Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

mispuli
5. jan 2010

holky vy co už máte dítka ve škole,nevíte jestli musí jít honzis k zápisu,když bude mít odklad

marcel proč by vám neměli ty lázně potvrdit,já sio myslím,že nárok na ně máte,kam byste jely?

fajn
5. jan 2010

mispuli s tím zápisem je to tak že k zápisu musí jít. Aspoň jsem to teď četla u nás v novinách regionálních

Chci jet do Klimkovic jak byla Arg. s adámkem tak uvidím,dr. to tam napsala a napsala duben květen,říkala že kdyby nám to dali dřív tak jim napíše že je nemocná a dají nám jinej termín 😝

petrach
5. jan 2010

mispuli k zapisu musí,ale jde to udelat tak,že tam pujdete jen vy a řeknete,že je nemocný 😉
my jsme s Elin byli,teda já ne,ležela jsem už v nemocnici s rizikovym tehu..byla s ní švagrová,ale dali jsme jí odklad,museli jsme k pedagogické psycholožce a mít potvrzení,ale to dá každemu..nám to i doporučili..

takže pujdem zase k zapisu a ted se i teším--
na milu jsem taky myslela,dyt psala,že mají už ten pc ne? já mám na ni staré číslo a to nové jsem si kravka hned neuložila a ted ho nemužu najít 😠

kili se neukazuje už vubec a je to fakt škoda ☹

pavcik
5. jan 2010

ahoj holky...teď mám rozitej comp tak než se mi poštěstí sem jít tak to trvá 😠

Včera jsme byli poprvé na tom plavání. Bylo to prima a Matýsek ani neplakal,jen koukal jaksi vykuleně a bylo mu vše jedno 😀

maatkka
5. jan 2010

bera a na co by vam to bolo??? ved vy vaaalite inym stylom 😀
fajn drzim palce aby vam to schalili - dufam ze si pojdete oddychnut 😉 a co s tou tvojou hlavou? podla mna by si mala ist k dr. urcite... s Didkou by si tiez sla tak sa nezanedbavaj!!! 😉
my sme sa boli dnes sankovat a konecne som spravila aj par fotiek na sankach tak ak chcete tak kuk 🙂

petrach
5. jan 2010

mattka já si na vás spomela,jak napadl ted sníh 😉 že vytáhnete sánky..Julinka je krásná 🙂

fajn matka má pravdu,mela bys jít k dr...jak dlouho to chceš ješte vydržet?????
pavcik jsme si říkali,jak na plavču 😉 tak paráda ,že se mu to líbí 🙂

bera28
5. jan 2010

Holky, tak to vezmu odzadu:
Maatka, Lili je ve sněhu ve svém živlu, co? Moc jí to sluší a ta čepice je naprosto dokonalá 🙂
Pavcik, to jsem ráda, že se to Matýskovi líbilo. A jakou máte instruktorku? My měli Danu, taková s polodlouhými kudrnatými vlasy.
Mispuli, přesně jak píšou holky, k zápisu musí i když bude odklad. A představ si, že když by měl odklad 2 roky, tak musí na jeden den (1.9.) nastoupit do školy, resp. nemusí tam být fyzicky, ale papírově ano a ředitel napíše posudek že není schopen a dají odklad i na další rok.
Peti, tak vy už budete mít doma taky školačku!
Na Milu jsem nedávno vzpomínala. Vždyť oni měli začít v prosinci zkoušet tu školku. By mě zajímalo, jak to jde.
Fajn, na ty lázně máte nárok 100%. To úplně bez debat. Určitě to Didce prosěje. A vy jste ještě v lázních nebyly?? Já znám spoustu mamin, které si to zajistily i když mají děti s minimálníma problémama (třeba jen kvůli skolioze atp.)
Holky, díky za ty info o přípravcích na podporu mozku. Mně to fakt teď vrtalo v hlavě, protože v Podolí vyznávají styl, že ať si dítě poradí pokud možno co nejvíc samo a i vitamíny nasazují až když už to je nezbytně nutné. Tak jsem si říkala, jestli jsme něco neprokoučovali 😉 Tak asi ne.
To je venku pravá zima, co? Jsme byli odpol 2 hoďky na procházce a myslela jsem, že už domů ani nedojdu. Zato svišťáci chrupčili zahrabaní ve fusaku, a ani tu zimu snad necítili. Tady máme 2 rybníky a už se na nich bruslí. Tak počkám ještě na trochu silnější led a vyvezu tam sviště v kočárku.

