Ako vyčistiť sklokeramickú dosku?

mamky2277
31. júl 2019

ahojte, mmam doma sklokeramicku dosku nikdy som nebola nadsena ako sa na nej vari ..... ni teraz by som potrebovala poradit ako ju vycistit ...... mate nejaku ucinny prostriedok pripadne domaci recept ? Dakujem 🙂

tyrkysova_kobyla
31. júl 2019

@mamky2277 cif + hubka 🙂

nevludna
31. júl 2019

@mamky2277 mne neviem preco, ale uzasne pomaha aj citronovy dettol😄😄😄 je super na odmastnenie

nikiki29
31. júl 2019

Ja teda po 2 rokoch by som ju najradšej je.la do koša. Neviem prečo som ja hlupaňa nevzala indukciu. Máme sklokeramiku totálne zničenú, všetko čo sa pripáli zanecháva fľaky a na nič iné nerobím len čistím a aj tak nevyzerá úplne tip top.
Na pripáleniny dobre pomohol Grilpur

evkamotka
31. júl 2019

My cif tekuty pradok s hubkou a vyzera supet

hettinka
31. júl 2019

Cif je najlepsi. A na odmastenie sprej taký oranžový na kuchyne z Lidl.

0hena0
31. júl 2019

@mamky2277 po kazdom vareni, ked doska vychladne ale nie uplne, trochu nech je tepla, ale trochu. Vezmem zubnu pastu, hubku zlahka namocim a miesto kde bol hrniec pekne precistim hubkou, nedrhnem ale cistim, potom prejdem po celej doske, premyjem celu plochu a papierovym obruskom krasne vycistim do lesku. Mam ju 2 roky a je ako nova.

mamky2277
autor
31. júl 2019

@nikiki29 No ja by som ju tiez najradsej vyhodila ....... stale nejaky flak od hrancov hoci mi ani jedlo nekvapne ... a neni ten grilpur velmi silny?

nikiki29
31. júl 2019

@mamky2277 čo nejde ničím iným ide grilpurom. Ja ho používam keď mi vykypí alebo prská masť a zostane to pripečené na doske. Poradil mi to niekto iný, že je super a fakt pomohol. Ale fľaky sa robia naozaj stále. Som zúfalá z toho 🙄 Určite sa mi Grilpur zdá lepší ako Cif prášok, ten má tie jemné abrazívne častice a to podľa mňa ešte skôr poškodí povrch...

momoqui
31. júl 2019

@mamky2277 hg intenzivny cistic varnych dosiek. Mne to tu minule poradila jedna mamicka a naozaj to dobre cisti. Maju to v obj

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0hena0
31. júl 2019

@peter952 hovadina

lucin_kaa
31. júl 2019

Mám sivé indukciu, ale mne pomáha sanytol na kuchynu + hubky + jar 😊

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ildiko36
31. júl 2019

@mamky2277 ja cistim parnym cisticom..kupila som to v lidli za 20euro.dam z lildla jar w5..len kusok na hubku prejdem stym a potom parnym cisticom.kuchynskou utierko to lestim .neskutocne rychlo a effektivne vycistim s tym vsetko..od keramickej dosky , okna az po dlazby

monikamoniak
31. júl 2019

V dm majú škrabku na sklo a varné sklokeramické dosky. Perfektná vec.

nikiki29
31. júl 2019

@peter952 veď to musí riadne zničiť tú dosku 😳

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nada89
31. júl 2019

Žiadne rady ti nepomôžu tak ako moja overená 😁😁 HG intenzívny čistič!! Mamina ma sklokeramiku v strasnom stave same fľaky od hrncov, dokonca niektoré časti vypadli už ako výpalené a tento zázrak tomu veľmi pomohol, samozrejme že detailne pod svetlom nie je ako nová ale výsledok určite stojí zato, už viac žien tu tento čistič chválilo.. Ja som ho kúpila z netu za 8eur.

sonicka96
31. júl 2019

Mne najviac pomáha zelená pasta 🙂 z dedry.... Aj spálené vyčistí 🙂

nikiki29
31. júl 2019

@peter952 ako to som fakt ešte nepočula, bála by som sa že vlákna urobia ryhy... však výrobca neodporúča ani abrazívne čistiace prostriedky 😁 ale keď budem bezradná možno to vyskúšam

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamky2277
autor
1. aug 2019

ziadna ocelova vlna nepomoze akurat poskiabe dosku .... ved je to sklo .....

mamky2277
autor
1. aug 2019

dakujem vam zienky za rady nieco musim vyskusat ....

yvett78
3. feb 2023

@mamky2277 tymto to ide super

zuzinka888
3. feb 2023

Skrabku na keramicku dosku. Po vareni - ak treba prejdem po povrchu a je to ako nove. Varim na nej14 rokov a v pohode ako nova

zuzks5
3. feb 2023

normalne kupujem taky tekuty prasok v dm. je lacny ale ucinny a samozrejme ak je treba, tak mam doma aj skrabku na skokeramiku. ono niekedy fakt staci, tu spinu tam nenechavat nejak moc dlho