Biely fľak na líčku dieťaťa. Čo to môže byť?

adri27
22. jún 2009

Ahojte maminy, viete mi prosím vás niektorá poradiť. Náš malý má zhruba druhý týždeň na pravom líčku taký bledý fliačik, inak je krásne opálený len na líčku má taký asi 1cm bledý fliačik. ak by som to mala lepšie opísať vyzerá to asi tak, že keď máte opálenú pokožku a prstom si na ňu zatlačíte tak na chvíľu sa vytvorí bledšie miesto. no len náš drobec má tento fliačik stále. Mama ma stále ukľudňuje že to stačí natierať obyčajným detským krémom, že to zmizne ale mne sa to nezdá. Už som rozmýšľala že by som s ním šla ku kožnej len zase nechcem aby ma vysmiala, že k nej chodím s takou "prkotinou". Nemáte s tým niektorá skúsenosť ? najprv som si myslela či by to nemohlo byť zo stravy ale zase za tú dobu nič také nejedol čo by mal vo svojom jedálničku nové, takže podľa mňa alergická reakcia by to nemala byť a zase že by šlo o pigmentovú škvrnu u tak malého dieťaťa...?

nicky95
22. jún 2009

Ahoj, počkaj čo bude ďalej. Natieraj mu to, aby to nebolo suché. Ak to bude ekzém , tak sa to postupne objaví aj inde. Má to suché?

adri27
autor
22. jún 2009

Nicky práveže ani nie, myslím nemá to suché a je to len na tom pravom líčku nikde inde / teda zatiaľ /.

petruci6
22. jún 2009

ekzem su cervene suche miesta na pokozke a svrbia

adri27
autor
22. jún 2009

Veď práve, na nete som sa o tom nič nedočítala preto som poprosila o radu či s tým niektorá nemáte skúsenosti. skúsim mu to natierať len obyčajným krémom a ak sa to nezlepší asi predsa len navštívime kožnú lekárku / pre istotu /

sstefi
23. jún 2009

viem o 3 deťoch(síce trošku starších 7-11rokov), ktoré majú podobný problém a je to plesen. Ale samozrejme, netvrdím, že to musíte mať aj vy, ale podla toho ako to opisuješ, tak to maju aj oni

nicky95
23. jún 2009

Myslím,že ekzém môžeš vylúčiť. Ja som zvykla mať biely fľak na líci ešte ako školáčka a lekár tvrdil , že mám nedostatok železa.

adri27
autor
24. jún 2009

sstefi a čo tým deckám na to odporučili ? ja mu to skúšam premasťovať Nivea krémom a zdá sa mi že to má trošku lepšie, aj keď mi to vlastne pripadá tak že ono sa to zhoršuje keď je vonku dosť teplo, myslím, tým keď je celý deň vonku na slnku