Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

kikimaruska
10. máj 2010

denisee: tak hned zítra ji zajdu koupit, já snad i dřív měla, snad byla s fialovým víčkem a měsíčkovou jsem taky hodně používala (třeba na záděry) a ta měla víčko žlutý 🙂

nanya
10. máj 2010

bera - advokát bohužel nejsem a bohužel ani žádného dobrého neznám 😒 No a píšeš, že máš taky trombofilní mutaci a že sis píchala injekce od 5tt, no a mělo to souvislost s tvým předčasný porodem? A jak jsi na to přišla, že to máš? Projevuje se to nějak? Mě císaře dělali a nic mi nedali, takže ji nejsíš nemám?

merj
10. máj 2010

Nanya, trombofilie je zvysena srazlivost krve. Ze riznuti do prstu doopravdy poznat nejde, je to hlavne zilni zalezitost. A v tehotenstvi je velice dulezite, aby krev "dobre tekla" pro zasobeni organu maminky i miminka. Krvaceni v prvnich tydnech tehotenstvi je docela caste a zena nemusi mit vubec zadne problemy s krvi. To ze mam ted "vetsi" srazlivost, tak na sobe vubec nepozoruji, to se da doopravdy odhalit jen z krevniho obrazu a staci, abych si brala 1x za den kyselinu listovou. Nekdy se da odhadnout, ze jsou nejake potize, ale casto rada vnejsich priznaku muze mit i nekolik duvodu a trombofilie to byt nemusi, jako napr. otekani nohou apod. A to ze mam trombofilni mutaci, vim uz davno. Po zpackane operaci kolene jsem totiz dostala trombozu a tak jsem si nasledne nechala udelat geneticke testy na mutace. Takovy strucny popis najdes na adrese http://files.chemilag.webnode.cz/200000005-062f...
A doopravdy neves hlavu, mam kamaradky, ktere maji horsi formy trombofilni mutace nez ja a maji krasne donosene deti. Ale urcite jdi na testy.

merj
10. máj 2010

Nanya, jestli mas nebo nemas trombofilni mutaci se nepozna, zda ti neco dali nebo nedali pred cisarem, ale pouze z genetickych testu zamerenych na trombofilni mutaci.

bera28
10. máj 2010

Nanya, já jsem měla dělané genetické testy, stejně jak píše merj. A právě proto, že jsem byla zajištěná injekcemi, tak to s předčasným porodem vůůůbec nesouviselo. Pravidelně mi dělali odběry krve a výsledky byly díky těm injekcím v normě. Ještě jsem si je píchala do konce 6nedělí a následně na kontrole vše v pořádku.
Podle císaře to nezjistíš jestli jí máš nebo ne. Císaře ti právě nemůžou udělat v těch 12hodinách po podání injekce, protože se tím ředí krev a došlo by ke zvýšenému krvácení. Nech si udělat genetické testy, tak se to dozvíš na 100 %.

bera28
10. máj 2010

Merj mě předběhla 😀

merj
10. máj 2010

bera, to vis, dohanim ten abstak, co jsem ted ziskala 😀

nanya
10. máj 2010

Holky, na testy určo půjdu. Jo a merj ten odkaz nejde otevřít 😠

merj
10. máj 2010

Nanya, nevim, co se deje, z adresy, co jsem ti posilala to take neotevru, ale z googlu ano, napis mi na IP e-mail a ja ti poslu clanek tam, stahla jsem si ho k sobe.

petrach
10. máj 2010

Kubíčkovi všecičko nej nej nej..hlavne zdraví,štestí a radost v živote,at Ti Maru delá jen samou radost brouček 😉
Tinus no supééér s vojtovkou..šikulka náš malí..

