Alergia na Penicilín. Máte s tým skúsenosti?

riuska
8. dec 2007

chcem sa opytat mate niekto skusenosti s touto alergiou?
nam totiz doktorka na anginu predpisala sirup PENBENE ktory penicilin obsahuje. Teraz mame telicko vyhadzane - take cervene bodocky ☹ moze to byt alergia, lebo nic ine ma nenapada

vikiki
10. feb 2012

Ahoj , neviete mi náhodou poradiť, či môže byť alergia na penicilín aj vracanie ..Dcérka má 8r.,zo školy prišla s horúčkou , a bolelo jej v krku. No po prvých tbl. jej začalo bolieť brucho a vracia celé poobede..aj si pospí, , po niekoľkých hodinách to vypadalo,že bude lepšie, okusovala si suchší rohlík, pretože sa je triasli kolena, už bola slabá,,no šlo to von.. Má harmančekový čaj, ale pije len glg,a stačilo.
Veľmi dúfam, že jej to prejde.... 😨

kbeata
10. feb 2012

@vikiki moze,ja som alergicka na pnc,od mala,a nejem ani plesnove syry ☹

vikiki
10. feb 2012

Zatiaľ mala Amoksiklav sirup (možno 1xdo roka), bolo to v pohode..prekvapilo ma to.
Teraz už nevracala 2-3h. 🙂
Keď už sme boli u doktora, spýtala som sa aj na to, čo by mohlo pôsobiť u nej prúd tepla, návali tepla do ruky alebo do lýtka,,trvá to chvýlku, "príde a odíde". Veľmi sa so mnou nebavil, "ked tam nemá začervenanie, tak také čosi nie je". Možno si myslel ,že vymýšľame(?). No ja si myslím, že je to niečo pre detského neurologa. No neviem to presne, -ako by sa to mohlo vyšetriť, čo by sa vyšetrovalo..čo sa dá zistiť vyšetrením..? Cez prázdniny sa to objavuje len zriedka.
kbeatke ďakujem* plesňový sýr nerobí dobre ?

emiliar
16. jan 2013

@riuska presne aj my to mame od dnes a po prvej davke sme vyhadzany aj ma trochu peru opuchnutu , neviem asi s nim pojdem na pohotovost este dnes.

peata
16. feb 2014

Mne sa alergia prejavila až teraz nikdy som s tym problem nemala len že to može prepuknuť hocikedy mne opuchli uši oči a cele žihlavove telo hrozne niečo davali mi infuzie calcium a injekcie opuchli mi aj ruky aj nohy tak nikdy by som toto nepodcenovala zažila som si to na vlasnej koži a som dospela tak u deti to može byť eštete horšie !napichali mi dithyaden a spala som 3dni s malymi prestavkami tiež mi bolo na zvracanie a na odpadnutie tak pri prvych priznakoch by som určite rychlo bežala k lekarovi mne to začalo na večer svrbelo ma telo a do rana s opuchmi a žihlavkou

ewelienka
5. apr 2015

Ahojte maminy moja mala dostala antibiotika penicilinove prvy krat ma dva roky a na druhy den pupaky na treti uz velke cervene miesta z pluzgierikmy boli sme na pohotovist vysadili antibiotika ale predpisali druhe bez penicilinu kedze ma zapal priedusiek no znova sa jej to objavilo a horsie ako predtym ked dam fenistil potom zmizne a ako presrane ucinkovat znova sa to objavy mam strach musim vydrzat do utorka a ist k nasej obvodnej kedze v pondelok je velka noc :( som uz velmi znicena nespavam a bojim sa o malinku

briketa
5. apr 2015

@ewelienka vysadit liek okamzite ak ma nan alergiu! Ked jej opakovane podavas, moze reagovat anafylaktick sokom!!! To naozaj nie je zart, alergia sa s opakovanym podavanim zhorsuje (sama som alergicka na PNC, az na hospitalizaciu) Uz dalsiu davku nedavat, aby nezacala aj s opichmi makkych tkaniv.