pavcik
5. jan 2010

bera: my měli nějakou mladou,krátkovlasou...myslim že naďa,nebo tak nějak. úplně častý jméno mi to nepřišlo.
A co je komický tak já jsem tam jediná ženská. Děti jsou s Matýskem tři kluci a jako rodičové jsem já a dva chlapi 😀

mispuli
5. jan 2010

bera jenže oni už ze zákona odklady na dva roky nedávají,jen na rok,nám by víc vyhovovaly ty dva ☹ ☹ ,mě to neva,protože ho chci sem do školy a učím tam,jen nějak nechápu ten systém,proč tam to dítě musí,když stejně nastupovat nebude,navíc honzíka všichni znaj,všechny mé kolegyně i ředitel,ale třeba tam zaperlí a budou ho chtít přijmout i přes odklad 😀 😀 😀

odklad dostane,to je bez debat a spsycholožkou domluvený 😉 ,zrovna ted v pátek bude mít to psychologický vyšetření kvůli tomu,manžel je z toho špatnej už ted,co tam předvede,na mě to padne těsně před tím,no dobrý je,že ta psycholožka přijede do krtečka,takže honzis bude ve známém prostředí

jo a to chrupčení na čerstvým vzduchu znám,obě moje děti to zbožnovali,naštěstí pak byly schopný usnout v kočáře na balkoně a já s nima nemusela jezdit venku 😉

bera28
6. jan 2010

Mispuli, jestli chceš, tak ti zjistím co je třeba k tomu odkladu na 2 roky. Synovec právě nastupuje do školy až letos (v 8 letech) a ten odklad 2x po sobě zařídili. Takže to fakt jde (teda pokud to nezměnili teď od nového roku). On to není jako klasický odklad, právě že toho 1.9. musí do školy nastoupit a hned může dostat papír, že je nezpůsobilý. Pak je sice třeba oběhat pár posudků (psycholog a další), ale vyplatí se to 😉

mispuli
6. jan 2010

bera to bych byla moc ráda,abych to měla kdyžtak v záloze,mě právě naše zástupkyně pro první stupen tvrdila,že už to ze zákona nejde ☹ a já zase nechci,aby skončil ve zvláštní škole,myslím si,že má na víc,jen potřebuje trošku "dospět" 😀

petrach
6. jan 2010

mispuli taky bych nespechala..ted to vydím na Elišce,jak moc dozrála..i ta psycholožka nám řekla,že odkladu ješte nikdo nelitoval,že nekteré maminky deti chtejí dat za každou cenu,kvuli kamaradum co už jdou a pak pry třebas ve 3 tříde začnou pro díte i rodiče galeje..že přestanou stíhat..a kdyby rok počkali,že by ten proble, nebyl..Honzík je drobnejší a mezi deti zapadne

bera my byli včera taky dlouho venku,na bobech ,brali jsme pulku ulice sebou 😀 ale Š spal asi 20 minut 😝
a pak ho nebavilo když se stalo,museli jsme mu trošku zvednout operku zad at vydí..vím že se to nemá..
a rybník máme 5 minut cesty.,ale led je ješte slabý..

ráno jsem sio dala rozcvičku,odházela sníh před chalupou a už je to skoro spátky 😝

adajar
6. jan 2010

petrach ty jo to se mu muselo libit kdyz videl.

Holky ja si pamatuji v prvni tride holcinu co snama sla neslo ji to a tak po dohode z rodici Asi po mesici sla do skolky ze nastoupi za rok. ale to uz je 19 let. ten cas strasne utika.

maatkka
6. jan 2010

baby tak ja sa vam musim pochvalit ze Lilinka dneska po dlllhej dobe kraaasne papala masovo-zeleninovy prikrm 🙂 bez reklam bez blbnutia okolo toho a tolko ako dneska asi naraz este nikdy nespapala - varila som jej to na dva dni 😉 a celkovo toho dneska celkom dost pojedla...
ja som zacala chudnut a jest menej a ona sa akosi rozpapava 😀 tak nech jej to vydrzi...
a to nam idu dalsie dva zubky - sa to nejako rozbehlo 🙂

pavcik
6. jan 2010

Holky moje

Je normální,že Matýsek vyžaduje víc jídla? Dřív vydržel v noci i 6 h nepapat a krásně spal a ted ho v noci musim krmit po 2,5h. A to už jíme kašičky a zeleninový přikrmy jak dovolil doktor atak. Třeba včera jsem krmila ve 20h,pak o půlnoci,pak ve 2,30...pak 5h atd. Já myslela že čím je dítě starší tíim lépe spí a i jídla vyžaduje méně.
Ne že bych mu nechtěla dopřát,jen mě napadlo jestli není něco špatně. Myslela jsem že s příchodem příkrmů bude víc zasycen a koukám že není. Už jsem i zvýšila množství mlíka ze 125ml na + - 160ml.
Napadlo mě jestli to není zoubkama,ale to je asi blbost.

petrach
7. jan 2010

matka já chci taky hubnout 😀 Julince vytráví když je venku..mela bys vydet co doslova sežere Elin když přijdeme z venku..tak at jí to vydrží..

pavcik vítej do klubu 😀 je to vekem..zase se to zklidní..navíc začíná vnímat cizí lidi a tebe si kontroluje v noci,jestli tam jseš a při té příležitosti se nají..u nás to bylo to samé,ted tak 14 dní už spí zase normálne,takže vydrž 😉

pavcik
7. jan 2010

A jak dlouho to bude cca trvat? Dny,týdny,měsíce??? Vždyť já ho nekojila tak si mě nemusí kontrolovat,ne???

