Čo vám pomohlo na ekzém?

barb488
24. jan 2024

Prosim Vas co vam pomohlo na ekzem? maly ma na zadnej casti noh a trochu na ruke, doktor nam dal masticku ale ta nepomaha ja si myslim ci to teda nemoze byt z jedla…a tazko posudit z coho kedze naozaj je vsetko.. :/
(ktore jedla by som mala skusit vylucit mu davat?)
prestala som mu davat jogurty a pod. kde je mliecne.. ale uz som zufala lebo vobec to skoro nemizne..

lusi89
24. jan 2024

@barb488 nam pomohla zinkova mast od purity vision, niekedy sa dala kupit v dm ale dlhsie som ju nevidela. Vylucila by som napr vajicka, orechy, paradajky… Skusila by som na par dni nieco z toho vynechat a po case skusit zaradit znova. Syn sa napr v zime vyhadzal z jahod (neviem kto iniciativny z rodiny mu ich dal) a pritom v lete domace nema problem. A ak nepridete na to aka potraviny, je tu moznost ze reaguje aj na nejaku drogeriu (prasok, avivaz, sampon sprchovy…) je to beh na dlhu trat, drzim prsty

barb488
autor
24. jan 2024

@lusi89 no praveze co ste vymenovali nejak často neje ešte… a drogerku tiez velmi nepouzivam … snazim sa aj zehlit mu veci takze naozaj netusim este ma napadlo ci nahodou na lepok?

lia2022
24. jan 2024

@barb488
@lusi89 ja mam tiež ekzemy a zo zinkovej masti som sa dupľom vyhádzala. Nie každému zrejme sadne 😏.

sardinka32
24. jan 2024

Skus Hydrcortison mast...mali sme kadejake ine masti a tato zabrala. Natrieme na noc, cez den premastujeme Calcium pantothenicum mastou a vzdy to zmizne rychlo. Pricin je viac, my sme doteraz neprisli na to, z coho to dcera ma.

diewcatqoo
24. jan 2024

Masticiek a kremov sme skusali mnoho a niektore nepomohli vobec, niektore len na chvilu. U nas pomohla zmena stravy a spravne nastavenie jedalnicka. Na odporucanie imunoalergologa som si snad aj pol roka zapisovala, co dieta kedy jedlo a aku malo reakciu a takymto sposobom sme prisli na to, co konkretne a v akych kombinaciach mu robi zle.

lusi89
24. jan 2024

@barb488 moze byt aj lepok, su formy celiakie, ktore sa prejavuju ekzemom. Ak trva ekzem dlhsie, skuste navstevu alergologa, pripadne gastro ak mate podozrenie na lepok. Syn je celiatik, ale on mal crevne problemy.

lusi89
24. jan 2024

@lia2022 moze byt, nam zase bioderma nesedla co si ju vela ludi chvali 🤷🏻‍♀️

lubkovaandrejka
24. jan 2024

@barb488 Ahoj ,asi je to ozaj velmi individualne. Nasej malej zinkova mast od purity vobec nepomphla, ani calciova mast. Velmi dobre jej zabera SKIN-CAP. Pouzivame aj bioderma atoderm, ale slabo zabera. Este dobre pomaha ichtamolova mast od dermatologicky. Tvoje dieta moze mat alergiu na hocico, bez testov asi na to tak lahko neprides. Drzim palce,nech to prejde cim skor. 🙂