Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

vladimuraz
30. okt 2009

JInak zdravím všechny, nestíhám dočíst, chystáme se s Klárkou na týden do Beskyd s babičkou a dědou. Ještě nemám nic sbaleno, do poslední chvíle jsem nevěděla, jestli vůbec pojedeme, Klárce se vrátily začátkem týdne zase horečky kolem 40.stupňů. Nechala jsem jí včera vzít krev na všechno možné, výtěr z krku a dobrý, je zdravá. Takže u nás to asi fakt budou ty zubáky, tentokrát vylezl jeden špičák. Ještě nám chybí 5 zubů, tak se máme na co těšit 😖

Fajn, nechápu, jak to všechno stíháš. Tolik cukroví je hrůza, to si ani neumím představit a to mně to docela baví.

Bera, krásný fotky, v rychlosti jsme mrkla.

Jecidlo, gratuluju k úspěšné kontrole!

Mila, vítej zpátky 😉

Teď ještě Kili by se mohla ukázat, už dlouho nezavítala!!!!

fajn
30. okt 2009

Přidávám se do klubu tatínků. Dnes jsem jela s Didkou na poslech a máme chyceny průdušky takže antibiotika.
Když jsme ráno vyjížděli tak 3 km od domu tak Didka povídá a jakto že jedu v domácích papučích 😀 😀 😀 ☹ no myslela jsem že mě klepne .Takže se otočit přezout a znova.

Holky já taky nevím jak to stíhám,ale mě to hrozně baví akorát když mě u toho nikdo neotravuje.

petrach
30. okt 2009

nanya teda taky me to zarazilo..my třeba s malím dojíždíme k dr jinam než tady u nas,je to tady to podobné,zažili jsme hrozne u Elišky a odešli..nemáš možnost jít jinam?
nam očkovali hexu a prevenar prvne v 7 kalendařních,což je necele 4 korigovane,druhou mel ted v 8 a jdem v 9 na třetí hexu,prevenar bude pozdej,myslím že po prvním roce říkala..
takže ma určite 3 davky..
taky ho pokažde vyšetří,podívá se do krku a poslechne jestli je v pořadku,nachlazeného bych ho očkovat taky nenechala..
klidne at si myslí že to žereš,je to tvoje díte,a jeho zdraví..ja to žeru taky asi víc než je bežne,ale kdo se tomu diví,nechápe co ti naši prckove mají za sebou..

fajn 😀 😀
ja mam taky jednu..ale staršího data,jsi mi to připomela..
jeli jsme s Eliškou v jejím 1,5 roce do Brna na vyšetření,manža nemohl jet s náma,tak nám dr objednala sanitku,samozřejme se jelo v zime,snehu jako blazen,rano brzo ješte tma..tak jsem malou oblíkla a nechala manžovi v chodbe,šla se obut a vyhlížet sanitku,protože nas nemohl najít..no sanitka konečne dorazila,manža mi ji podal a jelo se..asi nekde v pulce cesty..buchlovické hory..jsem zjistila že ma jen punčošky a boty nikde 😀

tak si dovedete představit,bose decko,bez kočaru,celí den pryč a chodit nermohla,v čekarne mokro od botu..taky jsem si to fakt užila 😉

mila01
30. okt 2009

teda holky,vy máte zážitky. 😀 😀 😀 U nás se naštěstí chodí v botách - občas si zapomenu svléknout návleky ( máme je ve školce ) a chodim i s nima,ale bos u nás ještě nikdo nešel. 😀 😀

Nanya - před chvílí jsem byla odvést holky k babičce a potkala jsem tam švagrovou,má 3měsíční holčičku a v pondělí měli jít na první hexu.Volala doktorovi,že má malá rýmu a má přijít,až jí to přestane - očkovat v žádném případě prý nebude.

