Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

zabka85
17. jún 2010

TO JE NAŠE PRINCEZNA 😀

nanya
17. jún 2010

@bera28 - na plavání jsem s Danielekem už byla, ale ne s instruktorem. Jen tak na bazéně. Čvachtal se v mini bazénku pro děti,kde je nejvíce tuším tak 20 cm vody, to se mu strašně líbilo. Ale jakmile jsem ho vzala do hluboké "studené" vody, tak to byl protest největší. Nevím, jestli mají na hodinách plavání s dětmi i teplejší vodu, ale v té studené by určitě opět řval. Navíc už chodím přes rok na vypalování bradavice, které se ne a ne střepat, a teď už je snad konečně po ní, tak jsme vyrazili na bazén, předtím to díky této potvůrce nešlo, přeci neohrozím jiné děti že? 🤐 Byli jsme s Danielekem i ve výřivce, tak ta bodovala, bublinky a natřásání dupky, to je jeho 😀 a ta teplá voda v ní, ta byla fakt exkluzivní 😉

petrach
17. jún 2010

@wlladka vítej..máme taky Šímu 28+3..16 mesícu..akorát jsme rodili ve Zlíne..my byli v nemocnici přesne 60 dní..61 jsme šli domu..
tech neonatologii v republice je celkem 12..nebo 13..ted nechci kecat..
a jak se malému daří? je super že vás nechali spolu,že mužeš byt u nej..u nas to nešlo,nebylo místo úpro maminky..

petrach
17. jún 2010

ufff jsem vás dočetla,tohle mi nedelejte...už nevím kdo je kdo..vítám nové maminky a budu reagovat postupne 😀

Karolínce všechno nejlepší k narozeninám 🙂 🙂 je to zlatíčko 🙂
Adajar Danysek je božíííííííí 😉
Nanya no to samé Danielek..kluci válejí oba dva tempem,že jen zírám 😅

Argousku Adamek je šikulka a já bych se chlubila taky...je to krásné,ty pokroky 🙂
Bero,Denise holky zavydím moře..a bez detí by bylo užasné 😀
zabka máš krásnou princezničku 🙂

petraguerra
17. jún 2010

Mila Prejeme take Karolince vse nejlepsi k narozeninam-hlavne hodne pokroku a radosti. 😵 😵 😵

Vecer napisu vic,padam horkem a Mates taky 😒

maatkka
17. jún 2010

Ahojte babulky 😉

tak aj ja mam teraz v tom vsetkom gulas 😀 takze zatial len vitam nove maminky a deticky - chvilku mi potrva kym sa vo vas zorientujem kedze ste naraz pribudli...

Karolinke vseeeeeeetucko naj... k narodeninkam 😵 Nech je zdravucka stastna a stale taka sikovna ako doteraz... rodicia nech posluchaju 😉 a kraaasnu oslavu 🙂 (Som ani nevedela ze mame hned po sebe narodky 😉 😀).

Argi to je predsa super novinka!!!... to ani nepis ze "hlupost" vsak mi az slzy do oci vosli od dojatia 🙂

Nanya adajar chlaci su uuuzasniii 😵 😵 krasne fotky a videa 😵

Bera sa tu rehocem na tej spolocnej dovolenke - ani nie na tom ze by sme deti nechali oteckom ale ze by sme im dali odkaz na tieto stranky nech si vymienaju skusenosti 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mna pravdupovediac ani nenapadlo ze by som vlastne mohla ist niekam aj bez chlapa 😀 a malu nechala s nim... to by som mozno aj noc - dve vydrzala bez malej keby s nou bol mm 😕 ??? Som ho uz aj o tom informovala - tak ze nie je problem... to preto ze vie ze dlhsie ako 2 noci by som to aj tak nezvladla - aj to by som sa asi musela prinutit...

