Extrémni nedonosenci - deti pod 1 kg. Ako je to u vás?

kili
6. aug 2008

viem, že je tu už téma o nedonoseňátkach, ale je tam veľa takých, čo sa im narodili deti trebárs len o mesiac skôr a to sa nedá porovnávať s problémamy takto predčasne narodených detí a mne sa tam jaksi nechce vyhľadávať a ani neviem, komu sa s akou váhou narodili deti. Tak zakladám novú tému, zaújma ma totiž, ako sa vám deti vyvýjali na mentálnej úrovni, čo dokázali napr. v rok atď.
Naši totiž ešte nevedia skoro nič, vôbec nereagujú ja žiadne ťapi ťapi, síce sa na tom rehocú, ale sami to nespravia. Ukazovať na niečo to ani náhodou, dávať hračky do niečoho tiež nič, ani ničomu nerozumejú. Ako takýmto deťom dlho trvá, než niečo pochopia? Ja nie som moc trpezlivý človek a keď mu niečo ukážem aj 10x za sebou, tak ani náznak, že by nad tým uvažoval, tak fakt ma to potom odradí a do ničoho sa mi nechce.
Ako je to u vás?

bera28
16. nov 2010

Ahoj holčiny,

@mafynka, hrozně moc ti držím palečky, ať to zvládneš v pohodě. Pokud tě zašijí, tak by to mohlo být dobré. Znamenalo by to, že nemáš kontrakce, které by mohly vyvolat předčasný porod, a tak by to snad šlo zvládnout až do konce 😉 😉 Co zašívaly holky u mě na pokoji v nemocnici, tak to VŠECHNY vydržely až do konce!!!! Věřím, že u tebe to bude stejné. A co se týká toho hrozného strachu, to úplně cítím, jak ti je. Maatkka a simicak ti to napsaly dobře - strachu o dítě se už nezbavíš nikdy 😉 Na druhou stranu ti nikdo z nás (a předpokládám, že i lékkařů v nemocnici) nemůže mazat med kolem pusy, že všechno bude v pořádku a bez komplikací. Tak to prostě při předčasném porodu není. Ale ty dětičky, které si bitvu vybojují, jsou pořádně silné, to mi věř 😉 😉

@adajar, gratulace Danýskovi k narozkám i chození. TAk já tu chůzi šoupnu do tabulky pokroků. No a k tvému dotazu ohledně Vánoc - tak my budeme letos poprvé slavit Vánoce s dětma doma. První rok jsme jeli ke švagrové, tak to jsem si pak řekla, že už nikdy víc, loni jsem tam poslala jen chlapa s dětma, já jsem zůstala doma. Stejně na to nebyla nálada. A letos už mám všechny dárky nakoupené - dostanou plyšového Kukyho, Lego Duplo, každý svou magnetickou tabuli, traktor s valníkem, boby a knížky. No a od babičky kuchyňku a ponk s nářadím.

Simi, z toho si nic nedělej, že dneska školku nezvládla. To se stane ještě hodněkrát🙂 Koukni na ty moje fňukali, ti si musí vždycky tak 5 minut zakňučet, jinak si asi myslí, že by je do té školky ani nechtěli 😀 😀

tanav
16. nov 2010

Ahojte,
posielam Vám niejaké fotečky.

karmenta
16. nov 2010

Ahojte, máme infekci v očičku, kapou Tobrex. Paní doktorka říká že taková infekce je normální, co vy na to? Vedle v inkubátoru leží holčička s gram-negativní bakterií, je pořád zahleněná a odsávají ji. Navíc pořád kvůli tomu zahlenění pípá, takže se bojím zda se Viktorka vyspí.. Asi plaším zbytečně, ale chtěli byste přesunout jinam, nebo ne?

bera28
16. nov 2010

😵 Táni, to jsou úžasný fotečky 😵 Na té poslední mi Alexík připomíná Kubajze, když byl malý. Taky máme jednu takovou fotečku, kde přesně takhle leží na mě.

