Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
24. feb 2010

matýskovi taky vše nejlepší.Jinak s DMO nevím co ti říct,Didka má v papírech taky ,ale dr. na neurologii říkal že kdyby klepl do každýho znás tak na nás určitě něco najde. Uvidíš jak se bude vyvíjet dál pak se můžeš stresovat.

Andulko mě se po té posteli i stýskalo když jsem špalky oddělala teda já ne manžel 😀 . Taky se mi někdy dělalo blbě ale pak jsem si zvykla ,ale když jsem takhle ležela na porodním tak jsem pořád zvracela a pálila mě žáha. Ale to jsem tak ležela dva dny bohužel 😖 .

Vladi na to se těším nejvíc ráno vstanu snídaně nachystaná ,pak obídek no paráda.Didina je taky natěšená ale ta neví co ji tam čeká. Teď jsme byly venku na Enduru a pak už bylo nes mě tak dostala do ruky šutr a mašírovala až zapoměla že chtěla níst 😀

mispuli
24. feb 2010

pavcik já bych do toho klidně šla 😉 ,taky si potřebuješ odpočinout a načerpat síly a když je to na víkend,tak to není tak dlouhá doba,ale rozhodni se podle sebe 😉 😉

vladi jasně dopo mi nevadí,ještě si písneme 😉 ,hlavně se šetři

fajn
24. feb 2010

pavcik taky bych to brala když víš že to zvládnou

a na tu plodovku bych taky nešla

vladimuraz
24. feb 2010

Bera, obávám se, že už skoro každý to dnešní představení viděl, takže určitě i Ty 😉 , ale to víš, tady na maloměstě je každá kultura vítaná 🙂 . Dneska jdeme na Hrdého Budžese s Bárou Hrzánovou a v neděli jedeme do Prahy na České nebe do Divadla Járy Cimrmana. Podařilo se mi za hříšné peníze sehnat lístky přes Aukro. Ale my viděli už všechna představení kromě tohoto různě po divadlech v Jižních Čechách a na základně na Žizkově jsme nikdy nebyli, tak jsem to koupila bráchovi k narozeninám, měl radost.

Pavcik, sama víš, jak se přítel umí o malého postara, takže jestli mu věříš, že to zvládne, tak je bez obav odešli 😉 I my přejeme Matějovi všechno nej, nej k svátku!!!

andulka4
24. feb 2010

FAJN včera mě tlačil žaludek tak ják šel manžel spát do obýváku kvůli hokeji přelehl jsem si k němu a páááni spala jsem jak nemluvně.....akorát jsem si připadala že je postel zkopce dolů 😀

pavcik
24. feb 2010

Holky díky,vy tady vždycky tak povzbudíte 😉
Matýsek děkuje za přáníčka k svátku 😀 ho celý den pusinkuju a mazlim se s nim tak snad ví že je dneska vyjímečný den 😎 ne že bych to jinak nedělala ale dneska ho vyloženě rozmazluju 😵
Asi ten víkend prubnu...nekojim,táta ví jak se dělá jídlo,dávají léky...neměl by být problém.A stejnak,jestli by chtěli ti známí Matýska skoro na celou sobotu,tak to je skoro jako bych tam nebyla.A v neděli po obědě už budou zase doma. Ještě mám dva dny na rozmyšlenou tak to ještě promyslim,no 🙂

petrach
24. feb 2010

pavcik já načetla o DMO hory..existuje nekolk stupnu a pokud má Máta napsany nižší,tak to nemusí nic znamenat,ve vetšine případu to nepoznáš..pokroky delá,určite bude v pořadku,ale taky by to se mnou zamávalo,tak veřím,že ti není moc dobře..
pokud se tatka zvládne postarat a je na nej spoleh,tak je klído vyšli 😉 odpočineš ,uklidíš..a budeš se tešit až se ti vratí..

fajn bych jela hned s tebou..zbavit se domácnosti a blbych kecu,ty joo,to by bylo super,dnes me zas rozhodil manža 😠 ,
vladi na plodovku bych to asi taky neriskla,nevím,ale když ti testy vychází tak proč riskovat?? u nás delají ve 13-17 tt ten podrobný utz rizikovím skupinám,o ten požadej..na ten máš nárok,určite by to šlo domluvit..

vladimuraz
24. feb 2010

Petrach, u nás se dělá v 19.-20.tt , můj doktor spolupracuje právě s tím soukr. centrem, jehož zakladatel je co se týče genetiky velká kapacita v ČR, akorát trochu podivín. Byla jsem u něj i minule, jelikož Klárka byla menší než měla být, a jedu tam zas. Snad mně nebude přemlouvat k té plodovce, kapacitám se těžko odporuje 😀

mispuli
24. feb 2010

vladi to píšeš o Čutkovi?

