• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

E.coli v moči aj v konečníku u bábätka

8. decembra 2016 
Ahojte, pri kontrole mocu a vyteru z konecnika nam zistili nejaku bakteriu e.coli. a od zajtra budeme brat nejake atb. nemate s tym skusenosti?
22. okt 2007 o 16:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ak dojčíš je mozné ze E.coli maš v mlieku,,,, ja som to mala,,,, po opakovaných výteroch z konečníka malého a následne rozbore mojho mlieka,,,, ja som dostala ATB a malý probiotiká, a zabralo to....,
no Simonka moze mať aj cystitídu- zápal moč. ciest, je dôlezité to prelečiť ATB ak je to aj moči a skus si dať urobiť rozbor mlieka.
22. okt 2007 o 16:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
zapal nema, brali jej aj krv aj moc na sediment - to bolo OK
dr. vravela ze sa to z konecnika dostalo do mocu
a kojim, takze to mozem mat v mlieku? a kto ti robil rozbor mlieka? tvoja gynekologicka?
22. okt 2007 o 16:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
detský lekár robieva rozbor mlieka, výnimočne gynekolog, vraj len vtedy, ak sa to týka nejakého zápalu prsníka a pod.
Inak mne poradili ATB Unasin a malému este kvapky Hilak forte, potom uz len probiotiká a podarilo sa to zlikvidovať, malý ATB nakoniec nemusel dostať, ale trvalo to takmer 2 mesiace,,, mal tu E.coli premnozenu v konečníku.
22. okt 2007 o 19:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
E- coli sa podľa mňa normlne nachádza v črevách...je to bežná črevná mikroflóra, ale v moči by to nemalo byť.A nemohli by malej zobrať ešte kontrolný odber moču? Možno je to len náhoda, možno to vôbec v moči nemá, len sa to do toho sáčku dostalo z konečníka...
22. okt 2007 o 20:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,som detská lekárka a zároveň mamkou polročnej dcerky.Uplne suhlasím s mimmou. E.coli je normálna bakteria ,ktorá sa nachádza v črevách a tá sa vobec nelieči!!!. V moči by nemala byť.Podľa mňa je skor len moč kontaminovaný pri odbere,a nejde o močovú infekciu.Doporučujem kontrolný odber moču-priamo do skumavky stredný prud moču.ATB fakt velmi opatrne!!
22. okt 2007 o 20:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
Ahojte, to E.coli moze byt aj patogenne, cize zle a vtedy to treba preliecit...my sme to mali,nasa dr nam dala ATB ale ja som to malemu nedala po rozhovore s viacerymi dr,dali sme nutrolin b....ale neviem ci to zabralo, zevraj sa to vie aj casom same vyliecit....tiez som z toho vedla,stale neviem ako sme na tom...u dievcat je problem ze sa to moze dostat do mocovych ciest,nastastie mam chlapca....
22. okt 2007 o 21:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
hm, tak mi tu e-coli mame urcite aj v konecniku aj v moci, lebo moc jej lekarka brala cievkou a ATB dostaneme zajtra a vraj je to nevyhnutne a treba to preliecit :frowning2:
vraj sa nam to do mocu dostalo zo zadocku
22. okt 2007 o 21:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Aha, tak to potom určite treba preliečiť...Ale to, že to má v konečníku vôbec nevadí, je to bežná črevná mikroflóra, ako som už písala.T.z., že sa bežne nachádza v črevách.
22. okt 2007 o 21:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
no dr. zistovala z kultivacie aj na ake atb je bakteria citliva a vybrala take, co znicia bakterie v moci aj konecniku
len mam obrovske obavy davat atb tak malemu babetku, cely den sa dnes preto trapim, muz ma hresi, ze pridem o mlieko :frowning2:
22. okt 2007 o 21:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Netráp sa, sú deti, čo sú na liekoch od malička a to, že dáš simonke atb v troch mesiacoch nie je žiadny horor. Horšie je, ak sa atb berú často. A v črevách to e- coli má byť, tam ho ničiť nebudú, iba v moči. Opýtaj sa na to dr. Pa
22. okt 2007 o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, moj maly mal asi pred mesiacom cystitidu - zapal mocoveho mechurika, vsimla som si ze dost place pri cikani, spomenula som dr. a ta ze je to uzkou predkozkou, ze s tym sa neda zatial nic robit, no zhorsovalo sa to, tak sme sli k urologovi a bol to zapal, dal nam atb Zinnat, taky sladky sirupcek /malemu to ale moc nechutilo/, ak by ste mali brat atb tak urcite s probiotikami, aby ste nehnackovali, skore uzdravenie prajem
22. okt 2007 o 23:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Este k tej E.coli, ktorá samozrejme v čreve má byť, ale nie premnozená, čo bol náš prípad.
