Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kili
autor
25. aug 2008

fajn, aj tak moc nechápem, ako mu mám dať niečo na vnútornú stranu líca 😕 😅 . To akože vám deti dovolia siahať do úst? Lebo to u nás nehrozí. Ale skúsim to na silu.

argousek
25. aug 2008

fajn to je kráááásný, to je ta největší odměna. Adámek taky říká máma a vždycky mě potěší, když ho třeba hlídá tchýně a on po půl hodině začne říkat mama a shání se po mě 😅 .
Jinak nesmíš si to tak brát, za chvíli si na to ani nevzpomeneš 😉 A jak dlouho vlastně bude muset mít tu ručičku zafixovanou??
kili no já mu to dávám normálně do tváře, jak psala fajn. On je tak nějak zvyklý, protože mu od té doby co má zuby, čistím zuby takovým náprstkem (takový kojenecký kartáček) a tak si do pusy nechá šáhnout. Ale nešťourám se mu tam nijak dlouho, prostě udělám luplup a má to tam a musí s tím poradit a jakmile to vyplivne šup tam s tím zpátky. Je hrozně roztomilej, jak se snaší žvejkat.

argousek
25. aug 2008

leni 96 já myslím, že je normální, že ty děti někdy jedí míň až skoro málo a pak by tě zase snědly. Adámek to měl taky, přijde mi, že když roste snědl by nás i s postelí a pak jí zase málo. Zkus to odpozorovat, uvidíš, že se tyhle stavy opakují 😅

kili
autor
25. aug 2008

arg, no tú kefku mám aj ja, ale čistenie je boj. Mali sme aj normálnu kefku, ale to sa nedalo mu tam strčiť vôbec.

argousek
25. aug 2008

kili ale na silu bych to nedělala, vím sama, že jakmile jdu na Adámka silou, tak nespolupracuje a spíš se šprajcne a nehnu s ním. Tak to třeba vždycky zkus a když nebudou chtít, tak je nech a zkus to, zase třeba odpoledne. Zkus kousat před nimi i ty a dělat jak je to hrozně dobrý a uvidíš. Když to budeš dělat silou, tak jim to zprotivíš a bude pak velký problém je k tomu zase dostat. Zkus to udělat opravdu rychle, já dám menší kousek a šup tam s tím. Zkus taky možná nejdřív jen sušenky od Hami nebo piškoty, ono se jim to částečně i v puse rozpustí. Adámek třeba sušenky jí, jedl i kuřecí maso nebo chleba se sýrem, ale jakmile dám bramboru, tak to hned vyplivne a ne a ne si říct.

kili
autor
25. aug 2008

Samko mäso je, ale myslím, že to len hlce. Ako ja pred nimi jem furt (od toho mám tých +15kg 😀 ), ale apsolútny nezájem, oni na mňa dosť serú 😀 , sa môžem aj na hlavu postaviť. Niekedy sa samko kuká, že jak jem, ale on proste ani za svet.

susika
25. aug 2008

agrousek - tak mne malá donedávna v noci tiež raz vstávala na mlieko a počas dna ho vypila okolo 800ml.traz už noc prespí, ale len od vtedy čo jej dávam sunar 3.pretým bola na nutrilone ha 2.ale to ráno vypije 200ml, potom má kašu s mlieka alebo puding, poobede máva jogurt, večer kašu z mlieka alebo puding a pred spaním znova mlieko...takže je to tiež okolo 800ml mlieka za den, ale už je to asi sýtejšie. (niekedy ten poobednajší jogurt nahradím výživou).takže asi len vydržať

argousek
26. aug 2008

susika já jsem dávala Nutrilon 2, ale ten byl taky asi málo, tak jsem začala dávat Nutrilon 3, ale nevím. Sunarku dávám kaši. Dřív když Adámek ještě nejedl tuhou stravu, tak jsem mu dávala taky 2x denně Sunar, protože potom Nutrilonu měl hrozně řídké kakání, ale od té doby co jí tuhou stravu dávám jen Nutrilon.
Já dávám k snídani 180ml mléka+kousek chleba se sýrem
k svačině rozmixované ovoce+piškoty rozmočené v čaji nebo šťávě kubík
k obědu mix maso, brambory, zelenina
k svačině lipánek
večer kaše
před spaním 180 ml mléka
v noci 240 ml mléka
No a mezi jídly zkouším dávat žvýkat sušenky Hami a dávám čaj

