Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

denisee
10. máj 2010

Holky : ano narozky má Vojtík zítra a moc, moc děkujeme všem za přáníčka.

To ovoce dostal přesně tohle: http://www.modroocko.cz/zbozi/3827/Krajeni-na-p..., ale myslím, že se dá sehnat i levněji, prostě zadejte ovoce na suchý zip nebo tak něco 😉 . Ale fakt ho to děsně baví a pak má velkej úspěch kniha od vydavatelství Librex http://www.librex.cz/nakladatelstvi/index.php?s..., řekla bych že není jen pro kluky.

jeecidlo: děti dělaj krásné pokroky, Vojta začal pomalu sedět taky, až po 12.m.korig. Teď už to půjde všechno rychleji 😉

Petrach a co je u Šimonka nového?

mispuli
10. máj 2010

Denisko,chtěli jse Vojtíškovi popřát až zítra,ale přidáváme se už dnes,at má pořád ty dva plamínky v očích a dělá vám jen a jen radost 🙂 🙂

ovoce na sucháč je fakt super,naše děti ho dostaly k vánocům a je to obrovskej hit do dneška,tedy pokud najdeme vždycky aspon dva kousky,co jdou k sobě přilepit 😀 😀 😀

petrach
10. máj 2010

Jecidlo jsem ráda že ses ozvala 🙂 spomínám na Vás často,jsem vekove stejne no 😉
malí si už taky stoupá,ale neobchází..on si sedl,lezl a stoupl behem 3 dnu..takže ted máme zas na chvilku klid..

Denise jak se má???? zrovna dnes jsem s ním byla u dr..rano stihl behem chvilku co jsem odešla najít Eliščiny odřezky pastelek a pošmakoval si na nich 😝 nevedela jsem kolik toho snedl a jestli to není na otravu..tak jsme jeli..dr volala i na toxikologii,nás pak poslala domu že zavolá a nakonec teda pry pastelky musí byt nezávadné..ale ty nervy jsou hrozné..bulila jsem strachy že se otrávil..
jo a včera mu vylezl 3 zoubek 😉 a leze i čtvrty...mel doted jen 2 zuby 😀

to ovoce jste me navnadili holky..je to moc pekné...

tinuskaha
10. máj 2010

Holky mna ste tiez s tym ovocim navnadili idem nieco vygooglit 😉
Jecidlo sikovne deturence len co je pravda 😉
Jaj Peti tak to si si uzila co tych nervov ale chvala bohu ze je to v poriadku.Teda Šimi 🙂
Hej a este som chcela ze celkom sa nam dari ve vojtovce. 😉 dufam zu uz budeme robit len same pokroky.
Holky on ted lezi pri mne na bruchu a stale si hudie to svoje ze aaaaaaau giik kia ale nic take ze slabiky ☹ ☹
A KONECNE ale fakt KONECNE nam vyliezol prvy zub.Dalsi na ceste len neviem kedy sa prereze ,nam to vsetko nejak trva 😒

tinuskaha
10. máj 2010

Jo a este som chcela ze dnes mal Alex prvu flasticku toho infatrini drinku je to 100ml flasticka a on ju stiahol bez prestavky 😀 😀 a to hodinu predtym vypil 130ml spenatovej polievky 😀 😀 Tak dufam ze ta vaha pojde pomaly hore ale moze aj rychlesie ja sa nepohnevam no nie 😀 😀

julianna78
10. máj 2010

Ahojte 🙂
Argi gratulujeme ku krásnemu miminku,miery teda parádne a prejeme do života len to naj naj naj,hlavne vela lasky,zdravíčka a štastíčka 🙂
Tinushka ten infatrini chutí aj malej,je to sladšie jak nutrilon,len niak z toho nepriberáme a gratulujem k zúbku,my už máme dva.
Denis Vojtíškovi všetko naj k 2narozkám a tortu ste mali parádnu to si ty robila.Ja som chcela malej tiež niečo také malej objednat,ale nakoniec spravím ja takú obyč.To ovocie som minule kukala aj ja u nás je super obchod z drevenými hračkami.
Baby nestete niekto psíka?myslela som,že ho dnes odstrelím rozhrýzol celý karton 12ks mlieka,v kuchyni to vyzeralo jak v mliekarni a neviem kolko z toho vypil ale srákoty ma riadne.

