Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

sorbona13
4. júl 2009

ahoj holky, tak kluci dnes oba zaváleli, Kubík ráno vypil z toho lepšího prsa 45ml (a to má dávky ze sondičky 28ml ) a odpoledne z horšího prsa 10ml (ale byl unavený po koupání, tak chudák usínal) a Honzík ráno z horšího prsa 25ml a odpoledne z lepšího prsa 55ml Včera zapomněla sestra Kubíka zvážit, tak jsme ho vážili před koupáním a měl 1390g, takže od včerejška přibral 60g, ani se mi tomu nechce věřit. Honzík přibral 30g a má 1495g.

petrach
4. júl 2009

ahoj holky 😉
sorbono 55ml 😲 ty jooo,teda ti válejí,tohle vubec neznam,až ti to kojení zavydím,ale přeju..
Honzík zítra prubne 1500gramu 😉 nadhera,Kubík zaslouží taky pochvalu..jsou šikulky

Vladi tys psala že budou novinky a ja jsem zvedavá ženská 😀
Klárka teda pekne rozvazuje,mooc gratuluju,obema holky a fotky jsem skukla,pekne poprostla prdolka,už je z ni slečna..takže letos obražíte poute jo?

Argousku ja jsem se toho uspaní taky u Elin bála,byla 2x,jednou mandle a podruhe trubičky do uší,mela hrozne zanety v uchu..ani se ti nedivím,kor po tom,čím jste si prošli..k te chuzi,je moc šikovny a všecko dopiluje,uvydíš..už tak dokazal hodne 😉
tu rannou peči skus nejak sama zjistit,když ji holky tak chvalí

malinkatee vydíš jak jste to zvládli,oba,hlavne se nenervuj,bude to v pořadku,určite bere i železo,že? co mate za leky?

holky od kdy tak zjištovat tu rannou peči?
jo musím vam napsat,jak se malí pořad smeje,jen otevře oči,tak má pusu dokořan..je užasny
🙂

fajn
4. júl 2009

tu ranou péči máš od toho co přijde domů. Akorát on ti to nikdo neřekne ,tak si to zkus ve svém okolí zjistit a zavolat tam. oni přijedou a skouknou vás a buď vás vezmou nebo ne. Nám to řekli na očním a potom neurolog jeho žena tam dělá tak asi proto.

petrach
4. júl 2009

fajn díky 😉

maalinkate
4. júl 2009

vies petrach, ono sa to povie nenervuj, ale ked uz nechcem vidiet znova malinkeho napojeneho na tie hadicky a tolko ho trpiet..tie vysetrenia boli strasne..teraz ma po rucinke modrinky.. a aj doktor povedal ze je dost pravdepodobne ze sa este uvidime, a tym ma este viac vylakal..este k tomu ked niektory pisu ze to museli absolvovat aj 5 krat ci viac..tak to uz fakt neviem co si mam mysliet.nikto mi v nemocnici nic nevysvetlil, ani neviem aka je pravdepodobnost ze sa tie krvinky spamataju a zacnu znova pracovat...a nevies mi povedat, ci sa to da uplne vyliecit? mi bereme acidum folicum, a pyridoxin... ale zelezo nam nedali, myslis ze mali? bolo by to lepsie? viem ze je to spusta otazok, ale ak mi nane vies aspon trochu odpovedat, poprosim ta o to..zajtra sa posnazim pridat fotky malnkeho aby si videla..

jecidlo
5. júl 2009

uf tady to brebenti o 106 😀

Petrach: super ze mate vsechna vysetreni v pradku, tak nejak si tipuju, ze vas se nejaka ranna pece mozna ani tykat nebude, protoze vas uvidi a jenom ti reknou, ze je malej hrozne sikovnej, uvidis! 😀

Sorbona: ja porad myslim, ze do konce cervence budete doma, vsadim boty! A kojite porad s klobouckama nebo to zkousite aj normalne? A dostala jsi nejakou uzitecnou radu na to jak srovnat ta prsa?

Maalinkate: musis to brat tak, ze mu to pomuze, nikdo ho netrapi jen tak:( uvidis, treba se t spravi uz po te jedne. Nezoufej!

