• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako pômôcť malému pri zápche?

15. novembra 2011 
babulky,na zmakcenie stolice je dobra slivka,marhula,broskyna,/bez supky,broskynove chlpky drazdia/,pomahaju tiez detske bylinkove cajiky.
25. jún 2008 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Keď to už bolo dlhšie ako týždeň, tak som jej mala dať kúsok glycerínového čípku - 1/8 a pomohlo behom 10 min. :slight_smile: A bolo to všade :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. jún 2008 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anesim, dakujem za radu, cipok je dobry napad, skusim, tam nemam co pokazit.
25. jún 2008 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked som malu len kojila tak jej nakakanie pomahalo ked som jedla probio jogurty alebo pila acidko :slight_smile:
25. jún 2008 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aktak,skus to aj ty ked uz musite uzivat to zelezo davaj malemu jogurty alebo acidko je to super na travenie :grinning:
25. jún 2008 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme mali jednu vážnu zápchu a pomohol nám teplý obklad z ľubovníka bodkovaného na bruško, najprv som tomu neverila,ale poradila to tu na MK jedna mamina, tak som skúsila a super...No a tiež sú dobré slivky a ovsené kaše, tie u nás fungujú, ale pre také malé miminka asi len ten obklad...
2. júl 2008 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
casy30 • 1d • Dnes o 11:11
Dievčatá, mám strašné problémy s mojim 6 mesačným chlapčekom....kaká každý druhý, alebo tretí deň, ale so strašním trápením...s rurkou mu najskor vyjdu 2-3 hovienka ako kameň a až potom, keď mu začneme cvičiťs nožičkami dokáže ako tak niečo vykakať...všetko je to doprevádzané strašným plačom.. malého celý deň aj noc kojím...akurát večer o siedmej ho dokŕmim francúzkym mliečkom...a na obed mu dávam zeleninku varenú- zemiačik, cuketka, kaleráb s troškou olivového oleja...mrkvu vynechávam....pora´dte mi, čo mám robiť...dakujem za každú vzácnu radu...

danielkapo • 1d • Dnes o 11:18
ahoj casy, podobny problem mam s mojou malou...akurat, ze ona inak ako do nocnicka netlaci a akonahle citi napor na ritku, tak ju stisne a hotovo...nekaka aj 5 dni a potom presedime na nocniku hodnu chvilu,,,a placu je tiez dost...mne doktorka poradila ovsene vlocky, harmancekovy cajik, jablcko a pod....zacala som jej davat aj probiotika infants dophillus, no nie velmi jej pomahaju...akurat vcera bol dost krusna chvilka tak som jej dala slivkovu stavu a to pomohlo...tak uvidim ako dalej, ci jej to bude zaberat... drzim palce, viem co je to za pocit ked vidis ako sa to drobniatko trapi...a nemas ako mu pomoct

dudri • 1d • Dnes o 11:19
treba pit vodicku....

casy30 • 1d • Dnes o 11:25
dudri...akékoľvek iné nápoje ako mliečko odmieta....skúšam čaje, vodu, fľaškou i pohárom ale nedostanem do neho ani kvapku....danielkapo....dnes som si poplakala s ním....už som zúfalá...skúsim mu dať dnes namiesto zeleniny slivkovú hippku...

danielkapo • 1d • Dnes o 11:30
casy ta slivkova fakt pomaha...aspon nam vcera pomohla poriadne dnes som jej to zmiesala s pretlacenym jablckom a aj jej to chutilo..

nana • 1d • Dnes o 12:07
ahojte, my mame tento problem dlhsie a asi to ma po tatikovi, tiez ma tusiu stolicu. akurat dnes mi doktorka poradila lanove semienka. treba ich na noc namocit do vody a potom vypit. nemam to odskusane ale uvidime casom

nana • 1d • Dnes o 12:08
casy ked bola maly vo veku tvojo zaberali hrusky a to do desiatich minut.

fifinna • 1d • Dnes o 12:25
baby, skuste stavu z nejakeho kompotu : jablko, hruska, slivka, marhula ....