@karmenta, konkrétně s infekcí v očích žádnou zkušenost nemám, ale obecně infekce u nedonošenců není nic neobvyklého. A s tím spaním si myslím nemusíš dělat hlavu 🙂 Teda přiznám se, že mě nikdy nenapadlo přemýšlet, jestli je pípání ruší nebo ne. Vždyť i v břiše měli hluku až až. Takže já bych o žádném přestěhování neuvažovala, navíc na JIPce je pípání naprosto běžné.

Holky, já byla dneska akční - naobjednala jsem jeskyni až do konce roku, vyzvedla jsme si katalog na letní dovču na příští rok s tím, že si to radši hned zarezervuji, aby to nedopadlo jako letos, objednala jsem Kubu na 3 sezení u doktorky, ke které chodím s Anetkou na akupresuru, zaprudila jsem hotel na Silvestra, páč nám ještě neposlali fakturu a vybrala jsem si ozdravovnu, kam bych se svištěma chtěla🙂 A teď jsem si sumírovala argumenty pro pediatričku, proč zrovna svišťákům by měla léčebný pobyt na průdušky doporučit🙂 Tam mi držte palce, ať to výjde.

irsina83
16. nov 2010

@karmenta mas krasnu dcerku 🙂 mne sa tiez malicka narodila v 31tt s tym ze ju 3 tyzdne nevyzivovala placenta lebo som mala cysty na placente.. neboj zvladnete to. malicka je krasna a je uzasna bojovnicka 😉
@tanav malinky je krasnyyyy, sikovny ako pekne stvornozkuje 🙂

karmenta
16. nov 2010

@bera28 @irsina83 moc vám oběma děkuji za podporu 🙂 já bych byla nejradši kdyby dali malou na samostatný pokoj a přidělili soukromou sestřičku a případně i doktora 😉
nevím co to se mnou je, pořád jsem si říkala "dobrý, dobrý", ale poslední dva dny jakoby mi to teprve všechno došlo a začínám si uvědomovat jaké všechny komplikace můžou nastat a co nás všechno ještě čeká ☹ Asi se mi splašily hormony 😖 😅

simicak
17. nov 2010

Karmenta,my meli infekci v oku tusim 2x v nemocnici,je to normalni a neznamena to zadne hruzy,bezna infekce 😉 Pipani malou nezbudi,je mezi pipanim od narozeni,tak to urcite ani nevnima. Kdyby bylo to miminko velde tvoji male nebezpecne,urcite by ho dali na samotku nekde. U nas jak mela holcicka vedle prujem,tak nas hneda rozestehovali vsechny.

Bera,ty jsi dobra!!!!!!!!!!!!!!!! Ja uz mam taky vse rozplanovane,taky jsem sikula 😵 😵 Jeskyne nemame,na dovolenou jedem do prd.le a ozdravovny tady nejsou a vubec ne hrazene 😀 Tak uz jen vanoce a vse hotovo 😀 😝

U nas nic noveho,Viki protestuje s jidlem uz asi tyden,takze dneska jsem zzvedava,jdem na kliniku na vazeni,Veru nemocna,takze k dok. s uchem,vcera rvala,ze ji boli uz i ucho,manzel u druhy tyden doma leze na nervy,aspon ze vari a vn oci tady mame -4 🙄 Jo a ja uz mam infekci v oku pres mesic nebo snad dva,nejsem schopna si to dolecit,takze budu asi slepa za chvili

mafynka
17. nov 2010

ahojte, idem vas este otravovat...mne dali o polnoci poslednu injekciu na vyvin plucok malemu,,zajtra mam ist na zasivanie,,,no lenze ja mam od rana mrchovske bolesti,,o to mi ani nejde,,ale pri nich mam dako pravidlene aj dake krce,,,tak sem tam ma chytia po sebe par,,potom aj polhodku nic,,a potom znova,,dostala som o siestej na to infuzku magnezia,,no neprestava to,,,uz to hovorim kazdemu,,ale tvaria sa ako nic,,,brusko tvrdne stale a tak bolestivo,,,na intimke mam taky polovodavy vytok uz zltu farbu chyta,,,,baby co sa deje??? budem vdacna za kazdu radu