Jinak ja jsem uplne K.O boleni v krku, ucpany nos, boli me hlava, zuby, potim se jak blazen. Prcci jsou zatim vporadku a doufam, zei budou!

jecidlo
5. júl 2009

jo jeste jsem chtela napsat holky: uz paseme koneeeee🙂az mi z toho ukapla slzicka🙂)

argousek
5. júl 2009

jecidlo super šikulky 😀

petrach já být tebou tak bych to zatím nehrotila, počkala bych tak do roka a uvidíš, jak bude malej šikovnej. Adámek do roka odpovídal korigovanýmu věku a až teprve v roce se začal ve vývoji zpožďovat. Navíc oni na něm teď ještě nic neuvidí, počkej tak do toho roku, kdy se začne víc projevovat 😉

maalinkate to je divný, že vám nenapsali železo, zkus se na to ještě zeptat praktické. Jinak se nemusíš bát, že by malej dostal tu transfúzi tolikrát, možná to ještě dostanete ještě jednou a bude to dobré. My jsme to dostali tolikrát, protože malej byl extrémně nezralej a takové děti jsou hodně anemický. A ty jsi měla malého v termínu nebo je taky nedonošený?? Jsem to nějak přehlídla 😒 Většinou se to u dětí do toho jednoho roku srovná 😉

petrach
5. júl 2009

malinkate my ji meli 5x,ale jak píše argousek,u nedonošenych detiček to tak byva,že jsou hodne chudokrevní,my ted berem aktiferin kapky a naše dr říka,že už možna ani ty kapky nebudou potřeba..
takže i kdyby jste museli ješte jednou,tak určite naposledy 😉
to se časem spraví,ten krevní obraz..naše malá to mela taky a ted už ma krev v pořadku 😉
teším se na fotky.. 🙂

jecidlo hod fotku jak pasete,at mužeme chvalit 😉 jsou to šikulky,oba 🙂
u nas se ted stavkuje,lehne a cucá si prsty,objevil ruce,tak je ma pořad v puse

jecidlo
5. júl 2009

petrach: je to tam🙂 i ten kocar, ty jsi nejak porad nevlozila ten vas 😉
jo a rucicky ty taky zkousime az se mi z toho zacnou obcas davit, proste se ji tam pokousi narvat snad uplne celou

no a krome toho ze je mi zle mam zatvrdly prso, tak brouzdam po netu, tvaroh uz jsem zkousela, chladim a to ze mam pocit ze mam chripku snad pry muze byt z toho, bojim bojim aby to nebyl zacinajici zanet, to by me kleplo prijit o kojeni po takovem boji. Odsavacka to nevycucne, zasla jsem az tak daleko, ze jsem pozadala tatinka, ale svete div se on nema saci reflex. proste to neumi ( pry byl na skole jediny kdo neumel udela cucfleka 😀 snad se to nejak podda...

kikimaruska
5. júl 2009

Ahojky, tak jdu pokoukat jak rostete 🙂 V úterý máme mít rizikovou poradnu a neurologii, ale jestli se mi to potvrdí, tak vše odvolám...asi už máme ty neštovice....zatím jsou 4, uvidíme zda je to ono....ale asi jo, inkubace měla končit v útěrý...tak si to odbydeme ....

jecidlo
5. júl 2009

kikimaruska: ono je snad i dobre si je odbyt v takhle brzkem veku, pry je to slabsi prubeh, tak at je mate brzy za sebou a apk uz se jich aspon nemusite bat 😉

kikimaruska
5. júl 2009

právě, navíc nikam nejedeme (zatím), tak to budeme mít za sebou a nemusíme se bát když v okolí někdo onemocní...léky už jsou doma, tak ted to vyléčit a bude...

sorbona13
5. júl 2009

ahoj holky, jsem tady opět s novinkami, Honzík vypil dnes nejdřív 20ml (z horšího prsa) a potom 35ml z toho lepšího, Kubík vypil dvakrát 45ml 😵 😵 Přibírají cca 100g za týden, tak snad za 5 týdnů budeme doma, Honzík dnes podle předpovědi Petrach prubnul tu 1500 🙂 Má 1510g 😵 Kubík 1390g a má zase potíže s kakáním, aby taky ne, když se tak přejídá 😀

maalinkate: nám vyhrožovali s transfuzi min. týden a po železe se to zlepšilo, určitě se tím nic nezkazí.