dioliana1 • 4d • Dnes o 12:27
odvar z ovsených vločiek a do toho to Francuzke mlieko, banan nedavat, až bude Vačší tak sušené hrozienka, ale aj čerstve hrozno

dioliana1 • 4d • Dnes o 12:28
ešte nam pomahalo robiť mliečko do čaju

dioliana1 • 4d • Dnes o 12:30
mrkvova stava reguluje hustotu stolice

akejka • 2d • Dnes o 13:22
casy30:
skúste probiotické kvapky Biogaia...nám ich poradila dr., keď malá prechádzala na pevnú stravu a pomohli. Tiež je dobrá slivková šťava HIPP, ako tu písali mamičky vyššie.
3. feb 2009 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bola som v lekárni a tam mi poradili na to večerné dokrmenie nutrilon comfort....tak neviem... :frowning2:
3. feb 2009 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
casy no neviem ale nas pekne zapiekol :confused:
3. feb 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
casy my sme mali podobny problem, len rurka pomahala. a pomohli nam ovsene vlocky, skus mu ich uvarit s tou zeleninkou, ja to doteraz tak robim, a potom mi kaka cely den aj 5x :slight_smile:
3. feb 2009 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenocka dakujem za radu...vyskúšam...vidíš, to by ma nenapadlo :slight_smile: dakuuuuuuuuuujem :wink:
lilyk už som ho aj odložila....čítala som, že pekne zapeká....a čo to francúzke mliečko?
3. feb 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danielkapo u nas je to take iste, maly ked ho to zacne bolet tak sa zatne a nekaka aj 5 dni, naposledy som ho nosila na rukach o desiatej vecer, bol holaty a po trojhodinovom trapni sa vykakal na podlahu, ale to mu vysiel uz konecnik von, kopu krvi, tak sme sli na druhy den k lekarke a po 10x som jej povedala o nasom probleme, uz nezaberali ani vlocky, ani tepla voda nalacno, ani hrusky, ani slivkova stava, tak nam napisala dufalak a uz tyzden kaka minimalne 1x za den. cokoloadku a skadke maly navidel uz ani nepamatam ako aj banany nepapa a nic to sposobuje zapchu.
12. mar 2009 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nasa mala bude mat teraz mesiac a 4 dni nekakala. Kojim a zaroven dokrmujem. Skusali sme prevarenu vodicku, masirovanie aj teplomer do ritky, ale nic nezabralo. Jedna kocka tu pisala, ze im zabera autosedacka. Cestou k doktorke som to v aute zartom spomenula a nakoniec asi zabrala aj u nas...u doktorky tak nalozila, ze to mala az za usami. Pri najblizsej zacpe ju asi budeme kruzit po najrozbitejsich cestach . Doktorka este povedala, ze podla toho co vidi, stolica je makka a tak sa nemusime obavat.
6. apr 2009 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.. mam dvojmesacnu dcerku a chcela by som sa opytat.. cely vikend az dodnes sa nam nevykakala.. stale mala nieco v plienke no tieto tri dni nic.. nesprava sa vsak tak, zeby jej to vadilo nic ju neboli sprava sa normalne.. len ja mam z toho aj tak strach.. podla mna by kakat mala no neviem.. kto ma s tymto skusenost a co pomaha takemu babu?
1. jún 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petra, pokial je kojena, tak je to este v pohode, ale pokial nie, tak by tomu trebalo pomoct.Trebars slaby vyluh harmancekoveho cajiku. :wink:
1. jún 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka dik za odpoved :wink: je kojena takze som kludnejsia
1. jún 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petra- ako hovori junovka ak je kojena je to normal moja ako kojena kakala kazdych 11 dni a Dr povedal ze su aj väcsi extremisti 18 dni atd. a ze je to v poriadku ze pekne travi cele mliecko :wink: ak ste na UM tak by uz mala kakat, ale kedze sa tvari ok urcite jej nic nie je, nemaj strach :grinning: ,
