Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

fajn
28. sep 2010

@tanav určitě jdi do toho. Na očkování žádná reakce není a Alexovi to jedině prospěje,nebude tak nemocnej. Očkuje se asi listopad nebo říjen a je to pět injekcí každej měsíc jedna. Pokud vám to schválí pojišťovna tak to berte. Nám to bohužel pojišťovna neschválila tak to Didka nedostala. Jedna injekce vyjde asi na 50 000 Kc.
A co malej už je mu líp?

tanav
28. sep 2010

@fajn
nám lekári doporučujú Synagis. Otázne je či nám ho aj poisťovňa schváli. V centre mi povedali, že ich návrh poisťovňa doteraz ešte nazamietla. Prečo Vám ho neschválili ?
Teplotku zvýšenú už doobeda nemáme, prestal aj tak často kýchať,tak ešte čakám čo z toho bude.
Odsávam ho a kvapkám Libenar, večer som vytrela nožtek Nasivinom.
Uvarilo som mu mrkvovo-brokolicovú polievočku so zemiakmi. No žiadna sláva s jedením. Naše dieťa chce len mliečko. 😒 😒 😒

bera28
28. sep 2010

Táni ahoooj 🙂 vezmu to odzadu - Synagis ber všema deseti!!! My ho měli první zimu také. Nemusíš se vůbec bát reakcí, žádné na něj nejsou. A u nás teda svišti neměli celou sezonu rýmu ani kašel, prostě nic. Další zimu už na něj nárok není, tak toho opravdu teď využij.
A ať je Alexík brzy fit.
A ta kuchyňka bude spíš pro Kubu, to je takový pomocník v kuchyni. I na pískovišti vždycky okupuje ty malé jako vařiče a povídá, že vaří polívku, knedlíky a omáčku🙂 Anetka tak akorát jezdí po kuchyni ve formě od bábovky😀

@berryvajt, teda já zírám!! To jsou holky vážně šikulky, takhle brzy nástup do porodnice a za chvíli cesta domů. A buď ráda, že budeš mít nejprve jednu, aspoň si budeš zvykat postupně. Ono mít hned dvě je hukot i u zdravých, donošených dětí, natož u těch našich. To člověk požád jen sledoval, jestli nejsou velké poklesy saturace, páč jsem neměla nervy na to, abych nechala oxymetr nahlas. Už mi z toho tenkrát pěkně pípalo i hlavě. Tak se držte a ozvi se nám.

@rovni, já jsem s Anetou Vojtila 7 měsíců, s Kubou rok a půl.

Andulko, Petraguerra, pěkné fotečky. Davídek je jak andílek🙂

A přidávám fotky z dnešního obědvání. Anetka má apetit🙂

bera28
28. sep 2010
rovni
28. sep 2010

@maatkka dakujem za mile slova,velmi dufam,ze Danko vsetko postupne dobehne.stale si to vsetko vycitam co sa stalo 😢

baby a na co je dobry Synagis resp."profylakcia RSV",ci tak nejako to tam bolo napisane.aj nam to bolo doporucene v prepustacej sprave z nemocnice,ale ked sme boli vcera na kontrole na plucnom,tvarili sa ze pokial nebyva chory,nie je to treba....kolko rokov je potom ucinne toto ockovanie?a kolko je to injekcii?vsetko hradi poistovna?
dakujem za odpoved a info 😉

simicak
28. sep 2010

Hruza!!!!!!!!!!! Mame 7,4kg,korigovane 13,5mesice ☹ Za dva mesice nabrala 400g. No ale dietolog rikal,ze je v proporcich,tusim ze jsme 4 percentil nebo jak to je,takze dobre. A vyskou se drzi na svoji linii a vaha pry taky jde. Me zas jako jediny uklidnil. Pediatr,ze jsme velmi inteligentni,fyzio nas propustila uz uplne,chuzi,balanc,vsechno mame perfektni,cumela jak male vylezla na zinenku a jak krasne s veci couva po zzadu aby nespadla. Boty ze taky dobre. Za mesic zase vazeni,ale uz u nas na klinice,velka kontrola az v prosinci.