Inak my mame dnes za sebou ko na ocnom - dalsia az o 4 mesiace 🙂 Takze super - ocka uplne zahojene vsetko ako ma byt. Dalej cvicit ale ze pokrok este lepsi ako dr. cakala 🙂 Zo skulenia 20-25 stupnov - pred operaciou sme mali po operacii 4-8 stupnov a teraz po mesiaci vraj 0-4 maximalne 🙂 🙂 🙂 Joooj ja sa taaak tesim - uz verim tomu ze to fakt bude uplne o.k. 🙂 A vsetky vysetrenia (asi na 4 pristrojoch) trpezlivo absolvovala - drzala hlavicku pozerala kam mala - dr. aj sestricka z nej boli unesene a my s mm hrdi 😀 ako vzdy 😀

A este pre "nove" maminy nasa Julinka sa narodila v 30-tom tt. Mala 1020 gramov - najmenej 910 gramov. V nemocnici sme boli 69 dni z toho 35 v inkubatore na JISke. Komplikacii sme mali dost ale to uz je za nami. "Ostalo" nam este to ocne - kedze mala mala skratene svaly v ockach - tie nam na zaciatku maja uvolnovali chirurgicky - takze by to malo byt uz o.k. a neurologia - pretoze Lilinka prekonala krvacanie do mozgu III. stupna.

lubinka20
17. jún 2010

@zabka85 no mi sme ešte v inkubatore zatial ešte nepapame z flasky iba cez sondu

julianna78
17. jún 2010

ahoj holky 🙂
jeminenko asi si budem musiet vytlačit od Bery tabulku už mám mierny chaos v hlave.
Vitam nové maminky a lubinka prajem nech je všetk ok a ste čím skôr doma.
Adajar Malý je strašne zlatý a šikovný a neni ani pravda,že už má 10m však teraz bol v inkubátore.
Argousek gratulujem Adamkovui k počtom je to šikula 🙂
maatka super že kontrola dopadla ok a na fotke čo si dávala to bolo vidno jak sa očičká zlepšili.
Hodím foto našich pokusov státia

simicak
17. jún 2010

Ja mam totalni gulas,takze ani nekomentuji 😀 Musite holky pribyvat jedna postupne a ne deset najednou 😝

Karolince vsechno nejlepsi k narozeninam!!!!!!!!! Hlavne moc moc moc moc moc moc zdravicka a stesti do dalsiho roku!
Mila,tobe graatuuji k ukonceni materske dovolene po 7 letech a zaroven uprimnou soustrast- ted uz budes 50 let jen pracovat a pracovat 😀 😢 😝
Tesis se zpatky do pracovniho rezimu nebo jeste ani nevis co te ceka poradne po takove dobe?? Ja jsem doma 4 roky a mam docela hruzu z navratu zpatky do prace,si to neumim vubec predstavit!!

Juliana,mala je sikovnaaaa,to uz chodi???

My se chystame na bazen brzo,snad zitra,uvidime. Jsem zvedava,Vikous miluje vodu,vcera mi porad utikala do potaka.
JInak teda fakt holky nechpau ze neni bacutka po tom co vsechno sezere!!!!! To nesni ani 3.5 leta Verunka a ani deti od kamaradek

julianna78
17. jún 2010

jejda a zabudla som Karolinke všetko naj naj naj k narodkám 🙂
Simi sama ešte nechodí len okolo nábytku alebo prehmatáva a urobí 2 kročiky medzi sedačkou a ohrádkou.Skúša stát doteraz vždy tak,že sa postavila pri tom odrážadle a pustila sa a ako som sem dala foto tak sa postavila v strede izby z podrepu.
Dnes som volala so švagrinou a zase perlila,nejde jej do hlavy prečo moja malá tolko papá a jej nechce nič...to vraj preto,že je nedonosená a chce to všetko dobehnút 🙂 Nič nie je len tak,na všetko treba vysvetlenie moja malá nemôže skor liezt to liezla preto,že cvičí,nemohla skôr stát to preto,že je malá a lepšie sa udrží....

mila01
17. jún 2010

Holky - teda vy jste kecalky. 😀 😀 Kdo to má dočítat?Děkuji za všechny gratulace pro Káju,jste zlaté.Vážně nechápu,jak je to možné,že už jí jsou tři. ☹ 😉

Vítám všechny nové maminky,nějak se roztrhl pytel.Jsem ráda za maminky,co rodili v Mostě - díky za vaše popisy zážitků,já mám podobné.Až bude chvíle,tak o tom pokecáme. 😉 Všem přeju,ať se mají dětičky k světu,ať už jsou doma,nebo ještě v nemocnici.Oni to všechno doženou.Už se těšim,až se budete chlubit dalšími pokroky a dovednostmi - to tu slyšíme hrozně rády a dokážem to ocenit. 😉

Simi - já dala v práci výpověď a zítra frčím na pracák.Zaměstnavatel přesídlil do jiného města a já nemůžu dojíždět.Abych pravdu řekla,do práce se vůbec netěšim,nejradši bych byla s holkama doma,ale potřebujem peníze.Horší je,že sice budu dělat cokoli,ale potřebuju krácený úvazek a s dvěma dětma mě nikdo nezaměstná.Hlavně nesnášim přijímací pohovory.Připadám si tam jak trotl.A vůbec,jsem takový konzervativec,nesnáším jakoukoli změnu - z tohohle jsem vystresovaná už rok no a teď to přišlo.

