11-mesačný sa začína odšťavovať. Ako postupovať?

graziela
6. máj 2009

Ahojte maminky,
viem, ze tu existuje viacero podobnych tem, no ja by som sa potrebovala poradit s niekym, kto mal alebo ma podobny problem ako my, teda ja a moj takmer 11mes. syncek, ktr. mi posl. dni odmieta cicik... 😖 Este par dni dozadu som ho kojila este cca. 4-5xdenne, rano hned po zobudeni, doobeda pred spinkanim, poobede pred spinkanim a vecer pred spinkanim...a kedze mi moj drobec uz davnejsie prespi celu noc, tak som ho vzdy nakojila este pred polnocou pospiacky, hlavne pre udrzanie laktacie...kedze ja som este odstavovanie tak skoro neplanovala...teda pravdupovediac, podla dr. som mala maleho odstavit uz davno, kvoli mne zistenej koxartroze a kvoli nasadeniu liecby, ale ja som to stale nejako odkladala a nemala som na to srdce, aby som maleho obrala o jeho milovane mliecko...Aby som to trosku upresnila, moj syncek Jurko nie je zas az taky "cicomaniak" ako niektore ine deticky, ktr sa dozaduju prsnika vsemoznymi sposobmi, kedykolvek a kdekolvek a akokolvek casto...S tym mi problem nemame, ja som mu od nar. ponukala cicik vtedy, ked som si myslela, ze asi by mal chut a nikdy neodmietol...samozrejme, ze sa vzdy potesil, len co zbadal cicu a v obvyklom case kojenia bol ku mne vzdy taky viac pritulny...z toho som usudila, ze asi by si rad dal...asi tak pred 3 tyzdnami som vynechala posl. nocne kojenie pred polnocou, chcela som vediet, ci mi aj tak prespi Jurko celu noc...a on prespal, takze som usudila, ze to nocne kojenie pospiacky je vlastne zbytocne...No a asi tak 3 dni mi zacal Jurko odmietat cicik asi tym sposobom, ze najskor sa tvaril akoze by si dal, potom zacal cicik zmolit v puse, zahryzol sa a dost...Vcera som ho kojila za cely den len 1x a to rano po prebudeni a dnes len 2x, rano a vecer pred spanim...cez den cicik odmietol...skusala som mu poobede pred spanim dat prevarene kr. mliecko (ktr. pouzivam uz asi tak mesiac aj do varenia) vo flasi, trosku cucol, potom odmieto aj to...
Zaujimalo by ma, ako ste podobnu situaciu riesili vy s detickami v podobnom veku? Proste, ze sa same odstavia, ako ste ich naucili na flasu, ake mliecko ste zvolili najskor, aky cumlik je najidealnejsi, ako ste potom odstavili svoje MM, ako dlho trvalo odstavovanie a pod....
Dakujem za kazdy prispevok 🙂

majusienka
6. máj 2009

ahoj, ja som mala podobný problém, presne v 11 mesiacoch môj syn začal odmietať materské mlieko. Nejako som to tragicky neriešila, bola som aj rada, lebo podla mňa som nemala už vela mlieka a nebavilo ho to. Tak som začala postupne zavádzať umelé mlieko len raz denne na obed a popri tom som sa snažila aj kojiť. Malý si na umelé mlieko-nutrilon zvykol okamžite. Veľmi mu chutilo. Používam flašu mam, je super na čistenie a majú presne cumel označený na mlieko. Postupne, trvalo to asi 2 týžddne sme prešli na 3x pitie mlieka-ale už len umelé. Čo sa týka môjho materského mlieka-s oddstavením som nemala žiadny problém. Proste som prestala kojiť. Žiadne odsávanie, vytláčanie, obklady-nič. Jednoducho to prešlo samé. Bol asi ten správny čas, tak to prebehlo v pohode. Držím palce.