23. okt 2007 o 08:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojky. Kosicanka, před týdnem jsem se vrátila z nemocnice, byli jsem tam 14 dní s průjmem a krví ve stoličce. Malýmu našli právě tu e.coli a dostal atb. Gentamicin 7x injekce do zadečku. Mudr. mi řikala, že je jedna e.coli dobrá, která může být ve střevě normálně a pak právě jedna špatná. Na to se musí dělat další testy.
23. okt 2007 o 14:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
tak uz sme dostali sirupcek zinnat a probiotika infants dophillus a zaciname to brat, dufam, ze to pomoze
diky za rady
23. okt 2007 o 16:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
davidko7 • 1d • Dnes o 12:56
Ahojte,baby.Nenašla som tu takuto temu,difam,že mi ju zase nezamknu :grinning: .Syn ma 7.mesiacov a davala som mu moč na vyšetrenie.Lepim mu taky sačok a potom to prelejem do skumavky.V kultivacii mal escheriu coli-neviem z čoho...Sediment mal ok-žiadne bakterie.Čitala som,že e.c.sa vyskytuje v čreve a v konečniku.On aj kakal,keď mal ten sačok-može to mať z toho?Mate s tym skusenosti?Vysledky mi povedali na mikrobiologii,urologička ma dovolenku,tak sa pytam touto formou.

marianeta • 1d • Dnes o 14:14
davidko
mas pravdu e coli sa nachadza v crevach cize je to fekalna bakteria a je teda mozne(podla mna) ze sa tam dostala ked mal ten sacok a zaroven sa vykakal.
Tato bakteria je moja stara kamoska pretoze sposobuje aj zapal mocovych ciest a tych som si uzila az az.
pockaj co povie urolog alebo nechaj test zopakovat. a preco si mu vlastne davala moc na rozbor?

davidko7 • 1d • Dnes o 14:20
marianeta-maly ma dilataciu obličkovej panvičky-ten najlachši stupeň a ma sa kontolovať moč.sediment bol ok-žiadne bakterie a na kultivacii toto...Ale ako by sa mu tam dostala ta bakteria?Nema žiadne ťažkosti...
11. júl 2008 o 14:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nase obe dvojicky mali v moci e.coli, boli sme s tym 4 dni v nemocke s kazdou, davali im cez infuziu atb. doktorka v nemocnici nam povedala, ze keby sa to neriesilo, mohli by sa im poskodit oblickove telieska a mali by velky problem. teraz im obvodna bude pravidelne kontrolovat moc pre istotu a na kontrolu ideme aj k nefrologovi. ak to uz raz babo malo, je velka sanca, ze sa to bude opakovat :frowning2:
11. júl 2008 o 16:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte a my sme to mali teda moja dcerka ked mala 9 mesiacov.boli sme 8 dni v nemocnici boli to moje najhorsie dni.infulzia v hlavicke v nose sonda no hroza my sme to mali v konecniku
11. júl 2008 o 16:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby,ešte som čitala,že dievčatku sa to može dostať z konečnika do močovych ciest...,ale u chlapca je to ine...ja som malemu lepila sačok a on popritom kakal.Je možne,že tak sa dostala ta bakteria do moču?lebo on nema zapal,nič...Ma dilataciu obl.panvičky,ale aj tak nechapem,ako by sa mu tam dostala...