jecidlo: to je hnus s tou virózou, manžu to taky chytlo, tak o víkendu nemohl za klukama ☹
To kojení zkouším pořád bez kloboučku, dnes mi Nannya moc dobře poradila, poslala i videa, tak to hned zítra prubnu. Taky mi poradila, abych to slabší prso odsávala častěji, tak to taky vyzkouším. Představila jsem si, jak ti taťka vysává prso a málem jsem smíchy spadla pod stůl, k tomu bych toho svýho teda nepřemluvila 🙂 Držím palce, ať se ten zánět nepotvrdí. V nemocnici se mnou ležela mamina, co měla taky zánět v prsu a vyléčili to antibiotiky, byla 4 dny v nemocnici a po návratu zase normálně kojila, tak to rozhodně nevzdávej, to by byla fakt škoda, po takovém boji.

kikimaruska: buď za neštovice ráda, lepší teď, než později, však se s tím Kubík popere.

petrach
5. júl 2009

jecidlo ja ho tam mela a už vymazala,tak ho dam znova,jen pro tebe,ju..ješte musím skuknout ty vaše fotky 🙂
zanet jsem mela,teda hnus a bolest jako nikdy,dej si paralen a maž pro antibiotika,at se to nerozjede,u nich mužeš kojit,ja davala taky mlíko.ptala jsem se dr,dají ATB pro kojící matky..hlavne nečekej,jdi třeba na pohotovost,ja jsem čekala že to přejde a pak mela 2x ATB a už z toho prsu moc nevytahnu,ne že by tam mlíko nebylo,ale z jednoho dam třeba 90ml a z toho po zanetu 30ml ☹

maruš budete to mít odbyte,hlavne at Kubík moc neteplotuje..ty menší deti to líp zvladají..my jsme chodili s Elin po navštevách,kde meli neštovice,dokonce si pujčovali vršek pyžama od kamaradky ze školky 😀 a nechytla..ted se bojím,jak to chytne,že už je moc velká,možna budem očkovat proti nim..

sorbono ja m,yslím že pujdete dřív 😉 max 3 tydny a jste doma

my jsme dnes absolvovali navštevu po manžovych příbuznych,teda jednu oslavu a malí šel z ruk do ruk,až my z toho bylo zle..moc se mu to nelíbilo,ale byl hodnučky
dokonce nam jedna tetička řekla,že jsme kolem neho delali ciraty a zbytečne,že vypada v pořadku a je tlusty..
tak jsem se zdrave naštvala a řekla jí,že pekne přibrala a bylo vymalováno,už se nebaví 😉

jecidlo
5. júl 2009

Petrach: no to s tema nestovicema je dobry navod🙂)moje sestra mi rikala, ze jeji doktor, kdyz mu tam prijde nejaka maminka s nestovicema tak zve ostatni maminky kdo ma zajem aby si prisel "nakazit" deti
a to s tim ze vypada v poradku a je tlusty ber vlastne jako hezkou poklonu 😉

no prso je o neco lepsi, morduju ho odsavackou a davam ho docucavat obema detem. Teplotu ale nemam, to si hlidam. Mela jsem uz neco podobneho v porodnici hned, to bylo ale cele rude a bolave, ale zanet se nerozjel. Tak doufam. No a Sorbona ja jsem to brala desne vazne ten odcuc. Zakazala jsem erotiku na webu jsem se doetla ze to fakt pomaha, ale skoncilo to stejne tak, ze jsem fakt brecela smichy a neslo to zastavit 😀 😀

jecidlo
5. júl 2009

Petrach: no jo paradni kocar, moc hezka barva!

