Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
10. nov 2009

maatkka: kapky můžeš, už vám byl rok 😉 , taky kapu při rýmě Nasivin a sprej s mořskou vodou.

argousek: tohle je těžká situace, protože se musíš rozhodnout ty sama. Kamarádka měla taky pozitiv. výsledek a nešla na amnio, mají zdravou holčičku, ale já bych to do konce těhu asi nevydržela tu nejistotu, a pokud nemáš dráždivou dělohu, netvrdne bříško, tak by asi neměl být s amnio problém. Držím pěsti!

jecidlo: retro oblečky, super!!! nasmála jsem se 😀 to muselo být opravdu nepohodlné, kousavé, trochu si to pamatuju, když jsem si do toho oblíkala svojí panenku 😀

denisee
10. nov 2009

maatkka: kapky můžeš, už vám byl rok 😉 , taky kapu při rýmě Nasivin a sprej s mořskou vodou. A odsaješ jí něco z nosíku nebo ne?

argousek: tohle je těžká situace, protože se musíš rozhodnout ty sama. Kamarádka měla taky pozitiv. výsledek a nešla na amnio, mají zdravou holčičku, ale já bych to do konce těhu asi nevydržela tu nejistotu, a pokud nemáš dráždivou dělohu, netvrdne bříško, tak by asi neměl být s amnio problém. Držím pěsti!

jecidlo: retro oblečky, super!!! nasmála jsem se 😀 to muselo být opravdu nepohodlné, kousavé, trochu si to pamatuju, když jsem si do toho oblíkala svojí panenku 😀

maatkka
10. nov 2009

ja som asi pako 🙂 ale Julia fakt este nebola chora - len raz mala taku miernu nadchu a vtedy sme teda ten nostek mali iba vytierat
jecidlo dr. nam kvapky predpisala tak davame tie na ine som sa v lekarni ani nepytala...
denisee to vies ze odsajem 😒

argousek
10. nov 2009

to je právě to, že já taky moc dobře vím, jak tyhle triple testy vycházejí falešně pozitivně. U Adámka jsem na amniocentéze byla a vyšly mi dobré výsledky. No a sousedka to samé s obouma dětma a obě jsou zdravé. Štve mně jak i ti doktoři to vědí, že to vychází blbě a stejně na to posílají. Na ten NT screening jsem chtěla jít, protože právě říkají, že je mnohem přesnější a lze se tak vyhnout amniocentéze, jenomže jsem byla v lázních a v těch týdnech, kdy se to dělám, jsem to prošvihla ☹
Taky dnes už vím, že mi žádná amniocentéza zdravé dítě nezaručí, v těch lázních jsem se seznámila s maminkama, které měly zdravé děti a po porodu dostaly DMO a bylo vymalováno nebo já jsem také zdárný případ, že. Vše v pořádku, pak najednou porodítě předčasně a zdravé dítě nemáte zdaleka zajištěné. Nebo tam taky byla jedna maminka, co měla zdravé dítě a po porodu dostalo v nemocnici meningokoka a nevidí a to už pak to dítě jako nebudu chtít, když se něco takového stane. Nejvíc mně štve, že já jsem si jistá, že je v pořádku a přesto jsem tlačená, do té amnio jít. Ach jo Mně je 26 a v rodině žádné vady nemáme, takže si myslím, že nejsem žádnej rizikovej případ 😒

denisee
10. nov 2009

argousek: máš strach, že by amnio vyvolal předčasný porod nebo potrat viď? tak koukni na nějaký studie o tom jak se to má na netu? Mě je 30 a když jsem byla těhu, taky mě chtěli poslat na amnio, protože jedno dvojče jak už jsem tu psala rostlo pomaleji a doktor hned, že to třeba může být nějakým postižením, byla jsem na ně tenkrát nasraná, že takhle zbytečně strašej a střílej od boku, všechny testy před tím byli OK, jeli jsme do Prahy k doc. Caldovi, a ten mi amnio nedoporučil, protože mi právě tvrdlo často břicho a zbytečně by došlo k dalšímu dráždění.
Ale vydržíš to do konce tu nejistotu? Abys byla hlavně v pohodě taky po psychický stránce a mohla si to užívat, je to dilema vůbec si netroufám ti radit. ☹

adajar
10. nov 2009

Jecislo zasmejes se u knizky Previtem snadno a rychle jestli jsi to ncetla uzasna knizka. Jinak ja spis cetla hodne Hrabala a Lustiga coz neni oddechovka. Ja hodne ctu psycho a hlavne odbornou literaturu a tak.