nanya
10. máj 2010

Ahoj holky.
Taky se hlásím po hooodně dlouhé době.
Všechny moc zdravím. Pravidelně vás čtu, takže vše jakož takož vím, ale vše se mi míchá dohromady a pak nevím, kdo co a jak 🤐
maatkaa - na vás jsem myslela celou dobu a držela palečky, a to i na nohách 🙂 Věděla jsem, že to zvládnete na jedničku, dokonce jste to zvládli na jedničku s hvězdičkou 😉 Jste šikulky. Teď už bude jen a jen dobře.
argousek - gratuluji k novému přírůstku. Docela ti závidím. Taky bychom chtěli ještě jedno miminečko dobudoucna, ale fakt se bojím, že by se můj problém opakoval ☹
tinus - je fajn, že vám vojtovka jde, přeji moc a moc a moc úspěchů a pokroků 😵 jo a gratuluji k prvnímu zoubku.

Oslavencům vše nej a nej a nej.

No a my? U nás nic moc nového. Předevčírem jsem vážila Danielka, má 8,9 kg. Je to macek, ale na délce už stojíme snad 3 měsíce, a to na pouhých 70-71cm. Nějak se nám s růstem zastavil. Snad se co nevidět povytáhne. Je fakt maličký. I po odečtu o to, co se narodil dříve, je menší ☹ ☹ No a novinkou u nás je, že se od 26.4. staví na nožičky, a to doslova všude, kde to jen jde, a hlavně tam, kde to je nebezpečné 😅 např. u zdi, kde se nemá čeho chytnout pro záchranu a tak, ale už se docela naučil padat na zadeček, tak snad bude mít hlavička už chvíli pokoj od těch ošklivých pádů.
Jo a Musím se vypsat.
Včera večer při koupání jsem jako jindy malému přetáhla předkožku, asi od 4tého měsíce mu jde přetáhnout, ale ne úplně, jen přes žalud a pak to držela taková tenounká kůžička, na kterou jsem vždy při stažení jemně přitlačila. Včera jsem ale asi přitlačila více a po stažení předkožky zpět se objevily mini trhlinky s trošinkou krve. Zhrozila jsem se, co jsem to svému drobečkovi provedla, já, máma, co ho miluje nadevše. Hodně jsem už o přetahování četla a vím, že se názorvy velice liší. Mě bylo přetahování doporučeno již v porodnici a že není kam spěchat, že z lehounka vždy přitlačit. Tak jsem to dělala. A jak jsem psala, kolem toho 4. měsíce se mu předkožka při mém pokusu přetáhla přes žalud úplně v pohodě, žádné trhlinky, nic. A včera? Katastrofa. Úplně jsem se zhroutila. Jsem strašná matka, kdybych věděla, jak vrátit čas, už bych to udělala. Teď si to jen vyčítám a doufám, že jsem prďolkovi moc neublížila. Děsila jsem se toho, jak bude reagovat, až bude chtít lulat. Dneska ráno jsem s Danielkem hned pádila k doktorce, plakal, asi ho to štipkalo při tom čůrání, božatko moje, já brečela s ním ☹ Dr. mi dala framikoinovou mastičku a doporučila koupat v heřmánku, už mám vše nakoupeno a už začínáme s léčbou. Řekla mi, že se to holt stává a že musím být ještě jemnější, ale že stahovat zase mám, až se to zahojí. Ale já už se taaaaak bojím, že nevím, jestli ještě na to budu mít vůbec sílu 😖
Jo a dnes jsme byli na rehabilitaci, malý leze, sedí, stoupá si a snaží se o první krůčky u nábytku. Rehabilitační říkala, že nevidí důvod nás tam déle držet. Že vše dělá tak, jak má a správně. Takže příště už asi bude poslední rehabka a budeme oficiálně vyřazeni, i když poslední dobou se tam chodíme opravdu jen ukázat. Aspoň jsem si tam vždy dobře pokecala. Mám fakt suprovou rehabilitační, bude mi to chybět, ty návštěvy u ní 😢
No a taky jsem se dnes po dlouhé době odvážila jít na gyndu, jak už jsem tady jednou psala, ale nevím, zda si to pamatujete, že problém s placentou, co jsem měla, mohla ovlivnit trombofilie, což mi napsal jeden fajn doktor na netu z Prahy, ukázala jsem to tomu mému gynekologovi a ten mi dal dnes doporučení do Ostrany do Fno, takže se tam nejspíš zítra objednám a udělají mi podrobné testy, tak snad vyjdou negativně a můj problém s placentou byl jen náhoda. Pokud bych vyšla pozitivně na trombofilii nebo nějakou její genetickou mutaci, tak bych si při dalším otěhotnění musela denně píchat cosi, ale to bych přežila, hlavně, že bych donosila aspoň do toho 38tt. Možná se začneme snažit o miminko už za rok, uvidíme, co bude.....
No, hledím, jak jsem se zase rozepsala. Snad to nebude samá hrubka. Tak holky zatím ahojky. Jsem tu s vámi, i když zrovna moc nepřispívám 😲