Jinak jak jsme byli na tom plavání,tak mi trochu kašle tak asi už 2.lekci budu muset odvolat,či co ☹ Bojim se aby ještě víc nenastydl,nebo nedej bože ten černý kašel...když není očkovaný...

bera28
7. jan 2010

Maatka, to ti závidím, že Lili tak krásně papá. Já se teď zase už týden při jídle zlobím s Anetkou 😝

Pavcik, Kubajz taky při plavání kašlal. Nic jiného k tomu neměl, tak jsem s ním plavala dál 😉

Jinak já jsem teď přijela s Kubou z RHB a dbnešním dnem jsme skončili s Vojtovkou 😅 Už máme cvičit jen na baloně, na posílení svalů. Ještě že jsem měla s sebou kameru, Kubajz tam nic nepředvedl, protože se na mě přisál jak klíště a řval a řval.

petrach
7. jan 2010

pavcik já taky nekojila,mel mateřinu z láhve..to není tím..je to takové období,me se budil asi mesíc..
co píšu z holkama z terminu,tak je to opravdu všude...a každe díte to ma jinak,znamená to zase pokrok 😉
myslíš že ten kašel je z plavaní? zajdi k dr a zeptej se..asi to bude zhoda náhod,ale je to fakt škoda 😒
hlavne at nejste nemocní

máme doma tatku a pry se bude starat dnes on..doted jsem teda lítala já 😝tak jsem zvedavá
holky dokdy jste davali kojo vodu na mlíko? a sterilizovali lahve? nejak v tom plavu..

maatkka
7. jan 2010

bera tak to teda veeelikaaanska gratulacia k zbaveniu sa vojtovky 😀
peti ja si to uz akosi nepamatam ale myslim ze normalnu vodu davame tak od 8-9 (alebo az 10? ja uz neviem) mesiaca a sterilizovat sme prestali tiez tusim okolo toho korigovaneho pol roka - mozno trocha neskor - viem ze to bolo po tom co som citala (a aj my to kamoska vravela ze ma v rodine nejaky pripad) ze dietatku vyse roka vsetko sterilizovali a uzkostlivo dbali na sterilnu cistotu a potom bolo strasne nachylne na vsetky choroby a alergie a ked dalo napr. nieco spinave do pusy malo hned tu "zabu" a tak... tak som si povedala ze nic netreba prehanat 😉 ja som potom len sem-tam vyvarila (tak raz za dva tyzdne az mesiac) a teraz uz len riadne umyvam a vyvaram len nove veci...

denisee
7. jan 2010

bera: co to čtu???? no to je bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 moc ti to přeju, opravdu. Paráda, Kubík je borec a ty taky 😉
Napiš něco víc, proč máte cvičit na balóně a co tam cvičíte???? Jsem zvědavá, protože jdem už v pondělí taky po měsíci a půl na kontrolu. A mám děsnej strach ☹ nás určitě ještě nepustí.

maatkka: koukala jsem na fotky, málá je úžasná, venku jí to určitě baví 🙂 . Vojtu teda taky, ale mě ne 😀 on chodí tam kam nemá a pak se vzteká, prostě se to ještě nedá.

Holky co máte už starší dětičky, dáváta jogurt každej den???

maatkka
7. jan 2010

denisee ja vyuzivam kym si Lili este nie je az taka ista a drzi sa pri mne 😉 ona chodi len za mnou aj pekne za rucicku ked potrebujem
my davame uz daaavno jogurt kazdy den - bez toho by asi ani cez den nezaspala 🙂 je to jej najoblubenejsie jedlo. ked nic ine nechce na olovrant tak ho ma aj 2x denne
teraz papa kazde dve hodiny lebo sa budi az okolo 9.30-10. hod. a chodi spinkat o 21.hod. a to este aspon 2 hodiny spi cez den... nie ze by som sa stazovala 😀 ale potom toho nestihame moc popapat
a denisee ved vy sa uz davno nemate preco bat chodit na kontrolu z rhb 🙂