simicak
17. nov 2010

mafynka to je tezko rict,mozna se uz chystat pomalickku rodit. Bud to dok.nejak zastavi a nebo se to nemusi podarit a proste porodis. Injekce mas napichane na plice,malicky ma krasnou vahu. Ja mela kontrakce tri dny,pak mi to samo prestalo,dva dny nic a pak to zacalo znova a poridla jsem. Ono dok.taky nejsou zazracni a pokud se miminko fakt ma narodit,tak se narodi,hlavni je,ze jsou na vas nachystani 😉 Jen si hlidej pohyby malickeho a jak jdou bolesti za sebou,nic vic se neda delat. Treba to ale jeste prejde 😉

simicak
17. nov 2010

ten vytok muze byt ta zadka pred porodem. Hlavne se neboj,jsi v nejlepsich rukach a dook.udelali vse,co se doted dalo a mate fakt krasnou vahu a ten tt.neni tak hrozny!!!!

bera28
17. nov 2010

@simicak 😀 😀 😀 😀
Tak jsem zvědavá na váhu. Já bych měla taky někdy s Anetou zajít, ale pro mě je lepší tu váhu nevědět, než se stresovat, jaký je hubeňour 😖 😖 Ať je Verunce brzy líp, ucho je prevít.

@mafynka, a dělali ti monitor?? Tam by se vidělo, jestli to jsou kontrakce nebo ne. Každopádně před zašitím ti ho udělají, tak se zkus nestresovat. Pokud by to kontrakce byly, tak po magnezku je ještě možnost nasadit Gynipral, a pak už by to mohlo být dobrý. Držím mooooc palce! Zase se ozvi.A je super, že ti napíchali kortíky 😉

Tady je dneska teda fakt klasické podzimní počasí 😖 😖 Inverze, že není vidět na krok, tak budeme asi celý den trčet doma. Ach jooo ☹ ☹

irsina83
17. nov 2010

@karmenta niet za co. aj u mna to bolo tak ze vsetko ok ok a potom som mala pocity uzkosti, to su hormony a to tak ma asi byt... a malicku ako ohodnotili??? na ktory tt??? lebo moja bola narodena podla mojho gyn v 31tt ale ohodnotili ju na 33 tt podla stupna vyvoja ci co aj napriek tomu ze mala 1040g. a vy ste mali aku vahu a dlzku???
@mafynka budem drzat palce. neboj bude to dobre 😉 aspon ze ti stihli pichnut tie injekcie, mne dali len jednu a teraz chodime na ockovanie na posilnenie pluc 😉 drzim palce a daj vediet 😉

maatkka
17. nov 2010

Baby tak prajem tym nasim zazracnym detickam vsetko naj... naj... naj... k ich dnu 😵 Hlavne nech su zdrave a stastne!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@mafynka niekedy je pre babatko bezpecnejsie sa narodit skor ako za kazdu cenu ostavat v brusku... napr. ak by si mala infekciu... ale na to by lekari prisli... je naozaj fajn ze ste stihli napichat vsetky davky kortikoidov - to u nas nehrozilo... drzkajte sa!

mafynka
17. nov 2010

monitor mi nerobia,,este ani raz mi nerobili,,ma vyse kilo,,vysku neviem

ciefulik
17. nov 2010

ahoj @mafynka
ja som ležala od 23+5tt v nemocnici do 31tt a potom do 38tt ďalej ležala doma a mám krásne zdravé dievčatko!!
v nemocnici ležala so mnou sympatická kočka, ktorá má 4 deti a pri všetkých ju zašívali - posledný sa narodil v termíne a mal cez 4kg 😲
ležala tam týždeň a potom v pohode fungovala aj s 3ročným dieťaťom - samozrejme sa šetrila
mňa nemohli zašiť - krčok bol mäkký, ale keby som mala pri druhom tú možnosť, tak by som išla do toho
lekári presne vedia, kedy cerkláž možno vykonať

