Máte skúsenosť s odhlučnením steny?

selly671
28. dec 2019

Ahojte, mate niekto skusenost s odhlucnenim steny susediacou so susedovou obyvackou?

Dakujem za rady.

maddie1711
28. dec 2019

@selly671 existuju akustické sadrokartónové dosky, spraviť predsadenku, vyplniť vatou a ďalej postupovať ako pri klasickom SDK. Fungovať to funguje, keď sme predelovali byt, v jednom ostal môj otec a do druhého šli nájomníci s malým dieťaťom. Otec nepočuje vôbec nič, (predtým tam bola len klasická 10cm priečka) jedine v noci keď je úplne ticho a vedľa maly plače tak je trocha počuť ale nie tak ako by bol vedľa

selly671
autor
28. dec 2019

@maddie1711 dakujem to dostanem kupit v Hornbachu alebo takom niecom? 🙂

maddie1711
28. dec 2019

@selly671 fúha to neviem, my nakupujeme takéto veci normálne v stavebninach nie v marketoch lebo väčšinou v obi ani hornbachu nemajú zn norgips/rigips ale poľské SDK a naši robotníci s nimi nechcú robiť lebo nie sú moc kvalitne vrak

selly671
autor
29. dec 2019

@maddie1711 dakujem presne tie rigips som nasla na nete. Dala som si aj nacenit len material cez potichu.sk ale asi sa obzriem po lacnejsej variante, kedze si to vieme spravit sami. Tak som rada ze u vas sa to osvedcilo. Dakujem este raz

zuzkapap
25. máj 2020

@selly671 Ahoj, ako ste to prosim nakoniec vyriesili a pomohlo to? Akurat riesim tento problem s hlucnymi susedmi, u nas v spalni sa rozpravaju a trepu s vecami do polnoci :(

selly671
autor
25. máj 2020

@zuzkapap ahoj, ano vyriesili sme to a pomohlo! nepocut ze vobec NIC ! Kupili sme akusticky sadrokarton znacky Rigips cez firmu Gipsol a montaz sme si uz zabezpecili sami. Musite ratat s tym ze vam to ubere z priestoru asi 6 cm, podla toho kolko vrstiev sadrokartonu si date, my sme dali len jednu a to sme mali tiez hlucnych susedov za stenou a pocula som pomaly kazde ich slovo. 🙂 To sa potom postavi taka konstrukcia do ktorej sa vopcha taka pena a na to sa da sadrokarton. Keby mas este nejake otazky kludne pis.

zuzkapap
25. máj 2020

@selly671 dakujem ti velmi pekne, vies mi povedat aj ktory konkretny z tej stranky ste si dali prip. link? pozerala som a je tam toho viac 🙂

selly671
autor
26. máj 2020

@zuzkapap vies co to uz neviem, ale riesila som to s Mobil: 0948/236 632
E-mail: maros.machata@gipsol.sk. On nam to vsetko vybral poradil a my sme len posluchli.... Jedine co sme nespravili on povedal ze mame dat na vrch 2 sadrokartony, my sme dali len jeden s tym ze to vymalujeme o tyzden neskor a keby bolo treba dodame este jednu vrstvu a v nasom pripade teda len ta jedna vrstva uplne stacila. Napis mu alebo zavolaj a on vam poradi a posle aj ponuku, je to velmi mily mlady chalan a keby ste potrebovali montaz tak vam da kontakty na motaznikov za normalne ceny.