Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

petrach
8. feb 2010

tanav 🙂 🙂 🙂 to je supeeeer..mám z vás radost..tak začni balit,mamino..a chystat postylku,máte to za pár 🙂

mispuli
8. feb 2010

tanav,péta mi mluví z duše,za chvilku jste doma 😀

maatkka
8. feb 2010

babyyy ja to kaslem - uz dva razy (na dvoch roznych notebookoch) som dneska pisala prispevok a dva razy mi to zmizlo 😠 takze ak mi zmizne aj tento tak na to kaslem...
no co som vlastne pisala - nejako to zhrniem...
v 1. rade UAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! to co je za "cvicenie" ?!?!?!?! joj ako tam tie babatka placu az mi srdce zovrelo 😢 😢 😢 to nevidia ako strasne sa boja?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? 😢 je mi z toho nanic ☹
tanav aspon ty si ma potesila a zdvihla mi naladu 😉 tak za chvilku ste spolu moc sa s vami tesim ako super (a skoro bezproblemovo) to zvladate... len tak dalej...
jecidlo detickam ooobrovska gratulacia k narodkam 🙂 riadne to oslavte!!!! a nech sa vam dari v novom domove...
peti je mi luto ze to drobcovi este celkom nepreslo - nech je to uz za vami!!! je uz aspon lepsie?
vladi super ze ste si vyrazili a ze si si to uzila 🙂 a presne tak aj tvoja maminka sa aspon trosku zabavi a pride na ine myslienky...
inak tak to ja takto ze na hodinku malu tiez poziciavam 🙂 mm ju beria casto na hodinku von - ale to jasne ze nie je poziciavanie - ved je jeho 🙂 a nasi normalne a par krat aj svokrovci ju uz chvilu strazili - ked si chceme ist s mm sadnut na kavu alebo na nakup alebo tak... na tom mam najradsej ten pocit ked si ideme pre nu a uz ked odomykam tak sa na nu tak strasne tesim ze mi az srdce bije od radosti 😀 no co uz ked som do nej zalubena 😵 😀
bera tak s papanim ste na tom lepsie co sa tyka poctu porcii pocas dna lebo Lili uz vecer nic nechce len mlieko... kase jedla asi tak mesiac - dva a koniec... ale uz aspon zje normalnu porciu na ranajky desiatu a obed - niekedy aj nenormalnu ze sa az cudujem kde sa to do nej pomesti 😀 dufam ze to nema nejake prechodne obdobie a ze jej to uz vydrzi...

maatkka
8. feb 2010

no huraaa objevilo sa!!!

denisee
8. feb 2010

jecidlo: všechno nejlepší dětičkám k narozeninám!!!! Ať jste spokojeni a šťastni v novém domově 😉

tanav: krásné zprávy 🙂

vladi: užili jste si to viď 🙂 , je to fakt potřeba 😉

Já si jedu užívat zítra, jedu za manželem na hory je tam s dětma na lyžařském kurzu. Jedem se švagrovou a s dětičkama, ale jen na dva dny, snad tam nezmrznem.

bera28
8. feb 2010

Tanav, bezva. Tak to jste vážně za chvíli doma. A papá pěkně, takže se třeba i rozkojíte🙂

Denisee, užj si hory, tam musí být krásně. Ten můj chlap odjíždí v sobotu na týden do Rokytnice, tak mu taky závidím.

Kdybyste viděly dneska Kubajze, ten má den. Ráno jsem si všimla, že má na zápěstí vedle sebe dva velké červené fleky, jako krevní sraženinu. Ale nebolí ho to, ani se to nezhoršuje, tak nevím, co to je. Navíc se mu na obličeji, zadečku a pindíku🙂 udělala dost šílená vyrážka. Babička jim přivezla nové prdelní ubrousky a Kuba na ně nějak hnusně zareagoval. NO a když jsem se s nimi dopol vracela z procházky, tak ho dole vyndám z kočárku a než jsem stačila vyndat Anetku, tak shodil takovou tu železnou rohožku, co bývá před barákem, byla opřená v kočárkrně o zeď. No a já se lekla, aby nespadla na něj, tak jsem jí chytla, toho se zase lekl Kuba, spadnul, čelem se praštil o panty na dveřích, podklouzla mu noha a druhou stranu hlavy si sedřel o zeď. Takže teď je fakt "krasavec" - všude má šrámy a ty panty se mu tam obtiskly. Teď už se tomu směju, ale já se děsila, aby neměl hlavu rozseknutou. Jo a pak ješět po obědě spadnul z křesla. Nějak není dnes ve své kůži.

denisee
8. feb 2010

Bera: prdelní ubrousky 😀 pěknej výraz 😀
Tak ještě, že se Kubíkovi nestalo nic vážného.

Já dneska zas natáčela Vojtu na kameru, jak leze na stolek a kouká z okna, no a co se nestalo on z něj slítnul a trochu se praštil o topení, ale nic si neudělal. Hned jsem to vymazala, tak doufám, že si to tady někdo ze známých nepřečte.

maatkka
8. feb 2010

joj baby to co mali dnes tie deti za "letecke dni"...
ja vam musim napisat aku ma dnes Lili najoblubenejsiu hracku - moje cierne cipkovane nohavicky 😀 vybrala mi ich zo skrine a cely den s nimi beha... aj von si ich chcela vziat 😀 teraz s nimi zaspava 😀 tak jej ich potom zoberiem a dufam ze do rana na ne zabudne 😝
inak dnes sme uz s nasimi dohodli letnu dovolenku 🙂 len tu na SVK ale aj tak sa uz tesiiim lebo ideme my traja (ja mm a Lili) mamina ocino a ocov najlepsi kamarat so zenou dcerou a vnuckou ktora je tak cca v Lilinkynom veku 🙂

pavcik
8. feb 2010

Bera: snad je Kubajz v pořádku, ale jak to popisuješ tak je to taky trochu k smíchu když si to člověk představí. Ale v tu chvíli by mě asi vomejvaly ☹
prdelní ubrousky 😀 máme taky

Dennis: taky se mi stává že točim a hnedle se něco semele ale naštěstí ještě nepadáme 😉 ale to by mohlo být do neváhej a toč,kdyby byl pád do měkkýho 🙂

Tak zítra jdeme po 14 dnech do podolí na rhb tak jsem zvědavá

Jinak mám lenivou ale práce by byla 😠 chlapi mi oba spí. Kubajzovi bylo zle tak zalehl ještě dřív jak Mates 🙂 takže já si fejsbukařim,koníkuju,youtubuju,beremkuju a vše odkládám 🙂 měla bych začít řešit svatbu ale nevím kde dřív začít 🙂

Zeptám se vás....neznáte některá z vás,nějakou dobrou,výbornou a zkušenou vizážistku,kadeřnici,nehtařku,květinářku,cukrárnu??????? 😀 😀 😀

vladimuraz
8. feb 2010

Bera, bezva den 😉 Hlavně že to přežil a teď už určitě pěkně spinká.

Denisee, taky dobrý 🙂 Kamarádky manžel taky šíleně rád natáčí, takže když třeba po sobě děti házely jídlem, co měly k obědu, tak on místo aby je okřikl, začal točit. Měli jídlo všude i na zdech (dětem jsou taky 2 roky, takže to lítalo nekorigovaně). Prostě chlap 😀

My se máme taky skvěle, Klárka někde chytla vši. Jediný odvšivovadlo, co mi nabídli pro dvouletý dítě, stálo 415,- Kč... Pak mi pozvracela celý auto, něco jí zaskočilo, no nenudím se.

petrach
8. feb 2010

bera ty máš teda den..chudatko Kubíček..no já bych omdlívala,se znám..a je v pohode?
vladi to te teda natáhli,to máš pravdu..my máme penu na vlasy na vši za 150 😝
pavcik což o to,tady mám spoustu šikovnych znamích,jenže je to z ruky..to je vyhoda malého mesta..asi jediná 😀
matka hod fotku,at se zasmejem..vydíš jak te zbožnuje 😀
denise tak si to užijte a nepolam se 😉

u nás tu střevní chřipku chytla dnes tchyne,musela jsem odpo do obchodu,manža hlídal..já sem teda vypadla ráda..jsem mu říkala na odchodu..kdyby řval,tak nevolej..krkavčí matka co?? jenže už fakt nemužu a potřebuju vypadnout mezi lidi

bera28
8. feb 2010

Denisee, já jsem si právě říkala, že bych Kubu měla dneska točit od rána, pak to sestříhat a poslat do Neváhej a toč. To by bylo na kameru 🙂
Ale jinak je v poho, ani moc nebrečel. Jen vypadá jak když se vrátil z bitvy.

Pavcik, a to sháníš jako vše v jednom, jooo?? 😀 😀 😀
Bych věděla jen o jedné dobré vizážistce - kosmetičce, hned kousek od tvého bydliště.

Vladi, tak příjemné odvšivování. Prý je to vopruz a drží se jak vši 😎

Peti, teda to je ale zákeřný virus. Ten projde celou vaší rodinou 😠

vladimuraz
8. feb 2010

Bera, bohužel mám pocit, že to není naposled 😝 , že školky a školy jich ještě přinese. Dám Vám jednu radu : nekupujte přípravky na odvšivení, na kterých je napsáno, že příjemně voní... My máme v bytě zaplynováno, já mám popálenou sliznici v krku, je to agresivní smrad, šíííílenost.

petrach
8. feb 2010

vladi třenbas Eliška je ješte nikdy nedonesla a byli tam už mockrát..na ni neleze ani klíšte..teda díky bohu..

bera tak když se virus stehuje vedle,tak nám to tak neva 😀 když nám bylo s manžou obema zle,tak nikdo nemel hodku pohlídat,tak proč je litovat,že? 😉 😀

bera28
8. feb 2010

Peti, tak jak to jde vedle, tak to už je dobrý 😀 😀 😀

pavcik
9. feb 2010

vladi: ty vši to musí být dosti nepříjemný ☹ a jak se to v dnešní době řeší? stříhají se vlásky?

Petrach: jak vás holky občas čtu,tak bych vám tak ráda pohlídala kdyby to šlo 😉

Bera: ne vše v jednom ne 🙂ale je to ho víc tak to tak vypadá 🙂

Já chci už jaroooooooooooooooo 😀 mě ta zima už leze ušima i nosem a očima 😀 furt balit malýho,sebe....fuj tajfl

Taky jsem zvědavá až rhb řeknu že by mi ten papír na lehátko měl potvrdit Straňák co řekne, a hlavně jak se zachová on. Kdyžtak mu řeknu,že my se snažíme dělat aby Matýsek chodil a ne aby potřeboval pokračovací kočár který on klidně předepisuje 😖

fajn
9. feb 2010

ahojte holky moje,tanav to je super že to tak hezky zvládáte úplně závidím,když si vzpomenu na naše začátky fakt hnus.Tak držím pěsti ať malej rychle začne pít všechny lahvičky co má za den ať můžete jít brzo domů

Pavčik nechceš toho nějak moc 😉 naráz ,zajdi někam do salonu kde určitě vše udělají. Ségra děla nehtíky ale to je fakt hodně z ruky 😅

Peti vám přeju ať už máte ty hnusy pryč . U nás taky hlídání nehrozí ,v neděli tady zase byla babička a Didka chtěla ať si jde hrát a to bylo pořád ..mě bolí kolena,teď si povídám s tatínkem..,tak jsem s ní zalezla do pokojíka a hrála si zase já.Holky já se tak strašně těším do těch lázní že ani nevíte jak. Nebudu uklízet pořád dokola,vařit prostě nic.

bera teda vy jste taky kaskadéři ale hlavně že to dobře dopadlo. Didka když měla takovej den tak jsme tomu říkaly ..padací den... ona už to potom říkala taky že má padací den 🙂

Vladi tak vši nezávidím,vzpomínám si když jsem měla vši já a to bylo jenom DDT tak to byl humáč úplně .

Matka úplně vidím Julinku jak s tím spí 😀 prostě tě miluje tak tě potřebuje i takhle v postýlce.

Didka se dnes vzbudila ve dvě že chce čůrat a já jsem nerožnula a zavadila jsem o prkýnko a říkám sakra práce a ona ..proč neřekneš do prkna 😀 😅 ...

Holky u nás zase sněží mě asi picne já mám ztoho takovou depku jak krávu
Pavcik tak ať ta rhb dopadne dobře

susika
9. feb 2010

ahojte moje milé. nečítala som všetko, nemámt eraz na to čas, ale rýchlo to napravím.už som tu dávno nebola. nestíham to všetko. okrem konika chcem po večeroch stíhať milion vecí🙂)ako sa mi tu máte?
fajn, do akých lázní to idete?mne by tiež neičo také bodlo. trochu sa zrelaxovať. už mám toho neikedey plné zuby. malá je ako besná, nič ju nebaví. už mi radili ísť k psyhcologičke, neurologička to zamietla, vraj ešte počkať, lebo inak je super. ale ona by len knižky čítala. nebaví ju hrať sa s ničím...a pritom stále ma vola do izby hreať sa a ked sme tam, tak sa hrám viac ja a ko ona. varim kašičku pre babiky, ona nemá azujem, ako tak sa dá do toho, že ich akože nakrmi, da čajik, ale aj to musí mať naladu. iba objíma hračky. naučila som ju, čo je najväčší a najmenší, tak všetko triedi teraz.🙂)kocky ju enbavili nikdy, puzzle neposkladá, a aj ked poskladaám ja, tak ich iba rozoberie...v jej veku by už mala, aj má aj také jednduché ale nemá o to záujem...nutim ju aj tak nemám ako, len som z toho zufalá....básničiek a pesničiek vie dokopy asi 40.som to nedávno ratala.na kontrole u neurologičky som šplechla taký odhad, že asi 20 a doma som si to zrátala a je ich ovela viac. ale aj nad tými 20-timi sa smiala, že je dobrá... 😀 😀 😀
prejavuje sa u nás riadne obdobie vzdoru, od hnevu veci azhadzuje, ktoré drží v ruke, velakrát aj od nej schytám facku, ked som blízko.už som sa smiala, či to nemá nejaký "tik", aj ked nie v pravom slova zmysle...vraj to treba pretrpieť. len to jedovanie, ked sme vonku mi asi najviac vadí, lebo to už nezvladam..hodí sa na zem na chodník a huláka kolko vlaádze a jeduje sa a neplatí nič.an po zadku, ani pekné slovo, lebo ju vlastne ani neprekričím....
niekedy je ozaj zlatíčko. ako napríklad teraz, normálen tu ani sedieť nemožem a teraz si tu vyspevuej a nahána sa so žirafou a vyspevuje si.rozpráva jej kadečo.....
tak čo maminy odrastených nedonoseniatok?poradte..... 😀
no a teraz ak mi hviezda dovolí, idem čítať resty aspon týžden dozadu... 😀

petrach
9. feb 2010

fajn u nás taky..hlasí to všude pry 40cm snehu 😝 😝 zase bude poranu rozcvička..já si dnes chtela zatopit v krbu a musela si i třísky udelat,manža na ne zapomel..ste me meli vydet se sekerkou,už jsem to pár let nedelala,ale už hoří a ruce celé 😀 😀 😀

zítra máme kardiologii na takoví čas,že jedne autem a manža je v práci,se tak teším na jaro,že budu jezdit busem sama a bude klid..nebudu nikoho pořad otravovat..

jooo Dianka to řekla naprosto vystižne 😀 😀 😉 😀 to je pusina,se tu zase řežu 😀

pavcik neboj já nejsem zas tak zoufalá,jen me štvou ty řeči,když tchyne každemu vykláda o malém,jak byl malinkaty atd..a jak jsme ho MY jako i ona,vypiplali.. 🙄 ona tak pochovat..
proto občas musím vypadnout do prace a vydejchat se 😉 😅 abych mela zase sílu na decka..

mispuli
9. feb 2010

ahoj holky koukám,že se nenudíte 😅 😀

míša má taky jednou za čas padací den,pak je schopná spadnout ode všad

fajn máš pravdu,já taky závidím,taky jsem si vzpomněla na ty naše strašný začátky a vůbec mi nějak nedochází,že už to bude 6 let,tak strašně rychle to uteklo,jinak na hlídání mám fakt štěstí,honzík byl včera celej den u tchánovců,babička si to ted strašně užívá,protože honzík chce číst,dřív neposeděl,byl pořád v pohybu,pořád otáčel sránky,vždycky jsme stačili přečíst 2 věty a už to nechtěl,no a včera přečetli skoro celýho ferdu mravence 😀 😀 ,no a dneska je tam zas

vladi to je tedy humus,takhle drahej přípravek,oni už neví na čem by vyrejžovali ☹

petrach
9. feb 2010

ahoj susiko 🙂
jsem ráda že ses ukázala,už jsme si říkali kde jste..
jesti te ted uklidním,nevím..ale to co popisuješ,nemusí s nedonošeností vubec souviset..jako bych četla o Elišce před 3-4 lety..opravdu jsou to nervy,nepohrála si,pořad v pohybu,nespala a řvala když mela,stekala se nádherne,byli jsme i u psycholožky a stejne moc neporadila..říkají tomu období negativismu či jak..v překladu..vydrž,bude líp...
zlomilo se to hodne školkou,že se vyblbla a vylítala..přes zimu je to nejhorší,že se neda moc ven a doma se potom nudí a zlobí o to víc..

mispuli
9. feb 2010

susika přesně tak,my to měli taky,nebavilo ho nic,pořád byl v pohodě,kostky skládat,puzzle,nezájem,jediný co chvíli vydržel,stál u kazetáku a poslouchal písničky a básničky a tančil,honzíka nezajímali ani plyšáci,prostě to je období a je pravda,že nám taky pomohla školka

tady nesněží moc,jen tak poletuje,ještě pořád mi to moc nevadí,ale je pravda,že na teplíčko už se těším

susika
9. feb 2010

petrach-veru ukludnila si ma. viem, že je to vekom, ale až takýto extrem..ked vonku stretávam samé "kludné" deti...chýba jej piesok a detičky....do MC začnem asi chodiť, už trochu rpestala všetko žmoliť v puse konečne🙂))ona nie je nejaká urevaná. a spáva dobre.dlhú dobu mi spávala ešte 2x az den a papávala 2x v noci.asi do 18 mesiaca🙂)ja už normálen sa smejem na tom, že jej chýbaju ukludnujúce tuky🙂)detičky, čo su tlstejšie, su také kludnješie. ona má len 9,5 kila oblečená. ide ma rozhodiť, taká skade ruka-skade noha. napapá sa ako kedy. niekedy už myslím, že by aj stačilo a ona sa len krmi a niekdy zasa za celý den je to bieda, až mi je do plaču a neviem, odkial berie tu energiu....aj večer už zaspáva lepšie. lahne a spí o osmej až 20:30.ráno vstáva medzi 6:30-7:00 a poobede ide spinkať ako kedy. ale nejako to nestíhame skor ako o pol jednej, kýms a naobeduje....aj ekd je to už dlho pre nua vidím, že už ledva drží očká otvorené nad stolom...ale neiekdy dokáže blbnúť v posteli aj hodinu🙂)vyspevuje, no, mám aj vela komických nahrávok, ako vystrája a vyspevuje v posteli-to nevie, že ja som za dverami a slzy mi tečú od smiechu🙂))a ekd ju idem pozrieť, či už spí, tak tam nájdem koppec hračiek, čo si nazvlákala do psotele, ked som ja zaliezla🙂)
u psyhy sme boli aj povinne.poslali nás z rizikovej poradne, vraj všetk deti do 2500g.tá nám poradila u nás v bydlisku, vraj koli tomu jedovaniu, ale neviem, ako by mi poradila. aj vyjedovať ju enchám, ale neikedy sa to nedá....

fajn
9. feb 2010

holky já snad neuvařím furt tady sedím

Susiko chtěla bych do Klimkovic jak byla Argousek to ona mě nalákala.Jo a já už mám snad odrostlé dítě ale rady bych taky potřebovala. I když jak baští ty kapky tak se mi zdá klidnější i včera psychiatrička říkala že jo. Někdy chytne nerva ale už to není jak dřív,uvidím co ve školce až se zase vrátí co řeknou učitelky. Jak říká Petra chce to čas a pevné nervy jenže kde je pořád brát a já mám do toho ještě přiblblýho puberťáka 😢
Psycholožka ti řekne nereagovat ať se vyvzteká akorát dát pozor ať si neublíží. Ale někdy dobře mířená je lepší jak psycholog 😀 😝 .Tu facku jsem nedávno dostala taky a tak jsem ji řekla tak hnusně přísnym hlasem že to bylo poprve a naposledy ato už měla na krajíčku.
A už jdu vařit ,ještě jsem musela teď zachraňovat to moje děcko nebo ji zaskočila slina a nemohla se nadechnout chuderka to jsou šoky

susika
9. feb 2010

tak to je dobré, že iba slina...tej mojej zabehlol pred asi 3 týždnami taký kovový mesičaik, čo bol an zipse. som ho koli nej odtial demontovala, lebo hulákala, že ona chce mesiacik vždy, ked sme šli von....tak som ho nahradila iným zipsom a mesiačik dala na šnurku. no ale šikula tu šnurku dala dole a stáel ho nosila v puse a jednehého krásneho dna robila somariny a šmarila sa na postel a odrazu sa začlaa drhnúť a kašlať a dusiť...som bola od strachu zelená...prsty do krku, chudiatko. vyvrátla aj obed z predošlého dna a mesiačik nikde. už som ho aj oželela, že asi ho niekde streatila, lebo sa spravala celkom normálne, ael strach tam bol, čo ak ho ozaj zjedla a niečo na črievkach sa urobí....noa o dva dni oco kričí..."mamáááá, pod sa hrabať, maláv ykakala mesaičik"...noa mesaičik sa od tej jej silnej kyseliny skro celý rozpadol🙂)))teraz tu behá z takou krpatou mačičkou, tak si hovorí, "pozor, aby ti nezabehla"🙂)))a stále sa rehoce, ako "bežkala s mesiačikom v brušku"🙂)))
školku tiež riešim.návrh neurologičky-dať jej odklad, alebo ju dať iba na pol dna...tak neviem, či chce ušetriť učitelkua lebo mna priviezť na psychiatriu🙂))a to, že chcem pre nu surodenca, nech to mame az sebou....ale pri tých nervoch, by to dieťa vo mne muselo byť riadne odolné,a by vydržala aspon tak dlho, ako ona🙂))

fajn-a to len tak?dlho som to tu všetko nečítala, tak nei som celkom v obraze...deš sama? čio aj s prckom?som myslela, že to dete spolu, že nejaké odporučanie.....

my riešime problém s plochými nožkami, ale už ani nie tak celkovo, ak som to brala pred mesaicom, ale má nejakú inú lavu nožku,t ak jedna mamina riešila nejaké lazne s prckom. vysvetlenie ortopeda, do 3 rokov sa noha vyvýja, to beriem ale že mi dieťa chodi po vnutry chodidla a lava nožka sa mi uplne nezdá, nás poslala na rongen, že ako su usporiadané kostičky a spomenula operation..tak to ma odrovnalo..ja ju rezať nedám

fajn
9. feb 2010

ne jdeme spolu ,prostě jsem řekla dětské a ona napsala papíry

fajn
9. feb 2010

tak mi jsme dnes bez oběda ,buď sedím tady nebo teď máme diskošku s Didkou a paříme na Alphavil nebo jak se to píše. Vzpomínám na moje 15 roky aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaach jo. NOSTALGIE ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petrach
9. feb 2010

fajn já mám zaplou troubu že budu delat štrudl a už teda okrajuju pomalu jabka 😀
susika se chlámu nad vyrazem..at to máme za sebou 😀 😀 😀 😀 to je boží a vystihuje plne naše duševní pochody 😀

já dávám pryč veci po malém a všichni mi říkají,at to nedavám,že třebas jednou...néééé néééé nebude žadné jednou..už bych to psichycky nedala a stejnak nemužem ,protože je velmi malá šance že bych to donosila..a znovu tohle zažít už nechci..
jen bych chtela zažít normální porod,ale to jsem si řekla,že pujdu k porodu u druhého dítka bráchy se švagrovou 😀 😀 a bude 😉

včera jsem si říkala,že zavezu na porodku ohřívačku mlíka,mají tam jednu na celé patro...když to prodám tak stejne za pár kaček,tak udelám dobrý skutek..

denisee
9. feb 2010

fajn: 😀 já takhle pařila s Vojtou včera, dělám si diskóteku doma 🙂

Holky máme trochu se švagrovou vítr z té cesty, dneska snad dojedem v poho, ale ce čtvrtek má začít chumelit a to jedem zpět. 😒
Jinak určitě to znáte, ale jet s dítětem na den nebo týden je úplně jedno, to už radši balím na týden, když už. Nevíme jestli se nám tam všechno do 1auto vleze, tak ve čtvrtek budu vyprávět o naší expedici Ydykseb 😀

fajn
9. feb 2010

denise 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ať expedice dobře dopadne a užijete si to