11. júl 2008 o 18:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
My sme si e.coli v moči a stafilokoka aureus v nose a hrdle priniesli z pôrodnice. Ako 3-týždňové bábätko sme strávili 5dni v nemocke a vybrali dávku Zinatu. Najprv vnútrožilne a potom sirupčekom. Kontrolné výtery sú ok a pre istotu sme sa dali vyšetriť všetci, ktorí sme do styku s bábom prišli. Tak nám z toho vyšla pôrodnica :angry: :frowning2: :angry: :frowning2: Tú e.coli si vysvetľujem, že neprebaľujú tie bábätká asi tak často, ako by mali, alebo nedodržujú hyg. návyky pri práci s nimi. Toho stafylokoka asi infikovanou sestričkou alebo dieťatko v blízkosti.
11. júl 2008 o 19:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
katka, mozem ta ubezpecit, ze ja nase baby prebalujem hned, ako sa pokakaju a dodrziavam maximalne hygienicke navyky a aj tak to mali obe. vobec to s tymto nesuvisi, jednoducho su babatka, ktore su na to nachylne viac a ine menej... to je, ako keby si tvrdila, ze niekto ma viac kazov, lebo si poriadne neumyva zuby a pritom si ich moze drhnut lepsie, ako ten co nema ziadny.
11. júl 2008 o 19:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mixka, ja píšem tiež len to, čo mi povedala aj detská lekárka. Baktéria e.coli sa do močového mechúra dostane pri kontakte s kontaminovanou stolicou. A keďže je v stolici bežná a normálna, tak stejne mi vychádza len to, že nebol prebalený keď bol pokakaný a doma to určite nebolo. :confounded:
11. júl 2008 o 20:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
katka, ano to je pravda a dievcatkam staci sekunda, kym rozopnem plienku a umyjem ritulu pod vodou. aj ked prebalujem baby hned, ako vidim ze kaka prip zacitim, nie som zial kuzelnik :frowning2:
11. júl 2008 o 20:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
tam my ste tu e.coli uspesne preliecili iba sirupom zinnat, kazda dalsia kontrola mocu bola OK sterilna, nastastie sa nam to nezopakovalo, neboli sme s tym ani v nemocnici. na ultrazvuku obliciek a mocovych ciest bolo vsetko OK, takze nam dali iba ten sirupcek. a moc sme nosili na kontrolu raz mesacne.
11. júl 2008 o 21:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No my sme boli v tej nemocke, lebo maličký mal horúčku 39,5. A na pohotovosti mi povedali, že som ho prehriala :angry: a poslali nás domov. Potom sa mu vyhodil ešte taký fľak na brušku (to spôsobil ten stafylokok) a nikto nevedel, že čo to je.(chirurg, kožná, krčné) Výsledky výterov a z moča prišli až na 5 deň, takže my sme sa už balili a ani sme nevedeli, že čo nám bolo. Ale trafili antibiotiká, takže tie zabrali a našťastie je všetko ok.
12. júl 2008 o 15:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
je tato bakteria nejako nakazliva? ako sa prenasa? mojmu malemu ju nasli v stolici (mal dva dni hnacky, ale uz to preslo) na kontrolny vyter mame ist az o tyzden. mohol by nejak nakazit ine deticky (napr v bazene alebo slinami alebo nejak inac?)
12. júl 2008 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby,ja zopakujem odber moču,lebo ako som pisala,maly aj kakal,tak sa to tam mohlo dostať.Ako odoberate moč?nalepite sačok?
13. júl 2008 o 14:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
davidko, ano, nalepit sacok na pipika, aby bol v tej dierke a potom uz len cakat, daj mu predtym pit caj, alebo vodu, nechaj ho vyzleceneho a cakaj, nam sa niekedy maly vycikal hned a niekedy som cakala aj 15 minut
13. júl 2008 o 14:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzana76-aj ja to tak robim a teraz sa nam tam dostal e.coli-asi kd maly kakal,ale nechapem,alko to prešlo do sačku...
13. júl 2008 o 15:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
davidko, aj my sme takto mali kontaminovany moc, v sacku to niekedy nemusi ostat sterilne a pospiny sa to od kaky. teraz odoberame moc priamo do sterilnej skumavky, stredny prud a od vtedy je to stale OK.
13. júl 2008 o 21:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte moj maly ma v moci e coli a este k tomu ma aj teploty vase babetka nemali teploty?
4. dec 2008 o 10:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tvoj príspevok