Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
20. okt 2009

Bera: právě, že už to mám všechno nastudovaný 😀 a jeden říká to, druhý zas tohle, ale asi s tím počkám, dosud mu to problémy nedělalo, žádný zánět, nic neměl.
Zítra dopoledne jdem zase k naší rehabilitační, tak pak napíšu.

bera28
20. okt 2009

Adajar, tak o jednu noc víc, no co se dá dělat. Ale už se to krátí 🙂
Denisee, to jsem si mohla myslet, že to máš nastudovaný 😀 Taky když je nějaký problém, tak sednu a brouzdám jak šílenec 😀 😀 Třeba by poradil nějaký chlap...

denisee
20. okt 2009

Bera: manžel ten nikoho nezná 😀 už jsem se ho ptala. Ale našla jsem si stránky, kde to i nějaká dobrá duše vyfotila, jak to pak u dospělýho chlapa vypadá v klidu i v pohotovosti 😀 😀
Ale prostě si myslím, že tohle by si měl rozhodnout on sám a ne jeho máma. On se nás pak bude ptát, proč to má jiný než ostatní kluci , tak tohle prostě dneska celej den s manželem řešíme 😅 Ale samozřejmě pokud nebude zbytí, hlavně, aby neměl nějaké zdravotní problémy. Jeden doktor píše, že do 3 let pokud to nedělá problémy (ta fimóza-zúžená předkožka) by to chirurgicky neřešil.

vladimuraz
20. okt 2009

Aandra, i my s Klárkou bychom Vás chtěly podpořit, držíme, všechno, co máme, aby byl Maxík v pořádku!!! Holky už tu snad všechno, co bych chtěla říct, napsaly, tak jen prosté : držte se!!!!

Bera28, jako bys mi mluvila z duše Tvým předchozím příspěvkem. I já byla na mrzutá na manžela, protože mi připadalo, že žije v jiném světě, že si žádné starosti nepřipouští a náš vztah to hodně poznamenalo. U nás to možná bylo i tím, že já byla celou dobu s Klárkou v nemocnici a on doma v klidu chodil na fotbal, hokej, po hospodách... Samozřejmě jsem měla chápat, že nemůže 2,5 měsíce sedět doma a čekat, až se mu vrátíme, ale mně to tenkrát hrozně štvalo, nějak jsem čekala větší podporu, ale přitom jsem ani sama nevěděla, jakou. Bylo to složitý a následky jsou tady dodnes.

Adajar,těšíš se, viď 😉

Denisee, kamarádka má syna, který ten zánět dostal někdy ve 3-4 letech, nepamatuji si to přesně. Jen vím, že z toho, co pak vyprávěla, mi stály chlupy na celém těle ještě 2 dny, tak jsem si tenkrát řekla,že pokud budu mít syna, nechám ho obřezat jako mimino, aby se mu tohle nemohlo nikdy stát 😀 . Takže být Tebou, asi bych do toho šla, jenže mně se to říká, když mám Klárku, viď? 🙂

Jinak z naší choroby se vyklubala aftózní stomatitida, což je pěknej hnus, nikomu bych to nepřála. Klárka neměla o víkendu vůbec vidět zoubky, jak měla nateklé dásně a celé to měla pokryté obrovskými afty, ty měla na dásních zepředu i vzadu za zoubky, na tvářích... no děs. Vůbec se nedivím, že zas týden nejedla, muselo to šíleně bolet. Už se to naštěstí začíná hojit. Nechápu, že nemůžeme chytit normální chřipku, nejdřív mononukleóza, teď zas tohle..

sorbona13
21. okt 2009

ahoj holky, nějak jsem vás poslední dny zanedbávala, kluci se chtějí pořád bavit a když konečně usnou, tak zase pracuju, moc času pro sebe nemám.

adajar: přeji šťastnou cestu domů, ať zítra vykročíš tou správnou nohou 🙂

andraa: je mi moc líto, čím vším procházíš, ten kdo tohle neprožil, nikdy nedokáže tuhle bezmocnost pochopit. Vím, že žádná slova útěchy pro tebe teď neexistují, ale věř, že to Maxík zvládne, jak napsala Bera, tihle prckové jsou bojovníčci. Já taky první den u inkubátoru brečela, ale pak mi sestřička řekla, ať to nedělám, že to miminka cítí, tak jsem si to zakázala a snažila se myslet jenom pozitivně, i když to nebylo vždycky jednoduché.