neboj sa, všetko bude tak, ako má byť 😉

kijusqa
17. nov 2010

@mafynka ahoj myslim ze sme boli obidve vo februarovkach,len ti pisem ze je uz mam porod za sebou minuli pondelok sa mi narodilo dievcatko a to som bola v 27 tyzdni,zacala mi odtekat voda(ruzovkasta)ani nie vela len tak po troskach 3x za den trocha tak som 3 dni lezala v nemocnici,aj mi pichli injekcie na plucka ale stale som dufala ze sa to neja zastavi a budeme pokracovat dalej,ale v pondelok 8.11.jeden doktor rozhodol(vlastne konzilium)za malinka musi ist von kvoli hroziacej infekcii,bola som v totalnom soku-co ti poviem,reval som jak male decko,ale co uz...malinka mala 960g a 28 cm,teraz mame tazden od porodu,mala som cisarsky,ja som uz doma a Nellinka je na kramaroch v inkubatore,ale ma sa dobre,hned bola samostatna-myslim dychanie a tak,tak teraz smutim doma ale zaroven sa tesima som stastna ze sa jej tak dari a prajem si aby ten cas rychlo preletel a mali sme ju uz doma.

mafynka
17. nov 2010

@kijusqa bojim sa,,uz mam aj tlaky,,dali mi cipok,no nezabera...ale doki tu este ziaden pri mne nebol,,,tak som na to sama ako prst,,a mam desny strach co sa s nami deje,,maleho citim,ze sa trochu pomrvi,,ale len malicko

kijusqa
17. nov 2010

presne viem o com hovoris tiez som si to takto sama na izbe vytrpela,neboj vsetko bude dobre,aj keby ti ho mali teraz vybrat,mozno to malinkeho skor zachrani jak ho tam nasilu drzat a moze sa nieco stat,nechaj to na doktorov,ja som na to este tiez cerstvo,este ubolena s cisarskeho a doma sama bez babatka,dnes za Nellinkou ideme ale vzdy sa mi tazko odchadza

mafynka
17. nov 2010

@kijusqa moja, to som netusila

kijusqa
17. nov 2010

@mafynka kde lezis?ja som bola na kramaroch,v piatok som prisla domov,Nellinke nosime mliecko,chvalabohu sa mi spustilo,ale bola som v soku to poviem jak sa to rychlo zomlelo a vlastne stale som,musim sa s tym trochu zžit a zvyknut si,ale ked si tu citam a pozeram fotky inych babatiek tak to velmi pomaha...Nelli je mailinka ale snad sa to rozbehne a bude pekne naberat

mafynka
17. nov 2010

@kijusqa v BB som

kijusqa
17. nov 2010

@mafynka a co vlastne s tebou planuju doktori,aj sa nejak vyjadrili

mafynka
17. nov 2010

@kijusqa zajtra ma zasit, ale od vizity tu nebol ziaden doktor,,,tak neviem nic, ako sa rozhodnu,,to o siti mi vraveli len vcera,,,teraz sestriciek ked sa pytam, tak dostanem len odpoved, ze nevedia

simicak
17. nov 2010

bera,tak jsme nepribrali nic,takze jsme z grafu venku 😠 😢 🙄 Ja musim vazit kazdy mesic,mame narizene a kdyz nejdu,tak mi hned volaji a nahani me,ze prijdou domu,jestli nemam cas. Takze mame korigovane 15mesicu a 7,66kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja to nechapu,ale je pravda,ze ted nejak silene neji a lita jak das.Pristi mesic dietolog,tak on povi co a jak,i kdyz stejne s tim asi nic dleat nemuzou. Kolik meri jsem se ani ne koukala,ale rikala,ze roste,tak asi dobre. Pocasi taky na prd,,prsi od rana a silene fouka.