Jinak jsem pěkně vytočená,odvezla jsem holky k babí a měla jsem jít s kámoškama do hospůdky a na taneček - celý týden mi třeští hlava,rýma se mi opět vrazila do dutin a já už sotva stojim.Tak teď řešim,jestli to mám ignorovat a jít,nebo se napařit ve vaně,vzít si dva paraleny a vypotit to.Bylo by to rozumnější,ale já se tááááák těšila. 😠 😠 😠

Jo jinak se musim pochlubit - Karolína byla celý týden protivná jak svítiplyn ( tim se nechlubim,to jen konstatuju 😀 ),bála jsem se,že zase někde něco chytla a bude nemocná - a včera jsem zjistila příčinu - vylezl nám POSLEDNÍ ZUB.Je to stolička nahoře,venku má zatim jeden vrchol,zbývající se ještě klubou,ale máme po zubech - huráááááááá.

bera28
30. okt 2009

Milo, tak to Ti upřímně závidím, že áte už všechny zuby venku. U nás teď krizovka - Anetce se doklubává 3. stolička a hned se začíná klubat čtvrtá. No a teď večer jsem si všimla, že Kubovi lezou tři najednou. Oba jsou protivní jak prase.

Petrach, Fajn, taky máte dobré zážitky😀

Nanya, prchni od té tvé pediatričky co nejdál. Taky jsme měli první u nosu a od té jsme zdrhli hned. A teď dojíždím, sice ne moc daleko, ale v zimě je to na auto a ne na kočár, ale je suprová!!! U nás probíhalo očkování podle korigovaného věku. První očkovala Hexu i Prevenar naráz, další už samostatně. Hexy máme za sébou už všechny čtyři, Prevenar nás čeká poslední, taky čtvrtý. Hexy jsou vždycky 4 dávky a Prevenar se liší podle toho, v kolika měsících se dal první. Pak jsem dala ještě Menjugate, a to po korigovaném roce, takže jen jedna dávka.

Holky, tak jsme byli na výletě v Berouně, medvědi ještě nespali, zato Kubajz je zaspal. Anetka na ně zase pořád štěkala, si myslí, že všechno je pes🙂 Ještě jsem tam objevila super obchůdek s úžasným výběrem dětských bot a mnohem levnější než u nás v Praze. Tak jsem jí tam hned jedny zimní koupila. Ale zima už teď byla pěkná, takže razím se psem a pak se naložit do vany. Predátoři už chrupčej a já je budu asi brzy následovat. Tak papa.

andulka4
30. okt 2009

Holky tak nám chybí jen poslední 5ky stoličky. Jinak máme hubu komplet už od 18měsíců....o žádném zubu jsem ani nevěděla (ťuk, ťuk)

ad očkování.....D měl první hexu až na konci 10měsíce protože nám hnisalo TBC, ale už má všechny 4za sebou a teď už nás čeká jen v listopadu Pritronix

doporučení na očkování nám musela napsat neuroložka jinak ho dětská nechtěla očkovat

petrach
30. okt 2009

milo radši zalehni k telce s čajíkem 😉
vladi užijte si vylet 🙂 myslela jsem na vas jak bude Klarce..jo a chtela jsem se zeptat,jaká byla oslava narozenin? 😉

malí je ted taky desny,dnes jsme meli navštevu,všichni chteli pestovat a on spustil sirenu a jen maminku..tak po hodce ho to přešlo..nevím co s ním je..je v pohode a pak ho to chytne a ječí a ječí,nechce nikoho jen me,ani manžu

mila01
30. okt 2009

tak mám za sebou horkou vanu ( klepala jsem se v ní zimou - asi fakt není vše ok ),sedim zabalená do deky a potim se.Snad to zabere. 😠 😠 😠

Petrach - tak jsem ti po dlouhé době projela celé fotoalbum a musim říct,že máš nádherné děti - a myslim to naprosto vážně.Jak tam jsou na té předposlední spolu - ta je úžasná ( nevěděla jsem,že Eliška nosí brýle ) a jak se tam Šimonek směje - ty jsou taky úžasný.Nádherně se vybarvuje.

Andulka - to máš s těma zubama štěstí.My jich máme za sebou už všech 40 ( u obou dcer ),o některých jsme také nevěděli,ale některé jsme si fakt protrpěli.Ale naštěstí většinou jen protivností,kňouráním a zlobením,horečky byly asi u dvou zoubků.
No vidiš,mi sice dostali brzo hexu,ale zase TBC jsme dostali až letos v září.Teď se nám klube pupínek.