fajn: Didka je super, ty hlášky si někam zapiš, to stojí za to 🙂

maova: zdravím tě, hodněkrát jsem na tebe myslela, jak to asi s přítelem zvládáte. Ta adopce je výborný nápad, ani se nenaděješ a budeš mít doma miminko a kdo ví, jestli se ti pak nepodaří donosit i miminko v bříšku 🙂 Ani nevíš, kolikrát jsem si vzpomněla na RES a JIP v UPMD a na všechny maminky a miminka, co jsem tam potkala. Nemáš zprávy o té holčině z Liberce, co s tebou ležela na JIP a měla dvojčata - kluky? My se pak přestěhovali na OPN a už jsem se s ní nepotkala, zajímalo by mě, jak to s klukama dopadlo.

sorbona13
21. okt 2009

vladimuraz: to je mi líto s tou vaší chorobou, drž se!!!!

bera28
21. okt 2009

Denisee, myslíš, že je víc chlapů bez obřízky než s obřízkou??
Vladi, vy si teda taky užíváte 😒 Tak hlavně že už je KLárce líp. Chudinka, to jí muselo bolet.
Sorbono, připrav si na příští zimu pevné nervy. Děti se mi oblečené vůbec nevejdou do kočáru tak, abych je mohla mít položené na spaní. Takže jezdíme jen v sedě, a i tak spí. Přítel s nima v neděli vyrazil jen v mikině a strčil jim aspoň nohy do fusaku, aby se prospali vleže. Už aby chodil i Kubajz a mohla bych s nimi vyrazit bez kočáru.
Anetka teď někde vyhrabala mojí podprsenku a lítá s ní po bytě přehozenou kolem krku 😀 😀

denisee
21. okt 2009

Bera: já si osobní průzkum nedělala 😀 😀 , ale myslím si, že jich je určitě víc bez obřízky. Obřízkou se v ČR řeší většinou jen zdravotní problémy, naopak v Americe je většina obřezaných, to jsem teda četla né, že bych tam byla 😀
Za chvilku vyrážíme na rehabilitaci, tak jdu do sporťáku, taky připnout už fusak, po ráno je pěkná zima. Pak napíšu. 😉

fajn
21. okt 2009

můj chlap má obřízku ale už nevím proč. Jak dojde tak se ho zeptám 😀 .Mě přijde víc hezčí ten obřezanej(jak říká moje kamarádka ...bez kapoty) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vladimuraz
21. okt 2009

Fajn 😀 😀 😀 , mně taky.

bera28
21. okt 2009

No já jsem právě taky potkala víc chlapů s obřízkou než bez, tak jsem si myslela, že jsou v převaze😀

petrach
21. okt 2009

fajn 😀 😀 😀 😀 😀 po kom to díte pak je 😀 tys mi zvedla zas náladu,dekuju..

bera,vladi..přemyšlela jsem jestli to sem vubec psat,ale s tema chlapama to je asi všude hodne podobné,ja jezdila za malím každy den,muj začal delat zrovna v nove praci a delal hodne do večera a když skončil nahodou dřív,tak řekl at jedu sama,že je hotoví..ja mu tohle doted nemužu zapomenout,ja kdybych mela lezt po čtyřech,tak tam lezu..mela jsem zanet prsa a 40 horečky a vynechala jen 1 den,další už jsem klokankovala s 38,5 horečkou...proste doted nechápu že mu stačilo ho vydet 1x tydne,klokankoval 1x a to když jel místo me,pry se ho bál,to bych pochopila,ale hrozne me to bolelo..neříkám že mu to bylo jedno,co se delo,jen to prožíval jinak a sám..taky s tím bojuju doted..

vladi vy musíte mít same exotické nemoci,že jo..kde to chytá prosím Te????a už aspon trošičku jí??
denise držím pesti a at až vas tak nedusí baba jedna 😒

adajar držím na zítra pesti at už jedete za tatkou 🙂
andraa na vas myslím,jak Maxíček? drž se a piš..určite bude líp

my jsme meli včera neuroložku..tak pravila že je spokojená a ubrala nám cvičení na 3x denne a pry když budem občas 2x tak se svet nezboří..holky co to znamená když ubere??? moc mi víc neřekla a ja byla padf a nezeptala se zas na nic 😒

fajn
21. okt 2009

bera a kde je potkáváš? 😒 😖 😢 😨 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petrach
21. okt 2009

