Dlhodobý kašeľ u tínedžera: ktorý sirup pomôže?
Baby poraďte mi, dcéra je chorá už tretí týždeň pár dní mala sople potom to prešlo bola ok, po pár dňoch zas sa jej to vrátilo sople a upchatý nos, zas to prešlo. A teraz kašle aj sucho aj mokro vykaslieva hlieny a tie hlieny ju dráždia na vracanie. Čo jej mám kúpiť aký sirup alebo čo už neviem? Doktorke som volala že mám si kúpiť niečo voľnopredajné.
Ale čo. Má 15 rokov
To je super dr 🙈
Keď mi takto dlho kaslal syn tak sa brali vytery a krv. Zistili sa chlamýdie a preliecil sa ATB.
žltý teiffed, solmucol, sinupret akut
Najlepšiu skúsenosť mám s kvapkami Bromhexin + veľa tekutín, ideálne vlažný čaj
Nedávala by som nič, čo kašeľ utlmuje
A určite by som robila preplach nosa a kloktala slanu vodu
Skoro všetky sirupy mukolitika, dráždia na kašeľ a zbytočné len predlžujú dráždenie na kašeľ. Dala, vy som spraviť vyšetrenie na mykoplazmy. Teraz, je toho strašne veľa a lekári to škatuľkuju, ako chrípku.

Ziadat crp alebo hlavne vytieri z hrdla z nosa 🤦♀️
Ja som tiez v decembri bola "trosku " chora ze malinko ma bolelo hrdlo nic vazne.len kus slaba ale chodila som do práce aj o dieťa som sa v pohode starala len som sa napila studenej vody tak ze z toho ma boli ked aj po 2tyzdnoch nepreslo tha som isla len tak k lekárovi ze co mi odporuči ze všetko mozne som vyskúšala a spravíl.vytier a bum nejaky bacil v nose a to som ani upchaty nos nemala...takze.ked to trvá tak dlho neváhala a islaa by som a ked je taka "mila"lekarka isla by som s dcerou aby ju neodbila jasne ze ma vela teraz lekarka kedze zuri silná chrípka ale od toho je aby sa venovala.pacientom