Tanav,bez vvsemi deseti,ja dneska prosila at nam ji daji,ale nesplnujem podminky pro to. Jinak bych to brala hned!!!!!!

Rovni,nic si nevycitej!!!! Danko vsechno dozene!!!! Jinak synagis je ockovani,ktere se dava od rijna do dubna tusim,kazdy mesic a je to proti bronchitidam a dalsim respiracnim onemocnenim. Takze Danko nebude tak nemocny a budete mit krasnou zimu. My byli loni 6 mesicu skoro vkuse s pruduskama. No ale stejne na ockovani nemame narok,protoze mala nebyla na kysliku a neni az tak brzo narozena pry 🙄 Takze my budeme mit hnusnou zimu. Snad vam to pojistovna proplati a schvali

simicak
28. sep 2010

bera ta se teda cpe 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

rovni
28. sep 2010

@simicak Danko bol aj na umelej plucnej ventilacii-cca 1,5 mesiaca,aj na kysliku a v papieroch ma uvedenu chronicku plucnu chorobu,tak hadam by nam to mohli schvalit.

simicak
28. sep 2010

rovni,tak to vam schvali na 99%. budu drzet palecky. Nam rekli ze max.ockovani proti chripce,ale nedoporucuje to dok. a ani ja teda nechci

susika
28. sep 2010

ahojte všetky známe aj neznáme...
takže všetky bojujete....ale držíte sa..to je dobre...
novým ,a elbo pre mna novým nickom drží palce....

@tanav
@rovni -ten synagis je super.aj my sme ho mali,sícelne porvý rok, potom sme ho nepotrebovali, anľtastie malá nebývala ni chorá.tie vakciny poistovna plne hradí,t ak super a stojí to za to. malá nebola ani na plucnej ventilacii, od začiatku dychala sama, mne pred porodom pichali injekcie na dozrievanie jej plucok,t ak to velmi pomohlo, dozreli a dychala bez pristroja....
@simicak -vahu nerieš.ja ju sice tiež stale riešim. malá ma 10 kil´, niekedy aj 10,5 a to mala 3 roky.priberala stále pomalia teraz či je alebo nie tak nepriberie....už som zufalá, lebo chodí do školky a ešte aj tam vymýšla s jedením. teraz som ja mala trošku problemy, tak boal len s tatom a tomu sa videlo, že pekne papá a ked mi povedal, že čo a kolki, tak som len zalomila rukami, že je to zufalo menej ako mne.

@bera28 -akí ste už velkí......)))
@fajn -čo je s vami? niečo som tu len tak anrychlo našla, že sa testujete bez liekov?
@andulka-aká bola dovča?

u nas lazaret.malá soplavá a ukašlaná zo školky. týžden je tam a potom zasa týžden doma čo je chorá aa nemam srdce jut am davať, aby sa doma zotavila. ja som bola v nemocke, hrozil mi predčasný, ale iba 3 dnia a pustili ma domov a ked som došla domov, tak som vracala aj ja, ale asi z jedla, na druhý den aj tato...hororo..včera som boal v poradni,t am v nemocke a na včera som mala naplanovaný porod, lebo som už velmi otvorená a viac menej sa snažím ležať, nech prcka tam ete podržím🙂)) a už mi aj na knižku napisal datum 1.10.ako další termin porodu.otvorená na 4cm a hovorí, že keby ma riadne chcel vyšetriť, tak aj na 7.vraj to už týžden nevydrží, a ja každúchvilku citim, že budem utekať, tak polihujem🙂) ale už je dobre, už to isto nebue mať 960g ako bola malá, ked sa narodila🙂)bola som v inej nemocke,a ko pri malje a ta atmoška tam super,aj dokinovia mi gratulujú, že už to mam v suchu skoro, že už keby sa to aj davno anrodilo, tak super🙂))drobec mal na poslednom mraní od 265O-27OO, ael chyba merania, lebo hlavičkou je straaaaašne dole a v 37tt ho namerali iba na 35TT, čo sa to nedalo,t akže može mať aj 2900g...sa smejem, že ankoniec porodím 3kilové dieťatko🙂))bože baby, ja sa tak bojím..ani nie porodu, ale tej bolesti...pri malje to šlo strašne rýchlo, tak si to pamätám ako super, že takých aj 5🙂)ale doki tvrdí, že to bude rychlo, že mi dava tak 2 hodky, že sa trapiť nebudem🙂)uvidíme....držte palce, nech neutekám už tuto noc🙂))

