Ako sa zbaviť zlatého stafylokoka?

vandas
7. sep 2007

viete mi niekto poradit ako sa zbavit zlateho stafylokoka? kazdy mesiac jest antibiotika nikam nevedie...ako sa to podarilo vam?

skolara
6. sep 2009

my sme to mali pred mesiacom
vytierala som jej nos s rakytnikovym olejom
1 gulka stafilokoksinum 200 CH homeopatikum
a do aroma lampy tea tre oil ktory je antibakterialny

Inak o tyzden uz v nose nebol a vyter bol negativny

lencul559
7. sep 2009

skolara • To fakt? Tak bežím do lekarne kúpiť tie gulky,olej a aroma. 🙂 Malý to má v tiež v nose.

marara
2. okt 2009

lencul559: zabralo to?
mojmu synovi to diagnostikovali dnes, ale mam pocit, ze je to od narodenia, len doktorka mi stale tvrdila, ze ten chrapot je z refluxu... dala nam ocne kvapky - uniflox - aby som mu ich kvapkala do nosa. tak uvidime. Dokina povedala, ze to nie je vazne, ale potom, co som si tu precitala, mam dost obavy, ako to bude pokracovat. Dajte vediet co zabralo.

michalll
9. okt 2009

Zdravim aj mne dnes diagnostikovali ze mam Zlateho Stafilokoka a mozem povedat ze som tim moc nadseny nabol ale uz konecne viem ze co mi je. asi pred pol rokom sa mi na rukach zacali vytvarat nejake male pupienka najskor som tomu moc pozornost nevenoval bo som myslel ze je to z prace ale dost som sa mylil. nakoniec som skoncil v nemocnici lebo sa mi zapalili mandle v ustach aj v nose. v nemocnici mi povedali ze je to herpes lebo sa mi to zacalo vytvarat aj na perach. dali mi lieky a akosi to ustupilo ale tak raz za mesiac sa mi to vyhodi na rukach a perach a uz som bol stoho dost zufaly. nedalo mi to tak som siel k doktorke a z vyterov zistila ze je ten zlaty "Hajzlik". dala mi ant. ale som zvedavy ci to pomoze. mne to nepride ako nieco bolestive alebo tak ale skor to dost skaredo vyzera. Ake sty mate skusenosti???

juja2
10. okt 2009

michal, tak ako pises tak aj ja toho hajzlika mam a na antibiotika je v mojom pripade podla dr rezistentny. vcera som nasla link a bolo to aj v telke - biokolostrum - vraj pomaha okamzite
http://www.biocolostrum.sk/?2,bio-colostrum-tekute
rozmyslam..., len zatial nepoznam nikoho, kto s tym ma skusenost...

skorec1
1. nov 2009

aj ja mam zleteho "hnusaka", sa mi to prejavilo flakmi na rukach chrbte a ptom aj na tvari a som mal znizene aslo, pod 200, po 4 dnoch mi to zmizlo ale mi zistili pritomnost uz spominaneho bacila, mesiac som bral penklen no nezmizol, teraz uz beriem zvysenu davku penklenu 3x na den 10dni som bral a este mesiac mi ostava 2x denne. mam oslabenu imunitu, kazdy tyzden dostanem heerpes, kazde 2tyzdne ma sekne v krizoch a nemozem sa ani pohnut a to aj bez namahania...
ako sa prenasa tento bacil?
mozem nakazit priatelku?

lennuuska456
2. nov 2009

Ahojte,mám síce len 13 rokov ale tiež by som sa chcela do tejto témy zapojiť. Každý mesiac som bola chorá.Obvodná lekárka mi však príčinu nenašla.Moja mama z toho bola už dosť na nervy a preto sme na koniec išli na jednu súkromnú kliniku kde mi nakoniec vybrali nosné a krčné mandle. Myslela som si, že tým sa moje trápenie skončí ale mýlila som sa!Cez leto som fit ako rybička ale akonáhle príde obdobie jesene,zimy a jari, každý mesiac ležím v posteli.No a dnes mi napokon našli zlatého "stafylokokota" s prepáčením za výraz. Už ma nebaví každý mesiac brať nejaké blbé antibiotika, ktoré mi vôbec nepomáhajú,dokonca ich mám zase! Preto by som sa chcela opýtať či nepoznáte niekto nejaký účinný liek(okrem antibiotík) ktorým by sa ten príživník dal vyliečiť?Ja viem, že sa ho určite nezbavím,ale aspoň keby mi dal pokoj.Mám dosť slabú imunitu a moje telo sa už bez liekov nedokáže brániť a to všetko vďaka antibiotikám, ktoré do mňa doktori pchali! ☹