briketa
5. apr 2015

opuchmi

jeennyv
6. apr 2015

@ewelienka ja sama mam alergicke reakcie na rozne lieky aj na atb...treba ihned vysadit a v ziadnom pripade nepodavat dalsie, ak je alergicka reakcia taka silna, to by predsa lekari mali vediet.... ak sa jej tato reakcia robi zasaj pri inom type atb. nemusi ist prave o penicilin, lieky sa skladaju z roznych zloziek...ja by som na tvojom mieste isla na pohotovost znova a povedala, ze ani tieto lieky nie su v poriadku, ak by jej chceli predpisat dalsie ine atb. tak by som sa ohradila a hladala inuformu liecby alebo zistenie povodu tej alergie hned, pretoze to nie je v poriadku takato reakcia....

jeennyv
6. apr 2015

@ewelienka zabudla som dopisat, ze lekari by mali vediet ze pri alergickej reakcii sa dalsie lieky nepodavaju a najprv sa lieci problem alergie a nie "zabit to " este dalsimi liekmi....moja lekarka vzdy naordinovala nejaku inu liecbu a ihned vysadit lieky.....

ewelienka
7. apr 2015

Ved toto tiez som toho isteho nazoru . Dnes sme boli u nasej lekarky a od vcera nemala opuchy a tak je iste ze to bolo na penicilin ale treba potvrdit este odberom krvy ked bude zdrava lenze dnes jej robili rengen pluc a ma tam nalez hlavne na pravej strrane aj ked ju pocuvala bolo pocut na pravej strane moja malinka dva roky a uz druhy krat bola na rengene prvy krat diag. Zacinajuci zapal pluc teraz uz ani diag nepovedala iba mi ukazovala doktorka rengen ako keby ja som sa do toho vyznala naozaj nerozumiem uz tej doktorke zakazdym povie nieco ine no dnes ma poslednu davku antibiotik to su trojdnove bez penicilinu ( velmi podla mojho nazoru skodlive a vela vedlajsich ucinkov no nic sa neda robitked mi na penicilin zareagovala takto) aj jej otec je alerg.na penicilin, neviem ci je to mozne zdedit... no a v piatok znova na kontrolu . Maminy ja som s toho tak smutna no musim dat hlavu hore a bude lepsie. preco sa jej ten kasel stale vracia? A ako to vobec taka malinka mohla dostat?? A ako dlho sa s toho este bude liecit aby to bolo uz v poriadku za kazdu rada velmi pekne dakujem

jeennyv
7. apr 2015

@ewelienka ja som mala ked som bola mala zapal pluc i rubeolu naraz...vies si to predstavit kaslala som cca mesiac poriadne a dalsi mesiac to doznievalo, vsetko zalezi na organizme ako sa s tym popasuje, na jednej strane sa cudujem, ze tak malinke dieta ma takuto diagnozu, no na druhej strane staci, ze clovek ide von je medzi ludmi a vselico sa na cloveka nalepi....plus k tomu penicilinu...ano je tato alergia dedicna...ma ju moj dedko, moja mamka, preto ja sa radsej penicilinu vyhybam..plus treba davat pozor na acylpirin a dalsie ciliny ci piriny, lebo aj to sa v pripade alergie na penicilin nemoze...vela stastia a zdravia vam prajem.. plus na kasel pomahaju dobry vzduch cize doma vetrat a stare babske recepty, cibulovy caj, nejaka eukalyptova mast, prechadzky po dazdi alebo okolo nejakej vody, kde je inu vzduch...sice teraz je to pocasie strasne...snad sa uz otepli....drzim palce...

ludmilaka
7. apr 2015

@riuska Ahojko, ja to mám. Aj v nemocnici treba vždy upozorniť na túto alergiu, kebo tie ich medikamenty to skoro všetky obsahujú. A pozor aj na jedlo, napr.cesnak a plesňové syry. Ja sa z toho vyhádžem popri žilách aledo hodiny to prejde. Prípadne ma bolí brucho.

ewelienka
11. apr 2015

Dakujem !!!!

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina772
12. máj 2016

Áno, ja mam alergiu na penicilin. Ja som mala také drobné vyrážky hlavne na rukách a pamätám si aj, že má to svrbelo.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina772
12. máj 2016

@peter952 ale to keď som bola dieťa.. preočkovať som sa nedala, samozrejme. ani moje dieťa som nedala očkovať. máš alergiu po očkovaní?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martina772
12. máj 2016

@peter952 a liečiš sa teraz nejako?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vampir541
Autor odpoveď zmazal
Zobraz