Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
25. okt 2009

Adajar, no je to bobíšek krásný 🙂
Petrcah, tak si užívej klidu. Já jsem prcky vyhnala s taťkou ven, tak taky pohoda.
To víš, Arwenka, my už jsme si toho prošly tolik, že už nás asi málo co rozhodí🙂 Ale upřímně, daly bychom asi všechny cokoliv, aby jsme tuto zkušenost nemusely prožít. Věř, že maličkému pomůžou. Vždyť to vůbec nemusí skončit operací. Kubík měl krvácení do mozku, poté cysty a ty se mu v 6týdnech (korig) úplně zahojily a je v pořádku.

mispuli
25. okt 2009

arwnka,původně jsem reagovat nechtěla,ale my shunt máme a že je dítěti v roce krátkej jsou kecy,záleží to dítě od dítěte,když honzíkovi jako měsíčnímu mimču voperovávali v motole shunt,tak jsme taky měli strach,že mu to budou reoperovat každej rok,doktoři nám řekli,že se to dítě od dítěte liší,ale většinou se to mění až při potížích,někomu dokonce až v 11,12,14 letech,my bohužel ten případ nejsme ,měnili mu to ve 3 letech kvůli úrazu a ve 4 letech kvůli ucpání se ,ale to byl v nemocnici týden a šel domů a byl úplně stejnej,jako před tím 😉

věřím,že to nebudete muset absolvovat,to malinký tělíčko,i když vypadá křehce je nekutečně silný a dokáže zázraky,ještě k tomu sonu hlavičky,jak psaliy holky dělá se běžně a nijak jim to neubližuje

Adajar malej je fakt nádhernej,honzík byl v jeho věku ještě takovej zakrslej králíček,ale vy už jste nádherný miminko 😉 😉

denisee
25. okt 2009

Holky: tak jak to tak čtu, tak tatínkové jsou asi všichni stejní 😀 . Já taky řeknu, jdi uložit Vojtu do postýlky po obědě : a mám mu sundat boty??Jínak mě nic zásadního nenapadá, tak asi nevyhrajem 😀 , myslím, si, že už trošku za tu dobu ví, kdy co a jak chodí během dne, ale zdaleka né.... a nebo to jen dělá, aby nemusel nic dělat.
Tady je nádherně, až se malej vzbudí jdem se podívat na výlov rybníka Bezdrev 🙂

bera28
25. okt 2009

Jeeee Denisee, Bezdrev znám, tam jsem se koupala, když jsme byli před lety na dovče v Rudolfově a jeli jsme na výlet na Hlubokou. Tak si to hezky užijte!

mispuli
25. okt 2009

Denisse:na Bezdrevu jsem byla kdysi s devátákama na školním výletě 😉 ,my chtěli jít dneska na výlov rabině,ale já na to zapomněla,no neva,aspon jsme ušetřili a nemuseli jsme lovit míšu 🙂 🙂 ,jak ji znám,tak by nám tam určo spadla 😉

já ani nějak nemám do ankety co přidat,u nás akorát jednu dobu jely obrácený boty,chudák honzis v nich i párkrát šel a on mu nadával,že jde blbě 😉 a ted hláška Míša je po... a mamko přebal si jí 😉

jecidlo
25. okt 2009

tak snad jenom jeste dovetek k tomu koukani s ponozkama, on Mateje nejen s ponozkou okoupal, ja mezitim uz oblekala Marusku, ale i utrel aniz by si toho vsimnul a zacal ho oblekat, ale me se zdalo, ze ho utrel nejak moc rychle a kdyby zustal mokrej, tak by se mohl oprudit, tak jsem si ho vzala a nestacila jsem se divit. A ze by se za tech 8 mesicu uz jako naucil co a jak patri? no nevim, tuhle rval Marusku do dupacek, maji diru jen nahore kolem krku a dole u nozicek, nejsou celorozepinaci, ale to mu nezabranilo aby ji to rval tou mensi dirou na hlavicky spodkem pres zadek 😀 😠 pravidelne posloucham prednasku o nevhodnosti a neschopnosti tech co navrhuji detske obleceni.... 🙄
ted se uz aspon pokazde pta co jako ma sundat a co naopak oblect a jestli ta plinka na prebaleni co jsem mu podala je na prebaleni...

a jsem rada, ze mate podobne "zapomnetlive" tatinky, my ted mame nejakou partnerskou krizi a aspon se mam cemu zasmat

adajar: krasne ti maleho vykrmili, jen tak dal 😉

Petrach: no kdy to bylo co jsem ti psala, ze se otaci...10 dni mozna 14? tak presne od te doby se otocila snad 2x, uz jsem byla zase nervni, ale ted ji to jaks taks jde, ale zadna sila. Nevim jestli jsem ti nepsala, ona totiz prisla na to, ze se muze pohybovat tak, ze zvedne zadek a odrazi se nohama, takze nema potrebu jit na brisko, uvidime ve ctvrtek nas ceka neurologie, tak sjem zvedava