petrach
5. júl 2009

jecodlo ja když mívam krize s mlíkem tak manža musí taky 😀 odsavačka to nevytahne tak holt musí 😀
kocar hezky,ale je v nem nejaky moc malí,musíme si počkat až porostem--

miláčkove krasne porostli 🙂
pasou krasne,uplne vzorove,to mi neříkej,že začli až ted a hned tak valejí??
malí delal pokusy,než mu to šlo,ale ted nevím co se deje,když cvičíme na bříšku,tak zvedal krasne hlavu a ted nic,ani snaha,už par dní..leží,cucá pesti a brebentí

sorbona13
5. júl 2009

petrach: za 3 týdny určitě nebudou mít 2kg, přiberou tak 100g za týden, takže Honzíkovi zbývá ještě 5 týdnů, Kubíkovi 6 týdnů 😒 Ale to je jedno, hlavně, když budou zdraví 😉

jecidlo: to je super, že je to lepší, však jsi taky bojovnice a zvládneš to 🙂 Já si tě zase představila při tom odcucu a směju se tady jak blázen, pes na mě čumí udiveně 😀 😀 😀

petrach
5. júl 2009

sorbono máš pravdu,že je to už jedno,hlavne že jsou v pořadku,opravdu přes to všechno to zvladli uplne nadherne,takhle to zvladne maloktere mimčo a tobe hned obe,jsou to bojovníčci 😉
dneska jsem manžu informovala,jak se kluci mají a jak už pijou z prsu,že Honzík pije víc než by mel,prozíva to chudák se mnou ,ale myslím mu to nevadí 😉 tím že ví,o čem to je,tak ho to i zajíma..ješte ma rad Diančiny hlašky.. 🙂

i když sorbono vem,kolik ti přibrali za ten mesíc 😉 to je celkem hodne,opravdu jsou suproví

kikimaruska
5. júl 2009

sorbona: krásně prckové rostou....je to suprový kolik vypijou, Kubík vypil 45 ml při odchodu domů po 2,5 měsících...v termínu porodu....až doma se rozpil víc 🙂 ¨

petrach, jecidlo-teda to to letí, dětičkám už je 4,5měsíce.... 😵

S těma neštovicema máte pravdu, kamarádka taky hlásala, kdo se chce přijít nakazit 🙂 ...jenže v týhle době chce jet každý na dovču, tak zájem nebyl. My zůstaneme tady u dědy a babičky, aspon mužeme ven do stínu na zahrádku, doma v té krabici bez balkonu bychom se unudili a Kubík by mě umlátil, kdybych s nim nechodila ven...teplotky snad nebudou tak hrozné, moc doufám (i po očkování to bylo vždy docela dobré), ikdyž klučíček od kterého jsme si je naočkovali teplotky měl...a veliký, tak se necháme překvapit. Neštoviček už máme zase víc....

jecidlo
6. júl 2009

petrach: jo fakt ze dne na den, teda Matej ne ten to umel uz trochu driv, ale strasne se u toho prevazoval nemel zadek na podlozce a Maruska vzdycky zvedla hlavu a to jeste na placato a pak lezela a presne cucala si prsty, nezajem. No a pak jsem je rano zase zkusila a ti rikam, ze jsem u otho uplne slzela, ze najednou tak valeli🙂)

Sorbona: kdyby se ti chtelo, pisni mi treba do IP ty tipy od Nanye, hodne me to zajima, teda doufam, ze uz to osobne nebudu potrebovat jak kojit nedonosene dite, ale nikdy nevis kdy se to muze hodit.

Kikimaruska: tak jeste jednou prejem hladky prubeh!

no jinak prso rano po nakojeni porad hrouda:( ale neni cervene bez teplot, dneska v noci uz jsem mela budika a museli se nakojit driv nez po 8mi hodinach, jeste jsem nezkousela nakojit je plne oba z jednoho prsa, jenom se bojim abych v nem pak zbytecne nezvysovala laktaci a pak to bude jeste horsi:( asi pujdu rict sousedovi aby me vycucnul, kdyz to tata neumi a ten ted navic odjel zase a tyden pryc 😠
No a chripajzna mi seda na pruducky a pridava se kasel. Asi to bude zatezkavaci test na deti jak kojeni posiluje imunitu

mila01
6. júl 2009

Ahoj holky.Hlásim se jen na minutku,ani vás nestihnu přečíst,jenom co jsem tak proletěla.

Petrach - četla jsem tam,že máte nějaká vyšetření za sebou a že jsou v pořádku - super. 😉 😉

Ječidlo - neodolala jsem a mrkla na tvoje pasoucí zlatíčka - tak to je nádhera,normálně jsem se neubránila úsměvu. 😉 😀

Kikimaruško - tak snad vám ty neštovice proběhnou v pořádku a nebudete mít komplikace.Já jsem dávala obě holky očkovat,tak doufám,že se tomu opravdu vyhnem.Andrejka už byla několikrát v kontaktu s dětma s neštovicema a dobrý.