Nanya - jak píšou holky,já bych také změnila lékařku.My osobně máme světovou,naprosto jí důvěřuju,ale také za ní musím jezdit.Jsem naštěstí pojízdná autem,jinak to mám 4 zastávky autobusem.

Bera - máš recht,já už dávám oběma holkám zimní boty asi 3 týdny.Naštěstí jsem je koupila včas,jak začali ty chladna,nahrnuly se tam maminy a nebylo nic. 😕 😕 Nějak se nestačili zásobovat.

Holky,už se zásobujete na Ježucha?Já dneska řešila dilema - Andrejka se zamilovala do Bárbín,k vánocům hrozně chtěla Šípkovou Růženku,mušketýrku a vílu s křídly a nedokázala si vybrat.Tak jsem jí na netu objednala tu Růženku a vílu s křídly,sehnali jsme DVD s těma mušketýrkama,pořád na ní kouká a Andrejka si přeje jednu jedinou - mušketýrku.No mě jebne,tu jedinou jsem neobjednala.Tak jsem dneska mejlovala do toho obchodu,jestli jí můžu ještě přiobjednat,dostane tuhle a tamty až na narozeniny - má je v únoru.No není to jednoduchý. 😠 😒 😖

vladimuraz
30. okt 2009

Petrach, díky. Jen co se Klárce prořízl ten špičák, řádí zas jak černá ruka. Oslava narozenin byla ze začátku dobrá, Klárka naprosto nadšená z dárků, byla úžasná (dostala od babičky novou větší motorku,pak jídelní soupravu s krtečkem a od nás s Peppinou a pár drobností) . Jenže pak jí během chvilky vylítla horečka, začala prudit a bylo po všem. To jí začínala ta choroba s aftama, nakonec i doktorka uznala, že to bylo jen k těm zubům. A to jsme všechny předchozí zubáky měli v pohodě... Jinak jsem na oslavu měla v plánu udělat dort s prasátkem Peppinou, protože ho má Klárka ráda, jenže poslední měsíc u nás jasně vede krteček, tak jsem to musela přehodnotit. Foto je v albu, ale zázraky nečekejte, měla jsem na to málo času. Ale Klárka ho poznala, takže dobrý 😉
Vypínám počítač, musím dobalit. Mějte se, aztím pa, V.

petrach
30. okt 2009

vladi ja jsem ani nepopřala 😠 teda se omlouvám,ted mi tro došlo..
takže moc moc zdravíčka Klarince a at Vám pořad delá takovou radost jako doted 😉
a jdu ješte na fotky 😉 tak hlavne že byla spokojená a horečky ustoupili,užijte si to 🙂

milo jas řeším,Elin už ma darku požehnane,mela bych začít řešit Šimonka 😀 zrovna dnes jsme koupili u nas ve Zline v novem hračkařství mořskou barbie,tu s ocasem 😀 meli ji jen za 370kč,loni stala 900kč,dobry ne? ten obchod je o třetunu levnejší než ostatní tady..
no a večer jak šla Elin spat jsme ji skoumali,ma zmenit barvu vlasu ve vode,tak jsme cakali v umyvadle 😀 a najedniou ve dveřích Eliška,nutne mi musela neco říct 😲 no nevydela ji,manža ji hned odtahl 😉
u nas frčí taky barbiny a ted si umanula barbie domeček karavan z reklamy a stojí 3000kč 😠
no tak jí vysvetluju že je moooc drahy a ježíšek nemá tolik penez a pry..at si veme od ní z pokladničky,neco ode mne z peneženky a ten zbytek už snad dodá ne? 😀

petrach
30. okt 2009

teda vladi ona tak porostla 😲 uplne hledím,jak jsi tu dlouho nebyla,tak jsem nekukala do alba..už je z ní velká holka a kolik má vlasku 😉 je nadherná opravdu 🙂 krasné díte 🙂
a ten dort..to jako že není zazrak jo? to by me zajímalo jak by vypadal kdybys mela teda čas 😀 je krasnyyyyy 😉

vladimuraz
30. okt 2009

Mila, tak ať jsi brzy fit, horká vana je super, ta musí zabrat! Je to divné, že je má někdo letos chřipku dřív než já 🙂

Petrach, Mila - ty reklamy v televizi by snad měli zakázat, co? 🙂 Nejlepší je, že my nakupujeme dopředu a ono to do Vánoc může být úplně všechno jinak. Jako u nás s tím krtkem. Já sháněla Peppinu jak prdlá a nakonec vítězí krtek na celé čáře.