Jinak Kája si to dneska ve školce moc užila - všechny děti dostali na hlavu čelenku z krepáku,měli výzdobu,Kája dostala hobla,udělali kolem ní kroužek a tam tancovala se ségrou,všechny jí přály,ona jim pak rozdávala bonbony - no dělaj to opravdu moc hezky.Učitelka mi to všechno nafotila,hodím zítra foto.Jsem moc ráda,že máme takovou školku.

Maatkka - jsem moc šťastná za tu vaší kontrolu,jsou to super výsledky.Věř tomu,že teď už bude jen a jen dobře.Lili je suprová.
😉 😉

No a víc si vážně nepamatuju . jo,ještě chci všem pogratulovat k těm fotečkám,jak se děti krásně staví.Jste opravdu velmi šikovní,nám tohle Kája dělala v roce a 4 - 5 měsících.Šikulky.

No a to město bez auta - a to vedro k tomu ( dneska jsme měli totálně modrou oblohu a za celý den jsme neviděli mráček ) mě tak utahalo,že se loučím a jdu do hajan.50% škodíků spí ( tzn.K jo,A ještě ne ),obávám se,že usnu dříve něž ta druhá půlka. 😀 😀 😀

denisee
17. jún 2010

mila: Kájince všechno nejlepší k narozeninám!!!

maatkka: gratuluji ke krásným výsledkům z očního 🙂

petrach: není co závidět, jak se znám tak nikam nepojedu 😒

Také vítám nové maminky.

simicak
17. jún 2010

juliana,to mas teda dobrou svagrovou,jsi me fakt rozesmala. To je hnus!!! Tak aspon ze si to oduvodni holka 😀 🙄

Mila,jo taaak,no nezavidim. Me to ceka zhruba taky za rok,k tomu v angline poprve a vubec nevim jak to tady chodi,nic.
Skolku zavidim,to musela mit fakt krasne,to pak nemusis chystat ani zadne oslavy na doma,kdyz ve skolce delaji takove party!!!

Matkaa,taky zapomnela,gratuluji ke kontrole,je to sikule sikovna!!! 😵

kmoor
18. jún 2010

@bera28 Ahojky, koukala jsem na tu vaší tabulku, asi to tam musíš zadat, jenom ti napíšu, že malej je Jan, narodil se 27.12.2009, 25+3 tt, vážil 890g a měřil 34cm, je z dvojčat, ale máme jen jeho, ale to je dlouhá hystorie, k tomu se určo taky někdy dostaneme....

kmoor
18. jún 2010

@zabka85 ahoj kočko, no 3 je sice nová, je to tam moc hezký, ale takový divný, pokoje jsou prosklený, až na 3, kde je izolace, tam jsme naštěstí byli my, nedokážu si představit, že by na mě furt někdo čuměl....a hlavně ty sestry, bylo to zas něco jinýho než nahoře, hlavně, že jsem neskončila ve 4 :D

mispuli
18. jún 2010

mila včera jsem tu nebyla,tak dodatečně Kájince všechno nej a ať dál roste do krásy a dělá vám jen radost 😉

simicak
18. jún 2010

Dobre ranko,
tak ja uzz prisla jak dostat do Viki chleba - namazat ho masem ( tunakem ) hned ho snedla cely. JInak ho neji ani se syrem,medem,dzemem,maslem...........proste ona bude jen na masu. Tak ted ho ma ke snidani,na obed a na veceri.