Sorbona - nádherně přibíráte,já si taky myslim,že půjdete brzo domu.Nenech se zmást tim počítáním,kolik průměrně přibíraj,to se může rychle změnit,čim víc maj,tim víc se to zrychluje.Káju když převezli do Ústí,měla přesně 1400g a bylo to 15.7,pouštěli nás 3.8. a měla přesně 2000g.Pak se to prostě rozjelo a ona přibírala jak divá.

maalinkate - budu držet palce,ať už na ty transfůze nemusíte,držte se.

Kessy - jsem ráda,že ses ozvala,myslela jsem,že jsi v nemocnici,když se nehlásíš.Dej vědět. 😉

Jinak nevim,jak se zase napojim,Vojta si za chvíli odveze noťase,budu tento týden na prázdninách u tchýně,ale v sobotu tu byla velká voda,možná jste to zaregistrovali v telce,bydlíme v Děčíně,sice u nás dobrý,ale nejde jim internet,nevim jak dlouho to bude trvat.My jsme panelákový sídliště na kopci - voda ve sklepě,ale jinak dobrý,oni maj barák asi 10min pěšky od nás a taky naštěstí dobrý.

Tak se mějte,držim všem pěstičky.

petrach
6. júl 2009

ahoj holky,krasny den přeju 🙂

jecidlo a to jsi s nima sama,když vam tatka odjel? s tou nemocí si teda makneš,ma ti kdo hlídat?
ješte se chci zeptat,vozíte se v tech golfkach pořad? malím se v nich líbí? my se za chvilku nevlezem do hlubokeho,teda mam strach že ze sportaku vypadneme

milo ahoooj 😉 tak doufam že se k vam voda už nevratí,je to hruza co se deje,chudaci lidi,co je to potkalo ☹
budu te informovat co je tu noveho,jo?

sorbono ja si teda taky myslím,že budou přibírat rychlejc 😉 ale uvydíme,třeba te překvapí..už doma připravuješ veci pro kluky? mate už kočarek? jsem zvedavá 😀

kessiee
6. júl 2009

ahoj holky 🙂 mila ja mam to tehotenstvo nejake obratene - vtedy ked sa vsetky ostatne zacinaju setrit a pomalicky sa hybat nevladzu, ja si zacinam po troske uzivat 😅 takmer cele som si to odlezala a teraz konecne na chvilku aj von vybehnem a po dlhej dobe sa z toho vsetkeho zacinam tesit uz takmer bez strachu. aj ked samozrejme, este sme nevyhrali...
budem drzat palce, nech sa po tych strasnych zaplavach vsetko rychlo vrati do normalu..

petrach
6. júl 2009

kessie ted už máš vyhrano 😉 máš krasne tydny a určite budeš přenášet,uvydiš 😀 to tak byva,podívej na Janinu,u vas to bude to same a určite ti to za to stalo,počkej až budeš mít prcka v naručí 🙂 pak už budeš jen užívat a spomínat

petrach
6. júl 2009

holky jak u vas s vodou,fajn,mispuli??
tady tak leje,hruza,nám jen stojí voda za barakem a je to hnus,ne tak tio chudaci co jsou vytopení ☹

jecidlo
7. júl 2009

hura hura prsicko povolilo!!!ale uz si davam od ten na noc budika a je mi lito, ale musim je proste vzbudit, stejne jednou za noc ji, tak je jednou jestli ve 2 nebo ve 4.