petrach
7. jan 2010

bera supeeeeeer...konečne si začneš užívat bez vojtení...gratulujuuuuu 🙂
denise ty se nemáš čeho bát 🙂 Vojtík je šikovný,krásne všechno umí,spíš bude pochvala 🙂

bera28
7. jan 2010

Holky, díky za gratulace. To víte že mi spadl kámen ze srdce 🙂

Denisee, to cvičení je na břiše, zádech a boku. Držím ho za pánev a "koulím" s ním doprava, doleva, dopředu, dozadu a kolečko 🙂 Pamatuýji si, že jsem se na to kdysi dívala v jedné knížce, tak vypátrám jak se jmenovala a pak to sem napíšu. A určitě se nemáš čeho bát! Vojtík je šikovnější než Kuba, takže ona vás tam drží jen kvůli bodům a ne že by to prcek potřeboval.
K tomu jogurtu, já dávám Kubovi každý den a taky už hodně dlouho (určitě od roku korigovaně).

Peti, já jsem sterilizovala nějak do 7 měsíců, ale pak znova přes léto, jak jsme byli na dovče, tak tam občas tekla zrzavá voda, tak pro jistotu 😉 A s normální vodou to bylo stejné. Tady v Praze je z kohoutku stejně dobrá (ne-li lepší) jak z PET lahve.

denisee
7. jan 2010

Mně šlo o to, jestli ten jogurt musí být každý den? Vojta ho jí k odpolední svačině.
Holky, no já vím, že nás nepustí. To už by něco naznačili minule, když už tam ukazoval jak chodí. ☹

mispuli
7. jan 2010

denisse já mám obavy,že nepustí,já mám pocit,že když odtud někdo neuteče,tak si ho tam drží pořád ☹ ,my jdeme na konci ledna,tak jsem na to zvědavá a zítra to psychologický vyšetření,no třeba se honzis předvede v dobré náladě a dobrém světle

bera28
7. jan 2010

Denisee, já myslím, že není nutné, aby byl jogurt každý den.
Tak už jsem našla , jak se jmenuje ta knížka. Je to "Cvičíme s kojenci a batolaty", autorka Dolínková Iva. My taky budeme stále chodit s Kubou na kontroly na rhb, taky nás hned tak nepustí. Tak si z toho nic nedělej. Důležité je, že chodí a Vojtík navíc moooc dobře chodí 😉

Mispuli, poslala jsem švagrové mailíka ať mi dá vědět, co vše museli zařídit kvůli tomu 2letému "odkladu". Tak pak písnu.

adajar
7. jan 2010

Bera gratulace obrovska to je super. 😵 😵 😵

jecidlo
7. jan 2010

ahojte, tak se taky ozyvam po delsi dobe, vanoce a svatky byly velmi hekticke, ani jsem vam nepoprala 😅 snad jste je mely krasne

Dnes jsem po kontrole na neurologii a mohlo to byt lepsi 😢 presne jsem to tusila, sli jsme tam ve 2 odpoledne, cekali do 3 to uz meli oba davno spat, byli unaveni, hlavne Maruska a nic neukazala, ,lezela jak placka a prohlizela si hracku, takze nas ceka rehabka, ale ne Vojtovka, byla jsem se domluvit a sestricka mi ukazala co jenom jak ji pomoct, protoze ona se na 4 vyhoupne v pohode, ale nejde ji lezt. No a doktor, ze uz by mohla.
Mateje mame pry brzdit, rozhodne ho nepodporovat v chozeni vodenim za rucicky a podobne, pry je v poradku, ale jak je zrychlenej, tak se boji, ze by pak mohlo mit nejakou skoliozu nebo neco, kdyby se to prepisklo, ale tak ja ho netaham, to spis teticky a babicky presne je on uz umi chodit a sup za ruce 😖

Jo a Matysek ma prvni zoubek🙂 Maruska je porad bezzubka🙂

pavcik: nam to spatny spani zacalo taky tak nejak, ted uz je to zase lepsi, Maruska uz mi spi celou noc, Matej tak 1-2x, ale meli jsme obdobi kdy jsem byla vzhuru klidne 5x a s hladem to nemelo nic spolecneho vecer se nadlabnul jak blazen, ale dokud jsem mu nedala prso, tak jecel a jecel. ale fakt tuk tuk, je to lepsi.

petrach
7. jan 2010

jecidlo už jsem přemyšlela co je s vámi..toho neurologa ber z respektem,dyt Maruška delá víc vecí než Šimonek..
je to v pořádku,spíš máte maniaka dr..naše dr se nás pokažde ptá co umí a pak skouší ty její testy,nepotřebuje nic vydet..a na trhb leží taky jako špalek a nehne se 😉 jenže to je i zmena prostředí a cizí lidi..
a gratuluju k zoubku 🙂 my ješte nic