Agrousek vim nadcim stojis taky jsem se rozhodovala a poprve sjem se rozhodla jit podruhe bych to odmitla. Teda zalezi na vysledcich protoze me vyslo vysoke HCG a ze moznost flaesne negativniho vysledku na downa.

jecidlo
10. nov 2009

adajar: ten previt zni moc dobre, koukala jsem na to ted na netu, to bych mozna mohla dat aj tomu svojemu na vanoce, stejne nevim co vymyslet, Hrabala nemusim a Lustiga jsem hodne cetla, ale ted uz si na nej netroufam, spatne ty hruzy rozdychavam.

adajar
10. nov 2009

Jecidlo no ja manzelovi koupila tu prirucku pro tatinky a tak. Jinak jsem se u toho zasmala fakt super a az v tom najdes svoje deti napis mi. 😀 😀 😀 😀 A az si vzpomenu na dalsi oddechovku napisu.

bera28
10. nov 2009

Teda holky, vy jste zase napsaly skoro román🙂

Jecidlo, fotky fakt dost dobrý! Si pamatuji, že jsem měla taky kulicha s obří bambulí🙂 Adajar má pravdu, knížku o Prevítovi jsem četla taky a fakt oddechovka. Loni jsem dostala k Vánocům Malé roztomilé příšerky (nebo nějak tak🙂 a taky dobrý, ale je to spíš takový sešit, než klasická knížka.

Maatka, ať je Lilince brzy dobře.

Argousku, Tobě hrozně moc držím palečky. Věřím, že to rozhodování je strašně psychicky náročné. Já se přiznám, že na první amnio bych asi šla, ale po zkušenosti s předčasným porodem bych v dalším těhu jednoznačně odmítla. To rozhodování ti nezávidím, ale jednu radu tI dám - pokud s tím vnitřně nesouhlasíš a spíš se ti do toho nechce, tak i kdyby Tě všichni kolem přesvědčovali, tak udělej to, co cítíš. Ať už se rozhodneš jakkoliv, tak pokud o svém rozhodnutí budeš přesvědčená, tak to bude správné řešení.

Denisee, Tobě gratuluji ke krásné váze. Ty jo 10 kg, to je pro mě taková meta🙂

Jinak já jsem dneska jela se svištěma na logopedii, byli jsme tam už jednou v červnu kvůli tomu jejich odmítání tekutin a teď jsme měli kontrolu. Tenkrát říkala, že prostě vyčleňují tekutinu z neznámého důvodu, a že se to časem srovná, ale až tak okolo 3 let (takovou má zkušenost). Ukázala mi orofaciální stimulaci, kterou jsem jim dělala asi 5x, protože pořád kousali, tak jsem se na to vykašlala. No a dneska když je viděla, tak řekla, že se vyvíjejí naprosto v pořádku a není nutná žádná terapie a žádné sledování. I tím jakou mají mimiku a jak mluví a vydávají zvuky jsou úplně OK. Takže jaký je z toho pro mě závěr? Jsou to prostě dva psychouškové, kteří si myslí, že tekutiny k životu nepotřebují😀

andulka4
10. nov 2009

Argousku nevím co ti odpovídaly holky ale já bych vžádném případě na odběr plodové vody nešla. Jsem si jistá že je u tebe vše v pořátku a kdo ví proč se ty triple testy ukazují pozitivní...

moje kamarádka měla úpúlně šíleně špatné výsledky ale protože je věřící dítě si i přesto nechala, na odběry plodové vody nešla a hádej "má naprosto zdravého chlapečka"

být tebou tak se okamžitě objednám na 3/4D UTZ ať ti miminko už teď prohlédnou ale jinak buď v klidu

k1802
10. nov 2009

jecidlo dakujem 🙂 agrousek moja kamoška to tiež mala pozit a na amnio nešla lebo citila,že je všetko o.k tehotna bola ako 36 roč.narodil sa jej krasny chlapček a všetko je o.k.Ale v tomto sa musiš rozhodnut ty sama neda sa radit.