Nanya já mam taky trombofilii..píchjala jsem obe tehu injekce..Fraxiparin..a Elin je 39tt.. 😉 budou te víc hlídat,já byla co tyden ted u Šímy na hematologii na odberech,jde to vydržet to píchání,i když jsem byla samí modřina jako fetačka 😀
jinak Danulka je tec mírove jako Šíma i s tou delkou pokulháváme 😀 jak kde mu nameří 71-73cm 😉
a jste teda šikulky jak se rozujel,uplne hledím

s tím přetahováním jste mi ted dali 😕 já to vubec nedelám,mám strach,asi bych mela že???
jinak malí má teplotu a doufám že od zubu,tento víkend máme srazík nedonošenátek,to by me kleplo 😠

vladimuraz
10. máj 2010

Ahoj holky, i když to tak nevypadá, tak i my na jihu žijeme a myslíme na Vás (a jsme ve vyjímečné pohodě).
Dodatečně gratulujeme Kubíkovi k narozeninám a zároveň i dnešnímu oslavenci Vojtíškovi a oběma přejeme hlavně zdraví!!!
Holky, ať Vám dělají chlapáci jen a jen radost 😉.

Ještě moc gratuluju Argouškovi k narození Štěpánka a jemu i celé rodině přejeme hodně zdraví, štěstí, pohodičky. Argoušku, moc Ti to přeju, užij si to!!! 😉

Jinak všichni posíláte fakt krásné fotky, děti jsou úžasné.

Nanya, když odečteš to, o co se narodil D. dřív, tak mi přijde úplně normální, že nemluví. Které dítě v 10 m.komunikuje? Neznám žádné. Neboj, on to všechno dožene, nikam nespěchej. Klárka je drzá jak opice, někdy bych dala majlant za chvilku ticha 😀 . Ona mně už komanduje a okřikuje, něco po ní chci a ona mi řekne : Maminko, nehádej se, nebudu to dělat.

Foto je z výtvarného kroužku, pak na ní přišla únava, tak si stáhla ze stolu novou záclonu do pokojíčku a i se psem si na ní ustlali.
Jdu spát, přišla jsem z hospody a jsem zralá 😝 Mějte se, pa V.

tinuskaha
11. máj 2010

Vojtiskovi k desnym narodeninam prajem len to naj naj a najpodstatnejsie zdravie,potom lasku a aj stasticka dost 😉 Pekny narodeninovy den

tinuskaha
11. máj 2010

Holky este som vam chcela napisat co sa mi snivalo.Ze maly sa sam dal na 4 pohupal sa a zrazu pomalicky zacal lozit .Ja som vo sne velmi plakala.Rano sa zobudim a normalne som rozmyslala ci nahodou uz fakt lezie. 😀 😀 Dala som ho teraz na brusko a ...nic ☹ ☹
Tak velmi chcem aby uz liezol a zacina ma to prenasledovat aj v snoch 😒 ☹

bera28
11. máj 2010

Vladi, no bezva, už jsi 27 tt, teď už to půjde parádně dál 🙂 Fotečky úžasný, psisko je teda pořádný kusanec!

Vojtíkovi, ještě jednou krásné narozky!

Tinus, však on začne lézt, to neměj strach. No tak to bude o něco později, vadí to?????

Holky, když jsme tady otevřely tu debatu o trombofilii, tak by mě zajímalo, jestli u vašich dětí dělali testy na mutaci nebo ne. Podle mě je to tak, že když má rodič trombofilii, tak jí na 100 % má i dítě, jen záleží jestli homo- nebo heterozygotní formu, podle toho, zda jsou nositeli oba rodiče nebo jen jeden. Je to tak????

tinuskaha
11. máj 2010

Beri nie nevadi.Asi sa uz musim prestat sutredit len na to. 😒

bera28
11. máj 2010

Tinus, správně😉 Teď se soustřeď na nový byteček a uvidíš, že tě Alexík sám brzy překvapí🙂

bera28
11. máj 2010

Jo a ještě hlásím stav reakce po očkování: Anetka všera už jen teplota okolo 37, takže bezva. Zato Kubajz včera 38,5-39, ale dneska už tak mezi 37,5-38. Takže standard🙂

tinuskaha
11. máj 2010

Baby ja som tak rada,pred chvilkou sme docvicili a Alexik robil to co ma 😵 😵 cvicili sme asi 15min ale uplne super takze dufam ze pokroky budu co nevidiet 😉 Hned je cloveku tak lepsie

bera28
11. máj 2010

Tinus, blahopřejuuuuuuuuu 😵

Tak a já se rozhodla, že naučím sviště barvy. Začali jsme dnes modrou a červenou a zatím teda hrůůůůůza 😠 Dávám jim týden, pak to balím.