Pavci taky přejeme Matýskovi,my máme doma taky "Matěje",před 6 lety jsem volala frantovi,že budeme mít dítě 😅 😅 a ještě necelou půlhodku a byl tu s námi 😀 😀

vladi divadklo závidím,obě dvě představení,my byli v pondělí tady na Hátě 🙂

simicak
24. feb 2010

ahoj holky,tady toho zase je,doctu vecer az mi zver usne 😝

maatka,doufam,ze je Lili trosicku lepe,vcera jsem cetla,co mela za tech sest dni......moje neter,nema chud k jidlu a dokocne jednou vydrzela bez jidla 5 dni a to nesnedla vubec nic a je v poradku 😉 Tvoje mala papa aspon neco. Tak at je brzo dobre.

my dneska vazeni,tak mala nabrala 150g za tyden,tak zas dohani a poradili s krmenim,tak jsem rada. Prvni davam jidlo a pak az mliko a mam ji nechat i chvili vyvzekat. NO a jsem to udelal tak na obed a hned jak se pak cpala tim spenatem az je doma zeleny cely obyvak. Tak uvidime na veceri. Musim si to tedka nejak vychytat,ona by jinak bya porad jen natom mliku. Ale uz ma svacinky,tak basti sama banan a jde ji to krasne,ja ho jen pridzuji a ona se cpe. I kdyz teda sni pidi porcicku,ale pry to staci.

Pavcik,ja bych taky jela spocnout,kdyz muzes. Ja jednou toho mela nad hlavu a zavrela jsem se na 3 dny do loznice s pocitacem a filmy a nevylezla-manzel varil,krmil,prall,uklizel a mi vsechno nosil do loznice a deti meli zakaz vstupu-pak jsem byla jak znovuzrozena 😵

vladimuraz
24. feb 2010

Ježiš, Mispuli, já na Honzíka málem zapomněla. Přejeme mu celá rodina všechno nej, nej, hlavně hodně zdravíčka, ať je v životě jen a jen šťastný, protože svoji porci smůly už si vrchovatě vybral. Přejeme mu, ať jsou na něj všichni kolem něj hodní, hlavně děti ve školce, a ať se zlepšuje aspoň takovu rychlostí jako dosud. Krásně to oslavte, těším se na fotky.
Jo, píšu o Č.

andulka4
24. feb 2010

Mispuli přejeme malému jen to nej co vůbec jde.....ať jste všichni šťastní a máte se rádi

bera28
24. feb 2010

Mispuli, sypu si popel na hlavu a napravuji: HONZÍKOVI K DNEŠNÍM NAROZKÁM JEN SAMÉ ZDRAVÍČKO, ŠTĚSTÍČKO, SRANDU A POHODU!

Je Peti, my jsme měli s chlapem výměnu názorů včera večer. Jsem myslela, že ho fakt už vyrazím i s kuframa 😠 😠 😠 Fakt mi tu bylo ten týden bez něj blaze.

Simi, a jaké je u vás počasí? Tady už snad dorazí brzy jaro. Já jenom kdy provětráš brusle 🙂

tinuskaha
24. feb 2010

Mispuli vsetko naj Honzikovi

Pavcik aj Matejovi vsetko krasne k sviatku 😉

Maatka ako je Lilinke.Myslim na vas stale.Dufam ze je to uz lepsie

My mame za sebou vcerajsiu KO u neurologa(bola som na konzultacii u dalsieho)ten mi povedal ze cerebrolyzin ano ale aspon minimalne s tyzdnovou pauzou.To iste povedala aj dr.na RHB a moja obvodna.ze cereb.pomaha ale moze narobit aj sarapatu.medzi prestavkami treba urobit malemu EEG,odporucila aj plavanie
Dnes sme boli na RHB a tam nas pochvalili 😵 😵 😵 Alex sa velmi snazi.dala nam cvicenie na lopte valci a aj take kde si ho mam dat cez stehno.Tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.Vravela ze chrbatik je este slabi tak na nom popracujeme.