Petrach, děkujeme za přání a za komplimenty 😉 .
Já taky nakoukla k Vám do alba a ta sourozenecká je fakt krááásná. A Šimonek na ty oči dostane jednou každou 🙂. Jestli chceš tip, co pro Šimonka- u nás se nejvíc líbily kolem roka takové mluvící klíče od Fisher Price. V Tescu teď stojí, myslím, 349,- Kč, Klárka si s tím hrála snad půl roku. Ono to mluví a zpívá písničky, ale je to docela malé, tak jsme to vozili pořád s sebou, Klárka vyhrávala v kočárku, no cirkus hadr. Umí to vlastně 6 písniček a asi 9 slov nebo slovních spojení.
Ale teď už vážně jdu, za týden ahoj.

merj
31. okt 2009

Dobre rano vsem,

vcera jsem byla bez netu, tak reaguji az dnes.

Bera, my zacali teprve nakupovat. Ale kostku maly uz dostal, nevidrzeli jsme 🙂 . Zatim moc nakupy nebudeme sponovat. Nekdy koncem listopadu sedneme z muzem k netu a darky objedname. Loni se nam to osvedcilo. Zadne fronty, zadne kysele obliceje, dovoz az domu, no nic lepsiho neni. 🙂

Mila, tak koukam, ze nam tu bude veselo. Didce od Fajn tu roste konkurence. A kdyz se prida Petrach s Eli. Uz se nemuzu dockat. Je super jak holky vymysleji, uz se tesim na dalsi. A uprimne nemuzu se dockat, az mas maly zacne mluvit, protoze pokud to bude takove jako ted predvadi asi budu take hojnou prispevovatelkou.

Fajn a Vladi at holky uz nechytaji zadne horecky, neduhy a podobne zakernosti.

Nanya, pokud to jde vemte s malym nohy na ramena a od doktorky zdrhejte. Nas maly ma horsi imunitu. Ockovani nam povolili az kdyz dosahla urcite hranice. Takze prvni ockovani dostal v korigovanych 9 mes. A nedostava zadnou hexu, ale jen 4-vakcinu. A Prevenar dostava zvlast. Ockovani se trochu tahne, ale nastesti ho zvlada v pohode (tuk, tuk, tuk).

Mejte se hezky, tatka dnes hlidat a ja mazu se nechat ostrihat a koupit si nejake obleceni, no proste udelat si nejakou radustku 😉

mila01
31. okt 2009

Dobré ranko 😀 😀 😀

Vladi - teda já jsem ostuda - Klárce přejeme všechno nejlepší k druhým narozeninám,ať se jí pořád daří tak jako dosud a roste pořád tak do krásy.Dort je nádherný - taky by mě zajímalo,jak by vypadal,kdybys na něj měla víc času. 😉 S těma dárkama máš pravdu,my taky nakupujem dopředu a pak se bojim,aby si do vánoc nevymysleli něco jiného.Navíc máme problém,že to hrozně přeháníme,máme vždycky dárků přes půl obýváku - hrozně je rozmazlujem.Vždycky si řikám,že letos to nebudem přehánět,protože pak si s tim stejně se všim nehrajou,ale jak začínám nakupovat už v září a nakupuju a nakupuju až do prosince,tak to zase přeženu.Jinak já taky nakupuju hodně na netu,hlavně na obchodu Matýskův ráj,je to tam všechno levnější,na těch 3 barbínách jsem tam ušetřila 6stovek!!!!!!

Petrach - mrkni na ten Matýskův ráj - i ta mořská pana je tam levnější,fakt se to vyplatí,já tam mám teď objednávku za 3000,ale mám tam 3 barbíny,dětskou pokladnu,4maňásky,xylofon,dětskou doktorku,pro neteř lezoucí housenku ( sama leze,svítí,hraje melodie - pro děti od 6 měsíců,má je to motivovat k lezení ) a ještě dostanem nějaký dárek k objednávce.Jinak máme skoro všechny Barbie na DVD,kdybys chtěla,napiš.

