Čo to má dcérka na nohe?

25. apr 2024

Ahojte dcérke sa posledne dni, keď nosí pančušky vytvorí toto na nozke v zahybe ako je koleno. Zaujímavé je, že keď pančuchy nemá tak sa to na druhý deň ukludni. Zatiaľ jej to krému je, no zaujíma ma ci niekto ma skúsenosť. Snáď už pančušky dlho dávať nebudeme, tak na kožné nejdem, keďže jej to po dni zmizne, keď pančuchy nemá. Nestretol sa s tým niekto? Je to zaparenina?

thirstymonk
25. apr 2024

Môže byť aj alergia. Skus jej davať niečo ine ako pančuchy, napr. tenke teplaky. Ale ja už mojim dávno nedávam dve vrstvy nohavíc. Myslím, že od februara

autor
25. apr 2024

@thirstymonk a tiež majú cca jeden rok? U nás je ranami chladno tak ráno jej dávam, keď nosíme staršieho do školy.

pralinka86
25. apr 2024

Robia to aj ine pančuchy? Tiez by som povedala, ze asi alergia...cosi z nich nesedi...
A da sa bez pancuch, napr nasi nenosia vobec. Tenke leginy a na to teplaky alebo leginy/teplaky a na to tenké softshellove nohavice alebo ak je v kociku, tak prechodný fusak

lasona
25. apr 2024

Mame to iste, doktorka vravela ze atopicky ekzém...ideme na odbery, tak som zvedavá ze kde je problem

autor
25. apr 2024

@lasona a tiež to mate len na tom mieste? Nemáte to len keď nosí drobec pančuchy? My používame atopikrem a pekne sa to stiahne. No spolieham na to (teda dúfam ze to ták bude) že keď sa oteplí a bude nosiť volne veci tak sa toho zbavime

andreatytler
26. apr 2024

Urcite sa da teplo obliect aj inac ako bez pancusiek. Ved kozne choroby su hrozna pliaga a tazko sa liecia. Preco jej stale obliekas tie pancuchy ak vies ze robia tento problem?

lasona
26. apr 2024

Iba v záhyboch, môj nenosí pancuchy,a začalo sa mu to robiť aj v lakťoch

thirstymonk
26. apr 2024

Nie, chlapec ma 5 a dievča 2, už su trošku väčšie teda

banderaska29
26. apr 2024

mne sa zdá, že to vyzerá ako ekzém. môže mať alergiu aj na prací prach, alebo materiál pančušiek.

kp7333
26. apr 2024

nemoze to byt zaparenina, ked to ma v zahyboch koze? Skuste potierat Sudokremom, prip. Imazol.

fiafia
26. apr 2024

Určite by som pancuchy neobliekla keď viem,že spôsobujú problémy. Kľudne ich nahradiť leginami a nato softshellove gate alebo tepláky. Nechať to úplne ukludnit a potom sa uvidí.

janage
26. apr 2024

Ak pančuchy tak 100% bavlna a svetlé. Pripadne poriesit inak. Nohavice podšité 100% bavlnou alebo bavlnené tenké leginky
Miesto je typické pre atopický ekzém, len čudný je ten svetlý stred.

janage
26. apr 2024

@lasona toto je ukážkový AE.

terry658
26. apr 2024

Nie sú tie pančuchy také naťahovacie umelinové? Môže to spraviť ten materiál. Skús 100% bavlnu pančuchy. Malo by to prestať.

lolita555
26. apr 2024

Je to atopak.len bavlna pozor na prach práci ,aviváž natierať masťou na to určenou .

mariska1989
26. apr 2024

Skús najskôr úplne vynechať punčošky ako píšu ostatný . Daj miesto nich len legíny a potom ďalšie a zateplené legíny. Teda ak dávaš

jaris84
26. apr 2024

@lasona áno,toto vyzerá na atopický ekzém. Moja to má od narodenia. Pri atopickom ekzeme určite nepouzivaj aviváž a na veci skús prášok LOVELA. + Dobre by bolo navštíviť aj alergologa.

lasona
26. apr 2024

@jaris84 avivaz nepoužívam...ideme na odbery k detskej a uvidíme ako dopadneme..potom nás pošle aj na alergiu...uvidíme

kp7333
26. apr 2024

Este mi napadlo, ci neprekonala Covid. Ja som mala podobne mapovite vyrazky pri Covide a tiez pod kolenami a na nohach.

autor
26. apr 2024

@kp7333 áno prekonala covid, ale ešte pred polrokom zhruba

sidonika
26. apr 2024

Jednoznačne skontroluj zloženie materiálu,ak je tam syntetika vyradiť z používania. Určite nepoužívať ak jej to opakovane robí problémy. Ak prestanes používať, problémy samé vymiznú a nebudeš musieť ťahať dieťa po alergologoch. A do tretice, možno mi to ušlo, žiadna aviváž. To je najsilnejšia alergizujuca látka.Ani sanytol a žiadna dezinfekcia na prádlo. Mne stačí že mi prídu ruky nachvíľu do styku so sanytolom na prádlo a už mám alergiu, červené pupaky na dlaniach. Hneď na druhý deň.

belaaaaaaaaa
26. apr 2024

Reaktivita pleti. Kľudne to môže byť aj na pančušky. Alebo na potraviny, prášok alebo aviváž. Je toho hodne.