Holky,kolikrat se tydne muze ryba u deti? My jime tak 3-4x tydne,nevadi to? Nikdy se mi potom neosypala.
Taky nam vcera prislo od dok. prani k 1 narozkam a ve vnitr vtipne napsana pozvanka na ockovani 😀 A na konci nezapomen rict mamince,at te objedna!!! Tak ted nas ceka zase hodne ockovani.Ted jdem na tu velkou co se vsechny bojite,ta co je ve 13mesicich,ja nevim jak se to v cesku jmenuje. Tusim ze to jsou 2injekce najednou a pak nascekaji dalsi dve - musim zjistit preklady na co jsou,uz jsi to ne pamatuji.
Taky verunka vcera vecer 38.6 a dneska u uplne zdrava 😵

julianna78
18. jún 2010

Simi my máme dnes lososa so zeleninkou,cestovinami a smotanovo-kôprovou omáčkou.Na ryby sa názory rôznia niekde píšu po 2rokoch,niekde opatrene po roku ale len sladkovodné.My máme tak 2krát do týždna.Moja sa tiež neosypala tak dávam.Ked budeme v zime pri mori tak bude mat určite viackrát čerstvú rybu.
U nás strašne prší,trčíme doma a teraz by bodlo také ihrisko jak máte v Birminghamu niaký waky house či jak sa to volalo.
Holky malá mala očkovanie pred mesiacom hexu a pren. a na jedné nožičke je v mieste vpichu ostala hrčka tak neviem či zle trafili sval a vstrebe sa to pomali alebo mám íst k dr.

simicak
18. jún 2010

julianna,no me rek dietolog ze ryby muzem,ale neptala kolikrat tydne. Ale zas ty primorske zeme tam ji ryby deti porad a nic se nedeje.
My ted jdem na pneunokoka,men.C a pak jeste dalsi 4 veci,tusim ze zardnky,cerny kasel nebo neco takoveho. Dostane vsechno behem mesice,tak snad budem bez reakce,zatim vsechny ockovani byli v pohode.
Julli ja bych radsi sla k dok.,nikdy nevis co to muze byt 😉
Tady je taky dneska hnusne a vcera pralo slunko...........ty hraci centra tu jsou supr,ale my tam vubec nechodime. Nemame auto a busem se mi nechce,ale parkrat jsme tam byli. Zrovna ted jsem se tam nekdy chystala s holkama. Decka se tam supr vyradi

julianna78
18. jún 2010

simi toto očkovanie sme mali pred mesiacom,tiež nikdy žiadnu reakciu nemala.Ja sa bojím živej vakcíny osýpky,mumps,rubeola a môžu sa dat ovčie kaihne.Tu má dostat v 15m,ale dám ju odložit.
Tie centrá máte perfiš som tam bola s kamoškiným malým a absolvovala som s ním jedno kolečko a mala som dost ledva som lapala po dychu a on tam vystrájal 2hodky a ešte nemal dost.

pavcik
18. jún 2010

Ahoj holčiny,
před chvílí jsme se vrátili z nemocnice. Výsledky dopadli dobře. Léky na epi budeme brát další dva roky a pak pomalu další dva roky vysazovat. Krev je taky v poho. Žádný zánět a všechny hodnoty taky v pořádku.
Já zase mizim,musim vybalit a pořešit malýho.
Tak zatim

mila01
18. jún 2010

Ahoj holky,tak už jsem zaregistrovaná na pracáku - ach jo.Fakt tohle nesnášim.28.6.jdu na první návštěvu k ženský,co mě bude mít na starost.

Pavčík - tak to jsou super zprávy,doufám,že léky pomůžou a bude dobře. 😉

Simi - tady je taky hnusně.Před chvílí jsem koukala z okna,šla tady okolo školka - zrovna holek oddělení,tak jsem koukala jak šlapou.Měli dneska svoje soukromé rozloučení - byli v restauraci na džusu a na hranolkách.Chodí tam 2x ročně,na začátku na přivítání nových dětí a na konce,kdy se loučej.Tak obě krásně šlapaly a zrovna se něčemu chechtali.Špízovala jsem jen za záclonou,aby mě Kája neviděla,asi by řvala. 😀

simicak
18. jún 2010

juliana,to prave mame i tu rubellu a mumps,mame to ted vsechno najednou. Ja to oddalovat nebudu,pro me je le psi ji naockovat nez kdyby to mela dostat nekde. Kdyby to nebylo bezpecne,tak by to urcite ve svete neockovali ( doufam teda )

pavcik,tak to gratuluji,to jsou krasne zpravy. Ted muzete v klidu k tomu mori!!!!!! 😉

