Metrážový koberec do detskej izby

carduelis
2. aug 2021

Budeme zariadovať detskú (zatiaľ skôr hraciu) izbu pre deti (2,5r a 6mes). Ale zároveň je to aj izba, kde má manžel pracovný kút v rámci home officu. Chceme dať na parkety metrážový koberec neutrálnej farby a detský kút vymedziť podložkou.
Aký metrážový koberec sa vám osvedčil do izby? Nízky/vysoký vlas, uzlíky, hrúbka vlasu, atď… Na čo pri kúpe myslieť?
Vďaka 🙂

aknamorka22
2. aug 2021

Ak byvate v paneláku a pod vami su susedia tak odporucam co najhustejsi koberec. A určite nie vysoký vlas lebo ten sa ťažko čistí 🙂

zuvelyn
2. aug 2021

Kusovy koberec, nízky vlas. A to z praktického dôvodu, kedykoľvek ho zabalis a hodis do auta a odnesies do čistiarne poriadne vyčistiť. Ja nosím cca každe 4-5 mesiacov, do izby maju zakaz chodiť psy,vyslovene je čistá,na hranie a toho sajrajtu co tam je by si sa divila 🤮 mam doma tepovac, ale sama by som tak nikdy koberec nevycistila. Takze napriek tomu ze sa mi oacia metrazne koberce na celú plochu, hygienického hľadiska radšej kusovy.

lucik194
2. aug 2021

@carduelis cez celu izbu koberec, ziadna podlozka, to je blbost, nizky vlas na hrubsie tkany, nase baby maju travickovo zeleny v izbe

mizu89
2. aug 2021

@carduelis my máme tento a som spokojná už 4 roky