Cmúľanie palca 16 mesačného syna

mimincek2
12. sep 2012

ahojte, mate aj vy trampoty ohladom cmulania palca? Moj 16 mesacny syn od sameho malicka cmula palec, spociatku len pri zaspavani a chvilku, ked tvrdsie zaspal sam si ho vytiahol. cumlik sme pouzivali velmi malo, prakticky ako mu vysiel prvy zubok ho uz nechcel. Uz dlhsiu dobu s cmulanim palca bojujeme no neuspesne. Bez palca nevie zaspat, kym zaspi cmula aj pol hodinu (niekedy aj viac), uz sa aj prebudza s palcom v ustach a este aj v noci ked sa precitne zo spanku sa musi ucmulat aby znovu zaspal. A ako nasledok mame posunute predne zubky. Viete poradit co robit, ako sa zbavit tohto zlozvyku? dakujem

vonicka
12. sep 2012

Uz tak skoro mate posunute zubky? Ja sa toho strasne bojim, do kelu :( Ako si skusala odnaucat zatial? Tiez zboznujem tie reci, ze nechaj dieta tak, neries to, ono sa to same odnauci atd...

veve8483
12. sep 2012

Ahoj, tak nasa malinka si tiez cmulala palcek. Taktiez som sa snazila jej to vyhovorit, ale vobec sa mi to nedarilo. Oni najprv musia dostat rozum, pamatat si.... My sme skoncili, ked sme mali 2roky aj 9mesiacov. A to tak, ze chcela odrazadlo. Tak som jej stale hovorila, ze kupim, az ked prestane cmulat palcek... a zabralo, obcas este dala potom palec, ale som ju zobrala pred obchod a povedla, ze este raz uvidim cmulat palcek a odrazadlo vratim. Toto bola pre nas bodka... Len sa cudujem, ze mate posunute zubky, ona ich ma nastastie ok.... snaz sa, aby cmulal len ked zaspava, cez den ho nejak upokoj, ale daj do rucky hracku, knizocku....vela zdaru 🙂

emily84
12. sep 2012

Moja malicka cmula dudlik, palcek zatial neobjavila. No pataliu mame, ked jej dudlik vypadne a pyta ho naspat, co za noc je celkom casto... stale cakam na to, kedy objavi palcek, lebo ten si snad aj v noci najde sama. No po vasich prispevkoch neviem, ci je to lepsi napad.
No raz som videla relaciu, kde profesionalna Nanny odnaucovala starsie deti od cmulania palceka a to tak, ze im dala do ruk stetec na puder, vacsi, jemny a tym si mali prechadzat po tvaricke (boli to dievcata), tym sa asi ukludnili alebo co no a na palcek do ust uplne zabudli....

blavacka
12. sep 2012

tak mi mame doma presne to iste co vy... mala nikdy nechcela cumlik, ale zvykla sa ukludnovat a uspavat palcekom...
niekedy ho ma taky dokaliceny aj taky rozplesteny, samozrejme spodne zubky jej uz idu smerom dovnutra ☹
Neda si nejako povedat, proste vzdy ked je unavena alebo rozladena sup palcek do pusiny.
Minule ho mala taky skaredy tu kozu na nom ocuclanu, ze som jej ho natrela calciovou mastou a zalepila cely leukoplastom. To bolo placu, ale kym bol zalepeny, tak bol pokoj. Ale potom sa naucila si ho strhnut zubami a boli sme spet. Nechcem na nu pouzivat take drasticke metody ako niektori radia, ze strcit prst do korenia alebo tak, ale musim nieco vymysliet, lebo nechcem aby mala krive zubky a placaty palec.

mimincek2
autor
12. sep 2012

no moj maly si nastastie cmula palec len ked ma spat a sa prebudza, cez den to nepozna. tiez mava palcek riadne ocuclany, zatial nie je deformovany, len tie predne zubky ma jeden viac vpred ako druhy. ja som bola spociatku rada ze nechce dudel, a tiez ze dokaze zaspat sam, bez mojej pritomnosti, zavriem za nim dvere a mam pre seba 2-3 hodiny volneho casu, on sa ucmula a zaspi, len niekedy mu to trva velmi dlho, chodim ho pozerat ci uz spi a ked vidim ako saje ten palec az mi je do placu, neda sa mu ho vytiahnut, tak silno ho saje a ked mu ho nasilu vytiahnem tak sa precitne a uz je po spanku, rozplace sa a upokoji sa aj tak az palcom. My to mame spojene so spanim v spacom vaku, ten si nazuzle v rukach a az tak si da palcek do pusy, ked nema spaci vak nevie zaspat, lebo si nevie dat palcek do pusy. Takze aj ked bolo vonku 37 stupnov my sme zaspavali v spacom vaku a az ked tvrdo zaspal som ho z neho vyzliekala, inak vydrzal plakat a nespat aj 2 -3 hodiny. skusam mu stale dookola rozpravat, aby necmulal palcek, ze je to skarede, bude mat krive zubky a podobne ale zatial to nezabera, ma to ako drogu :( bojim sa ze aj trvale zubky mu narastu krive, nechcela by som cakat do 2-3 rokov, len naozaj neviem co na neho vymysliet,,,,

veve8483
12. sep 2012

no my tiez sme mali k palceku aj deku, bez nej nezaspala, mala som problem ju aj oprat. tie deticky su na to este male, oni tomu nechapu, neodporucam ziadne drasticke metody....mne doktorka povedala, ze do troch rokov by sa mala oducit a aj tak sa stalo, potom uz treba na nich tlacit, lebo maju rozum, treba sa zacat vysmievat, ale najprv musia rozumiet same, co to je vysmech.... vela deti prestane cmulat palcek ked zacne chodit do skolky, lebo sa deticky vysmievaju...ale do troch rokov sa to urcite da....no so zubkami uz nic neurobite, hlavne nech su zdrave, ved su to mliecne....

janap76
15. aug 2018

@blavacka dobrý deň 😊 Čítala som Váš príspevok o cmúľaní pršteka u dcérky. Písali ste že jej to už vykrivílo zúbky. Prešlo 6 rokov, už má trvalé. Napíšte mi prosím aký to malo vývoj. Máme ten istý problém a syn má 2 roky. Ďakujem ❤️