teda holky 😀 ja nepotkala žadnyho 😲

maatkka
21. okt 2009

Ahojte vsetky
tak ja sa musim tych chlapov zastat aspon teda mojho urcite a musim napisat ze nas predcasny porod a to vsetko urcite este viac zblizilo... Mne bol mm oporou ako nikto iny aj ked vsetci clenovia rodiny sa snazili. Za malou sme chodili 2x denne -rano a vecer- a on nemohol ani raz za den jediny krat a bol z toho hotovy. O to kto bude klokankovat prebalovat... sme sa tiez vzdy "bili". Ked som este lezala na jiske - som si tam kvoli tomu skakajucemu tlaku polezala vyse tyzdna - kazdy den otravoval sestricky aby ho za mnou pustili aj pol hodinu az kym nepovolili (neviem ci sa im tam chudiatko moje par krat aj nerozplakal). Vtedy sme mali aj "paradne" ucty za telefon... A tie sms-ky mam ulozene doteraz a patria k najkrajsim aj ked k najsmutnejsim ake mi kedy poslal... Potom ked som bola doma spravil by pre mna vsetko a chodil teda do nemocky vzdy ked mohol so mnou. Ked som isla ja do nem. naspat vyupratoval cely byt pozehlil vsetky vecicky poskladal postielku postavil baldachyn vsetko nachystal a poveceroch ma braval tajne domov a vzdy ma niecim prekvapil - darcekom alebo vecerou... Vzdy vedel co spravit alebo povedat aby som sa citila aspon trocha lepsie... A to si niektori ludia myslia aky on je drsnak... mozno aj je ale nevie byt k svojim blizkym... je to moj poklad.
Denisee citala sisi aj tu na MK tu temu o obriezke? Inak podla mna to je tiez krajsie a urcite hygienickejsie.
No a tesim sa na urco dobre spravy z rehab.
Vladimuraz to teda muselo byt strasne chudatko moje zlate aspon ze uz je lepsie...
Petrach podla mna to moze znamenat len nieco pozitivne - ze to cvicenie uz az tak nepotrebujete.
Andraa drzkas sa???

sorbona13
21. okt 2009

bera: díky za info, ty máš taky EasyWalkera, viď? No to se mám na co těšit...Už teď se mi špatně vejdou do kočáru s fusakama ☹. Ty se koukám doma nenudíš, asi chce být Anetka už za velkou holku, jenom neví, kam se ta podprda dává 🙂

petrach
21. okt 2009

mattka ja nemužu říct že by mi nepomáhal,uklízel,vařil,když jsem byla v nemocnici tak volal pořad,ty učty jak píšeš byli desny..jen me přišlo že bral jako samozřejnost že bude v pořadku,on neumí moc mluvit o citech,nechává vše v sobe,me přijde že se desne bál a neumel to přiznat..
jak příše vladi..chtela jsem po nem neco a sama nevedela co..presne tak jsem to cítila..když mi bylo zle tak me obejmul a byl se mnou,jen s malím mi přišlo že jsem na všechno sama,každou dobrou i zlou zpravu jsem dostala já..nevím jestli me chapeš..rozum mi říkal že když jezdí v 22 h z prace že za ním nemuže,delal i vikendy a když třeba v sobotu dojel dřív,kolem 14 h atd, tak jsem čekala že pojede se mnou..

renatkas
21. okt 2009

ahojte kočky.
chcela by som sa spýtať, či ste nezisťovali príčinu toho vášho predčasného pôrodu.
Prečítala som si väčšinou prvé strany a tam sa písalo hlavne o príčine infekcie. Môže za to aj mykóza? Prechladnutie? Alebo to ovplyvniť nevieme?

maatkka
21. okt 2009

Petrach ja rozumiem tomu ze niekedy v tych zlych casoch moze ten optimizmus az liezt na nervy... Mm bol tiez predo mnou stale optimista a ked som naznacila nieco ze to moze aj inak dopadnut tak bol prekvapeny ako tak mozem vobec rozmyslat a tiez sa mi zdalo ze je viac ako z malej smutny zo mna a tak som mala pocit ze musim byt silna nie len pre Lili ale aj kvoli nemu nech mu este nepridavam a to ma stalo vela sil... on so mnou skoro vobec neplakal to som sa az neskor napr. dozvedela od svokry od jeho tety a stryka bratrancov a najlepsieho kamarata ako im plakal na ramene ako vyzeral ked prisiel ten prvykrat z nemocnice biely krvave oci modre pery ze cakali ze ho zlozi a rozmyslali ci ho nezobrat naspat do nemocnice alebo volat zachranku... a pri tom ked bol chvilku pred tym pri mne rozpraval mi aka je mala krasna a ze mu dr. slubila ze da na nu pozor... takze verim tomu ze si to ti chlapi prezivaju v sebe alebo sa snazia nas uchranit. Mne len trochu prislo smutno z toho ze (ak som to teda dobre pochopila) doteraz prezivate nasledky toho vo vztahu k vasim partnerom lebo ja prave naopak od vtedy proste citim ze blizsi si byt uz ani nemozme a niekedy ma skor napada ci by bol mm rovnako uzasny otec aj keby sa vtedy nic zle nestalo a vsetko by prebehlo bez problemov...