nika262
7. nov 2009

Prečítajte si niečo o Gse alebo Citricidal, uz je dostat aj na Slovensku, Ja ho idem tiez kupit pre syna.

lieeenocka
7. nov 2009

mne pomohlo vyšetrenie a liečba--- skenar, môžte vygogliť. 🙂 🙂 🙂

skorec1
10. nov 2009

a co tak presne napisat odkaz? kym to vygooglim tak z tych tabletiek co beriem aj zinfarktujem...

skorec1
10. nov 2009

jaj sorry zle som precital

klara_klara
10. nov 2009

moj malinky ho tiez ma a teraz sa mu vzhadzali na tvari take cervene flaky. mozno to s tym suvisi. prosim vas ako vyzeraju tie vyrazky co ste tu niektori pisali? my sme si mysleli nakskor ze to bol komar ale neviem ma toho kopec po celej tvaricke. ☹

jonezz
17. dec 2009

Ahojte vsetci...Prave som dopozeral na VIASAT EXPLORER perfektny dokument z dielne investigativneho novinara McIntara... ISlo tam presne o zlateho stafilokoka....

V kratkosti popis:

Antibiotic: Kill or Cure?) Donal MacIntyre odhaluje šokující pravdu o bakterii MRSA a o tom, jak nás nesprávné použití antibiotik a špatná hygiena dovedly do fáze, kdy jsou některé bakteriální infekce prakticky nezastavitelné. Švédský dokument z roku 2004.
Západní společnost čelí nové a děsivé hrozbě v podobě MRSA neboli „nemocniční nákazy“, která si jen ve Velké Británii vyžádala dvakrát více obětí než dopravní nehody. Donal MacIntyre v utajení odhaluje, jak se hygiena a úzkostlivá péče v jednotlivých zemích liší a pomocí skrytých kamer sleduje, jak „čisté“ jsou ve skutečnosti naše nemocnice. S využitím přímých rozhovorů a přelomové grafiky tento poutavý dokument vytváří celkový obrázek současné situace a ukazuje, jak společnost může s trochou opatrnosti dostat smrtelné nemoci opět pod kontrolu.

Zhrnute: Liecba antibiotikami je absolutne ale naozaj absolutne neucinna.. Len si znicite vsetky dobre a uzitocne mikroby a zlaty stafilokok ma este vacsi priestor na rozmnozovanie.. Pretoze ten stafilokok je rezistentny na ATB... A cim dalej beriere antibiotika, tym je odolnejsi a odolnejsi..Dokonca jeden svedsky vedec predpoveda, ze do 10 rokov budu antibiotika uz bezcenne, kedze masovym pouzivanim antibiotik su bacily rezistentne.. Az 80 percent ATB sa berie uplne zbytocne na choroby, kde vobec netreba ATB...

marianna002
18. feb 2010

STREPTOKOKA STAFILOKOKA SA NEZBAVITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ANTIBIOTIKA NA TO NEZABERAJU JA TO MAM UZ DLHO A STALE SA MI TO VRACIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LIECIM SA CEZ POCITAC

lenrie
19. feb 2010

ahoj,ake su prosim tie kozne vyrazky pri stafilokokogvi??,moj mlay sa neskutocne vyhadzal a nie a nie to zmiz,mrknite aj do albumu,ci mi neporadite,brali nam aj stery ale zatial na vysledky cakame::::(((((uz to amme tri tyzdne a nic nepomaha,mava aj dost casto laryngitidy

eya
9. mar 2010

ahojte,aj mojej dcerke zistili nedavno zlateho stafilokoka v hrdle,bola dva mesiace chora stale upchaty nos kasel,nezabrali ani atb.doktorka teraz po vysledkoch nasadila trojmesacnu liecbu probiotikami(na kazdy mesiac ine)a nesmie pit momentalne ziadne mlieko.objednane sme aj k alergologicke.(dcerka ma 7rokov).vysledky mala dobre co sa tyka imunity atd.ked mala stale upchaty nostek tak lekarka mi odporucila davat jej pred spanim 1tab Zodac a sprej do nosteka Nasonex,zatial to pomaha 🙂 Dalej sa uvidi po alergologickom vysetreni...