leni96
24. feb 2010

Ahoj holky, jsem tu jen na skok, pak zase šup do postýlky 😉 . Moc vás všechny zdravím.
Na kontrole u dr. zatím vše v pořádku. Ten náš malý brouček váží podle přeměření na UTZ asi 1700 gramů 😅, je trošku větší, já si nemyslela, že bude mít tolik, prý má tak o štvrt kila víc, než by měl mít. No hlavně ať je zdravý a v pořádku.
Andulko, Argousku držte se holky, myslím na vás 😉.
Mispuli všechno nejlepší Honzíkovi k narozeninám.
Fajn tobě i Didce příjemný pobyt v lázních, to bude pohodička 😵.

fajn
24. feb 2010

leni díky.Teda tobě tam ty týdny taky přibívají. Pak se budete s Argouškem předhánět která dřív.Jsem si všimla že máte stejnej datum tak uvidíme jestli budou prckové stejně 😀 Tak pěkně lež a doufám že když přijedu tak vás tady holky najdu všechny ještě 2 v 1 😉

mispuli
24. feb 2010

ahoj holky,honzík moooc děkuje,byli jsme na karnevalu,bylo to zase moc hezký,fotečky dodám,jen co je přetáhneme do počítače 😉

simicak
24. feb 2010

mispul i,tak Honzikovi vsechno nejlepsi k narozeninam!!!!!

Pocasi mame stridave oblacno,o vikendu snezilo ale hned to talo a dneska slunicko,zelenea traivicka a taky uz rostou snezenky a tusim prvosenky ty druhe ( je to zlute ) Tak jsme cely den byli venku 😵 Hned mam uplne jinou naladu,kdyz je pekne. Uz aby to jaro bylo naporad!!!!

Tehulky,ja vam tak zavidim,ja bych byla tehotna klidne zase 😵 Tak at jeste vydrzite ty posledni tydny 😉

petrach
24. feb 2010

já jsem teda taky koza,moc me mrzí,že jsem nepopřála hned ráno ☹ 😠
takže Honzíčku všechno nejlepší,hlavne hodne moc zdravíčka,štestíčka,kolem sebe samé hodné lidičky,spoustu kamaradu a radosti v Tvém živote..jsi strašne velky bojovníček ,za tech pár let na svete sis užil spoustu bolesti a dokázal jak moc jsi šiokovný ,bystry a krasný kluk.. 🙂
mispuli jaké to je dnes u vás,spomínáte?? nebo převažuje už jen radost?

Matyskum přejeme všechno nej nej nej 😉

Leni teda to je váha 🙂 víš jaky to bude kus chlapa??? mám desnou radost,drž se..jinak máte holky datum porodu, jaky jsem mela i já,tak jsem vám hrozne držela pesti,at ten unor přeskočíte 😉 takže supéééééér

tinus moc gratuluju,zasloužíte si oba pochvalu 🙂
bera já pakovat nemužu,bydlím u nej 😀 sice hypo je společná,ale co s ní že? 😒

simi u nás ješte neroste nic,ale sníh už skoro není 🙂 je to paráda,me je taky hned líp

andulka4
24. feb 2010

ahoj holky, tak jsem byla na tom 3d utz a vše nám vyšlo krásně
miminko má 1060g takže drobeček....předpokládaná porodní váha průměr 3500g, jupííííí
akorát nožky má o hodně delší takže opět bude dlouhé /není divu manžel má 196cm

nechala jsem si udělat podrobný utz děložního čípku a hrdla- čípek mám 41mm, při nadměrné zátěži 37mm, branka uzavřená, děložní hrdlo uzavřené

bera28
24. feb 2010

Andulko, no to jsou nádherné zprávy! Takže vše je jak má být. Moooooc gratuluji 😉

tanav
24. feb 2010

Ahojte,
aj ja sa pripájam oslávencom k sviatkom, prajem hlavne veľa zdravia, šťastia a lásky.