Mila,no ja tu vasi skolku uplne zavidim,v te nasi se nedeje nic,jen tam das deti a vyzvednes a na vanoce trapna besidka jedna a to je vsechno!!!
At brzo najdes nejakou praci. To verim ze to bude tezke,kdyz mas dve deti,muzes jen na cast.uvazek a ne delat smeny.......ja to mam stejne. Ja nesmim delat vikendy,muzu jen ranni. Nastesti ze mas deti tady nikoho nezajima.

mila01
18. jún 2010

Simicak - tady by to taky nemělo nikoho zajímat,ale skutečnost je jiná.Ale snad se něco najde,ale až po prázdninách,teď ještě potřebuju být doma.

Máš pravdu,tu školku máme suprovou,jsem za ní moc ráda.Spousta akcí,velmi přátelské prostředí,super učitelky.Jediný co mi vadí,že tam i předškoláci musí po obědě spát a to se jim už samozřejmě nechce.

maatkka
18. jún 2010

Ahojte babky...
Lilu dnes vstala o deviatej a o dvanastej znova zalahla a spi 😕 Predvcerom spala skoro cely den... som myslela ze bude vnoci buntosit a spala normalne... Dobre ze viem ze mala tie krvne testy v poriadku lebo by som uz asi stresovala ci nema malo zeleza alebo co... Ale vsak ona je spachtosko to viem 😀
Simi ockovanie je tema na dlho... hlavne tie zive vakciny 😔 Aj ked ja nie som v ziadnom pripade odporca ockovania - som taka vdacna ze na tie choroby na ktore sa ockuje uz nezomiera tolko deti a pod. Ale veeela som toho hlavne o MMR (osypky mumps rubeola) citala (aj ked nie vsetkemu verim...) a musim napisat ze mam z neho strasny stach 😔 A aj nasa neurologicka (veeelka zastankyna ockovania - ako skoro vsetci lekari) nam ho radsej posuva...
Je urcite ovela ovela ovela mensia pravdepodobnost ze sa po tom ockovani ("raz za cas") dietatu nieco stane ako keby sa ockovat prestalo a deti by zomierali... ale zas uuuplne to najbezpecnejsie to nie je 😔 Mi to pride niekedy ako proste mensie zlo... 😔 😔 😔 😔 😔
A tak ma napadlo ked o tom pisem... @petrach tebe raz tusim pisali baby na FB co boli proti tomuto ocku aj nejake zle skusenosti - nevies nahodou ci to dietatko malo aj predtym nejake problemy myslim neurologicke???
Ja zase nad tym rozmyslam ako sa nam blizi to kontrolne EEG - ak budu vysledky uz dobre ci malu dat ockovat alebo este cakat... Dr. nam uz vravela aj ze mozme podpisat ze ju ockovat nechceme (aj ked viem ze s tym su strasne opletacky s hygienou a socialkou napr. a nesmela by chodit do skolky a pod.) ale ja by som sa bala ze by na niektoru z tych chorob nejakou blbou nahodou ochorela a viem co vsetko mozu sposobit a potom by som si to neodpustila ze dr. nam radila ockovat a neposluchla som alebo tak...
Prosiiiiiim baby - odporkyne ockovania - (nechcem byt nevdacna ale) ak toto budete citat nepiste mi zase IP o rizikach a ze vy na mojom mieste... ako naposledy!!!!!!!!!!
Inak ze ryby kazdy tyzden... tak vy zijete zdravo baby 😉 Mm je rybar a to mame ryby tak 2x do mesiaca 😀 Ale podla mna sladkovodne kludne mozte... s morskymi mozno trooosicku opatrnejsie.
Juli aj Lilinke sa raz po ockovani vytvorila na nozicke taka hrcka (podla mna to je zle pichnute 😠 ) a to som jej vzdy po kazdom ockovani davala studene obklady... Dr. nam vtedy vravela len ze sa to moze stat... a ze sa to strati a po par dnoch stratilo... ale mesiac? asi skus zavolat dr. budes kludnejsia...
No a pavcik 🙂 to je supeeeer! 😉 To vam to dopadlo snad najlepsie ako mohlo nie? Veeeelmi drzim palce - nech lieky pomahaju ako maju - dva roky ubehnu ako voda a verim ze budete uuuplne bez liekov!