argousek
10. nov 2009

hmm holky je to opravdu hrozné dilema, nejvíc mně opravdu štve, že vím, jak to vychází falešně pozitivní a stejně mně do toho ženou. Nevím. Navíc jsem zjistila, že by se ty tripple testy měly dělat v 16. týdnu, že jinak je to dost nepřesné a mně to dělali ve 14. týdnu. Navíc mně napadlo bohužel až doma, když jsem o tom přemýšlela, že jsem měla požádat, aby ten tripple test zopakovali. Kdyby to znovu nevyšlo, tak bych na to amnio určitě šla. Jenomže oni dělají odběry krve jen v úterý, protože to posílají do Budějovice, takže jsem to prošvihla. Ještě jsem zkusila oslovit emailem toho doktora Vlašína z Brna prý je to kapacita, jestli by mi udělal podrobný utz a zopakoval triple test a pak bych viděla. Oni před tou amniocentézou provádí taky utz, ale hrozně na člověka ty sestry a doktor tlačí, aby na tu amniocentézu šel, že je to pak hroznej nervák.

adajar
10. nov 2009

agrousek neprosvihla ne muzes jeste ted si to necat zopakovat. Ja vim me taky zacali tlacit co a jak.

petrach
10. nov 2009

ahoj holky,
dočítám vas už napopate,malí ma desne bolení,tak se s ním nic nedá 😒

argousku taky znam 4 kamaradky,všem to vyšlo špatne,šli na amnio a vysledky v pořadku..je to težke se rozhodnout,pokud ti to tak vyšlo i u Adamka,tak proste neco to u tebe skresluje 😒
ten podrobny utz by ti taky ješte šel,ja na nej byla ted se Šimulou..me ho delali ve 13tt a sestřence v 15tt..skus se u vas poptat,když tak je i tady u nas,ale to budeš mít daleko..

jecidlo takove hačkovane šatky jsem mela taky 😀 moc jim to sluší,škoda že to škrabe 😉
matko my davame kapičky nasivin,i sprej mar,doufám že se Julinka brzo uzdraví..ma i teploty?

petrach
10. nov 2009

tinus me to malí taky delá,že proste nezacvičí,nejvíc stavkuje po ranu,proste leží a nic,pry se ale i tak zapojí ty svalíky..

holky meli jsme dnes očkování hexu,doufám že bez reakce,akorat je teda desne mrzuty a bolí ho bříško..
važí 7 kilo a meří 65 cm 😀

andulka4
10. nov 2009

já byla na Triplech asi někdy kolem 17tt

andulka4
10. nov 2009

Argousku pořádně si to rozmysli....amniocentézou můžou poškodit plodové obaly a neštěstí je na světě :( Navíc se to může projevit později a je z toho předčasný porod

nech si udělat ten 3D utz

víc neporadím

fajn
10. nov 2009

argousku tak jak psali holky já bych to pořádně zvážila. Sestřenice na tom byla taky a potratila za dva dny holčičku v 5 měsíci ☹ .Asi bych šla taky do toho ultrazvuku a ještě jedny kontrolní krev.

Tééda peti to neměla Didka ani v roce 7 killo tiše závidím

petrach
10. nov 2009

fajn domáci strava 😀 to ma z tech mych čokolad víš,ja taky hezky přibíram 😠

denisee
10. nov 2009

Petrach: vše nejlepší k narozeninám, to je máš přesně dnes? máš šikovnýho manžela, bůček máme taky rádi, ale dáváme si ho pak studenej na chleba s hořticí 😀 , malej je v pohodě po očkování? váha teda parádní , Vojta jí měl v roce 😀

ola69
10. nov 2009

Zdravím všechny po dlouhé době jsem na internetu a tak se zapojím 🙂 Ve 24tt + 4 se narodil Adámek 800gr 34cm. Už jsme 2 měsíce doma a mám i trochu času ( tedy jen večer ). Takže se hlásím

sorbona13
11. nov 2009

ahoj holky, jsem tu zas jen na skok, kluci zatím spí, tak toho musím využít.