Ja som sa vrátila z Prešova od Alexa. Nakŕmila som ho, nechala som ho odgrgnúť a dve hodinky som ho čičíkala na rukách.
Doktorka bola veľmi zlatá, usmiatá a preriekla sa naschvál, že okolo 1. marca uvažujú o prepustení domov.
Jupí. Teším sa ako blázonko.

petrach
24. feb 2010

Tanav 🙂 🙂 🙂 🙂 suprové zpravy dneska
Andulko další krásná zpráva,stojí to za to ležení co? ješte že máš podporu ve vašich,odmenou jim bude krasne velký prcek..a ty si konečne užiješ miminko bez stresu,cvičení a kontrol 🙂

andulka4
24. feb 2010

Peti já ležet nemusím....ležím dobrovolně
nejsem magor abych neležela a pak toho litovala

prostě do 34tt se budu válet 😀

bera28
24. feb 2010

Táni, to je krása. Vždyť 1. března je už příští týden!

Holky, dneska to bude dlouhá noc, čučím na olympiádu a už teď to jsou nervy ve štafetě a co teprve Sáblíková a hokej 😉 Tak pokud taky některá sedíte u telky, tak pevné nervy. A těhule povinně spát, abyste nám z toho nerváku neporodily 🙂

janicka.slunicko
24. feb 2010

Ahojik holky mužu se k vam přidat,mam hlavu plno otazek?
Jsem porodila dvojčatka ve 24.tydnu, mame Richarda a Valerii oba měli 610g. Val je po operaci srdička, měla otevřenou spojku,tak jeji stav je stabilizovaný, Riša ji ma také ale zatim ho nechteji operovat k vuli hlavičce.¨
Měl krvacení do komurky a to ma čtvrtém stupni, tak mu davají antibiotoka na to srdicko,snad se to spraví.
Ja si vas postupem dočtu az bude trošku casu. mate někdo nejake zkusenosti. co mě ceka a co je.
Jak to mate s mlíčkem,ja si odstřikuji ručně ale malo..

holky držim vam palečky a děkuji za odpovedi.

bera28
24. feb 2010

Janičko vítej, já mám také dvojčátka Kubíka a Anetku, 26+0 😉 Jak tady píšeme každému, čeká vás všechny ještě moooc dlouhá cesta se spoustou překážek. Musíte s manželem (přítelem) věřit, že to děti zvládnou. A kdepak jsi rodila?? S mlíčkem bych ti doporučila koupit elektrickou odsávačku. Já měla Medelu, trvalo mi asi 14 dní, než bylo mlíčka dost, ale pak jsem ho měla tolik, že jsem nosila i do mléčné banky. A to jsem původně měla strach, že ty dva rarachy neuživím. Ale upřímně, mlíčko je pro děti fajn, ale pokud nebude, tak se tím zkus nenervovat. V porodnicích (já rodila v Podolí) dávají nedonošencům, pro které maminky mlíčko nemají, právě to z mléčné banky.
Příběh svých svišťů mám zde: http://www.cpapik.cz/modules/articles/ShowArtic...
Je tam popis od narození (hlavně výčet komplikací) až do věku 1,5 roku korigovaně. Třeba tě to povzbudí (hlavně Kuba byl na tom dost špatně a teď je naprosto v pořádku!) Tak se, holka, drž a když budeš mít jakýkoliv dotaz, tak piš.

simicak
24. feb 2010

janicko,gratuluji ke dvojcatkum a preju jim hooodne moooc sil a hlavne zdravicko 😉
Ja muzu poradit jen s tim mlickem. Kup si pumpu nebo se zeptej v neocnici,jestli ti nepujci,nepronajmou a mela by jsi odstrikavat co 2 hod. po 10min a to i v noci,aby se tii mliko vytvorilo.

Tani,jee,tak to je supr zprava,tak at ho mas pristi tyden doma 😵

Andul,dobry pristup,jen lez,lez 😉

janicka.slunicko
24. feb 2010

holky dekuji určite se budu ptat,ja jsem rodila v Motole a mrnata jsou tam na jirp.tak tam jezdim na ně koukat. Určite se kouknu na vase stranky..zatim se mejte.

mispuli
24. feb 2010

peto,musím přiznat,že na vzpomínání ani nějak nebyl čas,jen jsme si vzpomněli,jak jsem fr.volala a pak že už byl mezi námi 😀 😀 ,převládá radost,z krásně prožitýho dne

těhulkám přejeme další týdny,nové mamince hodně síly a víry v dobré zprávy,táně krásné sbližování s Alexem a vůbec všem vám krásný,vítězný večer/kluci na štafetě nám dali dárek/