10 mesačná má nohy do O. Upraví sa to?

mhas
15. sep 2009

Moja ročná dcérka chodí už od 9,5 mesiaca, avšak má nôžky do "O" pri chodení. Niektorí mi tvrdia, že je to tým, že začala skoro chodiť a časom sa to samo upraví, ale podľa iných to nie je v poriadku a malo by sa s tým čo najskôr niečo robiť. U doktorky som zatiaľ kvôli tomu nebola.

junovka
15. sep 2009

mhas, mojej znamej syn zacal chodit po 1 roku, nohy mal strasne do O, odmalicka ho musela balit do Ferkovej perinky, a potom sa mu to same upravilo...ale bol pod dohladom ortopeda.

mhas
autor
15. sep 2009

No zbohom... ☹

junovka
15. sep 2009

a aky nazor na to ma pediater?Ja by som na tvojom mieste sla cim skor na ortopediu, pokial sa este s tym nieco da robit, ako potom v buducnosti si vycitat, ze som nic pre to neurobila.Radsej 100x k ortopedovi, aj ked ti povie, ze je to normal, ako v zivote si nieco vycitat 😉

mhas
autor
15. sep 2009

no pôjdem hned zajtra k našej pediatričke ☹(((

len.petra
27. sep 2009

baby a nevedeli by ste mi poradit.. nasa krpata sa naucila chodit ako 13 mesacna, ala mala pri chodzi dost pokrcene nozicky v kolienkach, myslela som si, ze to je tym, ze si nie je ista a tak chodi pokrcena, ale chodi tak este stale, aj ked uz ma nozicky rovnejsie, stale nie su uplne rovno.. nevedeli by ste mi poradit? mate s tym niekto skusenosti? 😒

babula
25. mar 2011

ahojte,obnovujem tuto temu,ak mate niekto skusenosti,prosim poradte.maly ma 15 mesiacov,chodi od 11 mes.ale cim viac teraz chodi po vonku,nozicky ma stale akoby pokrcene do O a uklada na pravej nohe spicku do vnutra.k ortopedovi ideme za 2tyzdne ale rada by som vedela co nas caka.dakujem

miroslava124
9. nov 2012

@mhas @babula @len.petra vaše prispevky su už staršieho dátumu a preto by som vás chcela poprosit či mi viete poradit. Zlepšili sa tie nožičky vašim deťom..a po liečbe alebo bez liečby..? Moj synček ma teraz 23 mesiacov a má extremne krivé nohy do O vstrebavanie vitaminu D ma v poriadku už mu na to robili testy. Krivicu mu vylučili.. Ale tie nožky su extremne do O. Chodit začal sám bez držania ako 10 mesačný. Ďakujem vám za každu odpoveď.

mhas
autor
10. nov 2012

@miroslava124 Moja malá mala do O zhruba v jednom roku,tiež začala chodiť ako 10mes.,začala nosiť ortézky na noc zhruba vtedy a upravilo sa jej to.Ale to ma hneď varovali,že okolo troch-štyroch rokov zvyknúť byť nohy do X,a to aj má teraz,takže zas nosí ortézy na to.A myslím,že to pomaly pomáha. A nám žiadne testy nerobili,len nás naša dr poslala k ortopedičke a tá usúdila,že ortézy.

miroslava124
10. nov 2012

@mhas ďakujem ti za odpoved, tak skusim ist za ďalšim ortopedom, že čo s tým.

ankalv1
25. jún 2013

@miroslava124 @mhas @babula @len.petra Ahojte, máme rovnaký problém 15 mes. a nohy do O. plus dva špičku pri chodení dovnútra. sama chodí od 10mes. ideme k ortopédovi, viete ma nejak utešiť že sa to upraví? lebo mňa už chytá panika. ďakujem pekne 🙂

babula
25. jún 2013

@ankalv1 neboj,vsetko sa upravilo uplne same 🙂

ankalv1
25. jún 2013

@babula ďakujem pekne za odpoveď, a boli ste aj u ortopéda? čo povedal?

