Detská chirurgia v Bratislave

pittelka
16. apr 2012

Pekný deň dievčatá, ja by som chcela vedieť niečo o detskej chirurgii v BA na Kramároch. Viete mi odporučiť nejakého konkrétneho dobrého lekára, alebo je to jedno? Ako to tam chodí, aké máte skúsenosti? Treba sa tam najprv objednať? Nikdy sme neboli v nemocnici, a teraz máme ísť so synom na taký 3 dňový zákrok, no som poriadne vystrašená už teraz. Veľmi pekne ďakujem za každú reakciu 😉

laurinka777
8. nov 2012

@jankakaroli
@maggie59 ahojte dievcata! chcem sa opytat, vasim synom robili v euromede operaciu vajicka? nas syncek ma migrujuce vajicko, myslite ze, by sa to dalo riesit v tom euromede? viete mi povedat aj co to stoji?? dakujem vopred za odpoved..

jankakaroli
8. nov 2012

Ahoj, no mojmu to asi len budu robiť neviem, ale až v januari tam ideme 🙂 myslim si ze by sa to dam dálo, ved si tam zavolaj a opytaj sa je tam milá pani doktorka Kerdikova 🙂 a myslim aj doktor Babala ale ten tam nieje vzdy len niektory den.

maggie59
15. nov 2012

@laurinka777 Ahoj, moj malý mal vajko uplne mimo, takže by mu samé nikdy nespadlo dole. Operovali ho na tej jednodnovke este v marci 2011. Ja som mala termín na vyšetrenie dohodnutý priamo z dr. Babalom. on ho aj operoval. Pokial chces aby ho vysetril on, treba sa objednat lebo je tam iba jedno poobedie za tyzden, inak sa na vystrenie dopredu netreba objednávať. Termín na operáciu sme mali do mesiaca. Bola to sobota, obj. sme boli na 8mu ráno. 8:40 mi ho zobrali operacia nejakych 40 min, zhruba hodina kym sa prebudil a hned sme isli domov a vecer uz skakal ako keby mu ani nic neroibli a to mal dva rezy. Vtedy som doplacala 100 eur. teraz neviem kolko to stoji.Ale ja som bola spokojná s prítupom lekarov aj sestricky. kazdu chvilu chodili kontrolovat ci je vsetko ok.

laurinka777
19. nov 2012

@maggie59 dakujem za odpoved..Boli sme na vysetreni, v euromede, tam nas presvedcili, nech to este nedame operovat, vraj je sanca, ze sa mu to upravi... na jednej strane ma to tesi, no na druhej sa obavam, ze cim bude starsi, tym tazsie to bude znasat, ak sa operacii nevyhneme

lenkaoravcova
15. jan 2013

@maggie59 Ahoj mozem sa opytat aj vasmu amlemu robili zakrok nezostupeneho vajicka v euromede? Lebo mam des z nemocnice a rozmyslam nad jednodnovkou?

maggie59
17. jan 2013

@lenkaoravcova Ahoj, ano nas operovali v Euromede, a boli sme max.spokojní. Podla mna je to lepsie ako stráviť 3 dni niekde v nemocnici. Oni maju operačku v meste na jednej sukr.klinike pri hrade

kvacinka
24. jan 2013

ahojte dievčatá, chcem sa opýtať či potrebujem nejaký papier od detskej lekárky keď chcem ísť na chirurgiu na Kramáre alebo ma príjmu s malým aj bez neho? Poslala nás tam detská kvôli výrastku na ručičke, ale teraz ma napadlo, že žiadne odporučenie nám nedala. ďakujem za rýchle odpovede 🙂

medinila
25. jan 2013

@kvacinka nas prijali aj bez papiera.Mala mala pruh,a ako nas lekarka vysetrila,hned nas poslala na prijem na oddelenie a operovali ju. O tyzden som tam isla s druhou(dvojca) a uz aj s balenou taskou a tiez ten isty scenar.Myslim ze uz sa teraz nedavaju odporucania.

kvacinka
25. jan 2013

ďakujem za rýchlu odpoveď. my tam ideme dnes, tak dúfam, že nás nepošlú naspäť...

paralenik
19. feb 2013

@medinila a ako prebiehala operacia resp postup???mas caka tiez operacia pruhu......

medinila
19. feb 2013

@paralenik tak ako prebieha operacia neviem.Pravdu povediac nepytala som sa.Ked nas prijali na izbu a prisiel cas operacie,tak som si mohla deti sama odniest s osetrovatelom na chodbu operacnych sál a tam potom prisiel doktor so sestrickou,uistili ma ze vsetko bude v poriadku a zobrali si ju. Potom ked ich priniesli na izbu spali,mali infuzku a chodili ich kontrolovat sestricky. Cakanie bolo tazke,ale mne myslienky a uprenost na operaciu odputavalo vzdy druhe dieta.Totizto nakolko som obe kojila,prijata na izbu som bola s oboma detmi a ked jedna bola na operacnej sale,venovala som sa druhej.

paralenik
20. sep 2013

@medinila a kolko ste tam lezali a ako prebehlo prebratie ????

medinila
20. sep 2013

@paralenik nepametam si presne,ale asi cca 4-5 dni. Prebratie v pohode,nespominam si na nic zvlastne.

tatarida
12. jan 2014

@kvacinka ahoj prosim ta ako ste dopadli s tou rucickou? moj maly ma hrcku nad obocim, uz teraz sa bojim co nas caka....

kvacinka
13. jan 2014

@tatarida v našom prípade išlo nakoniec o ganglion (hrčka, v ktorej sa nachádza tekutina). Boli sme aj na sone. Lekárka povedala, že to nie je nič a samé to zmizne, vstrebe sa to. V prípade, ak by to nezmizlo, tak mu to prepichnú a je to. O dva mesiace sme šli na kontrolu a už to tam nemal vôbec, ani sme si nevšimli, že mu to zmizlo 🙂) Držím palce!