mispuli
21. okt 2009

ahoj holky

já tedy žádnýho obřezanýho nepotkala,ale honzíka čeká plastika na pindíkovi,má zezadu rozštěp,neroste mu tam kůže,takže ho to čeká,už na to měl jít 2x,ale vždycky jsme to odložili právě kvůli narkoze,je to náročná operace,kdy má bejt pod narkozou až 4 hodiny,no a poprvý na to měl jít po tom úraze,to jsme rezolutně řekli,že ne no a po druhý zase v době,kdy mu znova pročištovali shunt,ono mu to tedy zatím v čurání nevadí a je to tak trochu kosmetická operace,ale chceme ji absolvovat,obřízky bych se tudíž nebála,ta netvá tak dlouho

vladi my taky nemůžeme bejt nemocný normálně,hlavně,že už je klárse líp,do tábora jedeme na víkend 30.-1.11,v sobotu bysme se asi chtěli jít podívat do kostela sv. jakuba,marián Varga tam má mít solovej koncert na varhany,tak snad nám to vyjde,tak jestli budete zdravý,tak bysme se mohli sejít,klidně i v pátek odpoledne v človíčkově,my totiž pojedeme k našim rovnou z budějek od kolářový

denis.doufám,že jste u baby kolářů dopadli dobře a pochválili vás

jinak o těch chlapech,já si stěžovat nemůžu,manžel mě celou dobu držel nad vodou,párkrát/hlavně po tom úraze/ jsem ho viděla bezmocní brečet,ale jinak to spíš dusí v sobě,zprávy u nás první většinou dostával on,protože volal do prahy z práce a mě to pak tlumočil,do písku jsem většinou jezdila sama,tedy když moh tak se z práce utrh,naštěstí má práci,kdy si dělá program sám ,ale do prahy jsme vždycky jeli spolu

jinak začínám pomalu uvažovat,že si na 2 hodiny v týdnu najmeme někoho na hlídání,ne že by babička nefungovala,ale přece jen je starší,bolí jí nohy a rameno,tak ji nechci tolik zatěžovat,a my bysme jezdili do písku bud plavat nebo na squash,oba jsme přibrali a potřebujeme nějakej pohyb,já tedy začala chodit s místníma chlapama hrát basket,ale frantas pořád jen sedí na zadku,tady pro něj žádnej sport není,kdysi chodil na floorbal,bavilo ho to,ale skončili ☹

petrach
21. okt 2009

renatas u me to byla infekce..z čeho nikdo nezjištuje,ale je pravda že jsem 14 dní předtím hodne prochladla..ono je to všechno se vším,včetne nervu atd.

denisee
21. okt 2009

Holky: vy se máte 😀 kdybych nějakýho měla, tak bych se třeba snadno rozhodla. 😀 Už jsem psala i do diskuse tady MK. Já neříkám, že to vypadá ošklivě, ale zas co když bude jedinej ve třídě nebo kroužku já nevím, znáte děti 😠 A o intimním životě s tímhle taky nic nevím, jestli jim to nevadí, že se jim šoupe v trenkách, a tak?? Fajn- spoléhám na tebe, doufám, že bude manžel sdílný 😀

denisee
21. okt 2009

Kontrola na rehabilitaci, mě po dlouhé době opět pozitivně naladila 🙂 , bylo to asi tím, že ta naše rehabka neměla čas a vzala si nás jiná. (ona ta naše je asi moc velká perfekcionistka ☹ ).
Chtěla vidět jak Vojtík chodí, tak jsem ho držela za 1 ruku a prošli jsme se tam jen v plíně, byla strašně spokojená, chodidla už téměř nevytáčí, břicho, žebra stažený, takže jen čekáme na tu samostatnou chůzi. Cvičení prý bohatě stačí 3x možná i 2x, nechala nám 3 cviky, podle toho jak to zvládnem, ho udržet. Holky a to jsem ty 4 cviky cvičila jen asi ten první týden a pak už jen ten jeden na ty chodidla 3-4x denně. A najednou se všechno zlepšilo??? Tak si pak vyberte komu věřit. Já už věřím jen svým očím, sama vidím ještě nedostatky, proto s tím cvičením nepřestanu úplně.

bera28
21. okt 2009

Tak to vezmu odzadu - Deniseee, SUPER zpráva!! Paráda, že chodidla nevytáčí, to Kubajz je pořád jak baleťák a že by zvládl jít za jednu ruku, tak to ani náhodou. Prostě je Vojtík šikulík 🙂
Tak nějak pátrám v paměti a nevzpomínám si, že by si ti chlapi s obřízkou nějak stěžovali😀

Renatkas, tak já jsem se začala otvírat v 19tt, a to z důvodu dvojčetného těhu. V nemocnici jsem ležela 7 týdnů a tam jsem ještě chytila infekci - klebsielu. Pak už to šlo ráz naráz.