Arwenka: ono to vypada, ze malej asi v brisku spis nejak stradal, proto to asi vypada, ze je pozdeji, drzim palce at je v poradku

arwenka
25. okt 2009

Mispuli, dekuji Ti, napsala jsem Ti do IP.....

bobicek5
25. okt 2009

bera, ja si tiez myslim, ze to gynekolog mal vidiet hned na prvom morfologickom UZV. 😖

bobicek5
25. okt 2009

dievcata, ohromne sa bavim na vasej "hitparade nesikovnych oteckov" 😀

arwenka
25. okt 2009

Bobi, pokud se ted bavite o mem pripade, tak to doki videl uz od zacatku, ja prisla na prvni kontrolu nekde v 8.tt a uz tehdy to rikal.Maly byl celou dobu mensi a je pravda, ze taky utiskovany, protoze pak v pokrocilejsim tehu Sandulinka byla hlavickou dolu a Nicolasek napric. Tak asi jedno s druhym 😒
Kazdopadne je to jedno, jen aby byl v poradku....

bobicek5
25. okt 2009

Ano, dufam, ze ti to nevadi, ze takto verejne bez teba 😒 . Dolezite je, aby bol tvoj drobec ok a aby lekari nic nezanedbali. U tej mojej kamosky to tak nebolo... ☹

arwenka
25. okt 2009

Bobisku, vubec mi to nevadi, ja jsem vdecna za jakykoli poznatek. Co se stalo?

bobicek5
25. okt 2009

no to bol prave ten pripad, kedy uz tehotna kamoska o mesiac "otehotnela" znovu ☹ . No a prisli na to prilis neskoro, takze nedostavala ziadne lieky na podporu cinnosti placenty a babetka odisli 😖 .

petrach
25. okt 2009

jecidlo ti chlapi jsou čísla co? muj daval ted spát maleho v punčoškách,prozmenu 😀 ale volala jsem na neho,jestli ho přebalil,tak se spamatoval,no aspon že netrpí hlady..ty jo u nás taky nejaká krize.. 😠
my jdem v utery na rhb a jsem taky zvedavá,odpo jsme si hrali a snažil se otočit,mu se jen nechce se dřít 😒
budem držet pesti na neuru 😉no Matysek slízne asi smetanu za oba 🙂

bobicku zapátrej v pameti a hod taky neco 😀 každy chlap neco má 😉

fajn
25. okt 2009

tak u nás krize 4 roky 😀 tak já už to beru jako setrvalý stav.

Jinak když byla Andrea malá tak můj chlap šel koupat. Andrea seděla ve vaně a on četl noviny. Když jsem tam došla tak vedle ní plavalo hovno jak ciká... ruka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale měl přečteno a děcko spokojeny a on taky protože neotravovala

petrach
25. okt 2009

holky ono na tom neco je,že ten předčasny porod s náma zamává a se vztahy..neříkám že u nas je dusno,ale občas to fakt je na palici se domluvit,manža má pocit,stejne jako celá jeho rodina,že všechno s malím moc prožívám,že je přece v pořadku 😒 a ja to moc řeším..ja to v sobe dusím,nemám to s kym probrat,a pak vybuchnu 😢

fajn taky dobryyyy 😀

lucka.adis
25. okt 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že jsem Vám sem vpadla... opravdu se moc omlouvám, ale musím Vám to všem napsat.
Občas sem nakouknu, jak se mají vaše miminka a jak se jim daří, jak to zvládáte atd.

Musím Vám říct, že před Vámi smekám klobouk dolů....jste hrozně silné maminky a perfektně to zvládáte!!!!!!
Mějte se pěkně a držím palečky, aby jste to s dětma všechno zvládli na jedničku 😵 😵

Lucka

maatkka
25. okt 2009

babyyy 😀 😀 😀 mam dost...
ja sa nemam s cim pochvalit ale o tom zabudani viem svoje alebo ked mu nieco poviem nemozem si byt ista ze ma pocuva ani ked mi povie "mhm"... hlavne ak sa hra s Lili cita noviny alebo pozera sport... no a ak ma niecim takym este stve tak potom tym ze sa ma vsetko vypytuje ci moze mala robit to a to ci moze mala jest to a to... ale viem ze to mysli dobre vie ze mam toho "nastudovane" v tomto smere viac ako on... a boji sa aby nieco nespravil zle...
petrach budem na vas mysliet v utorok - my ideme do rizikovej poradne...

adajar
25. okt 2009

petrach u nas je taky obcas dusno nejlepsi bylo kdyz nas manza ve ctvrtek privezl a jel na volejbal takze taky dusno. A me tu nechal v bordelu a druhej den mela prijit ta doktorka. Ale jinak ted to napravuje a jak ma dovolenou vstava ve 3 hodiny rano. 😀

fajn ted se tu u toho dost bavim.

adajar
26. okt 2009

Holky tak dneska to bylo fajn v noci priste chlapovi reknu ze pokud neni pokakanej tak se ve 3 neprebaluje ( on si vysvetlil ze vubec neprebaluje) Jinak jidlo mu dal materinu ktere tam bylo min no nevim co delali, ale malej je hladovej.