Myfynka,ty pocity si pamatuji. ja mela pravidelne kontrakce a na monitor me dali vecer a dlouho jsem cekala na sestru nez ho prisla zkontrolovat a to uz jsem vedela,ze rodim ( druhorodicka),uz fakt byli pravidelne a videla jsem to na monitoru a pak jak prisla na kontrolu,tak uz me hned brali na porodni,ani doknevolali. Ten pak prisel jen na sal mi vsechno vysvetlit. Jeslti jsem otevvrena atd.nic nekontrolovali,aby nic neurychlili,nechali vse na prirode,jen jsem byla monitorovana kvuli srdcika malinke,jeslti placenta vyzivuje,ja totiz krvacela z placenty a pak prisli dok. az kdyz jsem tlacila. Hlavni je,ze mas ty injekce a ted to je vse na prirode,nekdy je fakt lepsi aby se mimi narodilo driv. Me nepichali vubec nic,rekli mi,ze krvacim,ze telo vi co delat a ze mi nic zastavovat nebudou a nic delat,ze by se mi pak krev mohla usazovat ve vnitr a ze telo vi co dela a kdyz chce mimi vypudit ven,vi proc. A kilo je krasna vaha!!!!!!!!!!!!!!!

kijusqa - gratuluji k malicke 😵

simicak
17. nov 2010

mafynka - ja si myslim,ze dok. neuvidis asi,leda kdyby jsi uz fakt rodila. ONi uz fakt nic nezmuzou ted a jsou asi u jinych pripadu,kde je jich potreba. Ale rekni sestre,ze chces na monitor,to by te dat meli,dle meho nazoru,nato nepotrebuji doktora!!!!!!!!!!! A rekni jim,ze mas kontrakce bliz za sebou ( i kdyz treba nemas) mozna je to vyplasi a daji ti ten m onitor 😉

simicak
17. nov 2010

Jo a Veru ma infekci v uchu,tak ma antibiotika,ale na balet v sobotu uz muze,ze pry do zitra by ji meli za brat a pak je ok.jen nosti venku cepku,ale do skolky ji nedava,jeste snopli trochu. Krk ma dobry rikala mudr. A me uz taky zacina bolet ucho.
Jo a normalne jsem si pujcila 500str.roman a angl. a precetla ho za 4 dny!!!!!!! UPlne plynule jak v cestine jsem jela. Sice teda nerozumnela jsem kazdemu slovu,ale rozumnela jsem deji a vsemu co se deje. Jeliko to bylo z prvni sv.valky,tak tam pouzivali stary slang. Ja jsem taaaaaaaaaaaaak dobraaaaaaaaa

kijusqa
17. nov 2010

@simicak DAKUJEM este si to poriadne ani neuvedomujem ze uz Nellinku mame na svete 😀 ale velmi ma ukludnilo ked si vas tu citam a vidim ako tie vase deturence krasne vyrastli,ja som doteraz nemala ani sajnu ako to chodi tak som este v miernom soku

simicak
17. nov 2010

kijusqa - vyrostli 😀 ,my zrovna moc nerostem 😀 Vim co myslis,ja byla taky rada,kdyz jsem nasla tuto diskuzi,kde ti holky se starsima detma poradi a nebo ti muzou rict vlastni zkusenost. A samozrejme se dobre cte,kdyz vis,ze jsou deti zdrave a sikuvne 😵 Hlavne at mate Nellinku brzo doma a vse jde jak po masle 😉

argousek
17. nov 2010

Tak já taky přeju všem nedonošencům tady vše nej nej k jejich svátku, hlavně zdravííííčko, aby dělaly svým rodičům jen samou radost 😉

@kijusqa gratuluju k maličké, ať je všechno v pořádku a malé se daří 😉

@mafynka to jsem ráda, že jsi v nemocnici pod dohledem doktorů, drž se. Mně je teda akorát divný, že ti nedělají monitor. Když jsem ležela v nemocnici na rizikovým těhotenství se Štěpánem, tak mi ho dělali 2x denně. Nevím asi to záleží na doktorech. Když nad tím tak přemýšlím, tak u Adámka mi ho snad taky dělali jen jednou. Ale to mi praskla plodová voda a to mi hlavně hlídali, jestli se nerozjela infekce a ta se pak rozjela a už porodu nebránili, protože by se infekce mohla dostat k němu. Takže mi vysadili kapačky a sám se spustil porod. Držím palečky ať vydržíš, každej den navíc se počítá 😉

@adajar gratuluju k chůzi 😉

Jinak u nás nic nového, mlha, chmurný počasí 😒

kijusqa
17. nov 2010

@simicak 🙂 🙂 🙂 🙂