Máte nejakú vychytávku na spanie 2-3 r. dieťaťa na balkóne?

27ivana
6. sep 2019

Nemate niekto dajaku vychytavku na spanie na balkone pre vacsie deti. 2-3 roky.
Nemyslim kocik. Nieco napriklad vyrobene, co nezaberie mnoho miesta, ale dieta sa v tom vyspi. Postielka sa nam tam nezmesti a kupovat dalsi kocik sa mi velmi nechce. Nas mame v kocikarni, nakolko hore ho nedostanem.

jana_eyre_2
7. sep 2019

@27ivana a ako mate rieseny balkon? ja by som tam napriklad.urobila paletove sedenie, to byva dostatocne siroke, ze tam moze aj spinkat.. mame take na terase, sedacia cast je super, najmladsi syn tam uz aj pohodlne zaspal (on zas zaspi vsade aj na plazi na deke, alebo lehatku pri bazene 😂)

ja zas vzdy predpokladam, ze zena zakladajuca otazku je zvacsa svojpravna, tak rizika snad uz sama dostatocne zvazila, resp.odstranila...

jana_eyre_2
7. sep 2019

alebo by som tam natiahla siet, to sa da v oripade potreby zlozit, cize nezavadzia..

uhnakova
7. sep 2019

@27ivana ja len k tomu zdraviu - never, ze je to len spankom vonku, tvoje deti maju proste lepsiu imunitu nez rovesnici. Moja dcerka spavala cez den do dvoch rokov len vonku (potom dospavala uplne), zdravie ma uplne rovnake ako syn, ktory spal v kociku vonku len do roka a druhy roka doma vo vnutri. Plus ked boli mensi (cca do synovych 5 rokov), boli sme strasne vela vonku, aj v zlom pocasi, pretoze doma bola len zlota a vonku sa pekne hrali. Na imunite sa to po nastupe do kolektivu velmi neprejavilo, presli sme si skolkarskymi chorobami. Takze netreba zovseobecnovat. Jasne ze pobyt vonku je zdravi, ale celkovo malemu dietatu urcite nezabezpeci odolnost voci chorobam v kolektive.

jana_eyre_2
7. sep 2019

@uhnakova uplne suhlasim.. ja som s detmi denne vonku odkedy ich mam v kazdom pocasi, furt dlho.. vela sa hybu, jedia zdravo a predsa byvaju casto chore.. zavisi to od inych veci..

uhnakova
7. sep 2019

@jana_eyre_2 podla mna z velkej casti zavisi imunita od zdedenych dispozicii. A nejaku malu cast moze clovek ovplyvnit pohybom a stravou.

terezka1947
7. sep 2019

@27ivana pozri,kazde dieta je ine....bohuzial su aj take,co nespia....ale tak...aspon polezat v skolke sa nauci,tam zase musia deti aspon oddychovat s ostatnymi chvilu....

jaruskatt
7. sep 2019

Taký rozkladací matrac by mohol vyhovovat

27ivana
autor
7. sep 2019

@terezka1947 Tak fungovala dcera. Iba lezala, bolo jej dlho. 2 roky. Ale minuly rok sa naucila zaspat v skolke. Na porazenie. Ked uz to vobec neni treba, tak spi, potom ide vecer spat neskor ako ja, co sa prehadzuje v posteli. 😕
Co uz.

katkasav
7. sep 2019

Nejaký matrac na zem a pod neho karimatku by nepomohol? Nejaká snaha konštruktívne pomôcť tu zjavne chýba, tak musíš kreatívne ty porozmýšlať, fakt nevieme aký máš balkón veľký a ako riešený.