Vyšetrenia potrebné pre nedonosené detičky

veselavrba
14. mar 2013

Ahojte je tu niektora co ma porodila nedonosene dieta?Ja som porodila v 35tt a dnes my dosla pozvanka aby sme sa dostavili na kontrolne neurologicke,interne a antropologicke vysetrenia.POzna to niektora z vas co to vsetko obsahuje?Ja sa uz bojim pri kazdom vysetreni lebo sme vzdy ostali s malym v nemocnici.Mame problemy s oblickami boli sme aj s mocovym mechurom zapalenim tak vzdy trpnem ake vysetrenia to obsahuje.Poradte mi prosim nech niesom tolko v strese kvoli malemu.Dakujem.

zuzana315
14. mar 2013

@veselavrba Nas maly sa narodil 34+4tt. V nemocnici bol 19 dni. Tiez sme absolvovali rizikovu poradnu, my konkretne v Bratislave na Antolskej, posledna nas caka co nevidiet, kedze uz bude mat 3 rocky🙂 Ak sa nemylim, tak do 3 rokov dietata sleduju jeho napredovanie. Myslim, ze niet sa coho obavat. Neurologicka mu urobi neurologicke vysetrenia, co by mal ovladat v danom veku, popyta sa aj teba ako sa vam javi dieta doma, nas sa vzdy pytala aky je spanok dietata a ci je placlivy, antropologicka ho zmeria, odvazi, pomeria hlavicku a vsetko mozne a posledna pani doktorka vsetko zhrnula, este raz popozerala, popytala sa, vypisala spravu a popriala vsetko dobre🙂 a este treba priniest vsetky potvrdenia a spravy, ak je drobec sledovany napr. u ocnej, plucnej, kardio, nefro....Prajem Vam vela zdravicka a vsetko dobre.

veselavrba
autor
14. mar 2013

Dakujem ti velmi pekne ja chodim tiez na antolsku a tam sme aj lezali a vsetko tam spolu presli som rada ze to nieje nic horsie si ma velmi potesila🙂 a ako casto si potom chodila na kontroly?

zuzana315
14. mar 2013

@veselavrba my sme boli zatial 2x. Aj my sme lezali aj rodili na Antolskej. Aj nas drobec mal zapal mocoveho mechura ako 3 mesacny,boli sme na sono obliciek, ale vsetko bolo OK. A ako som pisala vyssie, uz bude mat 3 roky a nikto by nanho nepovedal, ze sa narodil skor🙂

jerino
14. mar 2013

@zuzana315 a ľaľa koho to tu nevidiiiim??? 😀

zuzana315
14. mar 2013

@jerino No ahojky, tak ak si dobre pamatam tvoj datum porodu, tak do tejto temy nepatrite🙂)))

veselavrba
autor
14. mar 2013

@zuzana315 ok dakujem pekne

jerino
14. mar 2013

@zuzana315 nie,ale pozerala som si temy sem tam čosi tiež prispejem a ked som videla tuto hned si ma napadla ,ale možem iba len potvrdiť mamičke ,ktora sa pytala , že na tvojom krasnom mudrom synnčekovi ,teda nebadať absolutne že sa vypytal na tento svet o čosi skor ,a určite sa nema čoho bať 🙂 ,chcem ju povzbudiť 🙂

zuzana315
14. mar 2013

@veselavrba a nezabudnite, ze NIKDY neporovnavat s druhymi detickami. Ja som porovnavala a stale cakala, kedy sa zacne pretacat, sediet, stvornozkovat, chodit....kazde dietatko, nie len to predcasne narodene si ide svojim tempom, vsetko sa naucia, niekedy im treba trosku pomoct, ale vsetko zvladnu v ten spravny cas. Vela trpezlivosti a uspechov a radosti a veselych huncutskych ociek....

mirusss88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz