Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
31. jan 2010

tanav malí je nádherný,takoví broučínek...ted ješte toho pul kila a jdete domu...je fakt moc krásný a gratuluju k dobrym vysledkum ...
a teda obdivuju te s tema skouškama,jak jsi to zvládla..jsi fakt dobrá..

XA máme taky,uplne ten samí,i barvu 😉 jen už sporták a jezdí se s ním suprove..vybrali jste dobře,myslím že se Alexkovi bude moooc líbit..

bera víš že te chápu,po tom všem se nejde jen tak dát do klidu..jsme nastavené jinak 😒 a to jídlo ti nepřidá..skuošeli jste homeopata,nebo neco jiného? co ty bachovky,ty nepomužou?

maatkka
31. jan 2010

Ahojte
tak my sme uz doma... Lilinka ani za nic nechcela spat naobed - asi sa uz nevedela dockat bratranca 😀 tak sme isli este pred obedom a poobede ked uz zacinala byt mrzuta bezali sme domov. Zaspinkala v aute a nezobudilo ju ani ked som ju vyzliekala z oteplovakov ktore sa vyzliekaju dost tazko takze uz bola riadne unavena. Som zvedava kedy sa zobudi. Dala som do albumu aj fotky Lili s bratrancom ale moc sa fotit nechcela tak to tak aj vyzera 😅
Bera nestras ma tym papanim ☹ Segra dnes skusala malu nakrmit a nehrozilo a ked videla ako ju krmim ja nechapala (to pri synovi nezazila ten zje vsetko co nezje jeho)... ju normalnym jedlom este nikto nikdy nenakrmil okrem mna... ani mm (ten max. par lyziciek a dost). Len ja viem ako na nu... 😔
Tanav gratulujem k Acku a este milion krat viac k dobrym spravam od Alexa 🙂 A ziadny zlodej 🙂 ...bude z neho hudobnik 😉 taky klavirista alebo gytarista 😀
Fajn 😀 😀 😀 zlata Didka 😀

petrach
31. jan 2010

tanav ješte k té transfuzi..náš malí jich mel moc,i celkovou vymenu krve po porodu..ale pokažde když ji dostal,tak byl pak čilejší,udelal pokrok,s papaním,s poklesem dechu atd..moc mu to pomohlo..

fajn
31. jan 2010

matka hezké fotky moc vám to spolu sluší seš moc hezká maminka

tinuskaha
31. jan 2010

Holky pridala som este zopar fotiek z Alexovej oslavy

maatkka
31. jan 2010

fajn dakujem 😵 az na to ze na tych fotkach mam nejaky zvlastny tvar hlavy - ako kon 😀

petrach
31. jan 2010

no to nemáš,prave jsem si říkala,že ses kočka.. 😉
tinus krasná dort,byla ješte jedna oslava?? Alexovi to moc sluší..me se hrozne líbil v te košili,tak jsem sehnala malemu taky 😉

tinuskaha
31. jan 2010

Peti ano oslava bola este jedna 😒 uz som ko s tymi oslavami.Simonek bude frajer 😉

fajn
31. jan 2010

peti není možny že Šimonek bude mít za 14 dní rok. Není to tak dávno co jsme tě tady utěšovaly

petrach
31. jan 2010

fajn to letí co? já mám pocit,že to rok nemuže byt,že u Elišky jsem si to víc užila,že to trvalo dyl..chápeš jak to myslím? že přes ten všechen strach nám ty deti odrostou a my si je neužijeme..aspon ty první dva roky..

tinus u nás to bude to samé..je nás hodne..naši dojedou solo hned toho 13.2. kdy má narozky,vyšlo to na sobotu a i brachové..
jen švagrová a manžova rodina nemužou 😠 oni ví že má narozky a na ten samí datum tu pořadají karneval pro deti..me to teda mrzelo..a na Eliščiny ktere vyjdou taky na sobotu,ale 5.6. delají pohadkoví les 🙄
tak jestli to není naschvál že???
přece to kvuli nim nebudeme odkládat 😝

fajn
31. jan 2010

peti taky si říkám že Didka bude mít 5 a že jsem si užila akorát to hnusny a teprve teď i když někdy je na zabití si to užívám. Jen doufám že nám dají ještě tu péči a že aspoň ty dva roky budem ještě spolu.

petrach
31. jan 2010

trochu si to konečne užít vid? uplne te chápu..hrozne to uteče a jen samé strachy

holky dala jsem do alba par fotek,potřebuju poradit,ktera se líbí nejvíc? chci je na jipku..chceme se jet ukázat a zavest nejakou dobrotu..
a kdo budete chtít,dam odkaz na super lehké sdtranky na upravu..když jsem to zvládla i já 😀

tinuskaha
31. jan 2010

peti vsetky su krasne ale ja by som vybrala tu druhu alebo tretiu(tam sa krasne usmieva.

maatkka
31. jan 2010

veru leti to baby... aj ja si pamatam ked si sa peti "pridala"... odvtedy (dufam ze sa na mna baby nenahnevaju 😉 ) ale mi tato tema pride taka srdecnejsia 🙂
ja som si to tak uvedomila aj na sorboninych chlapcekoch... pred nedavnom sme s nou (ako vtedy tusim fajn napisala) rodili 😀 a uz su to tiez take velke deticky 🙂
peti s fotkami moc neporadim - ja som taky nerozhodny typ - ale pacia sa mi vsetky takze ktorukolvek vyberies bude super 😉... ale kde mas Eliskyn album??? 😨

fajn
31. jan 2010

peti já bychdala tu druhou mě se tam moc líbí.
Holky a co lenka nemáte někdo zprávy?

Matka mě se teda nezdá že vypadáš jak kon jseš tam moc hezká

peti tak hod odkaz zkusím taky

denisee
31. jan 2010

Tanav: nádherné zprávy, moc moc gratuluju a těším se s vámi 🙂. Jsi borec, že máš za 1 🙂 .

Andulka: Davídek je tak šikovnej a takovej rozumbrada, myslím, že je od svých vrstevníků dost napřed, jak tam říká výborně 😀
maatkka: krásné fotky, fakt vám to tam sluší, Lili je krásná po mamince 🙂

petrach: mně se líbí ta první fotka v tom rámečku, ale jinak všechny krásný, malej má tak dlouhý řasy, asi po tobě viď. A co dort budeš objednávat nebo péct?

Holky malej má od soboty teploty 38,5 po sirupu to klesne, leze mu stolička, dneska celý den to samý 38,5. Myslíte, že je to k těm zubům? včera jsme byli na Avatar, bylo to krásně zvláštní 🙂 a dneska jsem si byla něco vybrat k zítřejším narozkám 😅

petrach
31. jan 2010

jé DEnise ty slavíš 😉 tak všechno nejlepší,hlavne už samou pohodu,štestí,zdraví a třebas ješte i tu holčičku 😉

dort jsem objednala u znamé v tydnu 😉 já neumím zas tak dobře pect,spíš buchty 😀
fajn www.loonapix.com

petrach
31. jan 2010

fajn já na Lenu hodne myslím,ale zas si říkám,že když se neozívá,tak je pořadc 2v1..a leží v nemocnici..tak moc jí přeju,at donosí broučka aspon do 38tt

petrach
31. jan 2010

matka budu davat fotky do jednoho albumu..hodne jsem pomazala,i deníček..čtou to cizí lidi a komentují..vy už nás znáte a jinam moc nechodím,max do par temat co se nás tykají..
lidi mají z maleho senzaci a to se mi nelíbí 😠

jo přesne..sorbona tu ješte nedavno psala,jak ležela na rizikovce a ted se kluci valí a přetačejí..hrozne to utíká,až moc ,kolikrat je mi to až líto..

holky kdo jste na FB,máme tam uzavřenou skupinu BabyKlokánci..pokud budete chtít mezi nás,písnete mi..
dá se tam psát o všem,jsou tam i ruzne diskuze,co koho trápí

nanya
1. feb 2010

Zdravím všechny vespolek.

Tak dnes jdem na rehabilitaci, včera jsem Danielka nalákala 5x na hračku a on se sám na bříško otočil 😅 Dneska sice zase leží jak placek na zemi, ale včera mě ujistil, že to nezapoměl. Asi je hold líný 😠

tanav - malý je opravdu sladký a prstíky teda dlouhé má, neboj, zloděj to ale nebude, buď bude hudebník, jak už tady někdo psal, a nebo GYNEKOLOG 😀 Jinak my jsme měli celkem 2 transfuze, malému to vždy moc pomohlo, byl více živý, zlepšil se v příbírání a taky lépe sál z prsu... Ale malý ti ukázkově přibírá... Za chviličku jste doma... Hlavní je, že má hlavičku OK, teď by se už nemělo nic přihodit, už bude jen líp. 🙂

andulko - koukala jsem na video z narozeninek malého, je opravdu bombasickej, a jak se mu líbilo sfoukávat ty svíčky, to bylo něco....

petrach - Šimonek je k sežrání va všech fotečkách, ale kdybych si přeci jen měla vybrat, tak asi tu druhou... Jinak já smázla taky pár fotek a taky celý deníček, přesně, jak píšeš, lidi z toho mají senzaci, a to mě se teda vůbec nelíbí...

tinus - malý je na fotkách úplný fešák... 😉

maatkka - skoukla jsem album, malá je krásná, celá maminka 😉 a vůbec nemáš hlavu jako kůň, jsi moc pěkná maminka...

fajn
1. feb 2010

denisko vše nej k dnešním narozeninám a ať už si užíváš jen to nej a přeju taky holčičku

peti tak mi písni tu skupinu já se zkusím přidat jestli to pochopím ☹

bera28
1. feb 2010

Denisee, vše nej k narozkám, hlavně zdravíčko a pohodu! Ta teplota může být klíďo k zubům. Dej vědět, jak se vede dnes.

Tanav, Alexík je nádherné mimi! 🙂

Peti, fotky jsi udělala moc pěkně. myslím, že ať vybereš jakoukoliv, tak radost udělá.
Homeopatii jsem pro chuť k jídlu zkoušela už před rokem a nic. No a ty Bachovky teda úžasně pomohly Anetce psychicky, ale s jídlem také žádná změna.
Včera sežral Kubajz půlku balení slaných krekrů "rybičky" a v noci prděl a fňukal jak divej. Já už jsem si říkala, že ho teda budu krmit sušenkama, když mu tak šmakovaly, ale zase šmitec 😖

Maatkka, moc ti to na fotkách s Lili sluší. Jestli bude Julinka jen z poloviny tak hezká jako ty, tak to teda taťkovi nezávidím. Už aby si pořídil brokovnici na nápadníky 😎 😎

Nanya, no vidíš, Danýsek je šikovný a přetáčet se umí.

Svišťáci teď usnuli - Anetka ve stanu a Kuba v židličce. To si s nimi odpoledne tatínek užije, protože neusnou po obědě. A já razím na kosmetiku a tam si odpočinu 😉
Mějte se krásně.

petrach
1. feb 2010

ahoj holky,

tak jsem si včera planovala,jak se vyspím a ono houby..ve 12 začla Eliška zvracet,do 2 h jsme byli pořad v koupelne a když se jí trošku ulevilo,tak začal i Šíma a ten zvracel do 8 do rána..vubec jsem ješte nespala..jeli jsme k dr..pokud znovu začne,máme se zbalit a jet rovnou na detské do nemocnice ☹

dávám černy čaj po lžičkách,ale už má hlad a pořad řve..ted si chvilku hraje na zemi..holky držte nám pesti,at už nezvrací...mám hruzu z té nemocnice,ale zas znovu zažít dnešní noc nechci..byl už uplne apatický,jen se svíjel v křečích ☹

pavcik
1. feb 2010

ahoj holky..
tak Matýsek za měsíc připral kilo ...takže už má 7800g...no síla 🙂

Jinak jsem pediatrovi řikala o tom rehabilitačním lehátku,tak řikal že to slyší poprvé ale samozřejmě napíše.

A ohledně lázní teda pediatr napíše návrh,další odborní lékaři něco přidají a pak se to dá na pojištovnu a ta to schválí a jede to do lázní na schválení. Jde to ted i dřív zařídit jak v roce...řikal mi primář z lázní...takže to nějak zařídim abych tam mohla jet tak květen,přelom června.

petrach..jak si to myslela v tom foru s těma fotkama?? koukala jsem na to a nevim jak??? 😅

pavcik
1. feb 2010

a ještě nevim jestli teda víte,ale pediatr mi i řikal že bych si měla zjistit,že je možný že nedonošenci od roka by mohli dostávat nějaký peněžitý příspěvek....ale fakt nevím co je na tom pravdy

eviku80
1. feb 2010

Ahoj holčičky 🙂

Sorbono: kluci jsou krásní a moooc šikovní

Andulko: nemám zvuk, ale i tak se mi to dost líbilo...zábava na celý den 😵

Bera a ostatní: boj s jídlem vám fakt nezávidím, okusila jsem to dva měsíce a úplně to stačilo, pak nastal zlom, tak třeba u vás taky nastane a alespoň trošku se to zlepši

Tanav: Alexík je slaďoučkej a teda strašně moc šikovnej, jak to zvládnul, myslim, že už se vám blíží odchod domů a to studium...velká gratulace a obdiv

Denisé: vše nej nej a ať se ti splní všechna přání

pavcik
1. feb 2010

Denis...taky přeju vše nejlepší,hlavně ať jste všichni zdraví 😀

eviku80
1. feb 2010

Petrach: mě se nejvíc líbí ta druhá, ale krásný jsou všechny

bera28
1. feb 2010

Peti, moc, moc, moc držím paleky ať nemusíte do nemocnice!

Pavcik, ano, ten příspěvek od roku věku jde zařídit. Říkali mi o něm na sociálce, když jsem vyřizovala ten stůl na Vojtovku. Jenže k tomu je třeba zařídit průkazku ZTP, a to jsem nechtěla. Pořád jsem tak ve skrytu věřila, že bude Kuba v pořádku a nechtěla jsem si ho takhle "zaškatulkovat". Samozřejmě až bude vše v pořádku, tak příspěvky i průkazku odeberou, ale mně se do toho prostě nechtělo.

nanya
1. feb 2010

Peti - tak to ti vůbec nezávidím, to bude asi nějaká viróza, držím palečky i na nohou, aby už bylo dobře...

Pavcik - jdete s váhou teda pěkně rychle nahoru, super, jen tak dál 🙂