andulka4
11. máj 2010

Kubíčkovi a Vojtíškovi přejeme všecičko nejlepší a hlavně ať jsou kluci zdraví jako buci 😀

petrach
11. máj 2010

tinus superr že to jde..já to chápu s tím lozením..jak já se nabrečela..fakt jsou to nervy
s tím bytem má bera pravdu,ted se odreaguješ a uklidníš a Alexek to vycítí a budete jen zírat 😉 hrozne ti to přeju..

vladi ta spací poloha nemá chybu 😀 mají skoro stejnou velikost 😉 a jsem ráda že jste holky zdravé,tak tuk tuk at to vydrží 🙂

Vojtiškovi k dnešním narozeninkám všecičko nej nej..je to proste pašák a myslím že Denise musí zářit štestím,jak to spolu všichno zvládli..a ješte..Vojtíšku tobe přeju brzo sourozence 😉 at si máš s kym hrát 😀

bero taky pekne teplotujete ☹
no my taky a rymu má jako trám..a v pátek máme odjezd..no asi nepojedem a já sem neštastná..sice tatka pry si ho nechá doma,jenže top bych nedala já,ho nechat doma s teplotama a jet pryč 😝

fajn
11. máj 2010

ahojte,
tak i já se přidávám s přáním všeho nejlepšího oslavencům. Přeju moc zdravíčka,štěstí ,pohodu a stále usměvavé rodiče.

Tak u nás dnes byly baby na posouzení tak jsem zvědavá jestli to dostanem. Jenže Didka pusu nezavře a ptaly se ji na vše jestli jí sama(tak ne) jestli má plínku (tak ne ,ale pochcávám se) umíš se oblíct (tak ne) vyčistit zuby (tak ne) tak uvidíme ještě že to tak všechno okomentovala.
Bera ať jste brzo fit a můžete lumpačit venku. A barvy to nevzdávej po týdnu ,musíš pořád dokola to cvičit třeba když stavíte kostky tak jim říkat podej žlutou atd.
Tinusko ty se nestresuj však on začne a pak uvidíš ten fofr. Jsou daleko horší věci a daleko hůř jsou na tom jiné děti tak si užívej toho že je v pohodě. Já vím že tě to žere a že vidíš kolem sebe že ten už chodí a tak ,ale ono to přijde i když pozdějc. Didina začala chodit ve 30 měsících a tady na té naší debilní dědině se furt ptali kdy už začne chodit a srali mně s tím hrozně. A vidíš dnes už chodí sice je to pořád všelijak ale chodí. Dej mu potom třba měsíc čas nebo 14dní prostě přestaň cvičit a uvidíš jak se potom zase rozjede. Teď cvič třeba měsíc dva a pak mu dej prázdniny a to by v tom byl čert aby to nešlo. Mám to odskoušeno a i v lázních se na tom zhodlo spoustu maminek. Třeba bude někdo proti ale nevadí.
Jinak ta trombofilie tak tu má Didka ,ta měla už v inkubátoru tromózu a tak nám dělali dr. z neonatologie odběry a jsme oba s chlapem pozitvní. Můj chlap prodělal trombozu a pak embolii plic ,ale naštěstí přežil. Ale jak už to je přesně nevím musela bych najít papíry. Tak někdy mrknu a napíšu.
Andulko tak jak se vede? Teď už beze strachu a v pohodě že? Jste šikulky že jste to zvládly ,tak ještě Vladka a pak můžou už zase další.
Holky od sorbony kluci už budou mít taky rok ,vzpomínám jak jsme rodily všechny v přímém přenosu a kluci už pomalu chodí.