Petrach: no nenech se zase zmast oni mi takhle zapozovali asi pul minuty a byli vyrizeni, dneska jsem jim zase obema musel adrzet zadky jinak se mi prevraceli.
No a kocarek pouzivam uz jenom tenhle, je to do lehu, ja teda zase az tak moc na prochazky nechodim, Maruska mi na nich nechce spat a porad kouka a vecer je pak nepricetna a i kdyz ji zadelam plinkou, tak kouka tim okenkem vzadu a vyvraci si hlavu. Takze tak jednou za den uuuple staci. Ten druhy kocar mame na baraku, ale tam ted moc nejezdime. no a tatka byva pryc docela casto, ale my to zvladame bez nej v pohode. Jsem s nema radeji sama nez by mi chodil nekdo pomahat, akorat je to narocy,t ed mame sebou aj doma pejska minule jsem ho dala tchyni, a to je trochu problem s vencenim,ona je hrozny divoch a taha a je nad lidske sily udrzet ju aj kocar. Budu mit svaly jak rambo 😝

Sorbona: dik za detaily, drzim palce at se to lepsi ale i tak jste borci!

a koukam, ze ty povodne a bourky nemaji konec:((

maatkka
7. júl 2009

Ahojte tak aj ja sa pridavam s novinkami po "dlhsej" 🙂 dobe lebo vcera mi mm vynahradil to ze sme ho cele dva dni nevideli kvoli rybam a hubam a mal malu cely den na starosti. Prvy krat za tych cca desat mesiacov som mala cely den len pre seba (ale taaaaak straaaasne mi chybali naozaj 🙂 taky cudny pocit stale som rozmyslala nad tym co som doma zabudla 😀 ale nie ze malu ale skor ze ci mam plienky flasku... 😀 )
Tak som sa bola u nasich po neviem akej dlhej dobe sa okupat (doma mame len sprchovy kut) dokonca som si aj nalakovala nechty na nohach 😀 (na to som mala cas naposledy vtedy ked som si este na ne dociahla cez tehu brusko 😀 ) bola som u kadernicky so segrami sa najest a na kavu na nakupy (no proste ako za slobodna 😉 ).
No a teraz k malej 🙂 Vo stvrtok mala (asi zo zubkov lebo nic ine jej nebolo) teplotu do 39,5. Viete si ma predstavit (donutila som mm zavolat na 112). Celu noc som pri nej sedela a kontrolovala ju a davala jej paralenove cipky a rano sa zobudila bez teploty ako keby sa nic nestalo 🙂
No a v tej postielke nie len ze sa postavila ale sa v jednom kuse stavia 😀 Hlavne ked ma spinkat samozrejme to je schopna sa v nej postavit aj dvadsat krat za sebou. Nikdy sme nemali problem so zaspavanim. Vzdy stacilo ustriehnut ten moment ked zacala byt ospala polozit ju do postielky dat cumlik pusinku pohlatkat ona sa tam chvilku mrvila a zaspala. Ale teraz kym vladze stat na nozickach tak vstava a vstava 😠 aj ked je unavena takze nic ine nerobime len ju davame lazkat...
Ked je na zemi doplazi sa k postielke a vstane aj z vonkajsej strany 😀 Vstava aj pri manzelovych cvicebnych strojoch a ked sme v posteli tak sa postavi o kopu vankusov alebo o nas 😀
A strasne sa vykecava 😀 Predvcerom sme boli u svokra v Martine co je od nas zo Ziliny asi 25 km a ona celu cestu autom prekecala. Este aj tak ze meni intonaciu ton hlasu aj hlasitost ako by ozaj nieco rozpravala v nejakej jej reci 😀 Celu cestu sme sa na nej siali a ona este ked vidi ze sa smejeme tak sa rehoce aj ona tak sa musime smiat este viac. Az ma z nej brucho niekedy boli 😀

denisee
7. júl 2009

vladi: budete chodit na to plavání??? Já s Vojtou začínám teď ve čtvrtek od 13:00.

Petrach: gratuluju k pochvale na kontrole a vyřazení s kyčlí, 🙂

maatkka : ta tvoje holčička je tak roztomilá, jak tam stojí v postýlce na nožičce jednu ponožku, druhou dole 🙂 , opravdu šikovná a miloučká. Ten volný den sis zasloužila!! a jak jsem četla pořádně sis ho užila. Já jdu ke kadeřnici dneska 🙂
Od pátku do včera jsem byla u našich, tak jsem vás holky dnes prolítla letem světem, manžel měl pánskou akci. Tak jsem si taky odpočala, starali se babička a děda 🙂 akorát cvičení bylo na mě, ale v tom dusnu je to strašný, jsme oba spocený, ulepený. A zatím nic nového chvilku se houpe na kolínkách, ale lezení se zatím nekoná.