junovka
9. mar 2010

eya, moze to spolu suvisiet aj s velkou nosnou mandlou

trixi
9. mar 2010

ahoj eya, nasemu Matkovi zistili pred tyzdnom pri kompletnom vysetreni streptokoka pneumonia a zlateho stafylokoka v nosteku. Po dvojtyzdnovej liecte ATB kvapkami do nosa sopliky nie su zelene, ale stale plny nos, problem s dychanim. Pred mesiacom bol na specialnom vysetreni na ORL pre podozrenie na zvacsenu nosnu mandlu, bol totalne zahlieneny, doktorka na ORL neodporucila vyber nosnej mandle, lebo je maly, preliecila ATB a maly bol v poriadku. Po mesiaci sa nam to vratilo. V stvrtok ideme na kontrolny vyter z nosteka, okrem zmeny farby hlienu z nosteka sa nic nezlepsilo. Tak asi zasa skoncime na ORL.

eya
10. mar 2010

ahojte,my sme boli s malou aj na krcnom mandle ma zatial v pohode,liecime sa momentalne treti den probiotikami dcerka trosku pokasliava a ma uz menej upchaty nos,vecer jej dam len 1tab zodac a zatial je to dobre uvidime casom no 🙂
trixi-ja som momentalne rada ze uz neuzivame atb,mne nasa doktorka povedala ze ked je zlaty stafilokok tak oni len utlmuju ten virus a ze nerada by prepchavala zbytocne malu atb,tak navrhla tuto liecbu co mame a zatial si musim zaklopkat je to lepsie.Neviem kolko ma tvoj maly rockov alebo mesiacov,takze tazko sa mi radi,ale skus sa popytat svojej doktorky na tie probiotika co ti na to povie,lebo tie upravuju vlastne crevnu floru a posilnuju imunitu a su dobre aj pri infekcnych ochoreniach s vysokymi horuckami atd...

trixi
10. mar 2010

ahoj eya, Matko ma 2,5 roka, neuziva tabletky ATB ale kvapky antibioticke. Tiez mu dokina nechcela nasadit lieky ATB. Pred mesiacom vsak v nosteku nemal zlateho stafylokoka, vtedy mu tiez robili vyter z nosteka a mandli. Vtedy mal v krcku nejaku bakteriu ale nebol to stafylokok. Aspon tak to povedala doktorka na ORL.

Na zvysenie imunity dostal nejake lieky, ktore ma zacat brat od 1. aprila, beru sa tak podla rozpisu, prvy mesiac sa uzivaju tri tyzdne vzdy len 4 dni v tyzdni, v dalsich 5 mesiacoch len prve styri dni v mesiaci.

eya, ake uzivate probiotika, Matkovi davam tie oranzove, co sa tabletka rozpusta vo vode.

eya
11. mar 2010

ahoj trixi,my mame troje probiotika,Nutrolin B, Probio-Fix, a CHildren Dophilus.Budeme ich uzivat tak na striedacku tie tri mesiace.Vcera sme v meste stretli nasu doktorku a bola velmi rada ze je Viktorke lepsie,aj sama zbadala ze uz konecne moze normalne dychat a ovela menej pokasliava ako predtym.Aj ja som rada lebo sme skoro 2 mesiace poriadne nespali ked bola chora stale.A hlavne musime pit vela tekutin ale to ta nasa nejak nechce pit,musim jej to stale pripominat a kontrolovat ju lebo ta by aj cely den nepila keby nemusela.
Mozno mu tie lieky ktore zacne brat v aprili zaberu,treba asi len vyckat a casom sa uvidi,a hlavne teraz este k tomu zacina aj mrcha sezona pre alergikov takze moze byt aj tam nejaky problem,ktory sa casom prejavy,tazko povedat ☹

