nicom ale napr. dzus sa s vodou da. No a postupne uberas sladke a pridavas viac vody 🙂
Ja som tak zavadzala prikrmy lebo dcera bola ako inspektor zo SOIky ak zacitila co tam nema byt rozumej nieco nove tak ani za nic to nechcela zjest.

hanaha
12. mar 2024

Minerálka s vytlačeným citrónom, pomarančom, limetkou...

michaelam2
12. mar 2024

v DM predavaju ciste 100% ovocne stavy, rozne druhy...ked nechcem cistu vodu tak to pouzijem ako sirup, mozes aj toto skusit

januska12323
12. mar 2024

Nalej si sladký nápoj a do toho vodu, postupne dávaj viac vody ako sladkého. A popritom skúšaj aj čaje, vodu s citrónom, minerálky, niečo ti zachutí.

anavixy
12. mar 2024

Neprestavaj zrazu pit sladene napoje, ale postupne… ano, ta chut bude stale, ale zaklad je nemat to doma a ak, tak si dat pohar denne, postupne to zvladnes aj bez toho a das si vynimocne ked si mimo domov (vlastna skusenost colovej zavislacky).

lakebabe
12. mar 2024

Ja som teraz v dmke pozerala ten waterdrop malo by to byt bez cukru a ochutít to čistú vodu na ovocnú skus si to pozriet

osky
12. mar 2024

Skus si kupit kvalitny dzus-100 % fresch!!!
Stava s drtou,nie koncentrat.
A to si daj miedto sirupu,trochu do vody.
Mozes si vytlacit do vody aj pomaranc,citron alebo limetku-tam asi bude treba med alebo steviu

Mozes si luhoat cerstve byliny v studenej vode/macerat/
Alebo ovocny csj je super,ci teply,ci studeny

Urob su vodu s mätou a citronom
Alebo zazvorovu s medom...

Inak,vodu treba nechat odstat,lebo priamo z kohutika je tak tazsia na zalufok,mozno aj preto ti nechuti

Ja si napr.dam tretinu pohara jemne perlivej mineralky a dolejem uz odstatou alebo filtrovanou vodou

rozculena
12. mar 2024

@klaudscha11 sirupy sú čistý cukor,to by jej ako pomohlo

rozculena
12. mar 2024

mne tiež čistá voda nechutí,ale bublinkový rajec vypijem bez problémov,alebo gemerku....

mabenn
12. mar 2024

caj s medom, voda s citronom