kikimaruska
10. máj 2010

Ahoj holky, tak po delším čase se zase hlásím. S některýma se tedy vídáme na Facebooku, ale jinak teď moc nestíhám, takže se moc omlouvám. Máme nějaké nové miminečka a nové zprávičky 🙂. Jinak my jsme dnes oslavili 2 roky, ale oslava bude až v sobotu s dortíkem a sešlostí, a v pátek jedeme k fotografce na focení. Jinak jsme byly na té dovolence, bylo tam krásně. Mám fotky tady i na FB a pro maminky maličkých miminek pro povzbuzení, jak jsme vyrostli 🙂

kikimaruska
10. máj 2010

argoušku: teď čtu že už jste doma z porodnice. Téééda to ale je kus miminka 😵 😵 😵 , moc moc gratulujeme i my a přejeme hodně štěstíčka do života 🙂

kikimaruska
10. máj 2010

Všem dalším spoluoslavencům-Vojtíškovi a snad už sem na někoho nezapomněla přejeme také všechno nej nej a hodně zdravíčka a štěstíčka. Jinak nám už konečně přišlo očkování na TBC, takže jsme hned přehodili spalničky až na srpen a 18.5 máme TBC a 21.5 jdem na dvouletou kontrolu na oční a podívat se na Jipku. Ukázat se s kamarádkou, jak jsme vyrostli 🙂

merj
10. máj 2010

KIkimarusko, moc a moc zdravi a pohody Jakoubkovi a at je porad takove slunicko. At kontrola ve 2 letech dopadne dobre a na Jipce je urcite potesite, je to uz kus chlapa. V sobotu hezkou oslavu.

merj
10. máj 2010

Nanya, samozrejme bude lepe, kdyz ti testy na trombofilni mutaci dopadnou negativne, ale i kdyby, tak ver da se s tim zit. A nevim jak je to v Ostrave, ale Praze v trombocentru nedavaji injekce hned, kdyz se otehotni, ale chodis na pravidelne kontroly a hlidaji srazlivost krve a az kdyz se zacne neco dit. Jak mi rikala moje lekarka, injekce se v tehotenstvi nasazuji drive nez v normalnim zivote, aby se predeslo pripadnym komlikacim. Ja je mela az od 22tt. A pokud mas sanci, aby ti to rekli predem tak je to lepe. Aspon jsi hlidana. A ty injekce taky zadna hruza, oproti normalnim jsou jehly tenci . Tak hura do otehotneni 😉

maatkka
10. máj 2010

Ahojte
denisee Vojtikovi k zajtrajsim narodeninkam prajeme tiez vela vela vela zdravicka a stasticka a vsetkeho co si len prajete. Fotky z oslavy su velmi krasne a ty si akaaa kocka 😉
kikimaruska rovnako Jakubkovi vseeetucko naj... naj... naj... joooj ale nam tie deticky rastuuu 😵 Ta fotka "pred" "teraz" je uplne superkrasna 😵
Peti fuuu tak to by som urcite reagovala uplne rovnako... no viem si zivo predstavit ako si sa nalakala... pri tych detickach niekedy fakt staci chvilocka "nepozornosti" aby nieco vyparatili. Neda sa ich mat upne nepretrzite na ociach... No a gratulujeme k zubkom Simonkovi aj Alexikovi - aj k zvladaniu vojtovky 😉
Jecidlo jeeej sikulkovia mali... ale uz musia dat riadne zabrat 🙂
Nanya dakujeme 🙂 A aj vam musim porgatulovat (naozaj uprimne 😉 ) k vasim pokrokom. Danielko sa perfisne rozbehol. Vidis a ako si stresovala... Je to sikuliatko - uuuzasneee 🙂 A zavidim rozhodnutie snazilkovat - ja sa asi nikdy neodhodlam... No a druhe tehu urcite dopadne podla predstav 😉 A s pipikom ☹ v tom sa (z pochopitelnych dovodou zatial) vobec nevyznam... Tak nech je to hlavne rychlo o.k.
Papa.