Sorbono, právě že mám taky EW, loni jsem tam dávala prcky jen v bodýčku a bavlněném overalu. Když byla jooo zima, tak dostali tenkou froté mikinu. Celé jsem je zachumlala do fusaku a nikdy nenastydli. Teď jsou tam slisovaný jak sardinky i když sedí, ruce jim trčí ven, že s nima nemůžou ani hnout 🙂

Maatkaa, Mispuli, vám můžu k partnerům jen gratulovat. Prostě předčasný porod je taková zkušenost, která buď ty dva ještě víc stmelí nebo to začne skřípat. Je jasný, že si všichni ti naši chlapi museli prožít taky ohromný strach, jen na to prostě někteří reagovali jinak, než bychom si přáli. A právě v těhle těžkých chvílích se vztah opravdu prověří. Bohužel pokud reakce toho druhého zklame, tak už se to horko těžko napravuje ☹

Adajar, jak dopadly odběry?? Už balíš?

Andraa, co Maxíček??????

bera28
21. okt 2009

Jo ještě jsem zapomněla - máme za sebou poslední hexu a zatím bez jakékoliv reakce. Huráááá!

maova
21. okt 2009

Nakukuju co andraa a zatím žádné nové zprávy.

Sorbonko, Klára z Liberce už je s obouma klukama dlouho doma 😵 a mají se dobře 🙂
Jsi hodná, že jsi na nás myslela, dneska jsme dodali zbytek papírů k adopci a už se těším, až se nám někdo ozve, i když to bude asi pár měsíců trvat, ale jsem ráda, že to máme podané 🙂

maatkka
21. okt 2009

Maova to je super 🙂 moooc drzim paste aby to vyslo co najskor dufam ze sa nam potom hned pochvalis 😉
Denisee ja som mala take tusenie ze vam to dnes na rhb dobre dopadne uz rano ked som citala ze tam idete. Tesim sa s vami.
A petrach pozeram ze som vam ani nepogratulovala k tomu ubratiu cvicenia tak gratulujem 🙂
Bera tak prajem aj kludnu noc bez reakcie. My uz mame vsetky hexy ale v novembri ideme na posledny prevenar.
Renatkas nie ze by som tvoju otazku ignorovala ale ja som dostala v 30-tom tyzdni preeklampsiu a Lili musela prist predcasne na svet "len" kvoli tomu. Ale dufam ze ty nad predcasnym porodom ani zbytocne nepremyslas. Uzivaj si tehu a ver ze sa ta tato tema tykat nebude...

argousek
21. okt 2009

denisee vím, že sousedovic kloučkovi obřízku dělali asi ve 4 letech (je asi o rok a půl starší než Adámek) a tak mi říkala tchýně, že brácha mýho manžela jí má taky 😉

andraa držíme palečky ať tohle špatné období Maxík překoná a je zase všechno dobrý

maova gratuluju 😉 tak ať je vás brzy o jednoho víc 😀

renatkas mně praskla plodová voda, ale příčina se nezjistila

adajar tak už máte sbaleno??

jinak já jsem měla taky pocit, že jsme o tom, co se nám stalo, nedokázali s manželem mluvit. On mi určitě oporou byl, ale taky byl hrozný optimista a já jsem se cítila někdy provinilie, že jsem myslela i na ty horší varianty.

Holky nám se to tady taky pomalu krátí, jdeme doma příští pátek a už se moc těšíme. Musím ale Adámka moc pochválit, protože pokroky určitě vidíme jak po fyzické tak mentální stránce. Dnes dokonce sám sešel obrubník (sešel ne slezl 🙂) i na prolézačkách je vidět, že už není taková brambora, že je stabilnější

maatkka
21. okt 2009

Argousek to je paraaaada!!! 🙂 A ako sa citis ty? Mimi poslucha? 😀

maartinkaa
21. okt 2009

ahoj dievcata, mali vase deticky v troch styroch mesiacoch nadchu? a zostalo to iba pri nadche, alebo automaticky boli hned aj chory? brunko mi dostal nejake sople a bojim sa aby to neslo dalej ☹
a este, co ste pouzivali na nadchu u tak malych deticiek?

pozdravujeme adajar a drzime palce andraa a malickemu