Merj - neboj,za chvíli se s hláškama určitě přidáš.Někdy je to peklo,fakt nevim,jestli se mám začít smát,nebo jim dát přes pusu.Když jsem třeba Andrejce řekla,ať mi něco přinese,ona se na mě otočila a řiká - mám jenom dvě ruce,nevidíš?Víc mi jich fakt nenarostlo.Nebo když jí švagrová řiká - teda ty máš rodiče a ona na to - viď a to s nima musim žít.Nebo už mi taky řekla - proč zrovna já mám tak blbou rodinu.Minule za mnou přišla a řiká - proč jste museli mít i Karolínu,to jsem vám nestačila?Vždyť pořád jenom zlobí a mluví.

Včera jsem je odvezla k babičce,byla tam i švagrová se švagrem,tak jí Karolínka chytla za ruku a vedla ke kazeťáku,že chce pustit Dádu ( obě holky jí milujou a nádherně na ní trsaj ).Když to začalo hrát,tak jí řiká - tak tancuj,rozbal to,musíš takle zadečkem - a začala jí to ukazovat - no my málem spadli smíchy z gauče.

Ježiš já jsem se zase rozepsala - mažu vařit a píct,Vojta v noci přijel ( pro nové mamči - mám manžela kamioňáka

☹ ☹ 😢 ) a před chvílí odjel k babičce pro holky.Jinak by mě tu taky nenechal tak dlouho sedět. 😀 😀

petrach
31. okt 2009

milo skusím to najít na netu,ale až večer dneska nestíhám..rano jsem byla v praci,došla ve 12h,neco pošudlila a jak se malí zbudí jedem k brachovi..

na ty klíče už jsem se taky dívala,nechci nic moc řvacího,ale pokud to nebliká a hraje v norme tak je vemu..vubec nevím co mu koupit,on z toho rozum nemá,ale Eliška bohužel jo 😀 takže si rychle spočíta kolik ma datrku ona a kolik Šimula..dam mu i plinky a vyživy,už mám mluvící hrnec od Fischer price,ale dal nevím 😒

merj ty budeš krasná 😉 tak si to užij,občas je potřeba se skrašlit a udelat neco pro sebe 😉

bera28
31. okt 2009

Vladi, taky opožděně Klárce vše nej a dort je naprosto úžasný!!! Klárka je už velká slečna 😉
Milo, na tom Matýskovém ráji jsem koupila odrážedlo pro Anetku za 282 Kč a pak ještě jeden mobil, ten byl o stovku levnější, než v normálním hračkářství. ŠVagrová mi to navíc vyzvedává osobně, tak neplatím ani poštovné. Fakt je to tam neskutečně levné, ale teď nějak pozastavili příjem objednávek, protože nestíhají.
Andrejka má taky bezva hlášky😀. Jsem zvědavá, co vypadne z těch mých rarachů.
Jak je jinak??
V Praze hnusně, Kuba dostal rýmu, teče mu z nosu jak z vodovodu, ale jinak je v poho, tak jsem je všechny vykopala ven🙂

argousek
31. okt 2009

Ahojte holky, tak se hlásíme zpátky doma z lázní. Už jsme se nemohli dočkat domu, teď si to užívám. Žehlím, peru, smejčím, ale šťastná zpátky doma 😀 😀 😀
Jinak už teď vidíme pokroky na Adámkovi, vyjde sám schody bez držení, je mnohem stabilnější a pevnější, taky se rozpovídal, teda spíš se snaží opakovat.
Vladi gratulujeme Klárce k narozeninám a přejeme vše nej nej Dort vypadá úplně úžasně, určitě byl výbornej 😉

andulka4
31. okt 2009

Vladi taky se přidávám ke gratulacím....Klárka je překrásná a dort je taky povedený 😀