argousek: ten tripl ti vyšel špatně určitě proto, že ti ho dělali ve 14tt, takhle to měla i švagrová a šla na amniocentézu, nakonec má zdravou a krásnou holčičku. A co se rozhodnout až po podrobným UTZ?

ola: ahoj, vítej, Adámek měl krásnou váhu na 24+4tt, naši kluci měli 980g a 975g ve 29+1tt 🙂

argousek
11. nov 2009

holky dneska jsem mluvila s tím Vlašínem a vezme mně. Takže zopakuje tripl test a udělá podrobnej ultrazvuk a pak se rozhodneme, podle toho jak to dopadne, jestli na tu amniocentézu jít nebo ne 😒

maartinkaa
11. nov 2009

ahoj argousek, myslim, ze je to najlepsie riesenie 🙂 a neboj sa vsetko bude v poriadku
mne napriklad dopredu povedal, ze mi vide blbost pretoze cakam dvojky a napriek tomu mi to musel urobit a mal pravdu-vysledok tiple blbost ako hrom 😉

maartinkaa
11. nov 2009

a ako pise sorbona, tieto testy sa robia az po 15tt, pretoze skor je to zasa len blbost 😉

maatkka
11. nov 2009

Argousek to je super. Kedy tam ides aby som vedela kedy drzat palce? 😉
Petrach vsetko najlepsie k narodeninaaam 🙂 vela stastia zdravia lasky a radosti z deticiek 🙂
Aj Lilinka ma dnes "narodeniny" - korigovany rok - podla predpokladaneho terminu porodu 🙂
A uz je lepsie. Dnesna noc ovela lepsia ako vcerajsia - uz tak nekasle. Striedame smrkanie s odsavanim lebo sama sa este nevysmrka riadne. Teplotu nemala vobec. A dr. vravela ze ak by bola po tych liekoch nejaka utlmenejsia mame jej znizit davku a plnu davku davat len vecer... no teda ja mam pocit ze to ma na nu skor opacny ucinok... vyvadza o 106 🙂 A vcera vecer sa sama postavila na jednej strane miestnosti - pri tom v jednej ruke mala hrncek v druhej lyzicku - a presla na opacny koniec cez celu izbu akoby nic!!! 🙂 🙂 🙂

maatkka
11. nov 2009

A ola vitaj a zapoj sa 🙂

bera28
11. nov 2009

Argousku, to je to nejlepší řešení. A pokud by byly nějaké nesrovnalosti na UZ, tak můžeš amnio podstoupit. Budu držet palečky.
Maatka, vždyť to pořád říkám, že je Julie šikovná baba🙂
Petrach, jsem ti zapomněla popřát k narozkám. To je tím, že jsem tu slintala nad bůčkem😀 Takže vše nej, nej, nej.
Ola, vítej u nás 😉

adajar
11. nov 2009

Ola vitej malej je nadhernej a vahu mel uzasnou danysek v tu dobu mel odhadem 670g a kdyz se narodil tak mel 880g takze super.

sorbona ahoj chvilka klidu.

agrousek super ze muzes jit znova coz je uzasny a kdy tam jdes??

Holky tak dneska zase noc zhorsila se mu ryma. Ale ted vypil 40ml z prsa bez kloboucku coz je vic nez pulka.

merj
11. nov 2009

argousek, kdyz jsem zacala rano docitat, co jste tu vcera napsaly, tak mi zacal behat mraz po zadech. Zrovna jsme zacali doma rozebirat, zda a kdy malemu poridit sourozence. Musela to byt hruza a verim, ze kdyz jsi si domluvila novy tripla a dalsi vysetreni, ktere ti pomohou rozhodnout se o amnio. Moc drzim palecky, at novy triple test vyjde uz dobre.

Ola, ahoj. musim rici, ze jsi mela pekneho obrika 😉 Nas maly se narodil skoro o 14 dni pozdeji a mel 850 g a 35 cm. V termine, kdy se vas maly narodil mi odtekla plodova voda a nas maly mel tenkrat odhad 600g. Doufam, ze Adamek vam roste ke spokojenosti a radosti.