denisee
28. sep 2010

bera: fotky nemaj chybu 😀 co si jim uvařila, že vylyzujou talíře 😀

simicak: tak gratulace, pokud je všechno v normě váha, výška 😉 a fyzio taky super. Jste šikulky.

Vojta dneska dostal hroznou rýmu ☹

bera28
28. sep 2010

@rovni, to očkování je jen na tu danou sezonu. Je to 5 dávek, vždy po měsíci, protože to chrání právě jen měsíc. A podle toho co píšeš na něj teda nárok máte. My ho měli automaticky, a to byla Aneta na UPV "jen" 7 dní.

Simi, my se plazíme pořád na 3. percentilu a někdy i pod 😖 😖 Takže buď ráda za ten 4. percentil 🙂 A hlavně když byla pochvala 🙂

@susika, ale teď už budeš mít donošené mimi, to je nádhera a určitě i další velká motivace pro ostatní 😵 😵 Tak ať porod dobře zvládneš 😉

@denisee, to se nacpávali polévkou. Vařila jsem zeleninonový vývar zahuštěný krupičkou a vejcem. A pak si dali ještě trochu kuřete na paprice s knedlíkem 🙂 🙂
Tak ať je Vojtík brzy fit! Já jsem včera zrušila plavání, páč Kubajz taky trochu posmrkává a Aneta se po tom zánětu ucha nesmí měsíc potápět 😖 Jenže už mi vrátili jen 50 % z ceny 😖 😖

tanav
28. sep 2010

@susika Držím palce. Určite sa neboj bolesti. Pôjde to dobre. Budeme na Teba myslieť. 🙂 🙂 🙂

petraguerra
28. sep 2010

Bera no to musi byt balzam na tvoje nervy jak pekne Anetka basti 🙂 😀 Kez by ji to tak zustalo...A velky jsou oba dva dost-uplne koukam jak vzdycky ty decka povyrostou.... 😕
Simicak tak hlavne,ze prdka pribira pomalu,ale jiste.A je sikula vsechno ji jde tak dobre.Jak uzivate tatkovo dovolenou?Uz jste nekam vyrazili?Ja jeste 3dny. 🙂
Susika moc ti blahopreju uz ted ,ze jsi malyho tak krasne donosila-to je proste parada 🙂 🙂 🙂 A jak se Zuzanka tesi na miminko?

tanav
28. sep 2010

A kde je naša Petrach ? Dlho sa nám neozvala ani Tinuskaha. Neviem o nich nič. Budem jej musieť zavolať. 🙂

jecidlo
29. sep 2010

bera: ty fotky jsou super, takovy apetit ,to snad neni ani mozne!!
u toho tancovani mi prijde ze tam hrozne vlaje, matej stoji a tanci ona visi, no ale vcera jsme byli u babicky a koukejte jak tam perlila!!!

https://www.youtube.com/watch?v=NH_upAlieqI

susika: nic se neboj to zvladnes!!! dyt uz jsi skoro otevrena, tak to bude asi rychlost, spis bacha abys to vubec stihla 😉

holky u nas non stop prsi uz od soboty, no sak vidite zpravy jak se to tu zase rozvodnilo, ale me uz s nich hrabe!!

vladimuraz
29. sep 2010

Ahoj holky, tak u nás zase stres, malej včera dostal tu horečku znova, celý den proplakal.Na pohotovosti na něm klasicky nic neviděli, dneska ráno už teplotu nemá, ale CRP 85!!! Dostal antibiotka, ale zatím nevíme, co mu je ☹ ☹ ☹ Doktorka tipuje pneumokoka, dělala mu nějaké výtěry, tak uvidíme, mám z toho husí kůži. Je chudinka celej vyřízenej, pořád spinká. Jinak váha ve 2 měs.4,6kg 😵

@bera28, super fotka, snad už Vám to takhle zůstane!!!! A kdyby náhodou ne, tak u ní budeš aspoň vzpomínat na ty zázračný léky 🙂. To je zas černočerný humor, co? Ne, fakt doufám, že se Anetka chytla a jíst bude. Ve školce určitě něco sní, když uvidí, že všichni ostatní jedí. Klárka jí, ale vždycky hrozně nešťastně kouká, když mají k svačině buchtu (mívají perník, makovec...), tak už jí to nedávaj a mažou jí chleba 🙂

@tanav, denisee: tak ať jsou prckové rychle zdraví!!!

@berryvajt:to je super, že už jsi s holkama, to jste za chvíli doma a teprve začne pořádný kolotoč. Tak pevné nervy a žádné stresy!!! 😉

@simicak: tak vidíš, jak jste super dopadli, váhu neřeš. Jíte? Jíte, tak co 😉

@petraguerra: krásný fotky jako vždycky, nejlepší je ta s očima, to bych ho sežrala, miláčka 🙂 Klára od té doby, co jsem jí tu tak pomluvila, žádný záchvaty vzteku a hysterie neměla, nařezáno dostala jen jednou za týden - už se lepší, tak bych Ti jí mohla poslat? 😀

@susika:moc gratuluju k donošenému mimču, teď ještě abys to měla brzy v pohodě za sebou a mohla už malého pomuchlat. Je to super, uvidíš, jak si to budeš užívat, je fakt velký rozdíl mít donošené a nedonošené mimi.

vladimuraz
29. sep 2010

@maatkka: ještě jsem zapomněla napsat, že je malá hrozně šikovná, my s barvami bojovali donedávna a napočítat do 5 teda neumíme. Jenom v říkance 1,2,3,4,5, cos to, Janku, cos to sněd.... 😀 A poprosit a poděkovat? To musí být extra dobrá nálada, jinak to většinou musím připomínat...

susika
29. sep 2010

babulky moje. ste zlaté....ďakujem az všetky príspevky...
no veru, dufam, že to bude motivacia aj pre ostatné. aj ked vam uprimne poviem, že som do toho šla s malou dušičkou ale o to väčšiu radosť mám, ked ma aj teraz napsoeldy, čo som ležala otvorená vnemocke povzbudili, že teraz je to super....tak už len šťastne porodiť🙂))no jasné, už by osm toho drobčeka mala najradšej pri sebe a videla na koho sa podobá🙂))ale hrozne sa bojim vyvolavačky, čo chcu urobiť,a by som takto podaromnici nezabijala čas a vlastne, čakala, ekdy to pride...hm, ale vravím, že ešte mam skoro 3 týždne do konca, no ale ležte ešte tri týždne alebo čakajte, že vas to rpepadne v noci....

@jecidlo -ved to,a by som to potom stihla...ved uvidím, čo so mnou urobia v piatok, ked sa tam mam halsiť akože na porod...ma zabiju,a k im poviem, že sa na to ete necitim, že krpca tam ešte ohrejem🙂))

@vladimuraz -ta vaha je supr..malá mala takú asi ked mala pol roka🙂)) tento prcek by mal mať okolo 3 kil. som zvedavá, lebo čo meranie to iné odhady...

@petraguerra -malá je už nažhavená na bračeka..už len rozprava, ako sa budu spolu hrať a nahanať..a ako pojdu spolu na piesok a zoberu aj bratrancov🙂)bude asi rpekvapená, ked dojde maličké bábo, ale ona takých drobčekov miluje, tak snad nebude žairliť a ja sa posnažím,a by nemala dovod...inakje zlatá, už nachystala aj hrkalky pe malé babätka...ja som do rana dostala nadchu a hovorím, že musim do lekarne a ona hned, že kupiť dudliky pre malé bábätko🙂)boli sme minule pre istotu kupiť dudlik na flašku, tak si to pamätá🙂)

rovni
29. sep 2010

baby,ked som vam sem uz tak vpadla 🙂 chcem sa spytat ako ste postupovali s prikrmami-podla normalneho alebo korigovaneho veku?

simicak
29. sep 2010

ahoj baby

susika,neboj se nic,kdyz jsi tak otevrena,jen kychnes a maly bude venku,bezbolestne 😉 Drzim palecky,at jeste vydrzis ty dva tydny,i kdyz se uz asi nemuzes dockat,co? 🙂

rovni,podle normalniho veku.Me taky rekli,ze pred 2 rokama,se zacinalo jeste podle korigovaneho veku,ale ze nove vyzkumy ukazali,ze v tom neni zadny rozdil. Jelikoz dostavaji mlicko od narozeni,takze strea jsou pripravene podle normalniho veku. Ale musi se hledet nato,aby bylo dite pripravene a melo zajem. Takze my zacli,zajem nebyl a zkusili to za dva tydny znova. Takze neuspechat. NO ale stejne zacala poradne jist,jak mela asi 10 mesicu normalni vek,dote doby hruza. Za zacli jsme v 6 mesich normalniho veku,takze korigovane mela 4 mesice ( nebo tak nejak ) 😉

A k nam,doktori sice spokojeni,al eme to stejne porad stresuje,jak ji vidim dole natom grafu. Ale dietolog me ujistoval,ze pry uz neklesne,nevim jak nato prisel. Ale uklidnilo me to. Jak ji totiz vazili a ja videla,kolik jen nabrala,tak jse se ak drzela at se tam nerozbrecim. Byla jsem uplne na nervy. No a ten dok.rikal,ze nemam byt,ze podle neho se ji dari krasne a roste dobre,ze hold bude malinkata,ale ze zatim se neni ceho obavat. Ja samozrejme vidim stale pred ocima,jak z toho grafu spadne a zacnou zas nejake testy. Ale zase jsem byla moc pysna,kdyz ji vsichni chvalili,jak je desne chytra a pediatricka upllne cumela,kdyz se ptala co vsechno umi udelat,co rika atd.

bera,vy jste okolo tretiho? A jste tak od malla nebo az jak byli vetsi? Me to totiz desi ted,bo jak jsme zacli behat,tak samo nabira uplne minimalne!!!!!!!Takze jsem si jista,ze spadnem taky k tomu tretimu. Jo a pijem zase mliko!!!!!! Proste ji ho nedavam,ma porad flasu nekde polozenou a jen ho menim za cerstve a pije.

JO a jeste,kdyz se me dietolog ptal zas jajk jime a ja mu rekla,ze u nasich snedla na veceri 3 grilovane kureci kridla a plnou misu polivky,tak se smal 😀 😀 😀 😀 😀

Vladi,bobek maly. Kdy budete mit vysledky krve nebo neco? brali vam odbery? Tak hlavne at brzo prijdou nato,co mu je a at jste brzo zdravi!!!!!! A malou moc nechval,bo zas bude radit,at to nezakriknes 😉

simicak
29. sep 2010

Jo a taky me vysvetloval,ze roste normalne,ze vysku ma na stejne linii uz od narozeni,takze jen vaha kolisa,ale ze to nevadi,jelikoz ji dobre a testy co delali v kvetnu,byi vsechny negativni.

Petraguera,tak to je supr s kontrolou,ze je tak sikovny a ze se lepsi ten ocni kontakt!!!!!!! Za chvli jde do skolky,ze? Utece to jako voda do ledna. Jak ho budes davat? Kazdy den na 3hodky nebo si to rozplanujes jinak? Verunka chodi utery,streda,ctvrtek do obeda a patek do 12hod. a v pondeli je doma. Kasmoska dava dva cele dny. A budes si priplacet nejake hodiny navic? Pak se mrkni kolik by vam goverment doplatil,muzou ti hradit skolku,zalezi jaky mate prijem. Ale jelikoz oba dva pracujete a jeslti delas min. 16hod.tydne tak mas narok na prispevek 😉 Aspon by sis spocla vic.

tanav
29. sep 2010

@vladimuraz
Vladi, držím palce, aby sa Hyneček čoskoro uzdravil a nech antibiotiká zaberú čo najskôr.
My sme prestali mať zvýšenú teplotku a nekýchame, tak dúfam, že sme to prekonali.
@bera28 Anetka s Kubkom sú bohovskí na tých fotkách. Mňa to tak vždy pobaví.
@rovni my sme začali prikrmovať od ukončeného piateho mesiaca, tak mi to bolo doporučené v rizikovej poradni.
Ja som už písala, že nič moc. Alex voľajako nemá chuť na iné ako mliečko. Dnes síce spapkal jablko a hrušku na jemno roztreté a celkom normálne sa tváril. 😀

tanav
29. sep 2010

@rovni musím sa ešte poopraviť, že od ukončených piatich mesiacov korigovaného veku. A tiež mi bolo povedané v rizikovej poradni, že nový trend je zavádzať prídavky stravy podľa normálneho veku, pretože traviaci trakt nedonoseného dieťatka je zrelý tým, že začne prijímať stravu po narodení.
Ja si teda neviem predstaviť ako by som bola začínala prikrmovať Alexa trebárs v piatich mesiacoch normálneho veku, keď nemal tuším ani 4 kg a nosila som ho stále v perine. 😀 😀 😀

tanav
29. sep 2010

@vladimuraz Hyneček má krásnu váhu.

rovni
29. sep 2010

mne tiez povedali,ze prikrmy idu podla normalneho veku,lebo vlastne od narodenia je na mliecku,takze sme zacali ked mal Danko 5,5 mesiaca (korigovane mal 2 mesiace).Bola som dost prekvapena ked mi to doktorka navrhla,nevedela som si to predstavit,tiez bol este v zavinovacke.zacali sme mixovanou polievkou masko+zemiak+mrkva z flase s cumlom s vacsou dierkou.Od zaciatku mu prikrmy chutili,je to velky hlados,stale prsty v puse,teraz papame prikrmy 3x denne-doobeda ma podusene rozmixovane ovocie,naobed masovozeleninova polievka a na veceru kasa-vsetko zatial z flase.Par krat som skusala aj lyzickou,nemal s tym problem,len to dlho trvalo a bol viac spinavsi.

petraguerra
29. sep 2010

Ahoj Holky Jecidlo Maruska uz pekne pelasi,myslim si,ze chodi pekne-urcite se jeste vic vypiluje.Mates v tech botach byl super a pustila jsem si je i v te krabici s balonkama 🙂 🙂 Muj Mates ten taky mel trosku jinou chuzi i ted beha a ruce ma zvednuty nahoru k hlave od loktu! 😕 Ale jak jsem tu mela minule tu kamosku tak rikala,ze se hodne zlepsil za rok co ho nevidela-on tenkrat chodil jen par tydnu tak byl samej drzkopad.Mas opravdu moc hezky sikovny deti 😉

Vladi snad brzy zjisti co Hyneckovi je moc preju at je co nejdrive v poradku.Klarku posly ,kdyz uz se nevzteka ja by jsem ji dala do late jako malyho 😉 Ta fotka je z dveri ven jak je prurez na dopisy jsem tam na nej koukala tak jsem ho vyfotila-prislo me to srandovni...A my jeste bojujeme vubec s mluvenim natoz barvy ...atd 😝 🙂

Susika urcite bude mit radost ,myslim ,ze holcicky jsou vic takovy minimaminky.Vim jak slavil Mates rok pozvala jsem par holek z nnu a Jessici(630g )segra5let z malyho byla uplne pryc-on byl takovej osvalenej -ja se s nim moc neprdela a Jessica byla papirova panenka vsechno se delalo okolo pomalu a nezne,tak z ni Charleen nic nemela a u malyho sedela mela ho na kline a strkala mu dudlika-a Mates nadsenej,ze ma nekoho kdo se mu 10000%venuje
🙂 Ona zase ze ma zivou panenku.

Simicak ja si napsala 5dni v tydnu,to by bylo na 2.5hod,ale premyslim taky,ze to mozna zmenim.Mozna totiz zmenim i praci.Asi pujdu do tesca doplnovat zbozi na nocni.Je to dobre placeny a asi by jsem se vratila do prace na plnej uvazek.Frana tam chce jit pect,tak by mel denni.Tady kousek od nas oteviraji nove Tesco tak prijimaji plno lidi.
Jak pises,ze Viki moc nepribira-muj malej uz taky nepribira tak rychle jako do roku to mel okolo 9.2kg ve dvou 11.97kg,a ted okolo 15kg.Graf do roku 0.4th-koncil rok na skoro 50th,a ve vysce na skoro 75th,ale hlavu mame pod 0.4th 😕 a ted ve skoro 3 budeme vyska na 75th,okolo 60th a hlava asi porad stejny-vsechny cepice mu jsou az po oci 😀 A myslim si,ze Viky preci jen pribira a bude to jeste lepsi,vzdyt si vezmi jak je aktivni porad lita a na dovce cele dny venku.....myslim si,ze fakt 400g super v prosinci to bude trebas vic ,az bude hnusne tak budete asi vic doma a tak tolik nespali. 😉 Jinak je fakt sikovna na to kolik ji je to neumi spousta donosenych deti. 🙂

bera28
29. sep 2010

@vladimuraz, teda to je pech s Hynečkem. Snad to nebude nic vážného. Už aby mu bylo dobře, co?
Přesně proto jsem si ty dva rarachy u iběda vyfotila, abych se pak v horších časech mohla kochat tím, že Anetka taky jednou pořádně jedla. Teda už z toho mám zase nervy, co to bude za hrůzu, až ty léky vysadí.
A neuklidnila se Klárka díky školce? Já už taky přemýšlím, který den je tam šupnu. Říjen už se blíží, odplenkovat jsme stihli, Anetka jí, tak už tomu snad nic nebrání.

@simicak, kdepak, ten sešup na třetí percentil byl pozvolný. A teď se podrž, na kterém byla Anetka při odchodu z porodnice a ještě v šesti týdnech korig. - na 99. percentilu 🙂 🙂 Síla co? Z naprostoho nadprůměru do totálního podprůměru. A jak ten doktor přišel na to, že už klesat nemůže?? Že bych ti poslala naše grafy a schválně, čím by ten propad vysvětlil 😀

Jo a jak jste psaly, že vám svišti příjdou velcí, tak mě taky všechny dětičky, které tu na fotkách vidím, připadají jak obři 🙂 🙂 Jinak Anetka má 90 cm a 11 kg. Podle toho může mít Kubajz tak 93 cm.

No nic, mažu si číst. Tak dobrou.

petraguerra
29. sep 2010

Rovni muj malej byl s jidlem silenej vubec nechtel nic jen mliko ,ale zacala jsem az okolo asi 10mesice,protoze byl hooodne malickej a v 5mesicich mel jen 3600g.Myslim,ze jsem zacala s mrkev a brambor,a dalsi zeleninu vzdycky pridat jeden druh po par dnech,ale trvalo to docela dlouho nez jsem davala prikrmy pravidelne.A mixovany mel strasne dlouho,nebo mackany vidlickou,az tak od jara davam normalni stravu ale brambory mu mackam i dnes on je jinak moc nechce.A jidlo napr.chleba k snidani musi zapijet cajem a potom ho ji krasne.

vladimuraz
29. sep 2010

Sakra, zas mi to vypadlo, když jsem zadávala fotky 😠

@bera28: já myslím, že to klidné období není na dlouho, u nás se to hodně střídá, ale zběsilost převažuje 😉 Aspoň že v té školce je hodná, tam si jí moc chválí. Dneska máme zase hlášku, před chvílí přišla a ptala se, proč má paní učitelka proužky na čele... 😀 😀 😀 Rok před důchodem má na vrásky nárok, jen doufám, že se Klára nepůjde zeptat přímo jí 😀

@petraguerra: mně se Vaše fotky všeobecně moc líbí, ale Matějovo očička jsou prostě ta nej, nej, pro ně já mám slabost 😉 Prosím Tě, a do kolika hodin bys pracovala? Já když se nevyspím, tak jsem děsně protivná 😖