jecidlo
26. okt 2009

fajn: tak tohle nejde prekonat 😀 😀 😀

mattka: urcite to bude jenom sama chvala 😉

fajn
26. okt 2009

jecidlo taky takovyho chlapa musíš hledat dlouho 😀 já už kolikrát říkám že on mi snad musel zůstat nebo ten na vrchu mi ho daroval i s tchýní.No ale co nebije mě ani děcka tak co bych chtěla po dvati letech.

jecidlo
26. okt 2009

fajn: mas takovej realistickej pristup 😀 kdyz ja s tim svojim nejsem zase az tak dlouho a jsem asi jeste obcas plna idealu a krasnych ocekavani a pak si pripadam jak pod studenou sprchou 😅

fajn
26. okt 2009

po dvaceti letech 🙂

Jinak onehdy Didka měla sopel a on na mě volá asi by chtěla vysmrkat ..no asi neví kde máme kapesník nebo toaletní papír (často ho používáme místo kapesníků) .No a s tím pitím to už ani neřeším ona nic a on 4 piva ☹

Adajar vidím že vstáváš docela brzo 😀 😀 😀

lucka.adis ..nám totiž nic jinyho nezbyde než to zvládat,ale i tak toho máme někdy plny kecky

mia81
26. okt 2009

ahojte vedeli ste ,ze maly Maxik zomrel 😢 😢 .Andrea o tom pise v diskusii Zemrelo mi dite.Boze a tak som im drzala vsetky palce ☹

sorbona13
26. okt 2009

ahoj holky, jak bylo o víkendu? Včera bylo krásně, tak jsme vytáhli kočár a brouzdali 2 hodiny venku, odpoledne pak přijela návštěva a vůbec ten víkend hrozně rychle utekl
Bojujeme teď strašně s kojením, začala jsem kluky vážit, protože mám pocit, že málo vypijou, prsa se mi tolik nenalévají, tak se snažím ještě po kojení odstříkávat, abych tu produkci podpořila a budu kojit přes den po 2-2,5hod., v noci jak si řeknou...ráno vypil Honzík jen 50ml a Kuba 90ml a to byli u prsu asi 20min. Uvidím ještě tenhle týden jak přiberou a když to bude míň jak 150g, tak je začnu asi přikrmovat Nutrilonem...

mispuli
26. okt 2009

ahoj

mia nevěděla jsem to,ale po tom,co nás andrra opustila a co psala,jsem to tak nějak podvědomě tušila ☹ ☹ ☹ ,nejde k tomu říct nic jinýho,než že je to strašný neštěstí a je to nespravedlivý ☹ ☹ ☹ ☹

krásně fakt bylo,my si to užili hlavně v sobotu,zazimovali jsme zahradu u starý babičky,děti lítaly venku a míša si užívala gumáky,to že může i do louží a rychle přišla na to,že kdyžv ní bude dupat,tak to stříká a čvachtá 😉 a odpoledne se mi podařilo vytáhnout tatku na prochajdu,tak jsme obešli půlku" vesnice"

fajn:vaše rodinka nikdy nezklame 🙂 a dvacet let,klobouk dolů,doufám,že my taky vydržíme,my měli v září 9 let od seznámení a v říjnu 7 let od svatby 😉

adajar
26. okt 2009

fajn no a to jsem az potom zjistila ze dal prazdnou flasticku do lednicky. No jako krasna noc abych se vyspala. 😀 😀 😀

je mi lito ze Maxik zemrel

andraa
26. okt 2009

Holky myslím, že vám dlužím všem ještě jednu zprávu. Mia81 mě sice předběhla, ale ano Maxík nám včera v 10:15 hod umřel. V mém případě a životě se zázraky nedějí. Kdyby některá z Vás chtěla, tak moje e-mailová adresa je andreaplanickova@seznam.cz a na skypu jsem taky pod tímto jménem.
Jinak vás pořád čtu a nakukuji sem co je nového. Moc jste mi pomohly a některé ještě pořád pomáháte, i když o tom nevíte. Děkuji moc!!!!!

petrach
26. okt 2009

mia ted jsem to četla ☹ je mi to tak moc líto,že si tím musí projít..nejdřív dostala nadeji a pak taková hruza ☹ ☹ doufám že Maxíčkovi tam nahoře bude už jen dobře a nic ho nebude trápit ☹
andrejce jsem psala ip už předtím,musí to byt pro ni moc težké,poslala jsem jí nejaky odkaz na holky co jí v tom pomužou..víc nedokažu,bohužel ☹

fajn u nas za 20 let bude jak u simpsonu 😀 😀 už ted se to klube 😉
sorbono počkej s příkrmem,kolik ti přibírají prumerne za tyden,možne nemají sve dny..
adajar stavali jsme stejne co 😀 ja teda odsát a nakrmit a zase hajíííí

holky mám dotaz,nepattrali jste nektera dokdy,nebo jak dlouho se telíčko našich prcku spamatovává z toho předčasneho porodu,z tech leku atd? jak je to s imunitou?????
ja ted přemyšlím,jak dlouho ješte odsavat..odchazí mi odsavačka a manža chce at dam UM,že už to stačí..
tak radte 😉

lucko dekujem 😉