tatarida
14. jan 2014

@kvacinka obavam sa, ze to nebude nas pripad ale dakujem za odpoved .-)

kvacinka
14. jan 2014

@tatarida môže ísť aj o tukovú hrčku a tá sa tiež časom vstrebe. Netreba hneď myslieť na najhoršie..určite to nebude nič vážne!

betka22
17. feb 2014

Ahojte mamičky chcela by som vás poprosiť v máji mám ísť s malou na chirurgiu na kramare malá bude mať v máji 11m ideme na MRI vraj cca na tri dni neviem ako to chodí ...čo mám malej zabaliť a čo sebe ďakujem za rady 🙂

ivi_kiwi
12. mar 2014

nemate foto lozkovej casti baby?

jumca
9. júl 2014

Prosim pekne zienky. Ako to prebieha na detskej chirurgii na Kramaroch? Maju nam operovat obojstranny pruh u syna a mam s toho strach. Da sa objednat nadstandartna izba a ako dlho dopredu treba to objednat?

denask1234
16. aug 2014

Ahojte maminy. Tak mi sme,ležali na chirurgii teraz a môžem povedať, že vobec to nie je také hrozné ako tu píšu niektoré mamičky. Je pravda, že s postelami pre mamičky je to na nič, ale inak čo sa týka starostlivost a aj prístupu lekárov a sestričiek, tak možem iba odporúčať.

nikky81
2. sep 2014

@denask1234 ahoj, prosim ta ako je to na tom chirurgickom oddeleni. my ideme zaciatkom oktobra na operaciu, tak neviem co nas caka. a ako je to s prijmom na ambulancii a co vsetko si treba so sebou vziat? dakujem 🙂

denask1234
3. sep 2014

@nikky81 ahojček, zober si pre seba a dorbčeka hygienické potreby, nejaké tepláčiky,body a mikinu, pyžamka aspon dve,pre seba tiež nejaké tepláky, tričko ,pyžamo,mikinu a príbor,pohár. Neviem či kojíš,ale ak nie, mliečko dávajú tam, my máme nutrilon a tam nám zarábali. Na príjem potrebuješ predooperačné vyšetrenia,ale to ti povie tvoj lekár. Operácia tam prebieha tak, že vás jeden den príjmu a na druhý den operujú. Povedia ti kolký budete v poradí a podla toho bude aj drobec papat. Nesmie už papat seset hodín pred operáciou a štyri hodiny pred ani piť nič už,ale dá sa to zvládnuť. WC a aj sprcha sú na chodbe. No a je tam herna pre detičky spojená aj s kuchynkou pre maminy. Držím Vám palce.

nikky81
3. sep 2014

@denask1234 dakujem ti velmi pekne za info 🙂, pekny dnik. a dakujem za podoru 😉

gombicka06
4. aug 2017

Ahojte maminy! Chcela by som sa informovať ohľadom hospitalizácie na detskej chirurgii na Kramároch. Čaká nás tam zákrok v septembri. Chcela by som vedieť,či ma budú ochotní prijať k malému? Nedávno tam totiž bola naša známa so 6 mesačným synčekom a vraj nemala právo byť prijatá k nemu,keďže už nekojí :( veľmi ma to zaskočilo...
Budem vďačná za každú skúsenosť 🙂

lili777
4. aug 2017

@gombicka06 som prekvapená, ale s malými deťmi vždy hospitalizujú. Ja som bola minulý rok so 6-ročným po úraze a nikto sa ma na to ani nepýtal, automaticky ma prijali, teda mal takmer už 7. Akurát som tam také prístelky, ktoré sa večer rozložia, ráno zložia a cez deň len stolička. Ale byť tam môžeš. Aj kuchynka je tam pre maminy, strava hnusná aj pre deti - to môj syn zje všetko a tam nedal takmer nič.

gombicka06
4. aug 2017

@lili777 Ďakujem za info,upokojila si ma 🙂 môj malý bude mať vtedy 4 mesiace,nenechala by som ho tam samého ani keby som musela spať na stoličke. A personál je aký?

lili777
4. aug 2017

@gombicka06 tak pri takýchto malých deťoch máš na to právo, hlavne teda to dieťa má na to právo - podľa charty práv dieťaťa. Ale ako vravím, mňa sa nikto nepýtal ani pri 7-ročnom, automaticky ma tam vzali. Akurát teda nemáš stravu - ale chirurgia je dole, hneď pri bufete, pár dní prežiješ, rodina niečo donesie. Tie ležadlá tam mali tiež svoje pravidlá, kedy sa mohli rozložiť, kedy zložiť. Sestričky boli OK. Inak práve tam mi sestrička raz povedala, keď tam hospitalizovali nejakého 13-ročného chlapca a matka tam s ním ostala, že oni ju proste nemôžu vyhodiť, má právo tam byť. Síce v tom veku to už bolo ozaj divné a oni jej na truc nedali tú fajn prístelku, za ktorú si platíš. Tak samozrejme po prebdenej noci pri 13-ročnom, rozbitá usúdila, že taký chalan ju tam nepotrebuje a šla na druhý deň domov. Ale matke so 4-mesačným to neurobia.

gombicka06
4. aug 2017

@lili777 Super,hádam to teda zvládneme ;) teda malý určite,je to superhrdina 🙂 a diky za info :*

janula2511
30. sep 2018

Prosím vás boli ste niekto operovany na nezovstupne vajko na urologii v detskej fakultnej na kramaroch?