Argi vítejte doma 😉 to je fajn že jsou tam pokroky 😝

maatkka
1. nov 2009

Ahojte
V prvom rade aj ked trocha oneskorene sa pripajam ku gratulaciam a zelam Klarke vsetucko najlepsie k 2 narodeninkam. Je to veeelikeee dievcatko uz 😉 No a vladimuraz k torte ja nemam slov... jedine co zvladnem ja je bublanina aj to len s pomocou 😀 - tymto chcem rovno napisat aj fajn klobuk dolu ake mnozstva pecies...
Argousek aj ja vas "vitam doma" a tesim sa s vami 🙂
Denisee a vy ako trenujete bezkanie? 😉
Baby tak toto bola ta najpodivnejsia noc... Julia sa zobudila s placom asi o polnoci a nechcela ani za svet ostat vo svojej postielke. Tak som ju prvy krat zobrala k nam do postele silno sa ku mne pritulila a hned zaspinkala ale drzala sa ma ako kliest. Asi sa jej nieco zle snivalo chudiatko moje malinke 😨
Inak ja nechapem to ockovanie ci je to ine v CR a SR lebo ja viem teda len o troch hexach. Potom je myslim este jedno preockovanie niekedy asi v 6 rokoch ale to uz myslim nie celou hexou.
A k Vianociam... mame pre malu objednanu teplakovu supravu s jej menom a hovoriaceho papagaja ktory opakuje co povieme a hraci kobercek a vcera som sa bola len tak "vyvetrat" sama v Tescu (nech si aj ocinko uzije dcerku osamote) a kupila som jej taky overal mikinu ciapku sal a rukavice penove puzzle a zopar drobnosti - novy poharik retiazku na cumlik a tak. Este planujem sanky a tym asi koncim lebo aj od starych rodicov a tiet dostane urcite kopec darcekov. A rozmyslame ako poriesime stromcek lebo si viem predstavit ako ju bude pritahovat.
No a Lili je teraz strasne podarena musi kazdeho kto odchadza odprevadzat - dat pusinku a kyvat az kym jej nezmizne z dohladu. Najlepsie ked si napr. mm len nieco zabudne tak ho musime odprevadzat aj tri krat za sebou dokonca aj ked ide len vyniest smeti 🙂 No a stale nehovori nic okkrem mama tata baba papa a mnam mnam (teda "hovori" stale ale len toto my dava zatial zmysel 🙂) ale strasne vela veci vie ukazat ked sa na ne spytam. A aj ona sa stale pyta. Len chodi ukazuje na veci a pyta sa "To to?" musim to pomenovat "To to?" ... 😀 No a ucime sa ako robia zvieratka - najnovsie som ju nausila ze sliepocka robi "kot-kot" a mm sa ma pytal ci ju ucim nadavat 😀
A ked sa bavite o zuboch my mame uz dlllho len tie styri ani naznak dalsieho.

maatkka
1. nov 2009

A ozaj vladi ked spomynas Kili aj mna by zaujimalo ako sa jej a chlapcom dari... a tiez ako sa ma kikimaruska s drobcom... hmm

nanya
1. nov 2009

Holky, moc děkuji za vyjádření k mé dětské dr. Zítra se tam vůbec netěším. Ještě jsem se vás chtěla ale zeptat, dávali jste prckům něco den před očkováním, v den a den po očkování ? Např. my budem brát 3x denně Diazepam a preventivně i antipyretika, sice nechápu, proč 3x denně tlačit do malého antipyretika ještě den předem, když to je jen proti horečce. Nechci do něj tlačit zbytečně léky, ale na druhou stranu nechci nic zanedbat. Jak jste teda na to byli vy? Raději bych mu dala čípek, než sirup, ale dávat mu čípky, když teplotu nemá, to mi nějak nejde do hlavy 😒

maatkka
1. nov 2009

Nanya tak my sme nic podobne nebrali nikdy. A Diazepan preventivne??? To by som urcite nedala. No ale nie som doktorka...
Ja som citala ze pred ockovanim je dobre davat vitamin C ze zmiernuje reakciu na ockovanie - no neviem ci je to pravda - a po ockovani som jej davala jedine obklady na nozicku a len raz ked mala teplotu (hned po tom prvom ockovani) som jej davala kazdych 6 hodin polovicu paralenoveho cipku a to celkom stacilo.

