Matrac pre trojročné dieťa

alex2019
23. máj 2022

Ahojte,
potrebujem synovi kupit matrac do postielky do detskej izby,v podstate jeho prvy, lebo doteraz spal v spalni so mnou, postielka zial nikdy nemala velky uspech. Poitrebujem standardny rozmer 90x200, tj nemusi byt nejaky speci detsky, preto som aj taky rozmer postele vyberala. Myslela som ze kupime v Ikei, ale dnes sme tam boli pozriet, zamestnanec nam poradil taky uplne obyc matrac (ÅSVANG), ze iny nema zmysel pre dieta, taky penovy dost nizky, lebo ze na pruzinovom bude len skakat a tie pamatove prvky na matraci nie su dobre pre dieta. No ale teda musim povedat ze som odtial nesla velmi presvedcena, ten matrac co nam poradil sa mi velmi nepozdaval. Neviete mi daco poradit? Aky a kde ste kupovali? Resp ak ste si to nejak studovali (ja som sa na to vynimocne troska vykaslala), ake poziadavky ma splnat detsky matrac? Urcite chcem nejaky tvrdy matrac a nemusi to byt nejaky super najdrahsi ale zase nechcem ani nejaky lacny a nekvalitny. Vopred dakujem za rady.

matovicova
23. máj 2022

@alex2019 segum - profi poradenstvo, ale drahšie

tatehotna
23. máj 2022

@alex2019 dieta by malo mat tvrdy matrac, bez pamatovej peny a bez zonovy by mal byt. my kupujeme z obchodu pre spanok matrac Wanessa. Odporucila mi ho pani predavacka z predajne v Trnave. Zajtra ideme kupovat postel a v piatok by nam mal prist matrac. Uvidim ako budeme spokojny. Matrac by sa mal menit tak po 10rokoch pouzivania. My sme kupili aj chranic matraca Top Care Tencel z tejto predajne. Co by mohlo predlzit sobu pouzivania matraca. Hlavne ochranit samotny matrac pred vlhkostou, a neziaducim faktorom. Dalsi matrac, ktory predavaju pre deti je pod nazvom Mono Visco, ten ma jednu stranu tvrdu a druhu maksiu, ale kedze my kupujeme pre 2r syna tak by nam maksia strana bola zbytocna. Stal nas tusim okolo 120€/ks.

tramtada31
23. máj 2022

Naj je z klasickej studenej(HR) peny, nemýlit si to s PUR penou.

evaachesa
24. máj 2022

Pozri túto stránku, majú to tam dobre zhrnuté. Dôležité je aby bol zo studenej peny (HR) a aby mal aspoň priemernú hustotu (35kg/m3).
https://barige.sk/ako-vybrat-matrac/
Ten IKEA matrac čo ti núkali má len 28kg/m3 a je z PUR peny, nie HR.

evaachesa
24. máj 2022

@tatehotna presne tento matrac som si minule pozerala lebo tiež som ho našla ako odporúčaný niekde tu na MK. Výrobca ale neuvádza hustotu. Keďže sa už nepamätám na presný údaj, len viem že to bolo nevyhovujúce číslo, tak som im opäť napísala (odpovedajú okamžite, takže toto majú super). Za tú cenu je to žiaľ dosť podpriemerný matrac keďže má hustotu iba 27kg/m3.

evaachesa
24. máj 2022

Ja odporúčam kofoam.sk
Objednali sme si matrace, ktoré robia na mieru podľa požiadaviek a dajú ti tam penu aj hrúbku akú požaduješ. Kupovali sme ich k svokrovcom a fakt sa na nich dobre leží.
Tento budem brať pre syna (buď 15 alebo 20cm).

hanaxxx
18. mar 2024

@evaachesa ahoj. Prosim ta, mohla by si napisat, ci ste spokojni s tym synovym matracom? Tiez chcem pre dieta 15cm zo studenej peny a co som zatial nasla, nebola vyhovujuca hustota, tak rozmyslam, ze tiez kupim od tohto vyrobcu. Dakujem pekne.

evaachesa
31. mar 2024

@hanaxxx ahoj, syn ešte stále spí s nami v posteli, no zvykneme či s manželom ľahnúť do jeho postele. Za mňa je super, len žiaľ zatiaľ nevyužívaný. 🤷😏