Boľavé materské znamienko. Poraďte!

dadak
15. dec 2007

ahojte baby, chcem sa opytat este na jednu vec, ktora ma dlho trapi. maleho boli, ked mu stlacim materinske znamienko na chrbatiku dole. je normalne, nemeni tvar ani nic sa s nim nedeje, ale vzdy ho to boli, ked mu trochu zatlacim, aby som zistila, ci sa to nezmenilo...prosim vas, co tomoze byt? velmi sa bojim, lebo s materinskymi znamienkami nie su zarty...dakujem za kazdu dobru radu...uz je to dost dlho. v pondelok sice idem s nim ku lekarke, opytat sa pre istotu. ale i tak budem rada, ak mi niekto napise ohladne toho viac...dakujem

expertka8
16. dec 2007

Pri akomkoľvek znamienku, ktoré mení svoju veľkosť, tvar, zafarbenie, prípadne upozorňuje na seba svrbením, odporúčame vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Jediným bezpečným spôsobom odstránenia kožného nádoru je chirurgický zákrok. Vzhľadom k možným variáciám v tvare, veľkosti a lokalizácií existuje množstvo operačných postupov, ktoré je treba voliť individuálne.

alysea
17. dec 2007

Ahoj dadak, podľa mňa bude najsprávnejšie ísť k špecialistke, dermatologičke, aby mu to pozrela, nie je to normálne aby znamienko bolelo, preto to treba konzultovať a ak uzná, čo si myslím, že áno, keďže ho bolí, bude ho treba odstrániť a poslať na histológiu, určite nečakaj dlhšie, aby sa to nezanedbalo.