Čo to je za výsyp u môjho syna?

3petka
24. feb 2019

Ahojte, zajtra ideme k Dr ale ak by niekto vedel ako aspoň trosku zmierniť svrbenie ktoré tieto vyrážky sprevádza. Má to len na hrudníku chrbte a na zahyboch lakťa a kolena. Bol chorý s herpetickou angínou a už týždeň to asi takto narastá myslela som si že sú to potnicky lebo najprv to tak vyzerá a ako sa skrabe tak si to takto “roznesie” keď kremujem trochu to pomáha.

nessmikulova
24. feb 2019

@3petka vyzerá to ako alergická reakcia kože na nejaký alergén

nessmikulova
24. feb 2019

@3petka a vyskúšaj mu to krémovať sudokremom alebo bepanthenom a v pondelok radšej zájdite k Dr.

3petka
autor
24. feb 2019

@nessmikulova najviac pomáha krém od justu keď už na nič iné tak aspoň na toto. Najviac má trápi že sa furt skrabe aj keď dám fenistil kvapky

dana90
24. feb 2019

@3petka užíval ATB? Moja dcéra to máva často po chorobe liečebnej antibiotikami.... Nam pomáha zinkova masť a k tomu dithiaden a prednison takbletky

3petka
autor
24. feb 2019

@dana90 nie len proti teplote nurofen a panadol ale zdalo sa mi aj keď som mu dala nurofen že vredy sa mu to objavilo ale žeby to trvalo týždeň po chorobe

lucia147852
24. feb 2019

@3petka neviem ci sz tak dlho ale dcera mala take po nurofene ked jej v nemocnici davali konske davky

3petka
autor
24. feb 2019

@lucia147852 no to ja som opatrná ak má vysoké horúčky a rýchlo po sebe po podaní lieku tak dodrzujem odstup a striedam účinnú latku alebo dávam obklady

kika831
24. feb 2019

@3petka mne to pride ako alergicka reakcia na nejaky ci uz liek alebo nieco co skonzumoval. Skuste antihistaminika- aspon fenistil kvapky alebo ak je starsi tak dithiaden.

som_ponorka
24. feb 2019

Mne sa teraz vyhodil taky podobný vysyp na lakťoch a bedrach, tiež strasne svrbel, pomohlo mi dechtove mydlo a holtov krém a to môžu aj deti

som_ponorka
24. feb 2019

A neuizival náhodu antibiotika? Zinnat? Po nich tiež býva alergická reakcia

3petka
autor
24. feb 2019

@som_ponorka vidíš holtov krém mi vôbec nenapadol ten mu pomáhal na potnicky ako maly ich mával dosť.

som_ponorka
24. feb 2019

@3petka ja som to mala takéto a už tam skoro nič nemám po týždni používania

nessmikulova
24. feb 2019

@3petka ja viem aké to je :/ momentálne to mám po celom tele a kvapky ani tabletky neberiem (lebo som tehu) a musím si vystačiť zo sudokremom 😥 hlavne nech si to Chudiatko neškriabe lebo sa mu to rozšíri.. a keby s ním zájdeš na pohotovosť ? Možno mu pichnúť dithiadem ako mne minuly rok ... a maly zaspí ako babo a zmierni mu to svrbenie

matabb73
24. feb 2019

To je energické reakcia. Môže to byť aj na lieky. Moja dcéra takto reagovala na Nurofen. Treba dať nejaké antihistaminiká. Napríklad Fenistil kvapky. Môžete to aj natrieť Fenistil gelom.

som_ponorka
24. feb 2019

@nessmikulova ja to mam tiež teraz v tehotenstve, predtým som taký problém nemala. Ozaj odporúčam to dechtove mydlo a holtov krém, ostal mi zatiaľ taky tmavší fľak, ale už nie červené, ani nesvrbi

ave17
24. feb 2019

A nemohla to byť sarlachova angína?? Aj vtedy býva vysyp, skus pozrieť

3petka
autor
24. feb 2019

@ave17 to nie bo to býva na brušku vysip a tam nič nemá. Nechcem ísť na pohotovosť ešte by si nás tam nechali. Skúsim toho holta ešte či sa nejak polepší do rana a ak nie ideme určite k Dr.

nessmikulova
24. feb 2019

@som_ponorka ďakujem vyskúšam 🙂ozaj a ak sa môžem opýtať, hádam tam alergia nebude mať žiadny dopad na malé :/ na pohotovosti sa k tomu nevyjadrili

iveta7677
24. feb 2019

@3petka skuste tea tree oil synovi to pomohlo ked bol maly.Pouzivala som na rozne vyrazky.

som_ponorka
24. feb 2019

@nessmikulova ja som sa teda na to doktorky nepýtala, ale hádam nie, chcem si potom ešte v treťom trimestri nasadiť probiotika, probiofix robí špeciálne pre tehotné a tie zvyšujú imunitu bábätka proti atopickemu ekzému a astme, aj chlap na ekzém, tak nech to po nás nezdedi 😂

nessmikulova
24. feb 2019

@som_ponorka Jasnee 😂 ďakujem

nessmikulova
24. feb 2019

@som_ponorka ináč a myslím si že keby bolo nejako ohrozené tak by nám povedali :D

som_ponorka
24. feb 2019

@nessmikulova problém by mohla byt tehotenska cholestaza, ta sa prejavuje svrbenim, ale skôr dlane a chodidlá, čo som čítala

nessmikulova
24. feb 2019

@som_ponorka hej viem ..len chvalabohu u mňa je to predsa len alergická reakcia