denisee
10. máj 2010

Kikimaruska: jen to nejlepší Kubíkovi k narozeninám, ať je pořád tak krásně usměvavým klučíkem jako na fotce 🙂 , tou srovnávací fotkou si mi připomněla, že bych měla Vojtíka zítra zvážit a změřit, když se nedělaj dvouletý prohlídky.

tinuskaha: velká gratulace k prvnímu zoubku 😉

petrach: a co to bylo za pastelky, voskovky??? tě to vyděsilo viď ☹

maatkka: děkujeme za přání a kompliment nápodobně 🙂

nanya
10. máj 2010

merj - snad máš pravdu. Netušila jsem, že jsi měla stejný problém. Injekcí se nebojím. To je v pohodě. Ty jsi je brala, můžu se zeptat, proč jsi tedy rodila dříve? Injekce nezabraly, jak měly? Nebo důvodem předčasného porodu bylo něco jiného - infekce atp.?

maatkaa - děkuji za gratulaci, taky jsem na Danielka patřičně pyšná, netuším, kde se to v něm bere. Myslím, že v hrubé motorice je superní, i v té jemné, ale po psychické stránce no nevím, nevím. Nic neopakuje papa, paci paci, neřekne slovo související s něčím, např. mňam s jídlem, prostě nenaznačí, i když, když mu položím otázku, kde je táta, tak se hned na něj podívá a usměje. Tak nevím ☹ Asi se v tom moc šťourám. Snažilkovat se budeme nejdříve za rok, teď se chci věnovat naplno Danečkovi, navíc ho ještě kojím a kojit chci dále a vůbec si nedokážu představit, že bych při něm byla ještě těhotná a nedej bože ještě na rizikovce 😖 Ale antikoncepci neberu, takže kdyby se stalo, i když si dáváme pořádného majzla, no tak bychom si to určitě nechali, ale raději bych až za rok, možná i ještě déle... Jo a pindík od Danečka je snad už dnes lepší, možná tak rychle zabral ten heřmánek s tou mastičkou, snad jo, už neplakal, plenky pročůrané, tak snad to tak bude i v noci a kránu. Se pořád biju za to do hlavy... Chjoooo ☹

Přidávám pár foteček z nedávné procházky 🙂

denisee
10. máj 2010

nanya: je vidět, že se Danielkovi na procházce s mamkou moc líbí 🙂 a pindíka řešíme pořád ☹ , měl jít na obřízku tu jsem zrušila, známá mi dala mastičku po které mu šel přetáhnout asi do čtvrtiny žaludu, ale maže se jen 6 týdnu, no a po vysazení se to zase asi zužuje, má to na jedné straně jakoby přirostlé ☹ . Tak už teď se děsím co řekne mudr za rok na 3leté prohlídce.

kikimaruska
10. máj 2010

Holky děkujme 🙂, jinak tady je ta fotečka malinkatá, v albíčku je vidět lépe. Fotila sem ho dneska přímo, aby to bylo co nejaktuálnější 🙂 A koukám kolik pokroků udělali dětičky...jsou to takový šikulínkové 🙂
Nanya: Tobě to tak sluší 🙂 vážně, a jinak mi na roce taky nedělali paci paci sco si pamatuju a ham s jídlem také nespojoval..to až potom dýl. Kamarádky chlapeček, je mu rok a pul a už mluví třeba ve 3-4 slovných větách a mi tedy ani náhodou. Tak dvojslovné a bez skloňování. Třeba "Haf Hají."...jako že pejsek šel spát , máma ham, bába dudů....

kikimaruska
10. máj 2010

koukám řešítě pindíka? nás straší dr že už mu to obříznou ted co nejdřívě, když to víc nepovolí ☹, ještě minule řekla že počkáme, ale pak už nás chce hnát na chirurgii. Brali jsme nějaký kortikoidy, vždy 14 dní...no tak uvidíme...