kili to tak je oni jsou pěkní vyčůránci 😉 včera jsem se šla s Adámkem kousek projít za zahradu, jen jsem došli za vrátka, tak se na mě začal věšet a kňourat, že už je hrozně unavenej a už nemůže, tak jsme se vrátili, no a co myslíte, najednou hrozně ožil a když jsem si chtěla sednout, tak to ne a zase mě vodil po dvoře 🙄
Už aby chodil sám, abych ho nemusela jistit. My máme také to aktivní chodítko, ale moc s ním nechodí. Doma mu to po plovoučce jede moc rychle a venku po dvoře v trávě zase vůbec 😒

kili
autor
26. aug 2008

a čo tak po chodníkoch? ja som malého zobrala na ihrisko, ale druhýkrát už ho to nebavilo 😠

argousek
26. aug 2008

no po chodníku se mu to líbí moc, ale taky se mu až moc líbí auta a chce pořád lézt do silnice a když mu to nechci dovolit, tak se začne vztekat 😖

kili
autor
26. aug 2008

no, tak to nechci, aby začal chodiť, to bude furt skákať pod autá

fajn
26. aug 2008

Dianka taky pořád chtěla zajet autem. Když jsem jí vysvětlovala že nemůže tak se vztekala. Tak jsem jí dupla na nohu a ,řekla že to bude bolet ještě víc a teď když slyší auto tak okamžitě jde nakraj. Je to drastické ale zafungovalo to

kili
autor
26. aug 2008

fajn, tak to bolo fakt dobré 😀 , ale našim by to ešte nefungovalo, to musí byť dieťa rozumnejšie

tamia
26. aug 2008

ahoj,
vidím, že sa to tu pekne rozbehlo, večer som nebola na nete a nestíham čítať... 😅

agrousek,
lipánek je niečo ako pribinačik?

Čítam, že vám koľko tie detúrence zjedia, to len mi sme taký slabí jedáci...
ako vám možu zjesť 180ml mlieka a potom ešte niečo iné...? Moja malá to nikdy nedokázala 😒
Tiež pije nutrilon3, predtým pila nutrilon comfort lebo máme problém s kakaním...

Píšete si alebo rátate koľko ml, g vám zjedia za deň deti?

kili,
tiež mi to nejde, dať je do líca kúsok.... 😒 . Ona to nejakým zázrakom vždy dokáže vybrať a vypluť... asi to chce tréning.. 😉

tak isto sa jej páčia autá a hlavne báger a traktor, to ideme kričúc po celom meste len aby sme ho dobehli 🙂 a ešte potom kričíme na havov ale tí nás väčšinou počkajú a nehcajú sa pohladkať alebo aj kopnúť, ked ju držím za ruku

kili
autor
26. aug 2008

naši ešte nič moc nevnímajú, nejak ich veci nezaújmajú, len kukajú. Ale S., keď ideme kočíkom blízko budovi, tak sa vždy pozrie hore, že aká je vysoká.
u nás má Samko nutrilon2 ar a Adamko nestle AL110

tamia
26. aug 2008

kili, a ked samkovi ukážeš napr. psa, alebo vtáčika tak čo urobí...?

kili
autor
26. aug 2008

on sa neozberá za ukazovaním, jedine, že si náhodou všimne a keď, tak len sucho sedí a pozerá, nijaký zájem 😕

tamia
26. aug 2008

neviem, tak mu skús dať pohladkať psa, je to živé zvieratko a podla mňa by to mohlo zabrať, lebo pes sa hýbe..

kili
autor
26. aug 2008

keď sme mali pár dní doma nášho (ináč je u mojej mamy), tak sa o ňu zaújmali, Samko za ňou niekedy aj behal. Ale vonku je to iné, neviem to opísať.

