Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

rimmel
10. sep 2009

mia tiez mam vseliake skusenosti s doktormi pocas porodu a pred! tiez na dlho...

ja nemam ze jedneho doktora len pre mna..som v UK tu je iny system trosku...uz ani nepamatam ktory doc. ma odrodil..musim im tam zavolat ci maju nejake novinky

mia81
10. sep 2009

o tych systemoch som citala vsade je iny to mas pravdu .a maly sa ti ma ako ?

petrach
10. sep 2009

Merj tak ješte jednou moc gratuluju,to si teda pospíšil,cvičili jste vojtovku?? to je fakt super že to tak dohnal,no spíš se da napsat předehnal 🙂 🙂
Matka 🙂 to se tak krasne čte,Julinka to všem natřela 😉 je užasná a ty musíš byt pyšná 🙂 taky hrozne moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 😉 🙂

Adajar to je krasny bobíšek a kolik má vlásku 🙂 tipuju že za mesíc jste doma 😉

Rimel ja první donosila,zaleží fakt na duvodu,ale nestresuj se předem..mate krasne jmeno 😉 jak se maličký ma?

adajar
11. sep 2009

pet no nejdriv za 6 tydnu nam ho pusti tak za mesic pujdu za nim. Ale ty vlasky ma husty jak jsou ruzne barevny zatim a mozna se budeme brzo i koupat.

rimmel
11. sep 2009

mia a petrach maly sa ma super dakujem!..este mi chory nebol,, pribera suprovo takze sa nemam naco stazovat 🙂 uz sme zacali s prikrmom pred par dnami a zatial mi papa vsetko s velkou chutou 😀

petrach
11. sep 2009

rimel my už taky baštíme přikrmy a sni ti cele davky? u nas sní všechno ale malé porce a chce mlíko na dojezení

petrach
11. sep 2009

adajar u vas se pouší ve kterem doknčenem tydnu? u nas 36tt

jecidlo
11. sep 2009

petrach: my uz taky papame prikrmy, maruska nesni skoro nic, ta by se porad jenom kojila, ale Matej mi ted bez problemu sni tu malou 125g sklenicku, ale zatim jsme jedli jen mrkvicku a mrkev s bramborem, dneska jsem mu zkusila dat cuketu s bramborem a ta mu teda nejela, tak jsem otevrela zase mrkev s bramborem a marusce nic nenechal🙂) je mu jedno jestli je to varene nebo kupovane ji i kousky, ale Maruska kdyz uz tak jenom ty kupovane nebo uplne jemne na kasicku, z kousicku se ji navaluje, tak to u ni nijak nehrotim a nenutim.
Co papate vy?

petrach
11. sep 2009

zatím jen zeleninu,mrkev,cuketu,špenát,brambor,brokolici..neco kupovane ale on zas radši hustejší 😀
dneska chci skusit odpoledne banán,teda přemyšlím o tom a váhám..jo a ješte ryži jsme skoušeli

sorbona13
11. sep 2009

ahoj holky, tak máme výsledky z krve, hemoglobin stoupl, takže už se nemusí sledovat, ale ALP je ještě trochu zvýšené, takže budeme dál dávat CA/P a za 3 týdny další kontrola krve.

Jecidlo: však ona tomu Maruška časem taky přijde na chuť 🙂 Kluci jsou holt víc žraví 🙂 Střídala jsi dětem při kojení prsa, nebo měl každý to svoje? Nám Honzík někdy vypije z lepšího i 150ml, tak přemýšlím, že bych ho nechávala jen u toho horšího, ať se předvede 🙂 Váží 3195g Honzík a 3035g Kubík a za den vypijí 500-600ml.

petrach
11. sep 2009

sorbono aspon nejake dobre zpravy 😉 gratuluju moc moc a teda krasne kluci rostou 😉

takže banán nic moc 😲 tvařil se že ho travím či co..
holky když jste detem vařili doma davali jste kojeneckou vodu? ja teda davám,ale mam spotřebu,tak si říkám jestli vadí naše ze studny

jecidlo
11. sep 2009

Sorbona: jde vam to uzasne!!! Ja jsem jim to ze zacatku jeste obcas prohazovala, ale to jen v porodnici, pak jsme jim nechala kazdemu jedno a kdyz jsem to jednou prohodila tak mi to pak udelalo hroznou neplechu protoze uz to meli opravdu nastavene na individualni pozadavky kazdeho. Ted uz by to ani jinak neslo, protoze neji pokazde ve stejnou dobu, takze by si to mliko vlastne kradli.