1. jún 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
saska.t fuuuu tak to je sila.. tak to ja mozem byt este uplne v klude :slight_smile: dik baby
2. jún 2009 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som mala s dcerou podobne problemy no mala vtedy rok tak snad niekomu pomzem :slight_smile:
nekakala aj 8dni museli sme 2 krat ist aj na klystir :frowning2: davali sme cipky ale moc to nepomahalo len zo zaciatku ale nasla som super vec :slight_smile: kupila som lanove semiecko poradila mi to jedna stara pani a to som jej davala do jedla do kasiciek a tak :slight_smile: a bola to super vec vzdy sa vykala este som jej kupila probiotika tie su tiez dobre a odvtedy nemame problem :slight_smile:
23. jún 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
silne magneziova voda.. :wink: neviem ak je na slovensku teraz...
ale moze aj tehotna aj novonorodenec; :wink: staci , zapracovat do mliecka, alebo len pit. :wink:
23. jún 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry mam 3 mesacneho synceka a mame problem s kakanim skusame masirovat,kvapky aj rektalnu a nic vie mi niekto nieco poradit aby sa malemu ulavilo
3. jan 2011 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky, nám jednu chvíľu zabrala uvarená kašička zo sušených sliviek. ale dobré sú aj ľanové semiačka - len neviete niekto, ako je to s nimi a bábatkami? malá má zápchy, tie slivky niekedy pomôže niekedy nie, a tak by som chcela vyskúšať ten ľan. Dospelákom sa melú, ale čo bábatkám? vyvariť a spraviť čajík? je na to nejaký pomer?
28. feb 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kattum ahoj, my sme mali s malou takýto problém (tiež 16 dní) asi v 2 mesiacoch. Toho času bola plne kojená. Nepomohlo ani podávanie vlažnej vody na lyžičke, ani rektálna rúrka. Inak bola úplne v pohode, veselá, žiadny náznak dehydratácie, alebo nejakého problému. Ja som sa však už obávala, pretože všade sa uvádza, že u detičiek je normálne nekakať max. 10 dní.... Po konzultácii s pediatričkou sme skončili na gastre a odtiaľ nás ihneď poslali do nemocnice - pre istotu. Malá sa vykakala hneď na príjme po vyšetrení lekárkou. Keďže sme podľa lekárky z gastra málo pribrali, ešte som si musela robiť skúšku kojenia :frowning2: (pekná sprostosť, iba čo ma úplne vystresovali) Potom som musela malú po každom kojení prevažovať, zapisovať údaje o tom koľko spapala. Vďaka lekárke čo nás prijímala a po vyšetreniach sono bruška nás prepustili asi za 4 dni s tým, že sme museli prísť na preváženie a neodporúčali nám ani dokrmovanie s UM. Jednoducho všetko moje mliečko spotrebovala. Po príchode z nemocnice som si začala sledovať viac stravu aj ja. Je fakt, že som vtedy tiež mala problémy so zápchou a asi sa to premietlo aj u malej. Začala som si dávať do polievok vločky, klíčky skrátka vlákninu a pomohlo to mne a asi aj malej, potom sa to malej postupne upravilo na kakanie každých 7, 5 dní a teraz je to aj 2x denne. Záver: Možno si tiež skús upraviť stravu. Ak tiež máličko priberáte možno vyskúšaj osloviť aj nejakú laktač. poradkyňu - mne tiež pomohla išla som k nej hneď po príchode z nemocnice. Radšej by som to ale konzultovala s lekárkou. Držím palčeky :wink:
5. mar 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte som v mojich múdrych knihách našla toto. Nerozpustná vláknina: brokolica, kapustovitá zelenina, ľanové semienka, sladké zemiaky. Spôsobuje pravidelné vyprázdňovanie zväčš. objemu stolice a uľahčuje vyprázdňovanie. Rozpustná vláknina: čerstvé a sušené slivky (tie obsahujú aj sorbitol t.j. prírodný druh cukru, ktorý stimuluje tráviaci systém), fazuľa, figy, marhule. Tento typ vlákniny zmäkčuje stolicu vďaka schopnosti správať sa v čreve ako gél, čím zvyšuje obsah vody. Dôležitý je aj dostatočný príjem tekutín.