nanya
10. máj 2010

A ještě pár foteček z trénování stání u nábytku 😉

denisee
10. máj 2010

kiki: já taky mazala těch 6 týdnů triamcinolonem(mast s kortikoidy) a s dírečky, která před tím skoro neexistovala, se to do té třetiny, povolilo.tak jsem se zaradovala, ale myslím, že nás zákrok asi taky nemine. Uvidíme v těch 3 letech.
A proč vás chce hnát na chíru, Kubík trpí na záněty?
A mluvení, snaží se často a cokoliv i to co by neměl 😀 zopakovat, ale sám mluví jen jednoslovně . Ale přijde mi, že se pořád zdokonaluje.

merj
10. máj 2010

Nanya, kvuli injekcim a krvi to nebylo. Injekce jsou na redeni krve, takze na muj problem mit vliv nemohly mit. A mela jsem jen zajistovaci davky, protoze se mi lehce zhorsila krevni srazlivost, dnes mam stejnou srazlivost jako v tehotenstvi a nic si nepicham jen chodim casteji na krev a kontroly. V 24tt+5 jsem byla dopoledne na kontrole a vse v nejlepsim poradku a vecer mi najednou zacala odtekat voda, zadna prutrz, takovy curek, proste obal natrhl, ale nikdo netusi proc. Takze nastup do nemocnice a tam se rozhodli z dnesniho pohledu pro to nejlepsi reseni, sledovat mne a maleho a cekat. A vydrzeli jsme oba jeste 14 dnu. V 26tt+6 se mi k ranu rozjel porod a behem 4 hodin byl maly na svete.

jecidlo
10. máj 2010

kikimaruska: Kubikovi taky vsechno nej nej nej ani jsem nejak nedocitala jestli jsi psala jak se vam libilo tady "u nas"? 😉

nanya
10. máj 2010

denise - jj pindík, taky stále řešíme, stahovat, nestahovat a teď toto, o obřízkách jsem četla, prý se doporučují jen pri fimóze, což máte asi vy, ale prý stačí jen ta částečná, ale co jsem se tak dočetla, pak to hodně praská a je tvrdý okraj, tak by možná byla lepší úplná, asi bych to do toho 3. roku ještě zkoušela a nedala ho na to dříve, než by fakt musel. Je to přeci jen jeho budoucí chlouba.

kikimarus - děkuji za pochvalu, i když si myslím, že ty fotečky tady jsou taaaak maličké, že mě nejde ani vidět, já vypadám jako blbka, jako vždy na všech fotkách, ale moje sluníčko je krásné 😉 Jo a děkuji za slova útěchy, že Kubíček taky v roce nedělal to či ono, snad to Danielek brzy dožene a snad není něco špatně 😨 Jinak s obřízkou se opravdu čeká až do tří let, dříve bych na to dítko nedala, do tří let se předkožka povoluje a může povolit až na poslední chvíli, tak vydržte. Mě říkala nyní dr., že až si děti za to tahají, tak si to většinou i samy povolí, tak snad jo.

kikimaruska
10. máj 2010

denisee: tak tohle jsme měli taky, ale je to v lahvičce takové tekutější A povolilo to trochu, ale prý nic moc,máme také to zúžení. Ptala se zda čůrá prodem a jak má, zda ho to nebolí a když je to ok, tak že ještě počkáme. Dělali jsme 14 dní tohle, pak 14 dní koupat v řapíku, dalších 14 dní tohle zase řapík...a ted už jen občas řapíkujeme...ale hlavně vždycky jak sem pindulu narovnala do plenky, tak to trošku vyteklo a když se to dotklo třeba nožiček-stehýnek ten pindík tak se po tom svinstvu osypal...ale jakmile jsme to pak vysadili tak byl zase klid. No nevím proč nás tam chce hnát tak brzy....u vyhrožuje od předVánoc

kikimaruska
10. máj 2010

Ječidlo: bylo tam nádherně 😵 , sice nám taky sprchlo, ale je to na horách,...a na horách a na Šumavě zaprší vždycky... Na podzim-asi v září se tam chystáme znova...ale kdybych ulovila nějakého společníka, můžeme jet i dřív...tak uvidíme