Petrach: a nemate problem s kakanim? Matysek to docela proziva, ma to takove docela huste

jecidlo
11. sep 2009

sorbona: a co je to ALP?

hanka128
11. sep 2009

omluvám se, že sem lezu-sleduju ady a danečka 😵 ALP je nitobuněčný enzym-uvolňuje se při např. při rozpadu červených krvinek.

hanka128
11. sep 2009

jo a je to alkalická fosfatáza

kikimaruska
11. sep 2009

Ahojky. Jsme u našich na víkendíku, tak jen na skok.

Kulíška jsem připravoala do černého dětského čaje slazeného glukopurem, jeden sáček do asi 200 ml? ted nevím jak to píšou do kolika ml. My jsme mli dávat po malých dávkách častěji....pořád nabízet, ale on už pak zvracel všechno.... 🙄 i ten čajík.

Jinak gratuluju všem šikulínkům jak tu čtu 🙂

A probiotika máme v Nutrilonu, dr.nám ted doporučila že jak je oslabený po ATB, tak at mu koupím Actimely...a chci mu koupit Laktobacílky Baby....v pondělí jdu pro ně, tak uvidíme... a v nemocnici měl ještě Hylak.

Zatím pa pa kočky...

adajar
11. sep 2009

petrach nejdriv 36tt

petrach
11. sep 2009

adajarto uteče,dyt už má šikulka mesíc 🙂 ani jsem mu nepopřala ostuda..akže dodatečne všechno nejlepší k pidi vyročí a hlavne hrozne moooc zdravíčka 🙂

a jak s vojtením? cvičíš už i ty s ním?

Maruš určite mu je kup,po tech ATB jsou potřeba,doufam že už bude jen líp a budete v pořadku,tak užívej a odpočívej,dokud máš hlídaní 😉 musíš nabrat síly do zasoby..stejne jsi dobra jak to zvládaš 🙂

adajar
11. sep 2009

Pet nene zatim jen cvici s fyzioterapeutkou takove to na dychani. Jinak mame dneska oslavicku pac uz papka a zitra nam vyndaji central (nejdyl v nedeli) a jinak z vapothermu (brejlicek) uz bychom nemeli jit spatky na cpap uz to zvlada.
Jinak moc moc dekujem za pranicko.

petrach
11. sep 2009

tak to je šikulík,že posílám pusu 😉 už abys šla za ním a pak už budeš jen chovat a muchlat..

ja maleho muchluju pořad,už je zavyslák,když ho veme třeba nekdo cizí koho moc nezná,tak knoura a točí se pořad po me ..a nesnesu když brečí,no bude rozmazleny a to je moc dobře 😉

jecidlo občas ted odpoledne po tech příkrmech plače,že bolí bříško a to ma ty kapky probio,pry je dobry i z kminu uvařit čajík,tak jestli se to nezlepší tak to skusím
a co nová dr je lepší že jo???

adajar
11. sep 2009

Petrach no me to rikej jako uz se nato moc tesim az si budem doma kralovat spolecne. A pusinku vyridim.

sorbona13
12. sep 2009

jecidlo: tak já nechám klukům každému svoje prso, Honzíkovi to horší a Kubovi to lepší a uvidím. Přemýšlím, jestli nemám kluky přestat vážit před a po kojení a zvážím je jen ob den při koupání, abych se nestresovala, že třeba málo pijou, co myslíš?
ALP je enzym, který ukazuje, jestli je už dokončen vývoj kostí.