annia
25. jún 2013

@ankalv1 My sme boli s rovnakym problemom minuly tyzden u ortopeda, maly zacal chodit ked mal 10 mesiacov, nohy ma do O. Ortoped nas upokojil, ze by sa to malo upravit, ak nie, budeme nosit ortezky. Kupila som ortopedicke topanocky inak to nemame riesit...len sledovat.

ankalv1
25. jún 2013

@annia ďakujem za radu 🙂

babula
25. jún 2013

@ankalv1 boli,tiez povedal ze v pohode,trochu sme cvicili ale preslo to

miroslava124
27. jún 2013

@ankalv1 tak momentálne nosime ortézky celodenné.. ale má ich denne asi tak 5 až 6 hodin.

dominika011
21. aug 2014

Ahojte maminky ma tu niekto skusenosti z nozkamy do O aj z operaciamy????

ladybird81
23. aug 2014

@ankalv1
@annia
@miroslava124

mozem sa spytat, ako ste pokrocili? moja mala ma tiez nozicky dost vyrazne do O

ankalv1
23. aug 2014

@ladybird81 ahoj, mojej sa úplne vyrovnali 😉

ladybird81
23. aug 2014

@ankalv1 a same od seba? v akom asi veku? lebo mna tiez trochu chyta panika 😲

ankalv1
23. aug 2014

@ladybird81 ano same nic sme nedavali ani necvicili vobec nic. Presne si uz nepamatam kedy ale okolo 2 rokov

ladybird81
23. aug 2014

@ankalv1 super 🙂 vdaka, snad aj jej sa to upravi

ankalv1
23. aug 2014

@ladybird81 určite, moja to mala fakt hrozné, držím palce 😉

siska53
23. aug 2014

@ladybird81 nech ta nechyta..moj zacal chodit od 11.m.,mal nohy do O a teraz ma 4r. a ma ich zas do x.on je chalan,tak moze,babam sa to podla mna vyrovna podla toho,ake maju dedicne predpoklady.
A aj mala ma zatial nohy jemne do O,ma 28m..a spicky ma dovnutra..ortpoed povedal,ze v tim veku je to normalne..
Ale ak sa obavas,sup za ortpopedom,on vam to skontroluje.

ladybird81
23. aug 2014

@siska53 no tak dufam, ze to bude v poriadku, lebo vsade citam, ze vela deti ma nohy do O a potom do X, a ja v mojom okoli vidim same krasne rovne nozicky u deti, a kedze moja chodi tiez od 11m a teraz ma 15m, je to stale rovnake, tak uz trochu stresujem, ci sa to vazne vyrovna. Tak najrovnejsie nohy nemam ani ja ani muz, a ani necakam, ze dcerka bude mat krasne rovne, ale verim, ze to neostane takto 😲 Ortoped ju videl, nepovedal nic, akurat ze mam dat spravit test na krivicu a metabolicke poruchy, pre istotu.

siska53
23. aug 2014

@ladybird81 tak vidis..moja zas ma po mne zdedenu hypermobilitu a slabsi svalovy tonus..to nas zas poslala neurologicka k ortopedovi,ktory tu hypermobilitu skonstatoval...

ladybird81
23. aug 2014

@siska53 uf, tolko problemov existuje, kym deti vyrastu, tusim kazdy sa s niecim morduje

siska53
23. aug 2014

@ladybird81 no..mne z tej hypermobilitu hrozi reuma..cakam na vysledky..dedicstvo po babke,ona mala reumu..ci aj hypermobilitu,to neviem..to jej neskumali..

ladybird81
23. aug 2014

@siska53 u nas zas dedicna reumaticka artritida, krcove zily, ocne vady :( nuz.....clovek si niekedy nevyberie....sak su aj horsie veci

siska53
23. aug 2014

@ladybird81 ved reuma a reumatidna artitida to je to iste..my toho mame tiez dost.:((( ale to asi v kazdej rodine je daco...