tamia
26. aug 2008

možno vonku má príliž veľa podnetov a nevie čo skor sledovať a to potom može viesť k nezáujmu. Podľa mojho názoru, čo som videla, ako sa hojdá je šikovný.

kili
autor
26. aug 2008

áno, žručný sú obaja celkom OK, ale čo sa týka mentálneho vývoja, tak si myslím, že sú pozadu. Napr. Samko asi pred mesiacom začal hádzať z hračkami, aj keď je na stoličke, tak zhadzovať a pozorovať hračky, ako padnú začal až teraz nedávno. A čo som bola z jednou včera, tak jej to robí 11 mesačný syn.

fajn
26. aug 2008

kili mám tady ten kontakt:fizioterapeut je BC. brožková Nicol
tel 903901972 E mail: brozek@chello.sk

logoped. DFN Limbova 1 tel: 259371728 e mail korman@stonline.sk


nebo si najdi WWW.CADBT.CZ a tam si ty adresy najdeš

kili
autor
26. aug 2008

fajn, dííík, a ten fyzioterapeut by nám k čomu mohol pomôcť 😕

fajn
26. aug 2008

asi na chození lození atd. 🙂

fajn
26. aug 2008

jinak kdybys chtěla tak ti to tam domluví 🙂

kili
autor
26. aug 2008

fajn, to nepotrebujeme, lozia a Samko sa už chystá chodiť 🙂

netreba, zajtra tam zavolám a popýtam sa. Nebudú chcieť výmenný lístok? u ná je taký debilný zákon 🙄 . No nič, sa spýtam.

leni96
26. aug 2008

argousek
Tak takový stav má prvně a trvá to asi tak týden, jsem zvědavá, jak jí dlouho vydrží se v tom tak nimrat 😅 . A hlavně co je nejhorší tak při jídle potřebuje i další činnost, hrát si s něčím neobvyklým to se pak i nají, no hrůza. Ale co se týká mlíčka (pijeme Bebu) tak to může furt, nikdy neprotestuje 😀 . Snad se to zlepší.

andulka4
26. aug 2008

Holky tam do té Ostravy Poruby já chodím na neurologii. Hodněkrát jsem to tam s fyzioterapeutkama rozebírala a prý je Vojtovka stejná jako Bobath.

Každopádně jedu tak v půlce září zase na kontrolu a taky bych chtěla ať mi ty cviky ukážou...

susika
26. aug 2008

agrousek - malá tiež z nutrilonu ha 2 kakala dosť nariedko..teraz sa mi zdá, že akoby ju zapekalo niekedy, lebo tlačí, až je červená...ale nemá nejaké problémy....si myslím, že to len preto, že možno menej pije čaju a vody a viac také hustejšie papá....lebo niekedy je zasa až na chrbáte zacápená, tak sa dokadí...🙂)) a ten sunar jej chutí, tak jej ho nechcem brať..trvalo to , kým sme našli pokračovacie mliečko....snád sa z neho začne aj na nu niečo lepiť🙂))

argousek
27. aug 2008

Ahoj holky, tak vám sem musím napsat jak jsem hrozně nasr....Mluvila jsem s kamarádkou, která chodí do stejné rizikové poradny a dneska mi volala, že se tam ptala na to očkování synagisem a že s tím měli hrozný problém, že je to hrozné vyřizování a že to schvalují v Praze a blablabla. Prostě se hrozně vymlouvali. Nevím teda kdo jinej by měl mít na to očkování nárok než nedonošenec s BPD, který byl exrémně nezralý a při každém zastonání musí inhalovat. To snad není pravda. Já tam jdu v polovině září, tak už teď to ve mně vře, jak se tam s nima budu dohadovat a přesvědčovat je, že my na to nárok máme. Nejvíc mně štve, že tam sedí nějaká slepice, který se nechce nic dělat, tak má jít na obvod dělat praktickou, když je jí za těžko pro ty děti hnout brvou 🙄