trixi
11. mar 2010

eya, malemu robili komplexne vysetrenie krvi, moci, vytery z nosteka a krku. Dokonca mu robili imunologicke a alergologicke vysetrenia. Okrem toho stafylokoka a streptokoka sa je vsetko OK. Dnes sme boli na kontrolnom vytere z nosteka, tak dufam, ze sme tu chrobac porazili.
Nas Matej ma tiez viac pit, to vypije rano cca 2 dcl Sunar, potom caj 1-2 dcl, cez den pol litra vody a vecer zasa 3 dcl Sunaru. Viac do neho nedostanem. Nepocitam este polievku. Nezda sa mi, ze je to malo.
Matko papa tiez ten Nutrolin a to co zacne uzivat od aprila sa vola Ribomunyl. Dnes nam dala dokina recept a bola som pre to v lekarni.

pepies
11. mar 2010

ahojte baby, my sme zlateho stafylo chytili v martinskej nemocnici, boli sme tam s virozou a nas pobyt sa predlzil....... maly dostal vysoke horucky, mal sopliky, a zaver bol zlaty stafylokok... nasadili nam ATB augmentin a nakoniec sme v nemocnici stravili 12 dni ...............
nedavno sme boli na kontrolnych vysetreniach krv a na vyteroch a je to vsetko negativne chvalabohu.
Berieme preventivne probioticke kvapky bio gaya ........... a este nejake vitaminove kvapky, bo sme po liecbe ATB mali zle pecenove........ ale uz je to ok.

Trixi drzim palce, nech je to vsetko ok........... My mame zasa sopliky, tak odsavame, natierame tymianovym kremom a lieckame sa 😒

eya
14. mar 2010

trixi drzim palce, mne mala uz je v poriadku ani sopliky uz nema ani kasel,takze hadam je to uz fuc,ale to sa uvidi ked doberie vsetky lieky.Ani do nasej Vikiny nedostanem vela tekutin,ale som rada ze aspon co to popije..
pepies-malemu skore uzdravenie,my sme sa dlho trapili so soplikami ale uz je vsetko ok,myslim ze tie probiotika maju nieco do seba

pepies
14. mar 2010

eya dakujeme, aj my VAM zelame len to naj 😉

lucinkarisko
14. mar 2010

Ahojte, ked mal moj maly asii 6 tyzdnov, stale mal zapalene oci, prepchavali nam kanaliky...nakoniec zistili ze v lavom ocku ma stafylokoka, dali nejake kvapky a zmizlo to, teraz ma rok a pol a uz treti tyzden mi kasle ale nevieme z coho, bol sice chory ale kasel je stale rovnaky, zajtra mame vysledky strerov tak som zvedava 😒 este sa vas chcem spytat ti co ste maly stafylokoka v hrdle ako sa to prejavovalo?ja mam uz asi 2 roky raz za cas, nie vzdy za lavou mandlou, v nej (da sa to z nej vytlacit) take biele a je to zapachajuce, doktorke som este nesla, lebo je to strasna doktorka, ked nemusim ani k nej nejdem 😠

eya
14. mar 2010

lucinkarisko-mne mala dcera v hrdle zlateho stafilokoka,dva mesiace kasel,sople,stale upchaty nos,nespavala v noci poriadne,nezaberali ani antibiotika,tak nasadila doktorka liecbu probiotikami a zatial je to ok 🙂 tiez mala zapalene hrdielko a neprijemny dych ale mandle mala dobre

daducha
14. mar 2010

ahoj,

skuste sa pozriet do temy Cordyceps-prirodne ATB.Ja s nim mam vynikajucu skusenost a aj vsetci moji znami.Myslim, ze by Vam to mohlo pomôct.

trixi
14. mar 2010

daducha, citala som o cordycepse, premyslam, ze ho vyskusam. Davas ho aj detom?

mukky
14. mar 2010

aj my máme zlateho 😠 ☹