zitaje
6. máj 2009

Moja ma 14 mesiacov a scenar mame podobny. Starsiu dceru som kojila 22 mesiacov, ale ku koncu uz len rano po zobudeni, a myslela som si ze malinku tak podobne. Dnes si cucla 2x, rano som jej zabudla ponuknut (spala dlhsie ako ja, chystala som starsiu do skoly), dala som jej pred obednajsim spanim, cucla si bez vacsieho zaujmu, a vecer vypila oba prsniky ale nezaspala. Dokopy to isto nebolo ani 2dl.
Ja to nijak neriesim, davam jej denne aspon jeden jogurt alebo cottage cheese, a miluje syry, myslim ze to je dost, umele mlieko sa mi nechce davat a kravske sa mi zda byt skoro. 😒

ivusa82
6. máj 2009

ahoj, moj maly sa tiez odstavil sam...ked mal 10 mes..tak sme prestali uplne, posledny mesiac vobec nechcel pit cez den..musela som dat UM..france lait..normalne odklonil hlavicku 😅 , ale pred spanim a v noci papal moje,to este asi tak mesiac a potom zacal odmietat aj v noci, aj ma to trapilo,tak cez den papal UM a v noci cajik, aj ma to trapilo,ale co uz 😅 usetril ma trapenia s odstavovanim 😉
drzte sa a nechaj tomu volny priebeh 😉 🙂

graziela
autor
7. máj 2009

Ahojte babenky,
dakujem za vase skusenosti...ja to ani nechcem nejako silit, snazim sa tomu nechat volny priebeh, bude mi smutno za tymi carovnymi chvilkami, ale raz to aj tak bude musiet prist... ja by som bola praveze radsej, kebyze sa Jurko naozaj sam odstavi, bolo by mi to ovela viac luto, keby som ho ja sama nasilu musela odstavit kvoli tym liekom , ktr. by som mala brat (uz dozivotne ☹) a nemozem ich pocas dojcenia...
Vcera vecer si napr. Jurko cucol pred spinkanim, aj dnes rano...takze asi zatial ostaneme pri kojeni 2xdenne...ja som aj rada, ze sa toho nedozaduje vo velkom, bude to pre nas oboch lahsie...ovela väcsi problem maju mamicky, ktr. deticky su doslova nalepene na prsniku den aj noc...
Len sa tak trochu obavam, ci mu to moje mliecko bude stacit, co sa tyka prijmu bielkovin a inych dolezitych latok, co mliecko obsahuje a co babo potrebuje...dcerku som nekojila vobec, do roka mala UM a od roka kravske, mala rada mliecko, a este stale ma...s nou sme problem nemali...preto som teraz tak trosku zmätena z tej novej situacie pre mna...tiez papame denne 1jogurtik, zatial davam len activiu bielu, aj na veceru mame kasicku, cca. 150 ml...neviem, ci to staci...syry zatial nepapame, len obcas na ranajky nastruhany tvrdy syr....
Asi kupime ten Nutrilon HA, na vyskusanie...mozno mu to kr. mliecko, co som mu vcera davala, nechutilo???Alebo mam skusit viacero druhov cumlikov? Alebo mu ponuknut mliecko z poharika s naustkom, tak ako je zvyknuty pit cajik? Lebo doteraz on flasku vobec nemal...

graziela
autor
9. máj 2009

No, tak ja sa hlasim po par dnoch....
Dnes som Jurka kojila len rano, a vecer pred spinkanim som mu prihriala 125ml plnotuc. mliecka, vypil celkom pekne, ale len cca. 65 ml...ale aj tak si myslim, ze na 1.krat je to super....postupne sa hadam naucime 🙂 a s flastickou bude kamarat 🙂

eliotka
3. júl 2009

Holky, jsem zoufalá.
Malýmu je 9 měs., kojili jsme doted 5x denně, kojení moc chtěl, i když byl najedený (má 3-4 příkrmy denně). Včera dostal poprvé jogurt, od té doby prso nechtěl. Večer hodně zvracel a i dnes je mu špatně.
K prsu nešel ani v noci, ani dnes. Nekojil jsem od včerejšího rána.
Prsa mám plná, ale když odsávám, nic moc neodsaju, což nechápu. Mám el. odsávačku.

Dnes jedl normálně přikrmy, pak trošku ublinkával, ale prso ani za nic. Pláče jen ho vidí

Co se stalo, odstavuje se, nebo je mu špatně z toho jogurtu?

Není zvyklý na tekutiny, nevím, kolik jich mám dávat? Neumí z pítka ani z lahve, jen ze lžičky.

Moje dr. mi řekla, že když nebud emít mléčné věci 4 dny, nic se neděje. Ale nezeptala jsem se, kolik mám dávat tekutin. Poradíte?