nanya
10. máj 2010

mrej - aha, takže mám možná šanci. A ty na sobě nějak tu trombofilii pozoruješ? Mě se nezdá, že bych měla nějakou špatnou srážlivost nebo tak, ale možná to nemusí jít z nějakého blbého říznutí se např. do prstu poznat 😕 Já na začátku těhu, cca 5 tt krvácela, třeba proto, že mám problém s tou trombofilii nebo nevím, proč, věděla jsem, že jsem těhotná už druhý den po oplození, nic těžkého jsem nezvedela, šetřila jsem se, papala vitamínky, dbala na sebe a pak to krvácení, třeba trombofilii nemám a třeba se špatně vyvinula ta placenta kvůli tomu krvácení, kdy se malý částečně oddělil. Ty jsi krvácela v začátcích těhu?

denisee
10. máj 2010

Kiki: já co vysadila tu mast teď, tak večer po koupání mažu řapíkovou mastí a zkusím stáhnout. Nás taky hnala brzy a problémy neměl. Já tu obřízku nedovolila a nejdnou mi sama řekla, že do 3 let je čas, a to jsem taky četla, že se to ještě může povolit, ale po 3 letech se pak většinou přistupuje k chirurgii. Já se jen bojím, aby nědělali nějaké to stáhnutí bez narkózy a ty naši klučíci nemuseli trpět ☹ , tak jsem zvědavá jak dopadnete. Doufám, že to proběhne pro Kubíka bezproblémově.

kikimaruska
10. máj 2010

Taky doufám, zítra ho snad zkoumat nebude (jdem na potvrzení že je schopný jít na TBC) a pak máme jít ažv srpnu na spalničky...řapíkovou mast máš nějakou tekutější formu, nebo takovou tu hodně hustou? My na přetahování aby to neměl suché používáme kapku olejíčku Aviril, ale ta mastička by asi byla lepší, že promastí a léčí...

denisee
10. máj 2010

Klasickou řapíkovou mast-tuhou cca za 50Kč je mastná, takže se nebojím zkoušet stahovat.

bera28
10. máj 2010

Ahoj holky, tak nejprev vše nej nej nej Jakoubkovi k dnešním narozkám! Hlavně zdravíčko a štěstíčko 🙂 🙂 🙂

Fotky máte všechny moooc pěkný 😵 😵 To nám ty děti pěkně rostou, co?

Nanya, já mám taky trombofilní mutaci, konktrétně v homozygotní formě (to je ta "horší") - ještě je heterozygotní - ta "lepší". Beru stále listovku, ale tu na předpis, ne ty, které jsou volně pordejné, to jsou v tomto případě "braky". A Clexane jsem si píchal hned od začátku těhu, tj od 5tt, kdy se na to přišlo. Jo a ještě mi vždycky píchnou injekci před operací a pokud bych se cyhastala na nějaký extrémně dlouhý let, tak bych si jí píchla pro jistotu taky. Jinak tě to ale v ničem neomezuje. Akorát pokud bys rodila císařem, tak tam musí být 12hodinový odstup od podání injekce a porodem.
S pindíkem neporadím, Kubajzovi to šlo vždycky stahovat bez problémů, začali jsme na radu doktorky nějak okolo roku a pak to zkusila i ona a říkala,že úplně super.

Kiki, nesrovnávej děti jak které mluví. V tomhle věku už jsou fakt velké rozdíly a každý je lepší v něčem jiném. Ještě jsem nezažila zdravé dítě, které by se nerozpovídalo 😉 A jsem ráda, že sis užila dovču.

Jecidlo, do tabulky doplním. Pěkně se ti dětičky rozjely, co? 🙂 🙂

Taky zubatcům gratulace k zoubkům. To se to bude baštit🙂

Holky, mám na vás dotaz - prosbu: nejste některá právník-advokát z oblasti občanského práva (konkrétně rodinného) práva?? Nebo někdo z vašich hodně blízkých?? Potřebovala bych si ještě zkonzultovat jednu věc a spíš bych s někým, koho znám. Kdyby ano, tak mi prosím, písněte do IP.

Já se před chvílí vrátila z první hodiny aqua aerobiku. Zas taková hrůza to nebyla, ale šla jsem tam jak jasný začátečník: dvoudílné plavky a bez pití 😀 Jsem si myslela, že ve vodě se přece nezapotím🙂