Typ: večer dať do šálky 5 suš. sliviek a 1 ks figy - celkom zaliať vodou a nechať stáť cez noc, nasledujúce ráno scediť a dať vypiť dieťaťu pred raňajkami tekutinu a zjesť použité ovocie.
Typ2: čaj z ľanových semienok: 1 čaj. lyžička ľanových semienok zaliať 1/4 l studenej vody nechať stáť 30 min. občas premiešať. Potom scediť, zohriať a dávať piť dieťaťu.
5. mar 2011 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, pri dojceni je to normalne, suhlasim, ze su urcite aj vacsie extremy. Neskor nam pomahalo dokrmovanie dojčenskou výživkou, napr. od ovka jablková s marhulami a s mrkvou :D Ale tak ak sa to blizi k extremu, tak urcite je dobre odkonzultovat s pediatrickou, co by bolo vhodne. Je vela aj babkych receptov na to, na kazdeho funguje nieco ine, treba vyskusat :D
7. mar 2011 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Viete mi poradiť? Moja 2 ročna dcerka kak raz za 3-4 dni a strašne bolestivo :frowning2: Väčšinou, čo viem tak detičky, ked maju zapchu, tak kakaju male tvrde "bobky"... Ale moja dcerka kaka asi 4cm velke a dlhe hovienka, ktore je samozrejme aj s krvou, lebo je obrovske :frowning2: Lekarka mi dala jeden sirup, ktory nezaberal a vraj mam ísť s malou na "sondu" do konečníka... Ale s tym by som ešte chcela počkať a vyskušať, či nezaberie niečo ine, lebo ja jej nemôžem dať ani čipku od teploty, lebo ju to velmi boli :frowning2: Poradite mi?
18. júl 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maminka142 Aky sirup ti dala-duphalac? nam ten zabral.Učinok sa dostavuje až po 3-5 dnoch.A tiež možno vyskusaj vysadit mlieko,jogurty može a skus dat homeo opium ch 30-objednas ho v lekarni.podavaj každe 2h 2-3 guličky,ked sa stav malej upravi,tak možes zacat davat to opium 2-3 krat za den a postupne len raz za den az to uplne vysadis.Možes to davat dlhodobo.Ja som ten duphalac už nechcela davat-bral ho vyse mesiaca a toto nam celkom fajn zabera.Maly mal presne taku kaku ako voja mala.Homeo je nanavykove,neubližis tym,nema to ziadne vedlajsie učinky.Maximalne to nezaberie.
18. júl 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ano presne ten sirup, ale malej to moc nepomohlo :unamused: Mam vysadiť mliečne vyrobky? :confounded: Ved ona dokopy nič neje :cry: A to je jedine čo ma rada... Samozrejme, že je denne nejaku polievku, potom rožtek s maslom, 7 days rožteky, ale popri tom jogurty a actimely a acidka... A davam jej BIO GAIA, ten OPIUM CH 30, môžem s tym kombinovať? A kolko ten opium stoji?
19. júl 2011 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maminka142 Kombinovat možes,nie je to drahe-myslim okolo 2 eura jedna tuba stoji-asi-kupuje to mm.Mlieko niekoho zapeka,preto ti to radim-ved skus na tyžden vysadit,plus davaj to opium a uvidis.Ked sa nič nezmeni,tak ho zacnes davat znovu.Este k tym probiotikam bio gaya,nam lepsie zaberal infant dophylus plus-ten plus je fakt silne probiotikum,je lepsie ako klasicky infant dophylus aj ako bio gaya-podla mna.
19. júl 2011 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ok skusim teda kupiť ten opium a čo to presne je? V lekarni si mam pýtať opium 30? A je to sirup? Skusim vysadiť aj tie jogurty a ine, ale mlieko NUTRILON rano a večer musí mať, bez toho by mi asi nezaspala :unamused: A ten infant, nie je nejaky silny na 2 ročne dieťa? Môže ho mať?
19. júl 2011 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok