Čo na zadné hlieny?

11. nov 2023

Ahojte, mám takmer 3-ročného syna, ktorý od septembra nastúpil do škôlky. Párkrát ho už potrápili sople a kašeľ, tentoraz je to však zadná nádcha, keď nejde nič von. Počuť na ňom, že sa mu ťažšie dýcha, v noci si pochrapkáva, aj začal viac kašľať, zateká mu to zrejme. Máte nejaké dobré rady, ako sa týchto zadných hlienov zbaviť? Ďakujem za rady.

marryen
11. nov 2023

Sinupret

pinkgirl
11. nov 2023

Kvapky Sinupret alebo Kaloba.

joesvk
11. nov 2023

Ja dávam rada na hlieny Solmucol pastilky. Dieťa to v pohode zje a dobre riedia hlieny.

anavixy
11. nov 2023

Sinupret moze a do nosa ak ma upchaty tak kludne dekongestiva- olynth, nasivin… zadna nadcha je normalna nadcha akurat riasinky stihaju kmitat a tak steka hlien dole a nie von z nosa. To sa ale o par dni pravdepodobne zmeni. Normalne postupuj ako pri beznej nadche, vitaminoterapia, podpora imunity, nieco na riedenie hlienov ak treba a kvapky do nosa (morska voda na zvlhcenie sliznice, dekongestiva na odpuchnutie sliznice) a hlavne dostatok tekutin.

mamamasama
11. nov 2023

Sinupret

autor
12. nov 2023

@pinkgirl Oboje mám doma, mohla by som ich kombinovať? Či stačí buď to, alebo to? 🙂

autor
12. nov 2023

Ďakujem za rady, žienky! Predtým som ešte rozmýšľala nad inhalovaním Ambrobene alebo Vincentky, myslíte, že by to mohlo pomôcť na takéto hlieny? Vďaka

senta_sofia
12. nov 2023

U nas zaberaju inhalacie Vincentky.

anavixy
12. nov 2023

Sinupret a Kalobu mozes kombinovat, inhalacia Vincentky alebo fyziologickeho roztoku vraj na nadchu az tak urcena nie je (dla orl), ale momentalne je to tak spopularizovane, ze to pomaha kazdemu, takze asi len vyskusat… ambrobene nie, celkovo mukolytika (ako solmucol napr) na nadchu nie.

autor
12. nov 2023

@anavixy Skôr som myslela na kašeľ, ktorý má z tejto zadnej nádchy, či by mohlo inhalovanie pomôcť..

banalu
12. nov 2023

Isla som ti napisat, ze mojej niekedy nepomaha nic len inhalovat vincentku.

pinkgirl
12. nov 2023

Kaloba a Sinupret sa nepodávajú súbežne - naraz. Vyber si - buď nasadiš Sinupret alebo tú Kalobu. Možno by som sa riadila tým, ktorý liek dieťa radšej "zje".

autor
12. nov 2023

@pinkgirl Žiaľ ma problém zjesť hocijaký liek, ale začala som Sinupretom, tak budem dávať ten 🙂

beata_k
12. nov 2023

Kaloba a Sinupret sa mozu uzivat spolu.

anavixy
12. nov 2023

Kaloba a Sinupret sa spolu užívať MÔŽU.
Na kašel zo zatekania hlienov je inhalacia podla mna zbytocna, kedze kasle preto, ze ho zatekanie hlienov zhora, nie zdola.. ale skus to inhalovanie a uvidis.
Zaklad su ale dekongestiva do nosa! Nasivin alebo olynth napr, ako som pisala, treba liecit liecit nadchu, opuch sliznice nosa…

slavomira236
12. nov 2023

Sinupret a solmucol prasky
Preplachy nosa najme rano. Na noc antihistaminika

mima172
12. nov 2023

Presne ako u nás, mala nastúpila od septembra do škôlky a každú chvíľu zadné sople. U nás zaberá kombinácia - inhalácia (teplá inhalácia Vincentky a Ambrobene 2x denne), vlhky vzduch, vyvýšené spanie a najmä difuzovanie (levanduľa, citrón...).

marcella1979
12. nov 2023

ahoj.aj nam doktorka predpisala sinupret a kalobu spolu...