nanya
1. nov 2009

Jinak jsem kooooonečně přidala pár nových foteček do alba, tak nakoukněte 😉
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

bera28
1. nov 2009

Maatka, tak to je Lilinka pěkně šikovná, co už umí. A těch dárečků co dostane, to jí teda závidím 🙂
Nany, Daneček vyrostl jako z vody! A on měl někdy febrilní křeče, že mu máš dávat Diazepam?? Já jsem nedávala nikdy nic preventivně, až když měli potom teplotu, tak jsem jim dala čípek. Ale teplotu měli vlastně jen při první Hexe spolu s Prevenarem, jinak nic. Já bych teda taky nic preventivně nedávala. Nevím jestli jsi četla, ale teď udělali výzkum, ve kterém zjistili, že podání Paracetamolu do 24 hod. po očkování snižuje účinek očkování Hexou až o 30 %. Takže se rozhodně nemá dávat preventivně, a i lékaři už na to mají upozorňovat. Zkus si schválně tu svojí "chytrou" Dr. vyzkoušet a zeptej se jí na to.

nanya
1. nov 2009

Bera28: ten paracetamol, to jsou i čípky a sirupky "antipyretika", nebo ten Diazepam? Takže, pokud jsem dobře pochopila, dopředu nic nedávat a kdyby měl teplotku, tak můžu aspoň ten čípek, i když to bude třeba dříve než 24 hod. po očkování? Ono nám ten diazepam s těmi antipyretiky předepsala neuroložka, i když nevím proč, nikdy jsme žádné křeče neměli, nic. Všude ho chválí, že na něm vůbec není znát, že je nedonošený. Tak sama nevím 😒

bera28
1. nov 2009

Nany, paracetamol je třeba Paralen čípek. A těch 24 hod po očkování už ho klíďo můžeš dát. No a pokud by měl hned po očkování vysokou teplotu, tak dej něco jiného, co neobsahuje paracetalom.
Zkus to nejdřív nez ničeho a až pak něco dej. Jestli ta neuroložka není mooooc opatrná🙂
Držím palce, ať to zvládnete v poho.

nanya
1. nov 2009

bera28: mám čípky Nurofen, které obsahují Ibuprofenum, tak netuším, jestli to obsahuje paracetamol. Pak mám doma ještě dětský Paralen a Panadol sirupek, ale taky nevím, zda to obsahuje paracetamol. Není to tam nikde psáno. Co teda jiného radíš, než použítí těchto, kdyby měl "nedej bože" teplotku po očkování do těch 24 hodin?

bera28
1. nov 2009

Nany, čípky Nurofen jsou dobrý, ty neobsahují paracetamol. Paralen a Panadol ho obsahují.

petrach
1. nov 2009

ahoj kočky 😉
namya mio jsme taky nikdy nic nedavali předem 😒 taky tomu nerozumím,když mel teplotu,dala jsem paralen čípek a bylo dobře..paracetanol je i paralen 😖

matka už je to ted veselé s Julinkou co?myslím že si to konečne začlas užívat 🙂 a chytra teda bude taky pekne 😀

argousku doma je dobře co? ale moc to nepřehánej,šetři se jo? a jsem rada že to Adamkovi pomohlo 😉 tatkovi už muselo byt pekne smutno 😉

nanya teda krasne jste porostli,kde je to pidi miminko 😀 nadhera 😉

mila01
1. nov 2009

Ahojky,zdravím.Taky je u vás taková zima?Tady na severu je tak nepříjemnej vítr - brrrrr,ještě že už jsme doma.

Maatkka - tady u nás se dávaj 3 hexy po sobě a čtvrtá se dává před 2 narozeninama - záleží na tom,kdy se začlo s první dávkou.Ale fakt jsou 4.

Argoušku - ahoj,dlouho jsme nebyli v kontaktu.Taky tě vítám doma a gratuluju k pokrokům.A také k těm týdnům tt,které ti tam přirůstaj.To je moc hezký. 🙂 😉

Nanya - my jsme také nedávali nic preventivně,to se dělalo u starší holky,kdy ještě nebyli hexy a miminka dostávala současně dvě injekce a byli na ně hoooodně častý reakce.Takže jsme po očkování dávali preventivně půl čípku do zadečku.Ale tady u těch vakcín ani náhodou.A diazepan už bych teda vůbec nedávala.Ani náhodou.Vím,že se má dávat při hodně vysokých horečkách,aby se předešlo fibrilním křečím,ale o nějakém preventivním dávání jsem nikdy neslyšela. 😕