maatkka
18. jún 2010

Joooj ja v poslednej dobe pisem akeee slohy 😀

zabka85
18. jún 2010

@kmoor nebyla sem tam ale že je to prosklený to vim.na 7 je to taky jen vzadu teda.ale nějak sem to moc nevnímala aspon sme si prcky s holkama ukazovaly 😉

zabka85
18. jún 2010

@lubinka20 tak to záleží na doktorech každý středisko a nemocnice to má jinak. V Moste tyhle děti jdou taky ruzně ale my dělali všecko dřív normálně dávají děti do postýlek v 1700-1900g my šli ani né v 1500g přikládá se k prsu kolem1200-1300g a my byli přikládaný neměli sme ani kylo.Malá sála i po očním což taky sestry překvapovalo jen když byla těžce anemická tak pila málo a le po trancfuzi zase jela jako drak.Já kojila do 5 měsíců plně.

Jinak všem maminkám děkuji za vřelé přivítání.... 🙂

bera28
18. jún 2010

Ahoj kecalíny 🙂

nanya, bazény pro výuku plaváví kojenců a malých dětí mají vyšší teplotu vody, než klasické. U nás je to okolo 29 stupňů. Je jasný, že ne vžd je voda stejně teplá, třeba teď v pondělí byla tak studená, že jsem měla i husí kůži. Ale druhý den byla jak kafe 🙂 Svišťáci jsou naštěstí otužilejší víc, než já, těm je to šumák.

Juli, tak teď se připrav, za chvíli budeš malou nahánět po bytě 🙂

Maatkka, krásné výsledky po operaci, nádhera. Je to vážně hrozně moc znát i na fotkách. No a k tomu očkování, na to mám stejný názor. Je zajímavé, že nejvíc odpůrkyň očka je u mamin zdravých, donošených dětí. Asi je to tím, že si neprošly těmi všemi peripetiemi jako my (ne že bych jim to přála), ale mě prostě nikdo nepřesvděčí, že kdyby se neočkovalo, tak je vše v nejlepším pořádku. Navíc, když jsem se konkrétně ptala na to MMR, zda dát i neštovice nebo ne, tak mi pediatrička jasně řekla, že u Kuby určitě, protože riziko komplikací při onemocnění neštovicemi je vyšší, než komplikace po vakcíně. A když by to bylo tak strašně rizikové, teď myslím očkování obecně, tak proč by děti nedonošené nebo nějak chronicky nemocné měly nárok na víc typů hrazených vakcín (např. Synagis, Prevenar, atd.), než děti zdravé?? Prostě u těhle dětí mohou být komplikace při nemoci mnohem drsnější, než po vakcíně. Toť můj názor.

Milo, tak to měla Kája krásnou oslavičku ve školce. A s tou prací je to asi skoro všude nalevačku. Já se taky budu muset po prázdninách začít po něčem poohlížet a už teď z toho mám hrůzu 😝

A koukám, že dnes byl rybí den🙂 U nás taky - pangasius s brkaší a zeleninou. Zase se v tom akorát porejpali 😠

Pavcik, tak aspoň nějaká dobrá zpráva 😉 Hned je lepší nálada, co?

Další nová mimča jsem doplnila do tabulky. A jestli máte někdo další pokroky, tak sem s nimi.
Jdu si lehnout ke Kubajzovi, roztahuje se mi v posteli, Aneta řádí s tátou v pokoji, protože usnula před obědem.

merj
18. jún 2010

Ahojte,
teda to je hruza 😉 , clovek tu par dni neni a nestiha.

Vsem novym maminkam preji moc sily a at muzete psat jen radostne zpravy.

Pavcik, to se super cte, ze konecne jsi se dozvedela neco jineho nez jobovky. Tak at Matyskovi leky pomohou. A jak s dovolenou uz vite, zda a kam vyrazite?

Maatkka, i vase zpravy jsou super

Mila, dodatecne Karolince vse nej k narozeninam.

U nas vse v pohode (tuk, tuk, tuk) . Dnes muz jel koupit malenu postylku do pokojicku, zatim ho tam chceme davat na poledni spani a pak uvidime. Postylku v loznici jeste nechame. Tak uvidime, jak budeme s osamostatnovanim uspesni.