maatkka
12. sep 2009

ahojte
mia a ty si mala preeklampsiu ci len vt?
petrach dakujem 🙂 🙂 🙂 no som zvedava ci aj nasa neurologicka bude v pondelok taka nadsena ako my... a este ideme v ten den aj na ockovanie (poslednu davku hexy) tak nam prosim drzte palce
kikimaruska ty davas Kubkovi actimel? aj ja som uz nad tym rozmyslala lebo mne celkom pomaha alebo si to aspon namyslam 🙂 a vzdy ho pijem celu jesen zimu a som menej chora
denisee a vy ako??? dlho si sa neozvala...

denisee
12. sep 2009

maatkka: moc, moc gratuluji k vyřazení z RHB 🙂 . Já taky pořád nechápu proč nám nechávaj ještě 4 cviky? ale za týden jdem na kontrolu, tak pak napíšu, co a jak.
1cvik: je na boku a Vojta u něj zapojuje svalíky na chodidlech( máme to na to, aby nevytáčel ty nožičky do stran jak baletka) už vidím pokroky, zlepšilo se to. 2 cvik: na zádech, klasika bod pod bradavkou, ale to už necvičím páč ho neudržím(to je na břiš.svaly, taky důležité na stání, chůzi) další 2cviky: na bříšku(to je to ref.plazení) to nevím proč máme když už Vojtík jen leze a neplazí se vůbec!!!!!!!hurááááááá 🙂 Takže spíš cvičím jen ten na boku, ale už se začíná taky vysmekat, už to jde opravdu těžko ☹

petrach
12. sep 2009

Denise to fakt nechapu,nam ted třeba řekla naše rhb,že ten na zadech pod bradavkou už nemusíme,když krasne zvedá nohy..že jen pokud budu chtít tak třeba 2x denne,tak cvičíme sice 4x ale jen v prvním kole..
teda cvičíme jak kdy,začal se me chytat za triko a hraje si a nezacvičí když nechce..
a strašne moc gratuluju k lezení!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 Vojtíšek je pašák..to je super 🙂

denisee
12. sep 2009

petrach: díky. Každá rehabka něco jinýho, to je jak s doktorama 😒 ,Ale zase buď teda ráda, že vás tak nepéruje, to je dobrý znamení 😉 no nic, já ty pokroky vidím prostě každej den. Už i obchází nábytek, když má chuť 🙂 a Vojta, zatím moc na mamánka nevypadá, chvilku je sice zaraženej, ale nechá se chovat od kde koho 😀

Holky, už dlouho jsme tu neměly video 😀 , tak když se nemůžem sejít, mohly byste, taky něco vložit 🙂, ať vidíme jak nám dětičky rostou 😉,

http://www.youtube.com/my_videos_edit

maatkka
12. sep 2009

Jeeej denisee je paradny - prepac ale tak trosku ako by som Lilinku videla 😉 Skoda ze sem neviem davat videa. My sme ten cvik s chodidlami nikdy necvicili. Kto vie preco 😒 lebo to by som chapala skor ako tie posilnovacie - teda od doby co je pevna a svaly ma skoro ako mm 😀 a ten na chrbte sme cvicili len kym sa nezacala pretacat a na styroch kym nezacala stvornozit. Ja by som s nou nieco co by podporovalo spravnu chodzu rada cvicila ale nam jedine co na to z rehabilitacii poradili su dobre topanocky 😒

denisee
13. sep 2009

maatkka: a manžel neporadí s videem 🙂 no jestli je to jako u nás, tak na tyhle věci si musím přijít sama 😀 přihlaš se na youtube.com a tam si pak stahuješ videa z počítače a odkaz na ně můžeš posílat komukoliv....... 😉 A jaké botičky si Lili teda pořídila? člověk se v tom už ani nevyzná co je dobrý a co ne 😒

fajn
13. sep 2009

Denisse Vojta je šikulka. Bohužel u nás je kamera ve skříni a nikdo ju nevytáhne. Ale zkusím někdy teda něco natočit.
Jinak u nás je rýma a kašel po 9 -ti dnech ve školce. Takže paráda,zítra jedem k dr. ať ji aspoň poslechne a udělá výtěr ,protože siople zeleny jak špenát ☹