Tak se mějte hezky a hodně zdravíčka a sluníčka

tinuskaha
11. máj 2010

Peti hezka profilova fotecka s detickami 😉
Fajn budu drzat palce nech t dostanete.Dufam ze tie baby to dore posudili 😉 To viem presne ako je to na dedinach ja ked idem k mame ktora byva na dedine a idem von s malym tak to je pohledu 😠 a kazdy by chcel cumakovat do kocika.A blbe primitivne otazky 😠 pred nedavno co som tam bola tak som jednej starej povedala ze kde cumi a ze ked si mysli ze je INY tak ma smolu nic extra nanom neuvidi.Tak se namne hnusne kokla a bylo.Uz to neriesim.

denisee
11. máj 2010

Petrach: 😀 , tak my už teda tu sestřičku začnem zkoušet 😀

Jinak, Vojta dnes 14 den po očkování živou vakcínou bez reakce, jen trochu rýma. 2.roky: váha 11,5kg a výška 87cm 🙂

Tinuskaha: ty žívé sny moc dobře znám, hlavně že vám jde cvičení a výsledky se určitě brzy dostaví.

Vladi super fotky 😀 a už ti je asi líp, když jsi zašla i do hospůdky 😀 . To se musí 😉

merj
11. máj 2010

Ahojte, posilam pozdrav z postele. nic mi neni, ale maly to zalomil po obede a dopolednim ockovani, tak jsem ho sla napodobit.
Vladi, to je parada, tak si vem dal priklad z holek a nejlepe z Argouska 40tt a 2 hodinovy porod. Klarka je fantasticka a bude urcite skvela mala opatrovatelka.
Fajn, bezmuceni priznavam, ze prupovidky Didky mi chybely. Myslim si, ze si prispevek vyjednala 😉
Bera, my budeme nechavat malemu delat geneticke testy. Budeme se ted domlouvat na imunologii, zda nas poslou na genetiku, protoze v rodine jsou dalsi geneticke zateze. Jsme totiz domluveni s obvodackou, ze se mame domluvit na imunologii, zda nas oni poslou k nim na genetiku a nebo nam da doporuceni, ke genikovi, kam jsme chodili s muzem. Ale testy mu chceme nechat urcite udelat.

nanya
11. máj 2010

Ahoj holky. Jen v rychlosti, malý neposedí

nanya
11. máj 2010

Moje nervy, odeslalo se mi to dříve, než jsem to sačila poslat 😠
Takže na genetiku jsem objednaná, na 7.6.09, mám přivést i malého a i manžela, možná budou brát krev i malému, nevím, sestřička z genetiky mi pošle prý nějaké papíry na vypsání, asi genetické zatížení rodiny a tak, a s tímto + všechny zprávy malého mám přivést s sebou. Tak dám pak vědět. Už mám bobky, mrzí mě, že malý bude nejspíš muset kvůli mě opět absolvovat odběry. Ach joooo ☹

mispuli
11. máj 2010

Ahoj holky,tak hlásím,že mě dneska přišlo potvrzení,že Honzis je opět uařazenej do 2.stupně závislosti,takže příspěvek na péči na další rok potvrzen,tak přej Marcel,abyste dopadli taky dobře,i když zase,když to nepřiklepnou,tak víte,že je v naprostém pořádku 😉

nanya
11. máj 2010

Pár foteček z víkendového výletu na přehradě Žermanice 😉

argousek
11. máj 2010

Ahojte holky, nestíhám vás bohužel číst. Jen jsem postřehla, že tady máme oslavence, takže přeju Kubíkovi a Vojtovi vše nej nej k narozeninám. Hodně zdravíčka a pokroků a hodné milující rodiče.

Jinak my se máme dobře, krásně kojíme, tak si to užívám. Nejdřív jsme krmili po 1,5 hodině i v noci, ale teď si to prodloužil na ty tři hodinky, tak je je prima. Adámek dneska hrozně zlobil, asi proto že odpoledne nespal, tak se těším až zaspí 😅

Mějte se kráááásně a hoooodně sluníčka posíláme papa